Програма за следене на комп?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18715
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Програма за следене на комп?

Мнениеот hooligans » Чет 13 окт 2011 11:27


Кажете някоя програма, която на края на деня да ми казва на даден компютър, колко време е работено и колко време е изгубено в игрички, интернет и тн.?
По възможност програмата да е безплатна.
Другото, което ме интересува е как се правят малките картинки на табовете.
Благодаря предварително
:beer




Потребителски аватар
slimmer
Мнения: 1012
Регистриран на: Чет 24 апр 2008 7:36
Автомобил: VW Bora
Двигател: TDI-AJM 2002
Местоположение: София

Re: Програма за следене на комп?

Мнениеот slimmer » Чет 13 окт 2011 11:44




Потребителски аватар
calm
Мнения: 979
Регистриран на: Пет 28 дек 2007 0:17
Автомобил: VW PASSAT B5
Двигател: 1.8T
Местоположение: София
Контакти:

Re: Програма за следене на комп?

Мнениеот calm » Чет 13 окт 2011 11:58


По- добра работа би свършила Remote Administrator(Radmin). Спокойно можеш да уведомиш служителите, за наличието на биг брадър на компа им. Ако ти трябва претекст- информацията на компютрите ти е необходима(и най важното е твоя собственост) по всяко време и искаш да имаш достъп до нея. Правиш една демонстрация на "full control" за да се убедят, че по всяко време можеш "да им изземеш функциите". Отделяш още няколко часа за демонстрации в реална обстановка, включително когато не си в офиса, от друг компютър. Като хванеш някой в издънка задължително му изпиши на екрана "биг брадър вижда всичко". И така залагайки на СТРАХА ще ползват компютрите по предназначение. ИЗПРОБВАНО Е :да:


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Програма за следене на комп?

Мнениеот radi_nrj » Чет 13 окт 2011 18:31


Communism Reloaded. Направете си метрики, които да смятат кой колко работа е свършил и не се занимавайте с глупости!!!


Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Програма за следене на комп?

Мнениеот maxpayne » Чет 13 окт 2011 19:43


radi_nrj написа:Communism Reloaded. Направете си метрики, които да смятат кой колко работа е свършил и не се занимавайте с глупости!!!

:да:
Да не говорим, че е незаконно да следиш компютър на служител без той да е уведомен за това.


Потребителски аватар
Един
Мнения: 791
Регистриран на: Пон 02 мар 2009 21:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ВТ

Re: Програма за следене на комп?

Мнениеот Един » Чет 13 окт 2011 19:47


calm написа:По- добра работа би свършила Remote Administrator(Radmin). Спокойно можеш да уведомиш служителите, за наличието на биг брадър на компа им. Ако ти трябва претекст- информацията на компютрите ти е необходима(и най важното е твоя собственост) по всяко време и искаш да имаш достъп до нея. Правиш една демонстрация на "full control" за да се убедят, че по всяко време можеш "да им изземеш функциите". Отделяш още няколко часа за демонстрации в реална обстановка, включително когато не си в офиса, от друг компютър. Като хванеш някой в издънка задължително му изпиши на екрана "биг брадър вижда всичко". И така залагайки на СТРАХА ще ползват компютрите по предназначение. ИЗПРОБВАНО Е :да:

Абе на думи е така, но в замяна трябва да предлага много интересна и доходна работа. Ако има причини за недоволство на персонала, едно такова надменно следене може да мотивира поне по-способните да му теглят една майна и да напуснат. Аз поне това бих направил.


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18715
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Програма за следене на комп?

Мнениеот hooligans » Чет 13 окт 2011 20:02


питах за програма, а не кой би напуснал :banghead:


Потребителски аватар
calm
Мнения: 979
Регистриран на: Пет 28 дек 2007 0:17
Автомобил: VW PASSAT B5
Двигател: 1.8T
Местоположение: София
Контакти:

Re: Програма за следене на комп?

Мнениеот calm » Чет 13 окт 2011 22:53


maxpayne написа: :да:
Да не говорим, че е незаконно да следиш компютър на служител без той да е уведомен за това.


:screwy Не следиш компютъра на служител, а разполагаш със своя собствен както и информацията съдържаща се в него, който си предоставил за временно ползване на свой служител. Не знам кой закон може да забрани достъпа ти до твоето имущество. А и както казах, служителите ще бъдат уведомени за това. :Mr Green Fun


По- способните няма нужда да ги следиш защото те знаят за какво отиват на работа, а именно за да работят.
Преди време работих на място където като пръднеш ти събират пръднята и си я слагат в сейф, само защото си се изпуснал на тяхна територия. Буква да напишеш на компютъра и вече е тяхна собственост. Камери на всякъде. Информацията която си узнал през работно време е тяхна собственост. Чек ин- чек аут. Сещам се и за един случай когато унищовахме вече унищожени документи докато не станат на прах. Но всичко това не ме е накарало да напусна. На някои това може да се стори мазохистично, но на мен работата си ми харесваше и съм си я вършил, въпреки че знам, че ме гледат постоянно, а може би и са се обзалагали кога ще пръдна и загубилия е ходил до сейфа.


Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Програма за следене на комп?

Мнениеот maxpayne » Пет 14 окт 2011 0:08


calm написа:
maxpayne написа: :да:
Да не говорим, че е незаконно да следиш компютър на служител без той да е уведомен за това.


:screwy Не следиш компютъра на служител, а разполагаш със своя собствен както и информацията съдържаща се в него, който си предоставил за временно ползване на свой служител. Не знам кой закон може да забрани достъпа ти до твоето имущество. А и както казах, служителите ще бъдат уведомени за това. :Mr Green Fun

Тоалетната също е на работодателя, що не пробваш да сложиш камери вътре? Не говори за неща, които не разбираш, следенето на служители може да се извършва само ако са уведомени. Обикновено това става като част от някой документ, който подписваш - трудова характеристика например или вътрешни правила или нещо такова. Всичко друго е нерегламентирано подслушване/заснемане/следене и е подсъдно. Наказанието варира в зависимост от обвинението - 1, 3 (или 5 ако е служебно) години затвор.

Това изобщо не трябва да се бърка с продукта от трудовата дейност, бил той физически или интелектуален, който е собственост на фирмата - нормално. Също кореспонденцията през служебен мейл акаунт обикновено се третира като собственост на фирмата, съответно може да бъде преглеждана. Обаче никой няма право да те следи ти дали си си отворил gmail-а и какво правиш в него, ОСВЕН, както вече казах, ако не си изрично уведомен - в България обикновено това става в банките.

Чл. 171. (1) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., бр. 10 от 1993 г., изм.-ДВ, бр. 92 от 2002 г.) Който противозаконно:
1. отвори, подправи, скрие или унищожи чуждо писмо, телеграма, запечатани книжа, пакет или други подобни;
2. вземе чуждо, макар и отворено писмо или телеграма с цел да узнае тяхното съдържание или пък със същата цел предаде другиму чуждо писмо или телеграма, се наказва с лишаване от свобода до една година или с глоба от сто до триста лева.
3. (Нова-ДВ, бр. 92 от 2002 г.) узнае неадресирано до него съобщение, изпратено по електронен път, или отклони от адресата му такова съобщение.
(2) Ако деянието е извършено от длъжностно лице, което се е възползувало от служебното си положение, наказанието е лишаване от свобода до две години, като съдът може да постанови и лишаване от право по чл. 37, точка 6.
(3) (Изм.-ДВ, бр. 92 от 2002 г.) Който чрез използуване на специални технически средства противозаконно узнае неадресирано до него съобщение, предадено по телефон, телеграф, чрез компютърна мрежа или по друго далекосъобщително средство, се наказва с лишаване от свобода до две години.

Чл. 34. (1) Свободата и тайната на кореспонденцията и на другите съобщения са неприкосновени.


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18715
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Програма за следене на комп?

Мнениеот hooligans » Пет 14 окт 2011 0:18


:lock:
Благодаря на slimmer и calm
:beer


Потребителски аватар
slimmer
Мнения: 1012
Регистриран на: Чет 24 апр 2008 7:36
Автомобил: VW Bora
Двигател: TDI-AJM 2002
Местоположение: София

Re: Програма за следене на комп?

Мнениеот slimmer » Пет 14 окт 2011 8:28


То и аз ти помагам/пиша в работно време от работен компютър. Никой не ме следи, но си върша работата, понеже имам някаква мотивация. Програмата за следене надали ще ти оправи проблема, най-много да ви забави компютрите и да се скараш с някой от служителите, ама ти си знаеш конкретния случай... :)



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 40 госта