Как да скъсам договор с BLIZOO?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
stypkata
Мнения: 1223
Регистриран на: Пет 15 дек 2006 2:56
Автомобил: Golf 3AEK+BMW318i 143ps+ Jumper
Двигател: AEK
Местоположение: Бургас

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот stypkata » Пон 21 окт 2013 0:14


И какво сега аз като не съм подал молба за напускане могат ли след някоя друга година да ми пратят писмо ,че натрупал 30 000лв задължения към фирмата заради непрекратения договор и да ми вземат апартамента (сериозна сума).В БГ хич няма да се учудя ако се опитат да го направят тоя номер




Потребителски аватар
H2O
Мнения: 1158
Регистриран на: Нед 15 апр 2007 20:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Field of Dreams

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот H2O » Пон 21 окт 2013 17:56


Много хора оплюват Близу,но аз нямам оплаквания.Не самото начало съм към тях.Таксата която плащам е 19,99лв. за абсолютно всички канали,плюс HBO и Cinemax пълния пакет.Прекъсвания и някакви аномалии съм нямал!Интернета от тях не съм го ползвал.За него не знам!
Лично мое мнение,че като се хванеш на хорото,трябва да го изиграеш докрай!Иначе плащаш :cry Такава е системата!


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот Iezekil » Пон 21 окт 2013 18:39


Такива хора дето вечно да си обвързан-мерси.
Само за справка-най-евтината телевизия на Близу е 14лв.с договор за 18 месеца.
На Булсат е 12лв. за 12 месеца.


Потребителски аватар
Един
Мнения: 791
Регистриран на: Пон 02 мар 2009 21:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ВТ

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот Един » Пон 21 окт 2013 18:50


stypkata написа:И какво сега аз като не съм подал молба за напускане могат ли след някоя друга година да ми пратят писмо ,че натрупал 30 000лв задължения към фирмата заради непрекратения договор и да ми вземат апартамента (сериозна сума).В БГ хич няма да се учудя ако се опитат да го направят тоя номер

Хипотетично може. Но предполагам някой адвокат ще сведе дълга до 2-3-5 г. След 5г неплащане е редно невероятният доставчик да се "сети", че май не си им абонат вече. Макар че допреди няколко години банките имаха навика да навъртат такса за "поддръжка" на дебитни карти дори след като наличната сума е 0. Написал съм поддръжка в кавичики, защото не виждам никакво смислено обяснение за токава месечна такса, защото си държиш парите при тях. А след като са източили наличните пари да продължават да "поддържат" е чиста наглост. Та случвало се е да искат 10-20+ лв. от клиенти, защото поддръжката на празната сметка върви. Добре би било в закона да има параграф "за особена наглост" и подобен род простотии да са наказуеми. Нещо подобно когато енергото ти сервира сметка от 5-10 хил. лв и ти казват "ти първо плати, пък после ще видим дали е реална сметката".


Потребителски аватар
Shakez
Мнения: 159
Регистриран на: Вто 16 ное 2010 11:05
Автомобил: Passat CC
Двигател: CBAB
Местоположение: Sofia

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот Shakez » Пон 17 фев 2014 20:27


Здравейте. :biggrin
Да изтупам малко темата от прахта. Днес бях в техния офис, за да изявя желание за отказ от техните услуги. Естествено последва това, че трябва да им заплатя за периода от началото на месец Март, до изтичане на 30-дневното предизвестие. Интересното в случая е, че в заявлението им пише, че трябва да върна оборудването в 5-дневен срок от изтичане на 30 дневното предизвестие, а не както пише в общите им условия в 30-дневен срок от изтичане на 30-дневното предизвестие. Както и да е, не ми дреме. Проблемът ми е, че в това прословуто заявление е описано, че оборудването трябва да е в състоянието, в което са ми го дали. Аз опаковка на тоя CA модул нямам, защото едно време от Евроком момчетата дойдоха, сложиха го в телевизора и си взеха опаковките. Другото, аз откъде да съм сигурен, че това невероятно чудо на техниката някой няма да му скимне да реши, че е неработещо, въпреки, че аз съм го свалил работещо? Никакви гаранции, нищо. Големи дилеми са ми.

Благодаря предварително за съветите. :biggrin


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот LILO&STICH » Вто 18 фев 2014 10:16


Пускаш го на техните телевизори в офиса им.Тествате и предваш.
Това с със сроковете,верно е голяма тъпотия,но е и трик,да размислиш :mhihi За последно


Потребителски аватар
Shakez
Мнения: 159
Регистриран на: Вто 16 ное 2010 11:05
Автомобил: Passat CC
Двигател: CBAB
Местоположение: Sofia

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот Shakez » Вто 18 фев 2014 19:04


Излизат ми с номера, че нямат възможност да го проверят в офиса. Попитах къде могат да го тестват, отговорът беше "никъде". Чудя се КЗП мога ли да сезирам по въпроса или какво да правя. При тях излиза, че трябва да им се доверя, а тия им нямам никакво доверие. Съвет?


