Булсатком приемник и TV с едно дистанционно

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Булсатком приемник и TV с едно дистанционно

Мнениеот fox_vt » Вто 20 дек 2011 22:39


Има ли някой който е с телевизия от вивател и да е подкарал приемника със код,бах го и змея не намери никво съвпадение,наложи се да копирам копчетата,ама ако има код ще е по таман.




Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: Булсатком приемник и TV с едно дистанционно

Мнениеот velinsl » Сря 21 дек 2011 0:01


onion написа:в кой магазин това ?

Местния Лидъл.


Потребителски аватар
MITKO_DVD
Мнения: 6375
Регистриран на: Пет 09 юни 2006 20:54
Автомобил: Passat B4
Двигател: 2E 1994
Местоположение: София/Монтана
Контакти:

Re: Булсатком приемник и TV с едно дистанционно

Мнениеот MITKO_DVD » Сря 21 дек 2011 10:23


onion написа:
velinsl написа:Има ги 100%. Поръчвали ги ала-бала. При нас не са изложени. Като поискам и някой служител тича до склада и носи веднага.


в кой магазин това ?


В новия магазин на Лидъл в Младост 4,днес си го взех 15лв. с 3г. Гаранция :wink:


Потребителски аватар
martony
Мнения: 18
Регистриран на: Чет 15 мар 2007 11:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Булсатком приемник и TV с едно дистанционно

Мнениеот martony » Съб 31 дек 2011 16:31


Някой от собствениците на това дистанционно от Лидл, може ли да ми каже модела му.


Потребителски аватар
batsasho1
Мнения: 152
Регистриран на: Пет 10 фев 2006 20:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Булсатком приемник и TV с едно дистанционно

Мнениеот batsasho1 » Съб 31 дек 2011 17:12


silver crest


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Булсатком приемник и TV с едно дистанционно

Мнениеот fox_vt » Нед 01 яну 2012 17:23


Модел SFB 10.1 B2 SilverCrest


Потребителски аватар
martony
Мнения: 18
Регистриран на: Чет 15 мар 2007 11:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Булсатком приемник и TV с едно дистанционно

Мнениеот martony » Пон 02 яну 2012 19:19


VWGT написа:...Относно Булсатком, след като от техническата им поддръжка "любезно" ми заявиха, че няма код, защото техните приемници работят САМО с техните дистанционни, и много добре знаят какво е универсално дистанционно, все пак се оказа, че и ТОВА дистанционно работи с техните приемници. Специално за ZHD100 приемника кода е 5232. Покрива 99% от функционалността на оригиналното...


Колега, твоето дистанционно от Лидл същия SFB 10.1 B2 модел ли е?
Понеже гледам в това онлайн ръководство и този код 5232, който си го писал не го намерих.
Интересувам се кода ти на каква марка устройство отговаря.


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Булсатком приемник и TV с едно дистанционно

Мнениеот fox_vt » Вто 03 яну 2012 12:46


Същото е колега а списъка с кодове не е пълен,аз пробвах всички кодове дето ги дават за LG телевизор и нито един не стана,а като го пуснах да сканира намираше валиден код през 4-5 деления.Моят съвет е направо да си пуснеш сканиране по бързо ще стане определено и ако не намери кода си запаметяваш бутон по бутон.


Потребителски аватар
demooo74
Мнения: 135
Регистриран на: Сря 11 фев 2009 21:32
Автомобил: vw golf 4 TDI
Двигател: ALH 2000
Местоположение: godech

Re: Булсатком приемник и TV с едно дистанционно

Мнениеот demooo74 » Вто 03 яну 2012 13:07


При мен кода на булсат на дистанционното от Lidl е 6143.Доволен съм много , само имам проблем с гасненето на тв - трябва да се влиза в менюто и да сочи телевизора за да изгасне (тв-то), иначе командата не се изпълнява! Ако съм в грешка някой да помогне.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Булсатком приемник и TV с едно дистанционно

Мнениеот kris11 » Вто 03 яну 2012 13:36


fox_vt написа:Същото е колега а списъка с кодове не е пълен,аз пробвах всички кодове дето ги дават за LG телевизор и нито един не стана,а като го пуснах да сканира намираше валиден код през 4-5 деления.Моят съвет е направо да си пуснеш сканиране по бързо ще стане определено и ако не намери кода си запаметяваш бутон по бутон.


При мен на LCD LG на 3 я въведен ког захапа. На дърт Панасоник/ бях пробвал с около 10 различни дистанционни и не можах да намеря дистанционно да се сработи/, а с това дистанционно захапа на около 6 я код. Пробвах на 1 стар приемник"Ласат" и там се спогодиха. Пробвах на TV Самсуняк CRT при майка ми и там сработи, сработи и на DVD Самсуняк.
Даже късно забелязах , че кода на Панасоника бил за DVD и после търсих за ТВ код.


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Булсатком приемник и TV с едно дистанционно

Мнениеот fox_vt » Сря 04 яну 2012 11:58


Явно дадените кодове са за по нови устройства мойто LG го купих точно като станаха от GoldStar на LG но аз след като не подкарах кодовете после на нито едно устройство не съм се занимавал а направо сканирам.


Потребителски аватар
MITKO_DVD
Мнения: 6375
Регистриран на: Пет 09 юни 2006 20:54
Автомобил: Passat B4
Двигател: 2E 1994
Местоположение: София/Монтана
Контакти:

Re: Булсатком приемник и TV с едно дистанционно

Мнениеот MITKO_DVD » Сря 04 яну 2012 12:18


Доволен и то много :да: ,при мен уредба Kenwood например се убучи на AUX1 на съвсем друго устройство/марка,приемника ми HEAD на цифрвовата TV на СКК е някъв долнопробен китайски боклук се обучи на DSAT на съвсем друго устройство/марка,но пък стана всичко и си работи много,ама много добре,така че аз съм страшно доволен :да:


Потребителски аватар
mely
Мнения: 2728
Регистриран на: Пет 26 авг 2005 10:28
Автомобил: Citroen C crosser
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Булсатком приемник и TV с едно дистанционно

Мнениеот mely » Сря 04 яну 2012 17:14


fox_vt написа:Явно дадените кодове са за по нови устройства мойто LG го купих точно като станаха от GoldStar на LG но аз след като не подкарах кодовете после на нито едно устройство не съм се занимавал а направо сканирам.


Кодовете на Филипс и Лг са еднакви - почти .Пробвай с тях.


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Булсатком приемник и TV с едно дистанционно

Мнениеот fox_vt » Сря 04 яну 2012 18:58


mely написа:
fox_vt написа:Явно дадените кодове са за по нови устройства мойто LG го купих точно като станаха от GoldStar на LG но аз след като не подкарах кодовете после на нито едно устройство не съм се занимавал а направо сканирам.


Кодовете на Филипс и Лг са еднакви - почти .Пробвай с тях.


Аз вече го нагласих то като сканира на всеки 2 сек намира валиден код доста по бързо от всяко друго устройство.Единствено се наложи да копирам бутон back и sleep че ги няма на универсалното и е бомба.Обаче с климатиците ударих на камък единия изобщо ни код намира ни копира дистанционното а другия явно има обратна връзка от климатика към дистанционното и не стана,ама то тва беше в сферата на опитите.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6155
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Булсатком приемник и TV с едно дистанционно

Мнениеот VWGT » Пет 06 яну 2012 12:07


martony написа:Интересувам се кода ти на каква марка устройство отговаря.

Кодът е за ZHD100, това е HD приемника на Булсат, един черен...

fox_vt написа:Обаче с климатиците ударих на камък единия изобщо ни код намира ни копира дистанционното а другия явно има обратна връзка от климатика към дистанционното и не стана,ама то тва беше в сферата на опитите.

това с климатика става като копирах бутоните на оригиналното дистанционни, за него няма код. Ама и аз го направих само за тест :)

demooo74 написа:При мен кода на булсат на дистанционното от Lidl е 6143.Доволен съм много , само имам проблем с гасненето на тв - трябва да се влиза в менюто и да сочи телевизора за да изгасне (тв-то), иначе командата не се изпълнява! Ако съм в грешка някой да помогне.

за това си има MACRO функцията ... можеш да програмираш до 16 команди към различни устройства с натискане на два бутона. Примерно аз паля всичко с Macro +1, a гася с Macro +2. Проблем имам само с паленето на ТВ-то, защото както писах и предния път трябва да се задържи ON бутона за по-дълго време от 1-ната секунда, която дистанционното поддържа. И това май няма как да се промени.

Намерих и един лек бъг. Един път дистанционното нещо заби, някои бутони работеха, други отказаха. Оправя се, като се рестартира (вадиш-слагаш батериите). Казвам го, ако ви откаже бутон, пробвайте първо така, преди да почнете да препрограмирате :)



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 106 госта