Покупка на съмнителен телефон

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
vw_motor
Мнения: 200
Регистриран на: Съб 28 май 2011 0:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Видинско

Покупка на съмнителен телефон

Мнениеот vw_motor » Пон 10 мар 2014 1:50


Казуса е.......................че тя(собственичката) е имал договор не е платила няколко фактури (маи 3) договора е прекратен от страна на Глобул останалите такси, по договор са станали изискуеми. Маи я/ще съдят. :screwy 2-годишен с доволно голяма такса. За тела казва, че не знае къде е кутията, гаранцията и договора.Твърди, че не е на изплащане, ако ме послъгва имали възможност да ме вкара в филм, защото по ИМЕИ телефона е неин и да настъпи конфискация в полза на оператора.
Да не се наложи аз да и връщам услугата :beat_butt2




Потребителски аватар
jarulmo
Мнения: 429
Регистриран на: Пон 07 авг 2006 12:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Покупка на съмнителен телефон

Мнениеот jarulmo » Пон 10 мар 2014 2:00


Бягай колега че да не се окаже после да го търси полицията че е откраднат пък ти си го купил от нея.


Потребителски аватар
xploda
Мнения: 1644
Регистриран на: Нед 14 окт 2007 13:38
Автомобил: Civic
Двигател:
Местоположение: София

Re: Покупка на съмнителен телефон

Мнениеот xploda » Пон 10 мар 2014 10:39


Зависи от самия телефон и на каква цена ти го дава. Ако е нещо хубаво за малко пари аз лично бих взел. Примерно, ако е iPhone 5s за 400-500лв. бих го взел на секундата :mhihi После отключване, смяна на IMEI са сравнително лесни :mhihi Та трябва да си прецениш.
Какъв е телефона все пак и за какви пари ти го дава?


Потребителски аватар
lou
Мнения: 905
Регистриран на: Вто 23 сеп 2008 20:22
Автомобил: Passat Variant
Двигател: BMR TDI
Местоположение: Шумен

Re: Покупка на съмнителен телефон

Мнениеот lou » Пон 10 мар 2014 13:54


Ако телефона найстина е купен на изплащане от оператор.. няма проблеми да го купиш...смисъл теб никой няма да те търси.Вноските за телефона + таксите ще ги търсят от нея и ако тя не ги плати се стига до съд и т.н. Доколкото знам операторите нямат такава практика за принудително вземане :) Тях ги интересува да си вземат парите и толкова.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8292
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Покупка на съмнителен телефон

Мнениеот Stivi » Вто 11 мар 2014 9:50


Няма такъв филм оператор да иска да конфискува телефон с неизплатени вноски /това да не е кола на лизинг/,за какво им е на тях тая черупка втора употреба ?! Те си съдят абоната и си взимат парите пък той телефона да си го прави каквото иска,така че ако само това ти е проблема-нямаш проблем :mhihi


Потребителски аватар
gad3n_
Мнения: 170
Регистриран на: Нед 16 апр 2006 13:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Покупка на съмнителен телефон

Мнениеот gad3n_ » Чет 13 мар 2014 17:34


просто си напишете един прост договор без нотариални заверки ... стил аз Пенка еди коя си продавам на Гошко еди кой си телефон марка ... с имеи номер ... тралала за сумата от 100лв примерно и си готов.


vw_motor
Мнения: 200
Регистриран на: Съб 28 май 2011 0:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Видинско

Re: Покупка на съмнителен телефон

Мнениеот vw_motor » Съб 15 мар 2014 3:09


Отказах се отдавна от покупката, съседката продължава да твърди, че не може да намери прилежащите му кутията, гаранцията и др. (И да докаже собственост)
Офертата беше Galaxy S4 от Глобул за 400лв. Но подобни оферти получавам на всеки по голям паркинг от мургави екземпляри там са реплики на S4 или Hugo boss на цена 15 лева с етикетче 89 лв.
Не ми се минава по тънката жичка за един смартфон, че не дай си боже излезе, че някои друг си го търси и стане "иди обяснявай, че нямаш сестра". А съседката не е толкова привлекателна че при евентуален сакатлък да си отработи............................................:lock



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта