пералня ВЕКО

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
reza4kata
Мнения: 15
Регистриран на: Пет 17 сеп 2010 19:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

пералня ВЕКО

Мнениеот reza4kata » Вто 11 окт 2011 18:39


Колеги,какво ви е мнението за тези перални?харесах една WMB 91242 LC в технополис,та се чудя дали си заслужават?здрави ли са? мерси предварително :D




Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: пералня ВЕКО

Мнениеот kris11 » Вто 11 окт 2011 20:00


2005г взех на майка ми от тази марка. Все още работи / модел не помня/ 2-3пъти съм чистил филтъра. Скоро гледах , че започна да избива ръжда долу в дясно като се гледа отпред. Лагери, семеринги не съм сменял още.С метален казан е.
Но може вече да са "подобрили" качеството.


reza4kata
Мнения: 15
Регистриран на: Пет 17 сеп 2010 19:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: пералня ВЕКО

Мнениеот reza4kata » Вто 11 окт 2011 20:33


мерси за отговора


Потребителски аватар
-=xx=-
Мнения: 4
Регистриран на: Съб 08 окт 2011 17:07
Автомобил:
Двигател:

Re: пералня ВЕКО

Мнениеот -=xx=- » Вто 11 окт 2011 20:44


[quote="reza4kata"[/quote]
Здравей колега, докато работих в тази дейност, продавач консултант, в един магазин, Пералните Беко, бяха Турско производство, и от 100 продадени идваха няколко бройки с проблем "Неотвити транспортни болтове". Отвихме болтовете и човека си ходеше по-живо по-здраво! От малкия клас, те са надеждни! Но всичко е до късмет и до бройка! Ако имаш някой излишен лев, те съветвам да пробваш как е Горенье! До последно, всяка тяхна пералня беше тествана, даже когато продадохме на един познат такава пералня, бяха у тях да я монтираме, и се оказа че половината барабан е пълен с вода! Тоест без да се пробва не се пуска за продажба!
За сега незнам как стоят нещата, но дано намериш твоята пералня :да:


reza4kata
Мнения: 15
Регистриран на: Пет 17 сеп 2010 19:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: пералня ВЕКО

Мнениеот reza4kata » Вто 11 окт 2011 21:05


мерси за инфото,колега :)


Потребителски аватар
mccoy
Мнения: 993
Регистриран на: Нед 11 ное 2007 23:16
Автомобил: HONDA CRV III 2.2 I-CTDI
Двигател: N22A2
Местоположение: Стара Загора

Re: пералня ВЕКО

Мнениеот mccoy » Вто 11 окт 2011 22:30


Понеже днес приключих с ремонта на моята пералня и е един момент на отчаяние бях се позагледал по новите перални, та да споделя нещо от личен опит.
В момента новите перални нямат нищо общо със тези от преди 5 и повече години така че ако сте били доволни от някоя марка преди не означава че и сега ще е така.
Имам 13 годишен хладилник Беко който работи перфектно и реших да си купя втори от същата марка който е на по-малко от година а той дрънчи ,трака ,стържи но слава богу работи все още. (това в подкрепа на горното ми твърдение)
Попитах един приятел техник на перали "Каква пералня да си купя" а отговора му беше:
Марки които препоръчвах до преди 1-2 години (Горение и Уирпул) започнаха да идват за ремонт със повредена електроника и разбити лагери още докато са в гаранция. Бош ,АЕГ ,Електролукс са по-издръжливи за сега.Каквато и пералня да си вземеш при някакъв проблем ще я ремонтираме ,но в никакъв случай не си купувай Аристон и Индезит

Склонен съм да му вярвам
Успех с избора на пералня и знай че всичко е до късмет.


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: пералня ВЕКО

Мнениеот Winner25 » Вто 11 окт 2011 23:13


ВЕКО са за предпочитане в ниския ценови клас. За този модел нямам никакви впечатления. Но ако държиш на 9-те кг няма друга алтернатива за тази цена. За тези пари може да си купиш Сandy с по-малък капацитет :)

@mccoy

Относно съвета на твоя приятел - най вероятно индезит и аристон не се сервизират при него mhihi


Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: пералня ВЕКО

Мнениеот Matematiks » Сря 12 окт 2011 0:29


Гледай ти аз пък съм правил мотор - 180 лева баш на индезит и беше правен в румъния
След 5 месеца се скапа пак и повече никога няма да си купя нищо на тази марка

Купих си Миле


Потребителски аватар
mccoy
Мнения: 993
Регистриран на: Нед 11 ное 2007 23:16
Автомобил: HONDA CRV III 2.2 I-CTDI
Двигател: N22A2
Местоположение: Стара Загора

Re: пералня ВЕКО

Мнениеот mccoy » Сря 12 окт 2011 7:11


Matematiks написа:Купих си Миле

:да:
ама са 2 иляду гроша


Потребителски аватар
sam_boha
Мнения: 640
Регистриран на: Съб 13 мар 2010 12:01
Автомобил:
Двигател:

Re: пералня ВЕКО

Мнениеот sam_boha » Сря 12 окт 2011 8:32


Beko имам прахосмукачка и си бачка супер, предвид че с нея се чистят доста замърсени помешения.
Пералня от същата марка си купи вуйчо ми преди 5 години някъде по причина, че беше евтина. В последствие за тези 5 години тя переше мръсни дрехи/омацани с боклуци от животни и масло от трактори, комбайни и т.н. ССТ; човекът беше земеделец-животновъд/. Говорим за наистина мръсно и всеки ден - няма проблем. Хората заминаха за Австралия, пералнята я ползват старците - по-рядко, но си върти. Може и да са случили на бройка.
Това за стар модел и година, дали сега си е същото качеството - не се знае, но като цяло аз бих си купил, предвид тази бройка.


pakumba
Мнения: 1053
Регистриран на: Вто 01 фев 2005 17:25
Автомобил:
Двигател:

Re: пералня ВЕКО

Мнениеот pakumba » Сря 12 окт 2011 11:18


и аз имам беко пералня, на 4 год, сега разбах даже, че имала филтър. Нищо, ама съвсем нищо по нея не е пипано, пере по 2 до 3 пъти седмично. Имам и ТВ Беко и той е на 3-4 год, никакви грижи дотук.


Потребителски аватар
mafiota
Мнения: 1544
Регистриран на: Вто 26 дек 2006 18:06
Автомобил: Audi A6 C5
Двигател: APU
Местоположение: Козлодуй

Re: пералня ВЕКО

Мнениеот mafiota » Сря 12 окт 2011 11:46


от две години сме с БЕКО, до сега проблеми никакви!
Дори е някакъв енергиен клас А+, който казват че за едно нормално пране на 60С пералнята употребява около 50л. вода, и около 1Kwh електроенергия 8)
Недостатъкът е че нормалните програми са около 2,5 часа!


reza4kata
Мнения: 15
Регистриран на: Пет 17 сеп 2010 19:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: пералня ВЕКО

Мнениеот reza4kata » Чет 13 окт 2011 7:37


мерси колеги, за изчерпателните отговори :D



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 113 госта