Интернет от булсатком

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
pensiq
Мнения: 588
Регистриран на: Чет 11 мар 2010 20:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Интернет от булсатком

Мнениеот pensiq » Сря 26 сеп 2012 13:24


94 mb , но цената е ако имаш и телевизия от тях, иначе е 17.




Потребителски аватар
nurv
Мнения: 1664
Регистриран на: Пон 04 фев 2008 10:13
Автомобил: Audi A6
Двигател: ALF
Местоположение: София, Младост 3

Re: Интернет от булсатком

Мнениеот nurv » Сря 26 сеп 2012 13:34


Похвално!


Потребителски аватар
MITKO_DVD
Мнения: 6375
Регистриран на: Пет 09 юни 2006 20:54
Автомобил: Passat B4
Двигател: 2E 1994
Местоположение: София/Монтана
Контакти:

Re: Интернет от булсатком

Мнениеот MITKO_DVD » Сря 26 сеп 2012 13:41


pensiq написа:Цената е 11 Бълдарски леФа.


на мен за 9лв. ми казаха на 44mb,значи ще са по-добре от Измамниците с новото лого от М-тел-Мегалан :idea:


Потребителски аватар
pensiq
Мнения: 588
Регистриран на: Чет 11 мар 2010 20:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Интернет от булсатком

Мнениеот pensiq » Сря 26 сеп 2012 14:11


Тея боклуци от мтел, опорочиха два добри интернет доставчика.С един абонат да останат дано, кожодерите мръсни.


Потребителски аватар
nurv
Мнения: 1664
Регистриран на: Пон 04 фев 2008 10:13
Автомобил: Audi A6
Двигател: ALF
Местоположение: София, Младост 3

Re: Интернет от булсатком

Мнениеот nurv » Сря 26 сеп 2012 14:47


Пишем си ние, но хората също пишат.


Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Интернет от булсатком

Мнениеот Matematiks » Сря 26 сеп 2012 15:13


pensiq написа:Тея боклуци от мтел, опорочиха два добри интернет доставчика.С един абонат да останат дано, кожодерите мръсни.


Е за тва нема им стана клиент :beat_butt2


Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Интернет от булсатком

Мнениеот Matematiks » Сря 26 сеп 2012 15:14


nurv написа:Пишем си ние, но хората също пишат.



Врели некипели.Още не са изплатили лева за лиценз,да не говорим за изграждане на мрежа за мобилните :screwy


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Интернет от булсатком

Мнениеот LILO&STICH » Сря 26 сеп 2012 15:58


Ееее.Тази новина е старичка вече :Mr Green Fun
Няма лошо да стъпят в телекомският пазар,но после бързо ще бъдат погълнати от ........ mhihi


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Интернет от булсатком

Мнениеот stefan4o » Сря 26 сеп 2012 20:00


Matematiks написа:
nurv написа:Пишем си ние, но хората също пишат.



Врели некипели.Още не са изплатили лева за лиценз,да не говорим за изграждане на мрежа за мобилните :screwy

Знам някои неща от кухнята, понеже, ако някои от вас знаят ръководството и собственикът на фирмата са от Стара Загора, а сме малък град и се познаваме общо взето (половината му работници са бивши колеги ). Само информативно ще ви кажа, ако ви се струва шега това за мобилен оператор - двама от най-добрите специалисти на Мтел в Стара Загора, които поддържат и изграждат станциите на фирмата са вече в екипа на Булсатком. Всеки да си извади изводите сам за себе си - вземат ли се насериозно Булсатком или не. Няколко от моите колеги също се присъединиха към Булсатком - двама като проектанти и един като супервайзор или мениджър на отдел оптични трасета. С две думи - шефчето, което е било преди такова и на повечето от настоящите ми колеги(от времето, когато още Булсатком нямаше, а е било само идея в главата му), привлича готови, обучени кадри по доста интересен начин. Чисто и просто обира каймакът от специалисти в областите, в които работят. :wink: Като цяло в момента най-вероятно това е провайдърът, който се развива в най-правилна посока и с най-бързи темпове, според мен.
Ако кажа на някои от вас с какви темпове изграждат оптични трасета в Стара Загора и за колко време окабеляват цял район може и да не ми повярвате. Просто шефът им знае как да ги накара да работят, сещате се как mhihi Така че изобщо не ги мисли за изграждането на станции и необходимата им мрежа, просто не знаеш за какво иде реч - една офанзива с обирането на по-читавите техници от конкуренцията и мрежата ще стане факт след много малко време :Mr Green Fun

LILO&STICH написа:Няма лошо да стъпят в телекомският пазар,но после бързо ще бъдат погълнати от ........ mhihi

Да ти кажа честно БулсатКом е може би единствената фирма в региона, за която не съм чул клюки, че се "продават", а както вече споменах - малък град сме и се знаем, приказваме си, споделяме и т.н. mhihi


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Интернет от булсатком

Мнениеот LILO&STICH » Сря 26 сеп 2012 20:56


Ами да ти кажа,те и мегаланци нямаше да се продават на мен-ТЕЛ mhihi ,ама парите объркаха всичко
Те заради това,че не си оправят цените,се манах от тях.И засега не съжелявам mhihi
Дето ми крещи жената(как можехме да се махнем за някви си 5лв. ) :Mr Green Fun
Аз па си им намирам и други кусурчета,но и много плюсове :mrgreen:
Поразчопкай и БТК какво бяха,какво станаха.Същото стана и с мен-ТЕЛ :lol: Колко пъти ги продаваха/купуваха :roll:
Така че,всичко е ялова работа :kissy:
Имам един познат,който скоро се върна от Израел.Разправя в Израел,министъра им казал:Всичко при оператори,цените да са еднакви :Mr Green Fun
Те така трябва и тук да стане. :drinking:


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Интернет от булсатком

Мнениеот stefan4o » Сря 26 сеп 2012 21:26


Не ми се спори с теб и не виждам смисъл да ти обяснявам разликите между гигантски телекоми, чиито собственици ги купуват само и единствено с идеята да издоят кравата и да вземат някой милион отгоре с такива, които са тръгнали от нулата и имат еднолични собственици, на които не са им нужни една дузина мениджъри, за да вземат правилните решения. Особено сега с тая ситуация на пазара на услуги е МНОГО неподходящ момент да се продава мрежа или цяла компания, ако щеш. Цифрите за абонат съвсем не са такива, каквито съм чувал допреди 4-5 години :wink:
Не сравнявай Мегалан с Булсатком, просто нямат база за сравнение нито като абонати, нито като брой персонал :beer
п.п. наложих си малка цензура, понеже ме достраша някоя компания да не се познае mhihi
Обикновено, когато нещата започнат да са в застой и има странични фактори, които пречат по един или друг начин една компания да върви напред именно тогава тя се продава на пазара. Нали не мислиш, че някой ще продаде златната си кокошка и с парите да си купи златно яйце :!:


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Интернет от булсатком

Мнениеот LILO&STICH » Сря 26 сеп 2012 21:32


Не правя сравнение с компаниите и продуктите им,а с поглъщането на нещо работещо от монополист :wink:
Знам,че си в сферата,та затова натъртих точно на това :lol: Ти па взе,че криво го разбра :Mr Green Fun


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Интернет от булсатком

Мнениеот stefan4o » Сря 26 сеп 2012 21:41


Не зная дали си запознат, но Булсатком изкупи доста селски мрежи на локални оператори и сложи чиниите на дядовците и бабите. Това според теб политика на фирма, която смята да се продава ли е? Нали не мислиш, че идеята му е да ги продаде по-скъпо на някой друг (то не че не може, но по-интересният въпрос е "на кого")? Не познавам лично Пламен, който е собственик на Булсатком, но по-старите ми колеги са работили дълги години за него още от времето, когато в Стара Загора имаше само две кабелни (към момента се сещам за поне 5), а той е бил акционер и ръководител на тази, която е била монополист. Всичките имат абсолютно еднакво мнение за него - гениален и надъхан. Предвид нещата, които прави и тепърва ще прави неговата компания съм склонен да им вярвам напълно. Разбира се на много пари никой не може да устои... но си мисля, че точно той ако има как да дои кравата дълго време няма да си остави бизнеса за някакви си милиончета, щото той е силен именно в тая сфера и го знае много добре. :wink:
Ще ти дам само един пример, колко е по-хитър от останалите многознайковци в сферата, който споменах в по-предния си пост. Нашата компания знаеш ли как набира кадрите си? Пуска обяви в джобс.бг с изисвания дълги две страници. И успява - вземат току-що завършили инженери, които тепърва се учат как се работи. А как процедира шефчето на Булсатком? Вика на "интервю" един от най-добрите сплайсьори в нашата компания и му обещава... знаеш какво, нали? Според теб кой начин на набиране на кадри е по-добър? Имай предвид, че това е само един от похватите, а те вярвай ми са доста и то в много направления. :beer Дето се казва - който си има акъл си го има :bishop Освен това вземането на еднолични решения прави една компания гъвкава и то доста повече от такава, за която вземането на подобно решение би отнело много срещи, много и-мейли, ходене по веригата нагоре и надолу, търсене на съгласие и одобрение от собственици и т.н.

LILO&STICH написа:Не правя сравнение с компаниите и продуктите им,а с поглъщането на нещо работещо от монополист :wink:

Това изречение показва, че малко не си наясно с нещата. Работеща и ПЕЧЕЛИВША компания не знам кой би продал? Особено такава, която се е НАЛОЖИЛА вече на пазара, независимо за какво става дума - услуги, производство и т.н. Бих ти дал един съвсем реален пример с печеливша компания, която се продаде на "монополист". Ама се оказа в последствие, че май не е била толкоз печеливша, колкото е смятал "монополистът" mhihi Равносметката след няколко години е - единият си харчи милиончетата, а другият си вика - що ми трябваше такъв таралеж в гащите :Mr Green Fun Разбираш ли какво ти намеквам? Или още си на мнение, че някой ще си продаде бизнеса ей така, за да гушне едни пари, които после ще изхарчи? :roll: Конкретно за този случай знам нещата в детайли, от извора, както се казва, но мисля, че не е здравословно да ги споделям в интернет-пространството :wink:


Потребителски аватар
nurv
Мнения: 1664
Регистриран на: Пон 04 фев 2008 10:13
Автомобил: Audi A6
Двигател: ALF
Местоположение: София, Младост 3

Re: Интернет от булсатком

Мнениеот nurv » Сря 26 сеп 2012 22:19


Stefan4o виждам, че споделяш преки впечатления макар, че аз лично не виждам нищо гениално в тая фирма и "подхода" на шефовете им. Има ли някакви слухове в Стара Загора как ще процедират след като гръцкия спътник изчезне или дядовците по селата ще си сложат антените за ефирна телевизия?


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Интернет от булсатком

Мнениеот stefan4o » Сря 26 сеп 2012 22:21


Сигурно ще се приберат всички дружно по къщите и ще затворят фирмата, знам ли mhihi



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта