Интернет от булсатком

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Интернет от булсатком

Мнениеот Matematiks » Чет 27 сеп 2012 20:56


Уж го настроих :shock

Съкюрити WPA2

Парола сложих

Какво друго тряа се настрои




Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Интернет от булсатком

Мнениеот LILO&STICH » Чет 27 сеп 2012 20:58


Ами ако иска ИП му дай адресите.Нямам идея как са на булсат :wink:
И си смени името на рутера,ако искаш де.
Ако пак не стане,звъни на подръжката.Може да ти е заключен .Я по мак,я по друго :Mr Green Fun


Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Интернет от булсатком

Мнениеот Matematiks » Чет 27 сеп 2012 22:13


Win 7 :roll:


Не можаха да ми го конфигурират и от подръжката :shock

Сега съм на кабел директно :banghead: пуснаха ми ай пи към него да имам нет :banghead:

Във WRT Менюто на Статус -IP Address 0.0.0.0

:banghead: :banghead: :banghead:


владислав
Мнения: 668
Регистриран на: Чет 05 мар 2009 10:58
Автомобил: Seat Leon ST
Двигател: CAXC 2015 - TDI CRB
Местоположение: София

Re: Интернет от булсатком

Мнениеот владислав » Пет 28 сеп 2012 8:47


Dushan написа:Булсатком имат супер интернет. С рутер съм, обаче от рутера съм си прекарал кабел до компа. Плащам за 35 Мб, което е 4МБ за секуда, а всъщност торентите ги свалям с ....... внимание ........... 11 МБ за секунда!!!!! :!: Имат и перфектно обслужване :!:

А дано 6-ти работен ден ги чакам да се обадят за свързване което се заплаща, може би само при тях.Това за София при изградена мрежа и кутия на долният етаж.


Потребителски аватар
pensiq
Мнения: 588
Регистриран на: Чет 11 мар 2010 20:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Интернет от булсатком

Мнениеот pensiq » Пет 28 сеп 2012 9:47


Както се казва - Не бързай, като пуле пред майка си.Сигурно не са ти казали, че се заплаща инсталационна такса, но за сметка на това си на неограничен нет за първия месец.Бъди търпелив и ако е изградена оптика до адреса ти, ще бъдеш доволен.


sashko_bg
Мнения: 148
Регистриран на: Вто 22 юни 2010 20:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Интернет от булсатком

Мнениеот sashko_bg » Пет 28 сеп 2012 10:21


pensiq написа:Както се казва - Не бързай, като пуле пред майка си.Сигурно не са ти казали, че се заплаща инсталационна такса, но за сметка на това си на неограничен нет за първия месец.Бъди търпелив и ако е изградена оптика до адреса ти, ще бъдеш доволен.


А колко е тази такса? Дори и при сключване на 18 месечен договор ли има такса?


Потребителски аватар
MITKO_DVD
Мнения: 6375
Регистриран на: Пет 09 юни 2006 20:54
Автомобил: Passat B4
Двигател: 2E 1994
Местоположение: София/Монтана
Контакти:

Re: Интернет от булсатком

Мнениеот MITKO_DVD » Пет 28 сеп 2012 10:35


аз питъх минала седмица и не ми казаха за никаква такса за включване :screwy :screwy :screwy


Потребителски аватар
pensiq
Мнения: 588
Регистриран на: Чет 11 мар 2010 20:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Интернет от булсатком

Мнениеот pensiq » Пет 28 сеп 2012 10:43


Договора е безсрочен.Таксата е 4лв, ако не се лъжа.Знам, че в офисите са некомпетентни, но това си е проблем на компанията.


владислав
Мнения: 668
Регистриран на: Чет 05 мар 2009 10:58
Автомобил: Seat Leon ST
Двигател: CAXC 2015 - TDI CRB
Местоположение: София

Re: Интернет от булсатком

Мнениеот владислав » Пет 28 сеп 2012 10:52


Общо е 7 лв. таксата (може да има разлика в стотинки) - не пишат на сайта, в офис го видях, после се разбра че включването е до 10 работни дни, в офиса не го казват (трябваше да питам оператора, отново не пише на сайта), щях друга сметка да си направя.
Не бързам за сега, ама няма и да се моля да ме включат, вярно че така ще ми излиза най-евтино, но пък всяко нещо си има граници.
Ако се включа ще пиша точно колко е присъединяването, че едно беше за настройка на нета. В интерес на истината аз имам лан кабел към кутия на Мегалан и евентуално да го преместят на тяхната кутия.
Оптиката да й влиза в апартамента?


Потребителски аватар
pensiq
Мнения: 588
Регистриран на: Чет 11 мар 2010 20:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Интернет от булсатком

Мнениеот pensiq » Пет 28 сеп 2012 11:09


Да!


Dushan
Мнения: 300
Регистриран на: Нед 19 авг 2012 11:37
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ABD 1994
Местоположение: София

Re: Интернет от булсатком

Мнениеот Dushan » Нед 07 окт 2012 12:38


TiL написа:Подкрепям това, че има такса и тя е 7лв. Включването не знам до колко дни е(техника ми е познат и ме включи на същия ден, а и града ни е малак). Да допълня още нещо... Гледайте да се включвате в нов месец, винаги след първо число, защото ако се включите на 25ти пак ще ви вземат парите за цял месец :)


Ние се включихме две седмици преди датата на плащане и първия път платихме само двете седмици за нет(3и50). Не знам за какво говориш.


владислав
Мнения: 668
Регистриран на: Чет 05 мар 2009 10:58
Автомобил: Seat Leon ST
Двигател: CAXC 2015 - TDI CRB
Местоположение: София

Re: Интернет от булсатком

Мнениеот владислав » Пон 08 окт 2012 9:46


Аз пак не ги изчаках, е не може след 10 раб. дни аз да ги търся за включването, а те да не звъннат и да ми отговорят изчакайте още няколко дни.
Сори другата компания след записване и 1 час вече са звъннали за свързване. Явно нещо с голямо пренебрежение се работи към клиентите, че чак и се заплаща включването.
Само за инф. Comnet е другата компания.


Dushan
Мнения: 300
Регистриран на: Нед 19 авг 2012 11:37
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ABD 1994
Местоположение: София

Re: Интернет от булсатком

Мнениеот Dushan » Пон 08 окт 2012 17:59


владислав написа:Аз пак не ги изчаках, е не може след 10 раб. дни аз да ги търся за включването, а те да не звъннат и да ми отговорят изчакайте още няколко дни.
Сори другата компания след записване и 1 час вече са звъннали за свързване. Явно нещо с голямо пренебрежение се работи към клиентите, че чак и се заплаща включването.
Само за инф. Comnet е другата компания.


Колега за обслужването се бъркаш много. Може да са ти казвали изчакайте докато си направят трасета и кутии. Те едва сега започват. Аз съм техен клиент и обслужването-няма такова. Обаждам се, казвам няма нет-след 5 мин. идват сменят едно устройство преди рутера. Явно първите им са били нещо ментаци и слагат по голямо. След още 5 минути пак идват. Викам не не, колегите ви вече минаха, имам вече нет. :D А пък когато бях далече от нас ми се обаждат да ме питат дали имам проблем. Викам незнам, казват ми ако има проблеми като се върнете, обадете се на телефоните. Връщам се всичко е екстра. Да не говорим, че като имам кабел към рутера вместо с 4 (плащаните) свалям с 11 МБ/с. :D


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Интернет от булсатком

Мнениеот nokiangage » Пон 08 окт 2012 20:05


И аз съм към този доставчик, доволен съм откъм скорост и цената от 7 лв./месец - но чак месец и нещо след стандартния срок от 10 работни дена ни включиха и то след като ходих да питам какво става няколко пъти за да ми кажат, че са ни забравили :shock , а за телевизията дойдоха на втори или трети ден от обявения срок. :roll:


владислав
Мнения: 668
Регистриран на: Чет 05 мар 2009 10:58
Автомобил: Seat Leon ST
Двигател: CAXC 2015 - TDI CRB
Местоположение: София

Re: Интернет от булсатком

Мнениеот владислав » Вто 09 окт 2012 8:39


Dushan написа:

Радвам се че си доволен, но и от твоят пост се вижда колко и е организацията да идват за едно нещо по 2 пъти.
Трасето го имат специално за блока изградено още преди 2 години, но тогава пак ме пратиха да чакам, пак не ясно колко, интересно при авария пак ли да трябва да чакам.
А за отношението, пуснал съм заявка от април 2012г за ХД приемник, познай дали са го сменили.
Да звъняха ми след 2 дни, след като аз и се обадих, но се отказах.
От сегашният доставчик, макар и нов за София за момента съм доволен, скоростта която е обявена и за която плащам я постигам, че и отгоре.

Последна промяна от владислав на Чет 18 окт 2012 11:54, променено общо 1 път.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 186 госта