Как да свържа втори рутер в апартамент

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
Ludia
Most Wanted
Мнения: 7924
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 16:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как да свържа втори рутер в апартамент

Мнениеот Ludia » Сря 28 дек 2011 13:42


TiL написа:Прав си че и wpa-wpa2 се чупят, но поне не е толкова елементарно и бързо както при wep криптирането :) А за филтрацията по мак... хич не се надявай да спреш някое малко келешче решило да се пробва с твоята мрежа. А това дали някой щял да тръгне да се занимава със домашната ти мрежа... аз лично се занимавах и ползвах седмица и нещо интернет от съседи(докато си прекарам интернет). Друг е въпроса, че ако някой реши да бъде "анонимен" през твоята мрежа с wep криптация и твоето ип :) Грижете се за сигурността си! Не е шега работа!

би ли описал как точно се получава хакването на мрежа с органичен достъп чрез whitelist с мак адреси ? Явно ще трябва да ми вземат мак адреса на някое от устройствата, и след това със софт да се промени мак-а на хакващия комп... на теория поне.




Потребителски аватар
pensiq
Мнения: 588
Регистриран на: Чет 11 мар 2010 20:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Как да свържа втори рутер в апартамент

Мнениеот pensiq » Сря 28 дек 2011 14:39


При 99% от мрежовите карти, промяната на мака от потребителя не е проблем.


Потребителски аватар
Ludia
Most Wanted
Мнения: 7924
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 16:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как да свържа втори рутер в апартамент

Мнениеот Ludia » Сря 28 дек 2011 15:29


pensiq написа:При 99% от мрежовите карти, промяната на мака от потребителя не е проблем.

това е така, но как ще се разбере кои мак адреси са в whitelist-a ?


Потребителски аватар
pensiq
Мнения: 588
Регистриран на: Чет 11 мар 2010 20:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Как да свържа втори рутер в апартамент

Мнениеот pensiq » Сря 28 дек 2011 16:10


Чакаш кънектнъто устройство в мрежата и го имаш.
П.С.Наистина нека не пишем за тези неща, тъй като съм силно против тях.Гугъл много може да ти каже по въпроса, а и сме в сферата на незаконното и нарушаваме не само моя етичен кодекс, ами и този на форума.Ако желае колегата над мен да ти драсне лично и ти разясни как става.


xerx
Мнения: 18
Регистриран на: Пет 23 дек 2011 0:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bg

Re: Как да свържа втори рутер в апартамент

Мнениеот xerx » Сря 28 дек 2011 21:51


Относно нежеланите гости на мрежата ми да кажа.
Понеже телефона ми е базиран на ОС Андроид получих възможност да му инсталирам програма,която при включване проследява и открива всички устройства,които са се кънектнали към уай фи мрежата ми.Съответно
Мога да убия сигнала на всички нежелани ай пи адреси който виждам.И те докато са ми в обхват няма да имат никога интернет в мойта мрежа докато не им разреша.
Изпробвах я вече програмата и тя си работи без проблем.


Потребителски аватар
slimmer
Мнения: 1012
Регистриран на: Чет 24 апр 2008 7:36
Автомобил: VW Bora
Двигател: TDI-AJM 2002
Местоположение: София

Re: Как да свържа втори рутер в апартамент

Мнениеот slimmer » Чет 29 дек 2011 8:18


За мен е по-логично да пусна максимална сигурност на мрежата и да няма нужда постоянно да следя за нежелани посетители. Все едно да взимаш хапче след като си се разболял, вместо да се пазиш преди това... Но както ти е угодно де :)


xerx
Мнения: 18
Регистриран на: Пет 23 дек 2011 0:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bg

Re: Как да свържа втори рутер в апартамент

Мнениеот xerx » Чет 29 дек 2011 11:19


slimmer написа:За мен е по-логично да пусна максимална сигурност на мрежата и да няма нужда постоянно да следя за нежелани посетители. Все едно да взимаш хапче след като си се разболял, вместо да се пазиш преди това... Но както ти е угодно де :)

Абсолютно вярно.Но до сега вече почти 4 години с първия ми рутер не съм имал проблеми.Пък и живея в къща и познавам всичките ми съседи,които са по-възрастни хора.Няма кой от тях да се занимава с такива работи.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Как да свържа втори рутер в апартамент

Мнениеот stefan4o » Чет 29 дек 2011 11:29


pensiq написа:Чакаш кънектнъто устройство в мрежата и го имаш.
П.С.Наистина нека не пишем за тези неща, тъй като съм силно против тях.Гугъл много може да ти каже по въпроса, а и сме в сферата на незаконното и нарушаваме не само моя етичен кодекс, ами и този на форума.Ако желае колегата над мен да ти драсне лично и ти разясни как става.

Как ще чакаш кънектнато, като самият ти не си кънектнат? Т.е. аз си правя МАК-филтър и си слагам само моите си мак-адреси, които са ми на двата компира. Ти как ще ми видиш мак-адреса на компира? То иначе се променят от настройките на картата, не е проблем. Нещо не мога да схвана как някой ще ми види мак-а на ПЦ-то при положение, че няма как да се върже към рутера ми? :wink:


Потребителски аватар
slimmer
Мнения: 1012
Регистриран на: Чет 24 апр 2008 7:36
Автомобил: VW Bora
Двигател: TDI-AJM 2002
Местоположение: София

Re: Как да свържа втори рутер в апартамент

Мнениеот slimmer » Чет 29 дек 2011 12:23


Четиво Моля използвайте за защита, не за атака. Ако на някого не му е угодно, ще го изтрия, но след като ще излиза в книга, надали е нещо забранено/нелегално.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Как да свържа втори рутер в апартамент

Мнениеот stefan4o » Чет 29 дек 2011 14:26


Хаха, много смешно. Разясни за нас, неуките, та да научим нещо и ние. :wink:
Хайде да не ме цитираш, когато не си сигурен, а колегата на лични да ти разяснява.Стига сте гонили милионния си коментар.

Пенсия, не се впрягай толкоз. Помолих колегата да ми покаже, понеже наистина подходих като Тома Неверни... mhihi
Ако те притесняват мненията ми или ти бъркат някъде, където е тъмно мога специално заради теб да опитам да помоля някой от админите да ми занули мненията. Това в случай, че станеш малко по-щастлив човек, бих го направил без да те познавам дори, само и само да се накефиш :Mr Green Fun

Последна промяна от stefan4o на Пет 30 дек 2011 9:04, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
pensiq
Мнения: 588
Регистриран на: Чет 11 мар 2010 20:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Как да свържа втори рутер в апартамент

Мнениеот pensiq » Чет 29 дек 2011 23:42


stefan4o написа:Хаха, много смешно. Разясни за нас, неуките, та да научим нещо и ние. :wink:


Хайде да не ме цитираш, когато не си сигурен, а колегата на лични да ти разяснява.Стига сте гонили милионния си коментар.


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Как да свържа втори рутер в апартамент

Мнениеот Winner25 » Пон 02 яну 2012 22:54


Имам един въпрос свързан с настройката на рутер :)
Как мога да видя адреса на мрежовата карта без да е свързан кабел към нея :roll: Когато е свързана мрежата се вижда лесно, но без кабела не успях да го намеря.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Как да свържа втори рутер в апартамент

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 02 яну 2012 23:00


На ТП-Линковете, още като влезнеш в рутера, в статуса се виждат всичките МАК адреси, на ВАН, ЛАН и на безжичното. Ти за какъв рутер питаш!?


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Как да свържа втори рутер в апартамент

Мнениеот Winner25 » Пон 02 яну 2012 23:07


В случая не е от значение рутера. Искам да видя мак адреса на лан картата на компщтъра, за да го задам на рутера.


Потребителски аватар
katmai
Мнения: 315
Регистриран на: Съб 05 юни 2010 19:32
Автомобил: VW Passat B8 Alltrack
Двигател: 2000 BiTDI CUAA
Местоположение: София

Re: Как да свържа втори рутер в апартамент

Мнениеот katmai » Пон 02 яну 2012 23:19


Отваряш CMD(в Run пишеш cmd и натискаш ентер) и пишеш ipconfig /all и натискаш ентер. Търсиш конкретния интерфейс...



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 59 госта