Включи се в кампанията на VWclub.bg "Да помогнем на Вальо - Snejoky"!
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria
Дата и час: Сря 23 Апр 2014 18:56

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Автор Съобщение
POST Заглавие: Проблем при буутване на диск за преинстал. Публикувано на: Вто 29 Ное 2011 19:52 
Аватар

Местожителство: гр. Троян * POLO 1.9D 99г AEF *
Накратко проблема ми е следния: Искам да си преинсталирам уиндолса с нова 7-ца, дадоха ми буутващ диск с инсталация...от мен се искаше да направя компа да бутва от двд-то но тук постоянно удрям на камък :banghead: :banghead: :banghead:

При зареждане на биоса с Ф12 влизам в "boot menu" но там каквото и да правя не мога да направя абс. нищо...дори и ескейпа не работи за да изляза от там.

Ако влеза обаче чрез del в "bios setup" и там във "advanced features" без проблеми задавам "first priority" - CDROM..............zaписвам с Ф10 и..Компа започва да зарежда като дава че бутва от ЦД-то, но си зарежда стария WIN. :banghead: ...а в бoot menu -то нищо не се е променило !!!

дъното ми е GIGABITE.

Моля за помощ за да се оправя !

Последна промяна от tisho_tch на Вто 29 Ное 2011 19:55, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Проблем при буутване на диск за преинстал. Публикувано на: Вто 29 Ное 2011 19:55 
Аватар

Местожителство: Стара Загора
Автомобил: VW Jetta 1990
Двигател: PN
Направи следната проба.
Влез в настройките за буут устройствата, задай ЦД-то като първо, на останалите дай дисабле и опитай да видим дали ше зареди уин пак (съмнява ме) :Mr Green Fun
Има и друго - вероятно дискът не е бутващ и когато стане ясно на компира ти, че нямаш буут ЦД в ромчето, те изстрелва директно към уиндоуса. Ако направиш пробата, която ти казах и ти изпише грешка, че нямаш буутващо устройство, значи съм познал, че дискът не е буутващ :beer

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Проблем при буутване на диск за преинстал. Публикувано на: Вто 29 Ное 2011 19:59 
Аватар

Значи диска е бутващ 100 % защото ми дадоха и друг такъв( от сиг. източник), не тръгва и с него.

бих пробвал с disable за всички останали но дали няма опасност някаква ако все пак не ще да бутне диска ???

а и защо буут менюто ми е неактивно ( дали има връзка с това какъв диск съм сложил) :?:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Проблем при буутване на диск за преинстал. Публикувано на: Вто 29 Ное 2011 20:28 
Аватар

при това положение отново зарежда стария уин :(
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Проблем при буутване на диск за преинстал. Публикувано на: Вто 29 Ное 2011 20:57 
Аватар

Местожителство: Пловдив
колега, когато включиш компа и той започне да чете от ЦД-то на екрана нети ли излиза текст : натисни произволен клавиш ?????? защото ако не натиснеш нищо в рамките на 3-5 секунди , започва да зарежда стария уиндос. ;)

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Проблем при буутване на диск за преинстал. Публикувано на: Вто 29 Ное 2011 21:05 
Аватар

да, излиза ми този надпис..натискам произволен клавиш и...същото

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Проблем при буутване на диск за преинстал. Публикувано на: Вто 29 Ное 2011 21:14 
Аватар

Местожителство: Стара Загора
Автомобил: Zafira 2.0 DTI
tisho_tch написа:
да, излиза ми този надпис..натискам произволен клавиш и...същото

А клавиатурата работи ли-банално но...

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Проблем при буутване на диск за преинстал. Публикувано на: Вто 29 Ное 2011 21:17 
Аватар

Автомобил: VW Polo 6N1
Двигател: 1.9 SDI AGD 1997g.
клавиатурата ти usb ли е?

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Проблем при буутване на диск за преинстал. Публикувано на: Вто 29 Ное 2011 21:19 
Аватар

когато трябва да натискам произволен клавиш в биоса...и в менюто :boot menu" все едно че нямам клавиатура :)

stefarata написа:
клавиатурата ти usb ли е?

ДА, проблем ли е ?

Последна промяна от tisho_tch на Вто 29 Ное 2011 21:22, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Проблем при буутване на диск за преинстал. Публикувано на: Вто 29 Ное 2011 21:50 
Аватар

Местожителство: София
Изчисти лещата на Це Дето с едно парченце стиропор :beer и ще има тръгванйе.... facepalm

Сега се чуди от кво да буутне,и като не намери буутва от секънд дивайса 8)

Пресен случай от съвсем скоро :kissy:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Проблем при буутване на диск за преинстал. Публикувано на: Вто 29 Ное 2011 22:00 
Аватар

Автомобил: Passat B3
Двигател: RP
Май не разпознава клавиатурата

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Проблем при буутване на диск за преинстал. Публикувано на: Вто 29 Ное 2011 23:32 
Аватар

Местожителство: Варна
Аз също влизах в такива филми , също съм с УСБ клавиатура.Имах една стара разсглобена клавиатура с камбанка отзад(до мишката) , та бях си сложил по едно от ония гумените шомпълчета на стрелката за надолу да избирам и на ентара mhihi , та с нея само можех да работя в БИОС-а и въобще преди зареждането на Вин-а , иначе с УСБ-то нямах никви грижи влезе ли (както предполагам и ти колега), един си базиках из БИОС-а и си активирах да ми работи УСБ клавиатурата и там обаче не помня как се обозначаваше командата , понеже беше отдавна , а и не го знаех преди това , та да съм сигурен какво търся :banghead:
Най-вероятно е клавиатурата колега , гепи назаем от някой за преинстала , иначе директното Буут меню беше клавиш Ф11 ако не се лъжа , аз от там си задавам от къде да буутва.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Проблем при буутване на диск за преинстал. Публикувано на: Сря 30 Ное 2011 10:10 
Аватар

Автомобил: VW Bora
Двигател: TDI-AJM 2002
Някои BIOS-и имат проблем с USB клавиатури, вътре в BIOS трябва да му се пуснат опциите USB Keyboard и понякога Legacy USB, за да тръгне (не е гаранция, ама понякога сработва). Понякога и самите клавиатури правят проблем (имам една вкъщи, която се държи така). Затова си държа една ps/2 за по-стари компютри.
М/у другото тази проблемната ми клавиатура се държи добре с ASROCK-ско дъно, но с Gigabyte-ско не ще...
С други думи пробвай да си поиграеш с BIOS-а, с друга клавиатура или с Windows, който не задава този въпрос при инсталация.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Проблем при буутване на диск за преинстал. Публикувано на: Сря 30 Ное 2011 12:47 
Аватар

Клавиатурата е, имал съм сходен проблем, пробвай с клавиатура с ps2 слот. Не зарежда драйверите за USB клавиатурата, може да има някоя настройка по биос-а , която да оправи нещата, но с PS2 клавиатура ще се реши проблема на 100%.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Проблем при буутване на диск за преинстал. Публикувано на: Сря 30 Ное 2011 16:22 
Аватар

ДА, тези които залагаха на клавиатурата познаха :)

беше необходимо в биоса чрез "del" и там "USB keaboard suport" да стане "enable"

благодаря за помоща !

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа