Включи се в кампанията на VWclub.bg "Да помогнем на Вальо - Snejoky"!
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria
Дата и час: Пон 01 Сеп 2014 23:01

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 
Автор Съобщение
POST Заглавие: Ел. ключ с регулиране на обороти ­ за перфоратор Публикувано на: Съб 14 Яну 2012 13:37 
Аватар

Местожителство: Козлодуй
Автомобил: Audi A6 C5
Двигател: APU
Здравейте,
перфораторът ми е този от снимката (подобен на Raider). Бих искал ако има възможност да му подменя ел. ключа за включване с подобен който има възможност за регулиране на оборотите.
Ще се радвам ако някой даде предложения за такива ел. ключове с възможност за регулиране на обороти.

Прикачени файлове:
img_4_xl-new.jpg
img_4_xl-new.jpg [ 56.65 KiB | Прегледано 452 пъти ]
img_1_xl-new.jpg
img_1_xl-new.jpg [ 70.27 KiB | Прегледано 455 пъти ]
Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Ел. ключ с регулиране на обороти ­ за перфоратор Публикувано на: Съб 14 Яну 2012 20:07 
Аватар

Местожителство: Варна
Автомобил: VW Sharan
Двигател: ADY_DBU_LPG 1998
гледай от съшия външен вид перфоратор с гаранционен сервиз. Иначе филма е голям.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Ел. ключ с регулиране на обороти ­ за перфоратор Публикувано на: Съб 14 Яну 2012 21:52 
Аватар

kris11 написа:
гледай от съшия външен вид перфоратор с гаранционен сервиз. Иначе филма е голям.

За сега съм попаднал на ключ от Спарки, но ще се налага доста преработка

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Ел. ключ с регулиране на обороти ­ за перфоратор Публикувано на: Нед 15 Яну 2012 8:00 
Аватар

Местожителство: Берковица
Автомобил: VW Passat 35i
Двигател: PF 1989
От райдер, ключа на това досущ като ключа на RD 110 мисля. Иначе с регулиране на оборотите от някаква пак райдерска дрелка може да се измисли нещо.

П.С Каква е идеята!? Едва ли тоя кютук си замислил да го ползваш за винтоверт

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Ел. ключ с регулиране на обороти ­ за перфоратор Публикувано на: Нед 15 Яну 2012 9:07 
Аватар

К.Одаджийски написа:
От райдер, ключа на това досущ като ключа на RD 110 мисля. Иначе с регулиране на оборотите от някаква пак райдерска дрелка може да се измисли нещо.

П.С Каква е идеята!? Едва ли тоя кютук си замислил да го ползваш за винтоверт

идеята колега е за по-финна работа 8) ,
преди доста време работата ми беше свързана с такива машини, но тогава работих с Kress и Hilti от подобен калибър. Всички те бяха от по-висок клас и имаха възможност за регулиране на оборотите. Е друго си е ако такава машина има възможност оборотите и да се регулират. А иначе тази моята предимно я ползвам да вкарам тук там по някой дюбел в панелката, или някоя проходка да издупча. Но ме дразни че тръгва изведнъж. Добре е отначало дупката да се прогони (центрова) на по-ниски обороти, и тогава на макс. Та това е основната идея.
Иначе до колкото знам, райдерите които са в същият корпус като този, също не са с регулиране на оборотите.

А това RD 110 перфоратор ли е или бормашина ?

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Ел. ключ с регулиране на обороти ­ за перфоратор Публикувано на: Нед 15 Яну 2012 16:41 
Аватар

Местожителство: Берковица
Автомобил: VW Passat 35i
Двигател: PF 1989
От ето такъв перфоратор мисля че може да се вмести копчето в твоята машина http://www.raider.bg/index.php?p=5&cat=10&id=9
а онова 110 дето съм го споменал горе съм се объркал тотално. Предишния ми перфоратор беше с някакъв подобен номер. Този който прилича на твоя е този http://electron.bg/raider-rdhd03-p-44824.html
В общи линии и аз го ползвам само за дюбели, за сериозно къртене Хилти

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Ел. ключ с регулиране на обороти ­ за перфоратор Публикувано на: Нед 15 Яну 2012 17:44 
Аватар

Намерих сервизите които се занимават с гаранционната поддръжка на райдер, но незнам дали ще ми продадат само копче. Утре ще звънна да попитам.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Ел. ключ с регулиране на обороти ­ за перфоратор Публикувано на: Пон 16 Яну 2012 20:02 
Аватар

ако не външен регулатор.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Ел. ключ с регулиране на обороти ­ за перфоратор Публикувано на: Вто 17 Яну 2012 17:40 
Аватар

kris11 написа:
ако не външен регулатор.

Това ми е най-лесно, но ще ми трябва трета ръка да му въртя потенциометъра :? :wink: , обмислях и варианта с педал - подобен за шевна машина, но копчето си остава най-добрия вариант, или поне копче с повредена електроника но потенциометъра да е запазен. Ще търся!

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Ел. ключ с регулиране на обороти ­ за перфоратор Публикувано на: Сря 18 Яну 2012 18:41 
Аватар

Днес от пазара си купих за 10 кинта един малък винтоверт Бош (втора употреба)- от тези без батерии дето ги внасят на килограм от англия, германия, и от други страни.
Ключа е с регулиране на оборотите, и е подобен на външен вид като този на перфоратора. Мисля да ползвам само потенциометричната част на копчето, и сам да си направя електрониката.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Ел. ключ с регулиране на обороти ­ за перфоратор Публикувано на: Вто 24 Яну 2012 20:12 
Аватар

аз за ъглошлайф използвам регулатор от дърта руска прахосмукачка / май не е руска , а латвийска/.
триак на радиатор и нещо залято с кабели към потенциометъра.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Ел. ключ с регулиране на обороти ­ за перфоратор Публикувано на: Сря 25 Яну 2012 18:04 
Аватар

схемата не ми е проблем, със сигурност ще е с триак, даже мога синхронизирано да го управлявам с чип, но проблема ми е потенциометъра, т.е. да ми е сгодно да го управлявам докато натискам. Модифицирах тук едно копче от постояннотоков винтоверт, и в отделна кутийка ще събера схемата :)

Прикачени файлове:
IMG_3509_resize.jpg
IMG_3509_resize.jpg [ 158.09 KiB | Прегледано 543 пъти ]
Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Ел. ключ с регулиране на обороти ­ за перфоратор Публикувано на: Чет 26 Яну 2012 9:35 
Аватар

Местожителство: София
А защо ти е да регулираш оборотите на перфоратор по време на пробиване или къртене?

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Ел. ключ с регулиране на обороти ­ за перфоратор Публикувано на: Чет 26 Яну 2012 18:41 
Аватар

eos написа:
А защо ти е да регулираш оборотите на перфоратор по време на пробиване или къртене?

в третото си мнение по темата съм отговорил на този въпрос

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа