Защо още използвате Internet Explorer?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане

ЗАЩО!?!?!?

Свикнах с него
60
15%
Не ми се инсталират други браузъри
12
3%
Защото е по-добър от другите (wtf?)
25
6%
Бих го сменил с друг
8
2%
Не ползвам internet explorer
304
74%
 
Общо гласове: 409
blinder
Мнения: 2758
Регистриран на: Съб 05 яну 2008 12:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Защо още използвате Internet Explorer?

Мнениеот blinder » Вто 04 яну 2011 11:06


Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение




Потребителски аватар
Miki
Мнения: 1031
Регистриран на: Сря 19 яну 2005 16:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Защо още използвате Internet Explorer?

Мнениеот Miki » Вто 04 яну 2011 13:46


Даже не мога да се сетя откога не ползвам IE - но със сигурност над 10 години. Дълго време само Опера, после и Мозила. Хрома не ме кефи особено.


Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Re: Защо още използвате Internet Explorer?

Мнениеот Ivailo » Вто 04 яну 2011 17:14


154866_1734590254006_1516061655_31737077_7135954_n[1].jpg

Това е положението в момента.. :)


Потребителски аватар
pas1.8mi
Мнения: 5208
Регистриран на: Нед 10 окт 2004 14:08
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
Местоположение: София,Плевен

Re: Защо още използвате Internet Explorer?

Мнениеот pas1.8mi » Вто 04 яну 2011 18:19


Влизам във форума само през ИЕ,когато съм на работа!Ако опитам например през Операта или Мозила става някакъв проблем с Лог-ването!Например влизам си в акаунта(узер неим+парола) и след една секунда(става рефреш) и не съм Логнат!През ИЕ няма проблем! :roll:


Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Re: Защо още използвате Internet Explorer?

Мнениеот Ivailo » Вто 04 яну 2011 18:20


pas1.8mi написа:Влизам във форума само през ИЕ,когато съм на работа!Ако опитам например през Операта или Мозила става някакъв проблем с Лог-ването!Например влизам си в акаунта(узер неим+парола) и след една секунда(става рефреш) и не съм Логнат!През ИЕ няма проблем! :roll:

Изчисти им кукитата


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Защо още използвате Internet Explorer?

Мнениеот nokiangage » Вто 04 яну 2011 18:21


pas1.8mi написа:Влизам във форума само през ИЕ,когато съм на работа!Ако опитам например през Операта или Мозила става някакъв проблем с Лог-ването!Например влизам си в акаунта(узер неим+парола) и след една секунда(става рефреш) и не съм Логнат!През ИЕ няма проблем! :roll:


Колега, на мен така ми прави Nokia-та 5800 когато ползвам Opera...толкова съм се чудил и трия всичко като дата от браузера и не става пак...


Потребителски аватар
batmilko
Мнения: 8856
Регистриран на: Чет 22 юли 2004 10:19
Автомобил: Opel Zafira
Двигател: 1900 CDTI
Местоположение: София
Контакти:

Re: Защо още използвате Internet Explorer?

Мнениеот batmilko » Вто 04 яну 2011 18:43


Лисица за сърфиране
ИЕ за работа с ел.подпис


Потребителски аватар
wili98
Щраусолог
Мнения: 7566
Регистриран на: Вто 07 дек 2004 12:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Защо още използвате Internet Explorer?

Мнениеот wili98 » Вто 04 яну 2011 19:44


Ха сега и аз като малко по-дърт да ти кажа няколко истини.
ISRalien написа:На първо място поставям сигурността. IE е много по-уязвим, отколкото алтернативите. Може да не ви се вярва, но е напълно достатъчно да си зяпате любимия сайт и да лепнете вирус. Това не означава, че собствениците на сайта са минали на тъмната страна, има варианти това да стане без дори те самите да го знаят. Вервайте ми, алтернативите са много по-сигурни за редовния потребител.

може и да не ти се вярва.. но това не е така.
погледни справките за брой уязвимости и пак ще си говорим


ISRalien написа:На второ място - уеб стандартите. Съществуват стандарти за писане на html, които би трябвало всички програмисти да следват. Говоря за уеб програмисти (като мене), както и за тези, които пишат браузърите. Microsoft се чувстват "над тези неща" и в някои случаи си пишат собствени стандарти, вместо да следват вече утвърдените. В следствие на това някои функционалности на любимия ви сайт, може и да не работят под любимия ви exploder.

Което също НЕ е вярно... M$ допълват много често стандартите..като по-възрастен мога да те уверя, че когато M$ поддържаха CSS (с някой допълнения в последствие залегнали в CSS2) другите браузери се чудеха какво става....
Особенно след и вкл. IE7 нещата са си съвсем наред.
+ това мисля, че е време да прегледаш XHTML стандарт, за да се увериш, че далеч не е толкова строг стандарт колкото си мислиш.

ISRalien написа:На трето място - стабилността. Забие ли explorer-a (а той си забива доста често), ти забива и половината windows, защото ie ползва explorer процеса, който показва taskbar-а, както и всички отворени explorer-и. При алтернативите не е така, защото ползват собствени процеси.

Да до XP SP2 e е така.. но по-късните не е.

А ти някога замислял ли си се и слушал ли си трафика точно на хром'а за да разбереш колко информация хвърчи към гугъл.. е аз съм го правил повярвай ми ще се откажеш моментално ако видиш логовете н

С две думи.. вс още ИЕ си държи около 60% и това е положението.. ти замислял ли си се защо?


Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Re: Защо още използвате Internet Explorer?

Мнениеот Ivailo » Вто 04 яну 2011 19:55


Всъщност IE държи около 40-50%, за справка - wikipedia. Защо? Защото е вграден в бозата и болшинството потребители, които не са много наясно и фърлят леб на компа, го ползват. Като го ползват свикват с него. За справка - виж резултатите от анкетата.
За sp2 не съм съгласен, но не мога да го докажа сега.
За трафика на хрома - при регистрация си има отметка щеш ли или не щеш да им пращаш данни. Повече не съм се ровил, дали при изключена отметка праща, но ме съмнява.
Относно стандартите - допълват/пишат собствени - каква е разликата? W3C са определили стандарти, които трябва да се следват от ВСИЧКИ, а не примерно при нормалните браузъри да е едно, а при IE да е друго. Да пишеш hack-ове за IE, if-else пак за IE и т.н. Много съм се тормозил...
Относно css и ie може и да си прав, а за xmlhttprequest например?
За сигурността имах в предвид activex контролите...
Абе дълга и широка е темата и е скучна на повечето.
Според мен си търсиш оправдания просто mhihi


Потребителски аватар
wili98
Щраусолог
Мнения: 7566
Регистриран на: Вто 07 дек 2004 12:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Защо още използвате Internet Explorer?

Мнениеот wili98 » Вто 04 яну 2011 20:08


ISRalien написа:.. справката си я направи ти..

около 58% към края на 2010...

А xmlhttprequest.. ако не ме лъже паметта се съпортва в IE7... (п.п.. при положение, че говорим за JS и AJAX)

+ това как очакваш IE6 да го поддържа, като това е стандартизирано около 4-5 години след излизане на браузера...

Факт, е че в ИЕ6 имаше workarond с HTMLHTTP...

ИЕ също има много неша които ме дразнят.. но пък чакт толкова, че да не го използвам...


А това което виждаш като извадка.. далеч не е представително... тук са друг тип хора... ;)


theultimate
Мнения: 2139
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 20:20
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB
Местоположение: София

Re: Защо още използвате Internet Explorer?

Мнениеот theultimate » Вто 04 яну 2011 20:24


wili98 написа:С две думи.. вс още ИЕ си държи около 60% и това е положението.. ти замислял ли си се защо?


Защото е стандартен. Защото обикновения потребител работи със софтуера по подразбиране, освен ако не е прекалено зле. А човек, който ползва компа да си прочете вестниците сутрин обикновенно знае само за "иконката за интернета".

Като преинсталирам уиндоус на някой, директно качвам мозила. И до сега няма нито едно оплакване, че преди си е било по-добре с IE. Което потвърждава мнението ми, че повечето хора не им пука какво ползват, стига да работи.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19701
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Защо още използвате Internet Explorer?

Мнениеот Vlad777 » Вто 04 яну 2011 21:17


Понеже тук са "друг тип хора" ето една извадка от сайт, където повечето потребители "фърлят леб на компира да ги не апе" mhihi mhihi mhihi

А именно сайт за семена, луковици и т.н. - клиентелата повечето са от малки населени места... Сайтът е: http://www.botanika.bg

Действително има разлика със статистиката на форума, но пък и там са доста пък на другия полюс нещата.

Firefox 40.84%
Internet Explorer 40.80%
Chrome 10.85%
Opera 4.46%
Safari 2.87%


А това е сайт на туроператор:

Firefox 44.12%
Internet Explorer 41.06%
Chrome 9.33%
Opera 3.68%
Safari 1.39%


А това е статистиката на благотворителен сайт за набиране на средства за болно дете:

Firefox 47.79%
Internet Explorer 29.25%
Chrome 16.78%
Opera 4.28%
Safari 1.22%

Всъщност IE може и да се ползва в щатите повече, но не и в БГ


Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Защо още използвате Internet Explorer?

Мнениеот maxpayne » Вто 04 яну 2011 23:28


ie7 и 8 е доста удобен за браузване, затова си го ползвам редовно
освен това хвърчи и гълта много малко памет, фф от друга страна докато стартира... пък после като отвориш 3 инстанса всеки с по 10 таб-а и глей къв филм става
за дебъг обаче е по-удобен, също и за търсене в страниците. Има и полезни адд-они

а уеб стандартите - на никой всъщност не му дреме за тях, тъй че...

п.п. като цяло няма нужда да се правят css хакове освен в някакви редки случаи или много сложни системи с по 4-5 000 реда аутпут код

п.п.п. и за онлайн банкирането също го предпочитам


Потребителски аватар
Fifa
Мнения: 748
Регистриран на: Нед 27 юни 2010 10:16
Автомобил: VW Passat 5.5
Двигател: 1.9 TDI AWX
Местоположение: София

Re: Защо още използвате Internet Explorer?

Мнениеот Fifa » Вто 04 яну 2011 23:42


ISRalien написа:Всъщност IE държи около 40-50%, за справка - wikipedia. Защо? Защото е вграден в бозата и болшинството потребители, които не са много наясно и фърлят леб на компа, го ползват. Като го ползват свикват с него.

Не само това, ами и някои уеб приложения просто работят по-добре или само на IE.

Аз примерно ползвам IE на работа, а вкъщи - Chrome.


Потребителски аватар
barezifranko
Мнения: 999
Регистриран на: Вто 17 ное 2009 14:34
Автомобил: Golf 3
Двигател: ABU 1993
Местоположение: Haskovo

Re: Защо още използвате Internet Explorer?

Мнениеот barezifranko » Сря 05 яну 2011 0:49


Твърдо против ИЕ и сървърните им платформи. Като се сетя едно време с тоя unicode bug колко сайта бяхме натръшкали, но това е друга тема. Но специално за мен сигурността при ИЕ куца доста. За новите версии незнам щото последно бях с 4.0 ама то тогава другите все още прохождаха и нямаше алтернатива



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта