Как да скъсам договор с BLIZOO?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот LILO&STICH » Вто 28 сеп 2010 16:08


groznika написа:Лило,
да не стане и теб да те видим да пишеш в темата за СГ-Груп mhihi

що :shock
аз отдавна се откачих от близо :lol:




Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот groznika » Вто 28 сеп 2010 20:15


А бе и аз отдавна (преди години) се откачих от глобул ама сега ме търсят и ме плашат със съд за 160 лв :applause:


Потребителски аватар
Aneto
Мнения: 863
Регистриран на: Съб 04 авг 2007 9:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот Aneto » Вто 28 сеп 2010 21:20


LILO&STICH написа:събирай всичко и им ги връщай :wink:


Чудесно, само че не става - събрах им чарколяците,но не си ги щат обратно.
Днеска разправии и в техен офис, и на кол центъра им
Първо - нямали право да ги вземат, не щат да дадат документ, че са им предадени
Второ - нямало доказателства че са в нарушение на договора - щели да проверяват тепърва.
Как да няма доказателства - ккато в едномесечен срок аз не съм получила отговор на жалба.
Можело да подам искане за прекратяване на договора със срок един месец, но съм щяла да си плащам като поп оставащите вноски :shock :shock :shock
Абе.... :screwy
Накрая си тръгнах от офиса им с уверението, че до един час ще ми се обадят да ми кажат каква е процедурата за да разтрогна договора...
Тоя час още тече.... ще чакам ония дето... :beat_butt2
та утре - комисията по съобщенията и това е!
Ей, оправия няма бе... :не:


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот LILO&STICH » Сря 29 сеп 2010 12:04


groznika написа:А бе и аз отдавна (преди години) се откачих от глобул ама сега ме търсят и ме плашат със съд за 160 лв :applause:

аааа,платих си и последните 0.12ст сметка.Друга не ми е пристигала mhihi
Па недай си боже да пристигне :dummy:


Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот Ivailo » Сря 29 сеп 2010 13:10


Aneto написа:
LILO&STICH написа:събирай всичко и им ги връщай :wink:


Чудесно, само че не става - събрах им чарколяците,но не си ги щат обратно.
Днеска разправии и в техен офис, и на кол центъра им
Първо - нямали право да ги вземат, не щат да дадат документ, че са им предадени
Второ - нямало доказателства че са в нарушение на договора - щели да проверяват тепърва.
Как да няма доказателства - ккато в едномесечен срок аз не съм получила отговор на жалба.
Можело да подам искане за прекратяване на договора със срок един месец, но съм щяла да си плащам като поп оставащите вноски :shock :shock :shock
Абе.... :screwy
Накрая си тръгнах от офиса им с уверението, че до един час ще ми се обадят да ми кажат каква е процедурата за да разтрогна договора...
Тоя час още тече.... ще чакам ония дето... :beat_butt2
та утре - комисията по съобщенията и това е!
Ей, оправия няма бе... :не:

Те дадоха ли ти входящ номер на жалбата?


Потребителски аватар
Aneto
Мнения: 863
Регистриран на: Съб 04 авг 2007 9:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот Aneto » Сря 29 сеп 2010 14:16


:applause: И така - резултата е че вече НЯМАМ договор с Близуууу :banana :applause: :banana :applause: :banana :applause:

След хиляди разговори, мъки и т.н. днес ми прекратиха договора без всякакви санкции.
За колегите, които искат да се махнат от тях - ето как:
Оказа се, че в резултат на жалбата, която съм пуснала преди месец съм имала утвърдителен отговор за прекъсване на договора. Но просто "не ми бил предаден". :shock
Жалбата беше най-обикновенна - че не съм доволна от честото прекъсване на интернета им и че искам прекъсване на договора.
Оказа се, че отговорът на жалбата е бил готов практически една седмица след като съм я пуснала.... :да:
Така че, колеги, който иска - пишете подобни жалби, явно тия от Близу си знаят наср....гащи и много-много не се дърпат. :beat_butt2
Но не чакайте да стане со кротце и со благо - ходих и два пъти до офиса им, и по тел. звънях... ако не бях настоятелна - нали се сещате кога щях да го получа тоя отговор, макар да си седи в архивите им....
Та днеска черпя!
:beer


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот LILO&STICH » Сря 29 сеп 2010 14:23


обезателно почерпи за това толкова чакано откъсване :lol:


megmimi
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 02 окт 2010 11:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот megmimi » Съб 02 окт 2010 11:15


vw_Krasi_vw написа:Еий , и аз се прекарах с тези. Мъчиха се даже да ме прекарат малко. Добре , че имам позната която работи там ,та ме светна какво да напраия. Сега ме е яд и все се каня да им сабера ваданлъците и да им ги занеса в офиса тук в Плевен.
Ша ги сменям тее 8)


Сподели с останалите какъв е начина за прекратяване на договора. Аз също искам да го прекратя, но те ме карат да си платя останалите вноски, а не виждам защо тъй като те са тези, които не си изпълняват условията по договора.


Потребителски аватар
Един
Мнения: 791
Регистриран на: Пон 02 мар 2009 21:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ВТ

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот Един » Съб 02 окт 2010 11:48


За толкова време не се ли научихте, че когато някой предлага услуга с 1-2 годишен договор накрая няма да си доволен. Всеки който знае че предлага качество и изгодна цена, няма никаква нужда да изнудва с такива обвързвания. Изключение правят случаите когато получаваш апарат с ниска стойност от gsm операторите - тогава договора е за гарантирано изплащане на разликата. Някой ще каже, че им трябва предизвестие за да си прогнозират мощностите и апаратурата - това може да оправдае 2-3 месеца, но не и цяла година.