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3096
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот georgebonev » Вто 18 фев 2014 20:28


Shakez написа:...Излизат ми с номера, че нямат възможност да го проверят в офиса. Попитах къде могат да го тестват, отговорът беше "никъде". ...

Не знам, дали ще стане, но като дойде време за предаване:
Заявяваш технически проблем, така че да дойдат техници на място у вас и им показваш работещото устройство. След като се убедят, че работи, опаковаш, залепваш, надписваш дата, час, име техник и искаш подпис. После предаваш в офиса, че техниците може да не ти дадат документ, че си им го дал и ... дълга и широка.
Дано стане :th_up


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот stefan4o » Вто 18 фев 2014 21:01


Не се притеснявай относно устройствата. Ако някое от тях не е видимо строшено никой няма да ти направи проблем. Връщаш ги, попълвате приемо-предавателен протокол и толкоз. Никой няма да ти звъни по-нататък да те притеснява и да ти иска пари заради счупени устройства :th_up
georgebonev написа:
Shakez написа:...Излизат ми с номера, че нямат възможност да го проверят в офиса. Попитах къде могат да го тестват, отговорът беше "никъде". ...

Заявяваш технически проблем, така че да дойдат техници на място у вас и им показваш работещото устройство. След като се убедят, че работи, опаковаш, залепваш, надписваш дата, час, име техник и искаш подпис. После предаваш в офиса, че техниците може да не ти дадат документ, че си им го дал и ... дълга и широка.
Дано стане :th_up

Имаш много добро чувство за хумор, колега :bowdown
Случайно работя техник точно в Близу и ми се случва да посъбера някое устройство от бивши абонати. Досега не съм взел такова без да издам валиден документ и да оставя копие на човека, с което може да удостовери по всяко време ако се наложи, че си е върнал устройствата и не ги дължи. Фирмата ни не е чак толкоз смотана, колкото изглежда :mhihi


viacor
Мнения: 3
Регистриран на: Чет 12 яну 2012 20:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Tryn

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот viacor » Нед 23 фев 2014 1:14


Близу са най-голените мошеници https://www.facebook.com/pages/%D0%90%D0%B7-%D1%81%D1%8A%D0%BC-%D0%BD%D0%B5%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%BD-%D0%BE%D1%82-Blizoo-%D0%91%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D1%83-%D0%B7%D0%B0%D1%89%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D1%82%D0%B5-%D1%81%D0%B0-%D0%BD%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BD%D0%B8/215543985194182

В тази страница можете да прочетете повече от тарикатските им номера и да се пазите от тях. Голяма мъка е тази фалшива фирма.


Потребителски аватар
Shakez
Мнения: 159
Регистриран на: Вто 16 ное 2010 11:05
Автомобил: Passat CC
Двигател: CBAB
Местоположение: Sofia

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот Shakez » Чет 27 фев 2014 17:18


Благодаря на отзовалите се. :mrgreen
Ще споделя какво се е случило, като стане време (развод ми дай, развод ми дай.....) :banghead :mrgreen


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот Stivi » Съб 25 окт 2014 14:53


Винаги съм знаел че тия са големи измекяри :newsm66
http://www.vesti.bg/pari/biznes/kzk-sankcionira-blizu-s-blizo-900-hil.-lv-6024908


Потребителски аватар
Netasq
Мнения: 336
Регистриран на: Сря 05 сеп 2012 10:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот Netasq » Пет 13 мар 2015 23:40


Интересна тема. Аз съм служител и то на висока позиция бих казъл. С подписа си вие се съгласявате с ОУ на компанията, просто българския средностаститистически гражданин не чете какво подисва. В тях са упоменати всички изброени до сега дискутирани теми.


Потребителски аватар
DanZki
Мнения: 201
Регистриран на: Пон 11 юни 2007 14:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот DanZki » Съб 14 мар 2015 16:11


Като ти гледам правописа ми става ясно колко сте читави...Пък и на висок пост :drunk

Клиента с подписа се съгласява,но като няма сигнал с дни?Това също ли е в ОУ?


Потребителски аватар
Netasq
Мнения: 336
Регистриран на: Сря 05 сеп 2012 10:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот Netasq » Съб 14 мар 2015 17:29


Пиша от телефон и просто не е удобно. Иначе имаш право на предсрочно прекратяване при неразрешен проблем повече от 72ч. Аз лично имам и Булсатком в нас и при лошо време винаги ми спира сигнала. Трябва ли да тръгна да храня по форумите :smile Напротив всяка фирма има проблеми...



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 44 госта