Мнение за фенерче "Police"

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
dqvola_91
Мнения: 562
Регистриран на: Нед 18 юли 2010 11:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнение за фенерче "Police"

Мнениеот dqvola_91 » Чет 29 сеп 2011 22:29


Колеги, има те ли някакви впечатления от фенерчетата "Police" 2000W http://shop.gunman.biz/-police2000w-p-1717.html струва ми се силно,но дали? Някой ползвал ли ги е,да сподели как се представя смятам да си го купя,но все още се колебая,приемам и предложения. Приемам всякаква информация.

П.п Извинявам се ако темата не е в правилния раздел.




Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Мнение за фенерче "Police"

Мнениеот Haralampi » Чет 29 сеп 2011 22:37


От фенерче за 36лв няма как да очакваш кой знае какво. Всичко е относително, не знам какъв отговор очакваш точно. Сприямо фенерче от 5лв - вероятно е по-силно. Ама ако ти трябва нещо сериозно.......... гледаш грешния продукт на грешното място.


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнение за фенерче "Police"

Мнениеот vasstop » Чет 29 сеп 2011 22:58


Екстра си е фенерчето, свети по-силно от Maglite даже.
Има ги на Илиенци по 8-10лв при китайката ;)


DundyTheCroc
Мнения: 811
Регистриран на: Сря 11 юли 2007 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Nissan Primera GT, Passat 5.5 TDI, Mondeo MK4

Re: Мнение за фенерче "Police"

Мнениеот DundyTheCroc » Пет 30 сеп 2011 7:36


Не е лошо, свети добре, а и акумулиращата батерия е голям плюс, изкарва към 24 часа светене с нея на икономичен режим. Иначе има и по 8-10 лева, които са само със стандартни батерии и също не светят зле, все пак зависи за какво ще го ползваш.


Потребителски аватар
slimmer
Мнения: 1012
Регистриран на: Чет 24 апр 2008 7:36
Автомобил: VW Bora
Двигател: TDI-AJM 2002
Местоположение: София

Re: Мнение за фенерче "Police"

Мнениеот slimmer » Пет 30 сеп 2011 7:55


Сещам се за онази фраза, че в българските форуми първото нещо, което ще ти кажат е, че си сгрешил в избора, ама ... да ти споделя нещо от личен опит: фенерче най-добре си го избери и поръчай от Китай, DealExtreme, примерно. Оттам се сдобих с няколко фенера, които са по-евтини, а светят по-силно от този. Поне по лумените, като гледам - този е 180, един от моите стига реално 510 (тествано от клиенти на DealExtreme). Много зависи и за какво ти трябва - на някои хора не им трябват толкова лумени.

UltraFire WF-606A с 230 лумена например от DealExtreme e доста по-евтин. И мога да ти го препоръчам с чисто сърце. Само на един ми се наложи да му сменя "драйвър"-а, но беше въпрос на 3 лева. Останалите два работят перфектно. С обикновени АА батерии работи, няма нужда от зарядни за 18650. Водоустойчив е, само дето няма zoom и е само с един режим, в който изкарва около 2 часа с AA батерии.
Препоръчвам ти го този с 230 lm, понеже китайските с повече лумени понякога не са домислени добре - тия, които ги поръчах с 510 lm, понякога правят проблеми - прекъсват, включват се на по-нисък режим и т.н. Та може би не са удачен избор.

Илиянци също е вариант де... Ама като съм виждал какви предлагат там... Нещо не ме блазни.

Разбира се изборът си е твой. Успех! :)


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Мнение за фенерче "Police"

Мнениеот milmar » Пет 30 сеп 2011 9:36


slimmer написа:...Поне по лумените, като гледам - този е 180, един от моите стига реално 510 (тествано от клиенти на DealExtreme). ...


Абе не зная дали сте наясно с тези лумени и тези ватове - 2000W :shock :screwy , това са чайна-майна измервателни единици . Няма как едно фенерче с една-две батерийки да постигне тези чудеса , пък и да работи един час без зареждане на батерията :063: .

Специално LED-овете в момента са на ниво 50lm/W , хайде в ама най-добрия случай 100-150 lm/W .
100-150 lm разбирам ... няколко светодиода с обща мошност 2-3 W , или един 3W , но да работи 1 час с тази батерийка ... Това 500lm е колкото луминесцентна лампа 18W :shock , какви са му батериите ?

За ватовете нищо няма да кажа ....

Иначе фенерчето от темата изглежда добро и компактно , макар че от клипа не се разбра реално колко свети ...


Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнение за фенерче "Police"

Мнениеот maxpayne » Пет 30 сеп 2011 9:45


А вякой да име LED фенерче? Дали има смисъл да се взема такова? От гледна точка на консумация на енергия би трябвало да е по-добре от стандартните, но за силата на светене...?


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Мнение за фенерче "Police"

Мнениеот radi_nrj » Пет 30 сеп 2011 9:50


Аз имам едно метално с 14 диода фи3 и 3 батерии ААА за 4лв. Като му хакнеш Дюраселки цепи мрака.


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Мнение за фенерче "Police"

Мнениеот nokiangage » Пет 30 сеп 2011 9:58


maxpayne написа:А вякой да име LED фенерче? Дали има смисъл да се взема такова? От гледна точка на консумация на енергия би трябвало да е по-добре от стандартните, но за силата на светене...?


Домъкнах Щатите на баща ми такава бухалка, че едно време той си беше купил от NY ама му го отмъкнаха mhihi :

Изображение

Бяха от новата тогава серия с един диод, вместо обикновена крушка и кърти, колко надалеч бие гадината вечер по далечните блокове и квартали :shock ... После си взе пак техен джобен и е супер готин, все пак за размера си е добре. Сега пък си купи такова и наистина е много полезно и удобно - постоянно си го носи с него! :да: Видях, че това е Smallsun, но пък и Police имат същия модел и вече не съм на 100% сигурен кое е нашето, но би трябвало да върши работа което и от двете за тази цена. :beer

Изображение
http://shop.gunman.biz/-smallsun1-p-852.html


dqvola_91
Мнения: 562
Регистриран на: Нед 18 юли 2010 11:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнение за фенерче "Police"

Мнениеот dqvola_91 » Пет 30 сеп 2011 10:03


Фенера ми се налага да го ползвам рядко, но сегашния е метален с 5 диода и свети страшно,докато не му отказаха 2 диода :lol: :lol: и станах като слепец в тъмното и затова търся нещо което ще ми дава хубава светлина, макар за рядката си употреба,а видях,че този модел е с акумулаторна батерия,което мисля,че по-удачен вариант. Явно ще трябва да се ходи до Илиянци поне да видя какво какво съм харесал и дали ще ми грабне окото.


dqvola_91
Мнения: 562
Регистриран на: Нед 18 юли 2010 11:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнение за фенерче "Police"

Мнениеот dqvola_91 » Пет 30 сеп 2011 10:13


slimmer написа:
UltraFire WF-606A с 230 лумена например от DealExtreme e доста по-евтин. И мога да ти го препоръчам с чисто сърце.


Тази тояга ми допада,ако спре да свети поне ще мога да се защитавам свободно с него :D , но съм скаран с поръчките :(


Потребителски аватар
slimmer
Мнения: 1012
Регистриран на: Чет 24 апр 2008 7:36
Автомобил: VW Bora
Двигател: TDI-AJM 2002
Местоположение: София

Re: Мнение за фенерче "Police"

Мнениеот slimmer » Пет 30 сеп 2011 10:20


dqvola_91 написа:...

Тоягата... не е толкоз голяма - като го хванеш стърчи 2-3 см от двете страни на ръката (това звучи странно :D). Ако искаш някой ден може да ти го демонстрирам как свети, ако намерим удобно и за двамата място из София. А с поръчките... какво ти е скараното? :)


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Мнение за фенерче "Police"

Мнениеот radi_nrj » Пет 30 сеп 2011 10:24


dqvola_91 написа:Фенера ми се налага да го ползвам рядко, но сегашния е метален с 5 диода и свети страшно,докато не му отказаха 2 диода :lol: :lol: и станах като слепец в тъмното и затова търся нещо което ще ми дава хубава светлина, макар за рядката си употреба,а видях,че този модел е с акумулаторна батерия,което мисля,че по-удачен вариант. Явно ще трябва да се ходи до Илиянци поне да видя какво какво съм харесал и дали ще ми грабне окото.


Ако го ползваш рядко не знам колко голям плюс е акумулатора. Мога да ти сменя изгорелите диоди на стария.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8299
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Мнение за фенерче "Police"

Мнениеот Stivi » Пет 30 сеп 2011 18:11


dqvola_91 написа:Фенера ми се налага да го ползвам рядко, но сегашния е метален с 5 диода и свети страшно,докато не му отказаха 2 диода :lol: :lol: и станах като слепец в тъмното и затова търся нещо което ще ми дава хубава светлина, макар за рядката си употреба,а видях,че този модел е с акумулаторна батерия,което мисля,че по-удачен вариант. Явно ще трябва да се ходи до Илиянци поне да видя какво какво съм харесал и дали ще ми грабне окото.


Така както си описваш нуждите всеки фенер от китайката на Илиенци на цена около 10лв ще ти е перфектен,тези акумулаторни батерии при положение че няма да го ползваш всеки ден както каза колегата преди са минус а не плюс и не си заслужава да се набутваш с 35лв при положение че с 3 дураселки ще забравиш кога си ги сложил !
Даже има същите Police само дето върху надписа има лепенка с друг надпис /предполагам заради проверките за използване на известни марки/ и като го махнеш отдолу си е оригиналния надпис Police :idea:


dqvola_91
Мнения: 562
Регистриран на: Нед 18 юли 2010 11:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнение за фенерче "Police"

Мнениеот dqvola_91 » Пет 30 сеп 2011 18:47


Нещата отиват към Илиянци,значи другата седмица съм там на оглед :ahoy :ahoy



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта