Интернет от булсатком

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Интернет от булсатком

Мнениеот LILO&STICH » Чет 03 ное 2011 9:33


bugster написа:Телевизията им е съвсем друга бира. От тази услуга не съм доволен. Голям минус е и обхвата на приемника и дистанционното .... много зле.

обади им се да ти подменят стб-о :wink:
Другият варянт е,да махнеш черното капаче отпред :wink:




Потребителски аватар
pensiq
Мнения: 588
Регистриран на: Чет 11 мар 2010 20:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Интернет от булсатком

Мнениеот pensiq » Пет 04 ное 2011 15:25


Как се маха капака.Понапънах го и не мърда.Питах техника, как се маха и не можа да ми каже.Просветли ни, че проблема си е доста дразнещ.


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2112
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Интернет от булсатком

Мнениеот Petrolhead » Пет 04 ное 2011 16:02


bugster написа:
kolche написа:Здравейте. По настоящем живея в София.
Аз по настоящем ползвам услугите на Булсат интернет и мога да кажа че съм цялостно доволен от услугата.
Квартала във който ползвам техните услуги е Младост 3. Вече 4 месеца съм клиент на Булсат интернет скоростите са над 10 мегабайта в секунда, интернета не е прекъсвал до сега нито един път. Единствената забележка която имам към управата на Булсатком е неналичието на междинни такси за четвърт или полвин месец. Този анонс който съм оптравил към господата от Булсатком е заради факта че на човек понякога му се налага да пътува и когато той пътува за повече от месец дефакто ползването на услугата просто става безсмислено. Именно точно това е причината да искам да има такива междинни такси.


Първо мнение и единствено ....
Хвалебствено за Булсатком ....
Как така като те няма по половин месец си сигурен че не ти прекъсва нета ???
И да - тук във форума пасем трева ако не знаеш !! А добре дошъл.

Аз пък ползвам Мегалан и не искам да чуя за други. Ползвал съм някакви други квартални и проблеми бол.
Мегалан са железни от всеки един аспект - стабилност, скорост, поддръжка ....
Моя съвет е там където има Мегалан покритие за Инет се възползвайте.

Телевизията им е съвсем друга бира. От тази услуга не съм доволен. Голям минус е и обхвата на приемника и дистанционното .... много зле.

Ако знаеш колко мога да хи храня мегалан.
При всеки дъжд им гърми суитча за моята кооперация, и ги чакам по 3-4 дни да го оправят


bobidi
Мнения: 525
Регистриран на: Пет 24 юни 2005 11:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Интернет от булсатком

Мнениеот bobidi » Пет 04 ное 2011 16:44


Ако знаеш колко мога да хи храня мегалан.
При всеки дъжд им гърми суитча за моята кооперация, и ги чакам по 3-4 дни да го оправят



Не знам в къде се намираш, ама това което говориш хич не ми се връзва със съпорта на Мегалан, освен ако не очакваш да го оправят без да си им казал за проблемът. Ползвал съм доста доставчици в София и добра подръжка имат само те, донякъде и спектрум.


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2112
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Интернет от булсатком

Мнениеот Petrolhead » Пет 04 ное 2011 16:53


В центъра на родната ни столица съм.
Мегалан и спектър вече са едно и също

Последна промяна от Pichaga на Пет 04 ное 2011 22:53, променено общо 1 път.
Причина: собственост и двата на мтел....


kolche
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 02 ное 2011 9:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Интернет от булсатком

Мнениеот kolche » Вто 13 дек 2011 10:13


Във последните 2 месеца съм във София. За този период от време интернета не е прекъснал нито един път.
До сега никога не ми се е налагало да се обаждам на поддръжката на Булсат за каквито и да е проблеми защото такива просто няма.
Основната причина да не харесвам Метгалан е отношението на фирмата към старите им клиенти когато става дума за промоции те винаги са ощетявани за сметка на новите такива.
За мен няма такова понятие стар и нов клиент - клиента е клиент независимо от колко време работи със въпросна фирма която му предоставя търговска услуга.
Ето например дискриминационната клауза относно промоциите - https://www.megalan.bg/promo-114.html

Условия на промоцията
• Промоцията е валидна при сключване на договор с едногодишен или двугодишен срок на действие.
• Промоцията не може да бъде комбинирана с други отстъпки, срочни и промоционални договори.
• Промоцията е валидна за нови клиенти. За нови клиенти се считат тези, на чийто адрес от 3 месеца не е ползвана услуга и няма стари задължения.
• Посочените скорости са максимално достижими и не са гарантирани.
• Безплатно ползване на Wi-Fi рутер е за срока на договора.


Обърнете особено вниманите на болдната клауза от промоцията.
Какво означава понятието тези. Клиента може да бъде юридическо или физическо лице. Обръщение тези към клиент(и), което говори за тях във 3то лице множествено число, от среден род е 100% недопустимо и обижда клиента.
По принцип тази клауза е написана със цел да се превентира, цялото семейство на въпросния клиент или клиенти да се изредят на подобен род промоции. И защо едно домакинство да няма право да има повече от един интернет на един и същ постоянен местоадрес? Отделно седи дилемата че въпросното домакинство може да се представлява от различни лица - например квартиранти - тогава на въпросния местоадрес може да има повече от едно на брой домакинства - и се получава следния казус - ако лице 1, което живее на въпросния местоадрес има интернет, на същото това място живее лице което няма нищо общо със другото - то не може да бъде клиент който да се ползва от промоциите защото вече има лице на този местоадрес което вече ги ползва. И това ако не е диксриминация и незачитане на правата на клиента - как тогава трябва да бъде формулирано и обосновано за да може да бъде разбрано от номралния потребител?
Друго което искам да подчертая е че Мегалан не се стараят да доизградят отпичната мрежа която до сега са изградили от Спектър - напротив - те предлагат услугата Fiber to the Home - само и единствено на места където вече има изградена оптична инфраструктура до крайната дестинация. На места където няма такава те продължават упорито да предлагат услугата чрез оптика до самият блок но не и до крайния потребител.


владислав
Мнения: 668
Регистриран на: Чет 05 мар 2009 10:58
Автомобил: Seat Leon ST
Двигател: CAXC 2015 - TDI CRB
Местоположение: София

Re: Интернет от булсатком

Мнениеот владислав » Вто 13 дек 2011 14:36


Доста на дълго си писал, аз преподписах на Мегалан с промоция като за нов клиент, става и за стари или поне ставаше октомври месец. Обадиха ми се, казах си мъката и след 15 мин. ми звъннаха, че става, ако не ставаше има и други доставчици к'во има толкова да го мисля.


kolche
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 02 ное 2011 9:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Интернет от булсатком

Мнениеот kolche » Сря 04 яну 2012 18:46


владислав написа:Доста на дълго си писал, аз преподписах на Мегалан с промоция като за нов клиент, става и за стари или поне ставаше октомври месец. Обадиха ми се, казах си мъката и след 15 мин. ми звъннаха, че става, ако не ставаше има и други доставчици к'во има толкова да го мисля.

Последния път като ходих да плащам сметка на приятел който е техен клиент и нямаше възможност да отиде да я заплати сам и ми остави пари и ме помоли чух поредниата идиотска клауза вкарана във договорите на Мегалан. Ако си клиент на фирмата на определен адрес и се преместиш на адрес на който фирмата няма покритие пак трябва да си плащате неустойките защото Мегалан нямали вина за това. Е по голяма глупост от тази до сега аз лично не бях срещал. И кво става в този случай. Ами ако съм клиент и реша да се преместя в друг град където няма техните услуги защо трябва да им се плащат таксите като неустойки по договора?


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Интернет от булсатком

Мнениеот Stivi » Сря 04 яну 2012 19:53


kolche написа: чух поредниата идиотска клауза вкарана във договорите на Мегалан. Ако си клиент на фирмата на определен адрес и се преместиш на адрес на който фирмата няма покритие пак трябва да си плащате неустойките защото Мегалан нямали вина за това. Е по голяма глупост от тази до сега аз лично не бях срещал. И кво става в този случай. Ами ако съм клиент и реша да се преместя в друг град където няма техните услуги защо трябва да им се плащат таксите като неустойки по договора?


Ако заминеш в държава където не може да ползваш карта на Мтел например дали ще те освободят от таксите до края на договора който си подписал ??? Когато се подписва дългосрочен договор се чете и се мисли за тези неща а ако нещо не ти изнася просто не подписваш :012: Естествено ако приятеля ти е подписал договора преди да въведат тази клауза и се премести има пълно право да иска да не плаща !


Потребителски аватар
Aneto
Мнения: 863
Регистриран на: Съб 04 авг 2007 9:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Интернет от булсатком

Мнениеот Aneto » Нед 08 яну 2012 21:30


Аз лично за това ще се махам от Мегалан. Не заради интернета им. Но живеем в динамично време. Крепостното селячество отдавна го няма. Например лятото ми се наложи да ме няма за известно време - поисках само временно спиране, за времето, през което ще съм в чужбина, не съм искала прекратяване на договора. Не можех да предвидя, подписвайки договора, че ще ми се наложи заминаване.

не можело. Дължа им такси и толкова.

Е, щом е така - още съвсем малко и ще се разведа с тях. Макар да е жалко, защото няма проблеми с интернета. Доставчици - бол. Например в същото време друга фирма ми "замразиха" цифровата и не съм плащала докато ме нямаше.
След като Мегалан не са гъвкави - просто губят клиенти.


Потребителски аватар
skotis
Мнения: 1974
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 0:10
Автомобил: VW Golf IV 1.8T GTI
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Интернет от булсатком

Мнениеот skotis » Пон 09 яну 2012 14:34


Аз съм доволен от Булсатком :)
И рутер ми дадоха без пари и за 5 месеца цената е 39 лв., което според мен е добре


paulo
Мнения: 25
Регистриран на: Чет 21 фев 2008 9:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Интернет от булсатком

Мнениеот paulo » Сря 01 фев 2012 19:20


Как така за 5 месеца цената е 39лв?Това само за нета ли е?Че съм на крачка да премина към тях.


Потребителски аватар
i.e.i
Мнения: 2563
Регистриран на: Чет 28 апр 2005 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Интернет от булсатком

Мнениеот i.e.i » Чет 02 фев 2012 8:02


Това само за нета ли е?

Цената им започва от 6лв/м.


Потребителски аватар
skotis
Мнения: 1974
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 0:10
Автомобил: VW Golf IV 1.8T GTI
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Интернет от булсатком

Мнениеот skotis » Чет 02 фев 2012 10:42


Цената е 13 лв. на месец за най-ниската тарифа - 15 MB и често има промоции - плати 3 - получи 5 :) В Люлин това е бившия Люлин Нет, купен от Булсатком. А Люлин Нет бяха фирма с добро обслужване


Потребителски аватар
i.e.i
Мнения: 2563
Регистриран на: Чет 28 апр 2005 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Интернет от булсатком

Мнениеот i.e.i » Чет 02 фев 2012 12:16


Ако ползваш и телевизия е 6лв.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 54 госта