Как да скъсам договор с BLIZOO?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
eos
Мнения: 1670
Регистриран на: Пон 09 юли 2007 17:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот eos » Пет 13 яну 2012 21:50


То почти винаги така става, мятате се на "по-изгодна оферта", подписвате договора и после МЯУ и тема как да се откажеме от договора...за 5-10лв по-малко не виждам смисъла само да се сменят оператори, при условие, че технически всичко е супер :dontknow:




Потребителски аватар
turrisi
Мнения: 448
Регистриран на: Сря 10 ное 2010 9:44
Автомобил: AUDI
Двигател:
Местоположение: Монтана

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот turrisi » Съб 14 яну 2012 21:39


въпрос....може ли при предплатена ТВ за една година да ти върнат парите ...ако не си доволен от услугите

нямам договор просто съм подписал ...от аналогова към цифрова....месец за месец е ...но се излъгах та платих за цяла година напред...

ако ги питам тях ..ще ми отговорят че ..пари не връщаме

има ли вариант да си взема парите за останалите месеци и да прекратя всякакви взаимоотношения?

мерсаж предварително!!!


Потребителски аватар
Aneto
Мнения: 863
Регистриран на: Съб 04 авг 2007 9:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот Aneto » Нед 11 мар 2012 10:58


eos написа:То почти винаги така става, мятате се на "по-изгодна оферта", подписвате договора и после МЯУ и тема как да се откажеме от договора...за 5-10лв по-малко не виждам смисъла само да се сменят оператори, при условие, че технически всичко е супер :dontknow:


Аз съм от тези, които са недоволни от Близу. При това доста им бях набрала. :beat_butt2

Ноооооо..... до сега...
От две седмици съм приятно изненадана от Близу.
Само не си мислете, че искам да им правя реклама. Просто сме свикнали да пишем когато не сме доволни. Рядко е обратното.

Имах техен интернет преди две години - отврат, едвам се откопчих. :не: Останах с цифрова, но с нетърпение чаках да свърши договора. :deal
В началото на този месец обаче ми изтичаше както договора за кабелна с Близу, така и този за интернет от Мегалан.
И нещеш ли започна едно омайване по телефона - както от Мегалан, така и от Близу - как съм била редовен клиент и т.н. и т.н. глупости на таркалета...
Накрая реших да им дам шанс на тия от Близу - все пак офертата им беше доста по-изгодна от тази на Мегалан за пакет от интернет и телевизия - практически наполовина по-евтино. :D Криза... времето е такова, че цената е доста важна....
Изрично уговорих, че в седем дневен срок мога да се откажа. Ама не го направих. Оказа се че интернета им е добър, поне за мен, държи си скоростта от 50Мб и до сега, да чукам на дърво, няма никакъв проблем. Обясняваха ми, че имали някаква оптична мрежа вече и интернетът им не е това, което аз ползвах преди две години. Може да не е навсякъде така, но поне за сега при мен е добре.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот К.Одаджийски » Вто 05 юни 2012 12:13


Уф, дойде време да размажа и аз в тая тема. Казуса е такъв:
В службата на частен абонат декември месец подписахме договор за 18 месеца с близу за 50 мегабитов интернет и там 80-90 канала телевизия, договора изтича май месец 2013 година. Дотук всичко добре, имаше някакви прекъсвания на телевизията, но ги оправиха, интернета не е прекъсвал с изключение на моментите в които гърми, понеже суича е на някакво главно трасе и при всяка гръмотевица изгаряше по един порт. Това са бели кахъри обаче, от 20 май в града минаха вече почти през целия град от строителния надзор ли или от някой друг не знам, но изчистиха всички кабели от стълбовете и сега тия тъпани ако решат изобщо да инвестират в мрежа, ще трябва да прекарват по шахти на БТК кабелите и тепърва да се занимават. Говори се че най- рано 4 до 6 месеца ще си възстановят мрежата. Колегата който е титуляр на договора още щом прекъснаха кабела е подал писмена жалба, която ще бъде разгледана в едномесечен срок съгласно общите им условия :shock Е да ама ние сега през тоя един месец до жалбата и последващите още месец- два до евентуалното ни връзване към мрежата да стоим без интернет и телевизия ли!? Има алтернативни доставчици и на интернет и на телевизия, обаче не смеем да се включиме към тях, защото ако им гледаме общите условия на близу, щом ни закачат договора им си продължава да тече, просто за времето за което не сме имали услуги нямало да дължиме такса /егати айляшката работа/
Сигнал вече нямаме 7 дни, има ли вариант да ги разкараме тотално и да не им висиме с договр, за да можем да пуснеме от друг доставчик интернет и телевизия!?


Потребителски аватар
pensiq
Мнения: 588
Регистриран на: Чет 11 мар 2010 20:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот pensiq » Вто 05 юни 2012 14:12


Само с КЗП ще се отървете от тях.С тази фирма е невъзможно, да има нормален диалог абонат -> доставчик.


Потребителски аватар
Aneto
Мнения: 863
Регистриран на: Съб 04 авг 2007 9:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот Aneto » Вто 05 юни 2012 15:30


Колега Одаджийски,
Близу са длъжни да осигуряват сигнал 24 часа в денонощието и седем дни в седмицата, а при повреда срокът на отстраняване е 72 часа.
Така че смело можеш да прекъснеш договора на основание неспазване от тяхна страна.
Виж тук общите условия http://www.blizoo.bg/gt.html


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1893
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот stefarata » Вто 04 дек 2012 23:47


Искам да попитам тъй като подписах вчера с близу договорче за 1.5 годинки мога ли да го разтрогна в 7-дневен срок? Защото според закона за електронните съобщения мога само ако не съм заявил желание договорът да влезе в сила незабавно. А не съм погледнал договора и ми е сложено тикче, че съм съгласен договорът да влезе в сила незабавно?


Radka39
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 18 сеп 2013 13:11
Автомобил:
Двигател:

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот Radka39 » Сря 18 сеп 2013 14:01


ЗЛОУПОТРЕБА ОТ БЛИЗУ
Г-жи ,

След като получих отговора на моята жалба от всички институции на които я бях изпратила разбрах ,че в България няма кои да защитава интересите на българските граждани. Затова започвам уреждането на документи и подавам молба в Руското посолство за получаване на руско гражданство. Преди години като български патриот
напуснах тази страна и доведох и съпруга си който е руснак. Но тогава България беше уредена държава , без чужди монополисти , които да богатеят за сметка на бедния български народ , и изнасят милиони печалба в чужбина.
Моят случай е прост, да аз съм подписала договор с Близу, защото тогава живеех в Монтана и внучката ми ползваше интернет. След това тя замина да следва в Стара Загора, а аз и съпругът ми заминахме за село Мадан , което е на 30 км. от Монтана и съответно няма никои които да ползва този интернет. Подадох молба и помолих да ми прекратят договора . Цяла година и половина никой не ме потърси и изведнъж получавам искане да заплатя 258 лева.
Служителката на Близу ми каза ,че ако намеря някои който да поема моя договор ,то аз се освобождавам от него , тогава потърсих желаещи но се оказа че таксата им е много висока – 19 лева а има интернети за 12лв. и за 25лв. с телефон и интернет.
Имам предложение – нека Близу ми доставят интернет в село Мадан, аз ще продължа договора си със тях.
А за госпожиците с големите заплати от КРС, КЗП и Близу искам да кажа ,че аз получавам пенсия 220 лева от тях изпращам 150 лв. на внучките си и със останалите си пари “живея” .
Моля от Банката да не звънят на съпруга ми тъй като е болен.
Г-жа Кунева ще ми помогне да пусна жалба до Комисия за защита на потребителите към Европейския парламент и тогава ще заведа дело.
И пак повтарям аз не живея в град Монтана и не мога да плащам за нещо което не съм използвала.
Между впрочем сигнала на Близу е много некачествен. За времето когато ползвахме интернета им на няколко пъти идваха техници за отстраняване на повредите.
Изпращам пак удостоверение за моето местоживеене.
България вече не е за българите.
Не съм единствена няма и да съм последната потърпевша.
Моля много сериозно вземете под внимание моето оплакване и на всички други хора за да няма недоразумения повече в тая държава.


Потребителски аватар
Aneto
Мнения: 863
Регистриран на: Съб 04 авг 2007 9:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот Aneto » Сря 18 сеп 2013 22:00


Radka39,
първо мнение в автомобилен форум - и то в тема за оператор?!?!?!?!?! За това ли се регистрира? Или да се подчертае че г-жа Кунева е много загрижена за проблемите на хората от селата?
Явно е, че си засегната, но такива истории, абсолютно или почти същите има и за Ментел, и за Свиваком, и за Бризу-далеч и т.н. - пък нито един не е фалирал, все си имат клиенти
Като си решила да се спасяваш в Русия - добре. Тук явно оставаме баламите, на които мъжете ни не са чужденци и не можем да се оплачем в някое посолство, нито пък си пием кафето с г-жа Кунева или г-н Орешарски, че да ни помагат да се жалваме пред Европата, но все някак си ще оцелеем... :drunk


Потребителски аватар
Gal
Мнения: 1458
Регистриран на: Пет 04 яну 2008 12:37
Автомобил: МК7
Двигател: DCYA 2018
Местоположение: София

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот Gal » Сря 18 сеп 2013 22:33


Изобщо не ми се чете всичко, но "имаме" кабеларка Близу, наследила Евроком. Преди НГ рязко изчезна сигналът, звънях много пъти, говорих с разни малоумни оператори, изобщо не дойде някой да види къде е прекъснал кабел и защо няма сигнал. До ден днешен сметките се плащат без да се ползват услуги - защо? Това е дълга тема...изобщо не знам какъв е договора, титуляр е покойник, за съжаление. Като не те кефи - спираш да плащаш, спират сигнала и приключваш. Точно вчера обсъждахме с коелги темата, не знам да са си взели парите от някой, който не си е платил, и е с прекъснат нет или телевизия.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот Stivi » Чет 19 сеп 2013 8:41


Gal написа:Като не те кефи - спираш да плащаш, спират сигнала и приключваш. .


И след време почват да те търсят от едни фирми "колектори" и да ти късат нервите :wink Колкото до госпожата дето от Монтана отишла в Мадан това си е лично неин проблем и доставчика не е длъжен да я гони с кабела за да и предложи услугата там където отива понеже ако тръгне за Москва няма да им стигнат макарите с кабел :mhihi Вярно че в договорите може да има няколко странички със ситен текст,но ако искаш да нямаш проблеми после отделяш необходимото време за четене и ако не ти харесва нещо там НЕ ПОДПИСВАШ !


Потребителски аватар
mely
Мнения: 2728
Регистриран на: Пет 26 авг 2005 10:28
Автомобил: Citroen C crosser
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот mely » Чет 19 сеп 2013 11:05


Принципно си прав ...незнам какви са ситните букви в договора.Обаче,услугата се предоставя на физическото лице примерно Пенка .Пенка си продава апартамента и се мести в с.Мало Конаре иска да продължи да си ползва услугата....доставчика не може да я предостави следователно анулира договора без неустойки.Договара не го е подписал апартамента.Тя какво да им направи че не са си разгърнали мрежата.
Действителен пример -Булсатком антена има договор за 1.5 години.Обаче едно дърво израстнало булсатком не им стиска да резнат клона ,защото общината ще ги е..бе и договора се анулира.
Още един случай с Булсатком интернета обаче.... колежката си продава апартамента и отива да живее в съседно село Змеево .Звъннха и за неустойки .Договора е сключен март месец за 1.5 г. иска си интернета ама те не могат да и го предоставят.Моментално прекратиха договора без неустойки.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот Stivi » Чет 19 сеп 2013 14:12


Ако в договора е упоменато условие че при промяна на адреса и невъзможност на този адрес да се предостави услугата се прекратява договора ОК,в противен случай всичко зависи от добрата воля на доставчика ! По тази логика ако някой се кани да заминава за дълго в чужбина може да вземе скъп GSM на половин цена ама с договор за 2г.и след една седмица ..."ами извинявайте ,но отивам да живея в Германия така че ми прекратете договора понеже няма да ползвам там вашите услуги.." дали ще го огрее мислиш ??


Потребителски аватар
agumba
Мнения: 826
Регистриран на: Пон 07 мар 2011 20:34
Автомобил: Honda Civic 7ма генерация
Двигател: 1600 VTEC 110 hp
Местоположение: Ст.Загора

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот agumba » Пет 20 сеп 2013 6:17


И аз, преди близо 2 месеца, успях, най-сетне, да се отърва от мафията, наречена БЛИЗУ!

Заминах за известно време в Пловдив, и на практика, никой не ползваше нито кабелна, нито интернет. Това беше месец май, а договора ми изтичаше на 1 август. Опитах да го прекратя предсрочно, поради неползване, но ми казаха, че можели да ми го прехвърлят на новото местоживеене, и какво ли още не, но не и да го спрат. Това вече става месец юни! Отказах, разбира се, и реших, че все пак, са само два месеца, какво толкова!

Върнах се от Пловдив, и в средата на юли, отидох да се информирам, как трябва да стане прекратяването, те ли ще си вземат оборудването, или аз да го нося! Тогава беше и първата голяма кавга, когато ми заявиха, че съм можел да се откажа, но само с едномесечно предизвестие!!! Защо, питам, заместник ли ще ми търсите през тоя месец, а и де се е чуло и видяло, предизвестие за срочен договор? Да е безсрочен, разбирам, но при срочните договори, самият срок на договора си е вид предизвестие, на будала ли ме правят? Голяма караница беше, даже двама от опашката се отказаха да плащат в тая каса :mhihi ! Най-накрая, изплюха камъчето, че, ако донеса оборудването, точно на 1 август, се прекратява договора, и край!

Така и направих. Ама пак не мина без драми и тръшкане! Оказа се, че сега на касата е друга жена, и тя не знаела нищо, и пак направи опити да ме кара да пускам предизвестие! Е да, ама не, бях категоричен, тръшнах им боклуците на масата, и казах да извика някой по-голям шеф, няма да ме правят на маймуна, че поне, като се хабя да се карам с тях, да е с някой по-старши! Това явно подейства, и тя все пак ми изготви протокола и другите формалности!

И едно любопитно нещо - докато попълваше документите, жената се изпусна, явно неволно, щото беше и разстроена, че сега, щели нея да глобят, заради някой друг!!! Тогава ми светна, що така яростно искаха да ме запазят като мющерия, и дори, обработката ми за подновяване на договора започна още през май, ако не се лъжа! Скапаната им система предвижда санкции, ако някой абонат се откаже, дори и по чисто свои причини, несвързани с тях! И това, ако е държава, аз нямам думи, коментарите оставям на вас!


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот stefan4o » Пет 20 сеп 2013 6:32


Така се получава, когато подписвате и не си четете общите условия... После изпотявате девойките зад бюрата и те се чудят как да пре...т системата само и само да им се махнете от главата :mhihi
Варианти за излизане от тая ситуация има, но българщината надделява и по-добре да се тръшкаме и да се правим на интересни, вместо да попитаме учтиво какви са вариантите.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 43 госта