Потребителски аватар
Aneto
Мнения: 863
Регистриран на: Съб 04 авг 2007 9:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот Aneto » Съб 02 окт 2010 22:09


megmimi написа:
vw_Krasi_vw написа:Еий , и аз се прекарах с тези. Мъчиха се даже да ме прекарат малко. Добре , че имам позната която работи там ,та ме светна какво да напраия. Сега ме е яд и все се каня да им сабера ваданлъците и да им ги занеса в офиса тук в Плевен.
Ша ги сменям тее 8)


Сподели с останалите какъв е начина за прекратяване на договора. Аз също искам да го прекратя, но те ме карат да си платя останалите вноски, а не виждам защо тъй като те са тези, които не си изпълняват условията по договора.



Колега, написах го малко по-нагоре.
Подаваш писменна жалба, че не си доволен, често прекъсва, няма скорост .... каквото там още има.... И си търсиш до дупка отговора.
Както писах - на мен веднага са ми отговорили че мога да си прекъсна договора без никакви санкции. Явно си знаят какво предлагат.


Потребителски аватар
Pacho B
Мнения: 720
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 16:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот Pacho B » Съб 02 окт 2010 22:28


@Chefo, мене M-tel така ме "прекараха" (не,че Globul не правят същото,говоря за интернета)
Та отивам аз във един от офисите им в Шумен,та казвам на госпожицата,че съм тук за да си прекратя договора,оная сякаш изпадна в кома,викаха директори разни и т.н... Не и не,казват,че неможело да го прекратя ей така,защото трябвало да подам молба месец преди изтичането на договора,за да бъде прекратен...Почувствах се сякаш ми изляха вряла вода на главата,та от там 1 час караници,обяснения и най-накрая полижителен резултат!Оказа се,че можело да бъде спрян и на крайния ден,даже и час ми казаха,та аман от такива...
Навремето,когато М-тел бяха единствена компания свикнаха да режат глави,но вече не е така ;) И от там като запраших с Touran-a за вкъщи... :D


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот stefan4o » Нед 03 окт 2010 6:55


Един написа:За толкова време не се ли научихте, че когато някой предлага услуга с 1-2 годишен договор накрая няма да си доволен. Всеки който знае че предлага качество и изгодна цена, няма никаква нужда да изнудва с такива обвързвания.

Не е точно така, много от фирмите работят на този принцип, особено тези на ISP-пазара. Ами ако решат да се продадат утре? Нали всеки един договор е от значение за евентуален купувач? В смисъл, ако не знаеш, всеки един клиент струва х лева, когато фирмата реши да се "продаде"... Качеството на услугата съвсем няма общо с тези работи, според мен. Винаги има както доволни, така и недоволни от нея. :012:


Потребителски аватар
Pacho B
Мнения: 720
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 16:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот Pacho B » Нед 03 окт 2010 9:50


stefan4o написа:
Един написа:За толкова време не се ли научихте, че когато някой предлага услуга с 1-2 годишен договор накрая няма да си доволен. Всеки който знае че предлага качество и изгодна цена, няма никаква нужда да изнудва с такива обвързвания.

Не е точно така, много от фирмите работят на този принцип, особено тези на ISP-пазара. Ами ако решат да се продадат утре? Нали всеки един договор е от значение за евентуален купувач? В смисъл, ако не знаеш, всеки един клиент струва х лева, когато фирмата реши да се "продаде"... Качеството на услугата съвсем няма общо с тези работи, според мен. Винаги има както доволни, така и недоволни от нея. :012:

Точно така,зависи какво търсиш/изискваш от даден продукт на пазара


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот bobocamaro » Нед 03 окт 2010 11:09


Един написа:За толкова време не се ли научихте, че когато някой предлага услуга с 1-2 годишен договор накрая няма да си доволен. Всеки който знае че предлага качество и изгодна цена, няма никаква нужда да изнудва с такива обвързвания.

Абсолютно, трети месец плащам нет на "тестов период".Който е три дни, но графата срок договор е празна.Просто фирмата предлага "необвързващ договор".Ще се обичаме до момента в който единия от двамата се осере.
contract.jpg


Потребителски аватар
Един
Мнения: 791
Регистриран на: Пон 02 мар 2009 21:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ВТ

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот Един » Нед 03 окт 2010 19:15


stefan4o написа:Не е точно така, много от фирмите работят на този принцип, особено тези на ISP-пазара. Ами ако решат да се продадат утре? Нали всеки един договор е от значение за евентуален купувач? В смисъл, ако не знаеш, всеки един клиент струва х лева, когато фирмата реши да се "продаде"... Качеството на услугата съвсем няма общо с тези работи, според мен. Винаги има както доволни, така и недоволни от нея. :012:

Ако целта е доказване на клиентска маса при продажба, нищо не пречи пак да има едногодишни договори с условие за едномесечно предизвестие - а не доплащане до цяла година. Достатъчно доказателство какво ще получи купувачът. А ако абонатите са доволни те нямат основание да бързат да си сменят доставчика само защото собственикът му е станал друг - нали кабелите и техниците поне в някакъв период от 5-6 месеца ще са същите. Винаги има начин да покажеш сериозно и добронамерено отношение към абоната, също и обратното. Ясно ми е, че в доста случаи вина имат и адвокатите - като го попитат за съвет за стабилен договор ония веднага демонстрират най-мръсните трикове със задоволство колко са опитни.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 39 госта