Интернет от булсатком

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Интернет от булсатком

Мнениеот radi_nrj » Вто 04 дек 2012 12:01


Не знам сега как е ама до скоро ползвах интернет на Комнет при тъста и уловката беше, че тия 13лв са не за един абонат а за един комп. При тях връзката е PPPOE и филтрират трафика по TTL.




Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Интернет от булсатком

Мнениеот radi_nrj » Вто 04 дек 2012 12:59


TiL написа:ТТЛ му се намира цаката с малко играчка.


Аз цаката му я намерих и през един рутер вързахме комп и лаптоп ама трябваше да пусна един VPN и той не тръгна въпреки, че и 2-те машини имаха нет. Само с една машина вързана VPN-а си бачкаше.


владислав
Мнения: 668
Регистриран на: Чет 05 мар 2009 10:58
Автомобил: Seat Leon ST
Двигател: CAXC 2015 - TDI CRB
Местоположение: София

Re: Интернет от булсатком

Мнениеот владислав » Вто 04 дек 2012 13:11


radi_nrj написа:Не знам сега как е ама до скоро ползвах интернет на Комнет при тъста и уловката беше, че тия 13лв са не за един абонат а за един комп. При тях връзката е PPPOE и филтрират трафика по TTL.

Заинтригува ме това дето си написал, аз го ползвам през рутер и не съм забелязал да има проблем, но обикновено лаптопа е директно с кабел, а телефона през wifi, връзвал съм и друг лаптоп през wifi и не е имало ограничение, както лаптопа и телефона през wifi едновременно.
Какво точно ограничават, четох в нета че това ttl е за да не се споделя интернета с други компове, ако е това значи аз реално нямам такова или нещо бъркам.
Не ги хваля Комнет, поддръжката и е до 18,30 ч. така ми каза оператора, което е смешно имах няколко проблема с тях, за момента са го оправили иначе бях готов да прекратявам договора.
Намерих една тема от 2009г. в нета в която са се оплаквали от Комнет, ще го пробвам това с ping-a, рутера не е нищо особено tp-link 740n.


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Интернет от булсатком

Мнениеот radi_nrj » Вто 04 дек 2012 13:48


Може и да са сменили политиката, но аз миналата нова година трябваше да работя от Сливен и ми побеляха косите да се разправям с тях. На края в рамките на работния ден просто работеше само моя лаптоп и те така. TTL протокола ако не се лъжа мереше някакви време-закъснения в сигнала и се ползва точно за това - да не се споделя интернет.


владислав
Мнения: 668
Регистриран на: Чет 05 мар 2009 10:58
Автомобил: Seat Leon ST
Двигател: CAXC 2015 - TDI CRB
Местоположение: София

Re: Интернет от булсатком

Мнениеот владислав » Вто 04 дек 2012 18:16


Сега го тествах през рутера ttl 60, само с кабела 61.


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: Интернет от булсатком

Мнениеот velinsl » Чет 06 дек 2012 19:02


Доста години бях на Комнет-Сливен. Нямам грам оплаквания и с чиста съвест бих написал " най-добрия доставчик на нет в града".
Това 7лв месечна такса ли е към Булсата?
Нета им по чинията ли иде или по отделна жица?
7лв месечна такса дори и с договор си е оферта от всякъде!


Dushan
Мнения: 300
Регистриран на: Нед 19 авг 2012 11:37
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ABD 1994
Местоположение: София

Re: Интернет от булсатком

Мнениеот Dushan » Чет 06 дек 2012 20:41


TiL написа:Най-евтината такса е 7лв за 14Mbps. Нета идва по оптично влакно до някой стъб и от там с медиаконвертор светлинните импулси се преобразуват в електрически и тръгват по кабела до компа ти. При мен кабела е ~30м което е нищо. Сега гледам предлагат и оптика до дома, но аз лично не виждам смисъл от това нещо :)


Единственото което предлага оптиката до дома, е малкият случаен риск, да счупиш оптичния кабел и после разправия. :mrgreen:
Колега при теб каква е скоростта, че аз имам оптика до дома и плащам за 35 Мб/с. А дефакто, като пуснах кабел от рутера към лаптопа, свалям със около 84Мб/с(10,5МБ/с). :D През Wi-Fi е 2МБ/с...


Dushan
Мнения: 300
Регистриран на: Нед 19 авг 2012 11:37
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ABD 1994
Местоположение: София

Re: Интернет от булсатком

Мнениеот Dushan » Чет 06 дек 2012 22:35


Ти чете ли какво писах????? Плащам за 35, а ползвам 85... mhihi Mb/s и MB/s не е едно и също... mhihi

Последна промяна от Dushan на Чет 06 дек 2012 22:39, променено общо 1 път.


Dushan
Мнения: 300
Регистриран на: Нед 19 авг 2012 11:37
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ABD 1994
Местоположение: София

Re: Интернет от булсатком

Мнениеот Dushan » Чет 06 дек 2012 22:40


Идеята беше да питам, ако нямаш оптика до дома дали това е възможно?


Потребителски аватар
pensiq
Мнения: 588
Регистриран на: Чет 11 мар 2010 20:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Интернет от булсатком

Мнениеот pensiq » Чет 06 дек 2012 23:50


Да!


Потребителски аватар
Трън в очите
Мнения: 11
Регистриран на: Пет 16 юли 2010 21:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна България

Re: Интернет от булсатком

Мнениеот Трън в очите » Пет 28 дек 2012 0:14


Здравейте, някой ползва ли оптичния интернет на Булсатком който е 94 мегабита за 17 лв? Ако някой го ползва има ли начин да сподели впечатления. На мен лично тази скорост ако е реална нещо прекалено евтино ми се струва и има някаква уловка.
Поздрави


Потребителски аватар
i.e.i
Мнения: 2563
Регистриран на: Чет 28 апр 2005 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Интернет от булсатком

Мнениеот i.e.i » Пет 28 дек 2012 8:17


Единственото което предлага оптиката до дома, е малкият случаен риск, да счупиш оптичния кабел и после разправия. :mrgreen:
Колега при теб каква е скоростта, че аз имам оптика до дома и плащам за 35 Мб/с. А дефакто, като пуснах кабел от рутера към лаптопа, свалям със около 84Мб/с(10,5МБ/с). :D През Wi-Fi е 2МБ/с...

Не е толкова "нежен".Лятото ,като го сменяха ,просто го вързаха за стария и го изтеглиха(5/6м+няколко "чупки" над тавана и кабелен канал).
А скороста се оправя с "читав" рутер.


Потребителски аватар
kambone
Мнения: 453
Регистриран на: Сря 09 апр 2008 18:49
Автомобил: Passat b5.5 2001
Двигател: 1.8T AWT
Местоположение: София
Контакти:

Re: Интернет от булсатком

Мнениеот kambone » Пон 28 яну 2013 8:04


Някой със пресни впечатления от Лозенец / Хладилника?
Надеждни ли са, оптика ?


Потребителски аватар
Pokerstars
Мнения: 323
Регистриран на: Пон 18 апр 2011 10:47
Автомобил: Audi A4 B7
Двигател: 2006
Местоположение: Sofia

Re: Интернет от булсатком

Мнениеот Pokerstars » Пон 28 яну 2013 12:10


Трън в очите написа:Здравейте, някой ползва ли оптичния интернет на Булсатком който е 94 мегабита за 17 лв? Ако някой го ползва има ли начин да сподели впечатления. На мен лично тази скорост ако е реална нещо прекалено евтино ми се струва и има някаква уловка.
Поздрави


Аз го ползвам,много съм доволен.Откакто смениха обикновения кабел с оптика не съм имал никакви проблеми.Постоянен е.Няма да сгрешиш! :thup


misho_GTI
Мнения: 1987
Регистриран на: Чет 13 сеп 2007 11:29
Автомобил: 1990 Golf GTI + 1991 Country
Двигател: PB 112 + 1P 98
Местоположение: София

Re: Интернет от булсатком

Мнениеот misho_GTI » Пон 28 яну 2013 12:23


Pokerstars написа:
Трън в очите написа:Здравейте, някой ползва ли оптичния интернет на Булсатком който е 94 мегабита за 17 лв? Ако някой го ползва има ли начин да сподели впечатления. На мен лично тази скорост ако е реална нещо прекалено евтино ми се струва и има някаква уловка.
Поздрави


Аз го ползвам,много съм доволен.Откакто смениха обикновения кабел с оптика не съм имал никакви проблеми.Постоянен е.Няма да сгрешиш! :thup

aз съм с този интернет от около година. не съм с оптичен кабел и съм през рутер. Скороста е г/д реална сваля ми торенти с окло 10мб/с, доволен съм скоро нее спирал, а когато е спирал е било за не повече от няколко часа.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 106 госта