Включи се в кампанията на VWclub.bg "Да помогнем на Вальо - Snejoky"!
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria
Дата и час: Чет 23 Окт 2014 7:09

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Автор Съобщение
POST Заглавие: Трябва ми преобразувател на напрежение (конвертор) Публикувано на: Сря 25 Апр 2012 22:14 
Аватар

Местожителство: bg
Колеги рових се днес около 2ч в нета, но не намерих това което ми трябва, а именно:
Конвертор
входящо напрежение 220V
изходящо напрежение 24V (може и 12V)
ток минимум 15А

Инвертори колкото искаш в магазините, ама конверторите са малко.

Идеята ми е да подкарам кафемашина, работеща на 12/24V (поръчал съм си такава за 20лв. и ще си правя кафе в комбито :banana ) на 220V

Всякаква информация би била полезна, благодаря!

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Трябва ми преобразувател на напрежение (конвертор) Публикувано на: Сря 25 Апр 2012 22:55 

Местожителство: София
Автомобил: Seat Ibiza
Двигател: bby2003
Не е конвертор,а адаптер.
Трансформатор+изправител+филтър,малко трудно при изходни 12V/15A.
Като цена и занимавка,по-добре нормална кафемашина за дома.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Трябва ми преобразувател на напрежение (конвертор) Публикувано на: Сря 25 Апр 2012 23:07 

Местожителство: София - Ямбол
Много се съмнявам, че на реотаните в машината им пука дали ще ги захраниш с постоянен или направо с променлив ток, а чак пък и филтър да и слагаш.
И само трансформатор би трябвало да свърши работа, ако машинката има някаква електроника я отдели от реотаните и я захрани с през диоди и филтър, а реотаните ги закачи към трафа.
По-добър вариант е да преработиш машинката за 12В.
А някакви сметки дали алтернатора ще има толкова душа да я нахрани тази машинка правил ли си, щото аз се съмнявам, особено на празен ход на двигателя (40А не са малко).

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Трябва ми преобразувател на напрежение (конвертор) Публикувано на: Чет 26 Апр 2012 8:29 
Аватар

Местожителство: София,Плевен
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
Бързоварче в запалката!5 лв! :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Трябва ми преобразувател на напрежение (конвертор) Публикувано на: Чет 26 Апр 2012 8:54 
Аватар

Местожителство: Варна
Автомобил: VW Sharan
Двигател: ADY_DBU_LPG 1998
instantaccess написа:
Колеги рових се днес около 2ч в нета, но не намерих това което ми трябва, а именно:
1. Конвертор: входящо напрежение 220V ;изходящо напрежение 24V (може и 12V)
ток минимум 15А

2.Идеята ми е да подкарам кафемашина, работеща на 12/24V (поръчал съм си такава за 20лв. и ще си правя кафе в комбито :banana ) на 220V

Нещо сам си противоречиш с т.1 и т.2
По т. 1 - най-лесно с 1 захранване от РС със съобразен ток на 12В.
По т.2 забрави -сметни си сам каква е мощността 12В х 15А. Акумулатора ще се изтощи за отрицателно време , ако не работи двигателя.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Трябва ми преобразувател на напрежение (конвертор) Публикувано на: Чет 26 Апр 2012 9:04 
Аватар

Автомобил: Passat B5.5 Variant
Двигател: 1.8T AWT 150hp+
:screwy нещо си се оплел или аз не мога да те разбера какво искаш :019:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Трябва ми преобразувател на напрежение (конвертор) Публикувано на: Чет 26 Апр 2012 9:19 
Аватар

Ще обясня пак - поръчал съм си кафемашина, която работи на 12/24V, ето от тук:
http://rheamp.bg/magazin/index.php

Мога да си я нося в колата при излети, пикници и т.н. Колкото до падането на акумулатора правенето на кафе не отнема 30мин.

Във всички електронни магазини, в които звънях вчера се предлагат следните машинки:
- инвертор - който от 12/24V го прави на 220V, т.е. можеш да си вържеш лаптопа
- конвертор - който от 220V го прави по-ниско (напр.110V). Проблема обаче е, че никъде не намерих от 220V да го прави 12/24V

Затова ако някой е виждал къде продават такова нещо да каже. Идеята е по този начин машината да се ползва и на нормално напрежение за дома (220V). В къщи си имам голяма кафемашина, която няма да помъкна ако отивам някъде за една нощувка.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Трябва ми преобразувател на напрежение (конвертор) Публикувано на: Чет 26 Апр 2012 9:26 
Аватар

Ако е обикновенно нагревателче,ще стане и с трафче за лунички.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Трябва ми преобразувател на напрежение (конвертор) Публикувано на: Чет 26 Апр 2012 9:34 

Местожителство: София - Ямбол
С "траФче" от лунички съм опитвал да захраня поялник и нищо не стана защото нагревателя има достатъчно голяма индуктивност за да спре високочестотния ток, нагревателя в кафемашината едва ли е по-различен.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Трябва ми преобразувател на напрежение (конвертор) Публикувано на: Чет 26 Апр 2012 9:37 
Аватар

Автомобил: yamaha dragstar 1100
Аз силно се съмнявам да има в кафемашинка за кола ( говорим за "шварц кафе" - с каничка дето са ) да има някаква електроника , но въпреки всичко ..Трябва ти един по-як траф (около 300-ина вата мощност),влиза 220 в -излиза около 15-16 в променлив , след него на втор. един як грец ,един кондензатор паралелно подвързан на изхода- подходящ и ( важно) един предпазител на 20 -ина А за защита и ръгаш кафе машината

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Трябва ми преобразувател на напрежение (конвертор) Публикувано на: Чет 26 Апр 2012 9:51 
Аватар

Автомобил: Passat B5.5 Variant
Двигател: 1.8T AWT 150hp+
Общо взето имаш си машина за вкъщи, а тая е зарежи. Всичко каквото ще ти свърши работа ще е хомемаде и едва ли ще е красиво :mrgreen: Можеш да си вземеш акомулатор със зарядно, захранване от пц, трансформатор... та едно време имаше едни телевизори със "трафопост" отвън... можеш и такова да вземеш :Mr Green Fun Няма да е красиво. Една "кафемашина" на 220в ти е от 15лв... един хибав трансформатор...

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Трябва ми преобразувател на напрежение (конвертор) Публикувано на: Чет 26 Апр 2012 10:15 

Автомобил: Seat Ibiza
Двигател: bby2003
Аз го разбрах така:
Имамеме кафе машина,която се използва в колата-12V/15A DC.
Искаме същата машина да се използва и в къщи-220V AС.
Значи трабва трансформатор+изправител,да приемем,че може и без филтър.
За мен е безмислено от финансова и практична гледна точка,освен ако вече си нямаме захранване.
Не е конвертор,а е адаптер,захранващ блок.
Пример:
http://www.tpetrov.com/search.php?prod=%D0%97%D0%B0%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B2%D0%B0%D1%89+%D0%B1%D0%BB%D0%BE%D0%BA+16+12V+16%2C5A

Последна промяна от vocil на Чет 26 Апр 2012 10:39, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Трябва ми преобразувател на напрежение (конвертор) Публикувано на: Чет 26 Апр 2012 10:47 
Аватар

vocil написа:
Аз го разбрах така:
Имамеме кафе машина,която се използва в колата-12V/15A DC.
Искаме същата машина да се използва и в къщи-220V AС.
Значи трабва трансформатор+изправител,да приемем,че може и без филтър.
За мен е безмислено от финансова и практична гледна точка,освен ако вече си нямаме захранване.
Не е конвертор,а е адаптер,захранващ блок.
Пример:
http://www.tpetrov.com/search.php?prod=%D0%97%D0%B0%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B2%D0%B0%D1%89+%D0%B1%D0%BB%D0%BE%D0%BA+16+12V+16%2C5A

Точно така колега, правилно си ме разбрал. Благодаря за линка :да:

И още един начин намерих докато се ровех, а както беше казал някой "гениалните решения са прости" - чрез машинка за зареждане на акумулатори (220V влизат и излизат 12V, силата на тока се регулира).
Благодаря на всички :обичам ви

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Трябва ми преобразувател на напрежение (конвертор) Публикувано на: Чет 26 Апр 2012 18:43 
Аватар

Местожителство: Велико Търново
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Имай предвид че зарядното за акумулаторите няма да има ампеража който ти трябва освен ако не е доста голямо.Виж тук също има подходящи по размер и според изискванията ти трафове http://www.mikimak.com/?function=detail&id=8006

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Трябва ми преобразувател на напрежение (конвертор) Публикувано на: Съб 28 Апр 2012 9:15 
Аватар

Местожителство: Горна Оряховица
Автомобил: VW Golf MK2
Двигател: 1988 RF
Захранващ блок втора употреба за PC ще ти свърши работа. Работи на ~220V, има стабилизиран изход =12V, а ампеража ще го избереш когато купуваш захранването. Гарантирано ще намериш на приемлива цена такова, което да ти осигури 15A.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа