Радиостанция/уоки-токи каква/откъде?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
asentm
airman
Мнения: 3081
Регистриран на: Вто 16 ное 2004 17:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот asentm » Вто 12 дек 2006 16:23


аз ползвам такива ... професионални ... купени са от фирма Интегра..офиса им е до бившето кино Левски ...подминаваш го и веднага свиваш в дясно ...входа има звънец с името на фирмата




Потребителски аватар
joser
Мнения: 1492
Регистриран на: Съб 20 май 2006 17:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот joser » Вто 12 дек 2006 18:12


относно яхтата - зависи колко навътре в морето ще ходиш - ето една подходяща, виж този линк: http://www.scortel.com/bulgarian/producti02_f.html
а относно 'забранените' честотни обхвати и станциите, които ги ползват - по закон слушането не е забранено. но не можеш да предаваш на тези честоти, ако нямаш лиценз. а тези станции като uniden-а и другите, които не са PMR и LPD позволяват 'push to talk' в тези честотни ленти, които са определени за друго, а не за свободни разговори.. затова има и 'радиолюбителски' обхвати например ;)
а в интегра цените са много високи, по-добре да си поръчаш от чужбина по интернет нещо освен ако не ти се дават толкова пари накуп.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vlad777 » Вто 12 дек 2006 21:50


Bratt написа:Аз съм с тези - в Метро - 84 кинта ;)...Доволен, та знай ли се.. Ники мое потвърди също мисля...

П.П. Моа питате Голфъра на колко и кво фащат ю mhihi mhihi


ГолфърееееееЕ?

И доколкото разбирам с тези не мога да си говоря с хора, които имат униден?


Потребителски аватар
joser
Мнения: 1492
Регистриран на: Съб 20 май 2006 17:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот joser » Сря 13 дек 2006 0:21


не съм, голфъра, ама..
midland работят на честоти от 446.00625 до 446.09375MHz. uniden на около 462 MHz като GMRS. Както е писал nii тук са разрешени за ползване без лиценции най-общо казано 3те обхвата СВ-27 MHz, LPD-433MHz и PMR-446MHz. а и докато midland е на 0.5W unidena отива на излъчвана мощност 2W. достатъчни са и 10-15км при добра видимост и прохождение да се чуете. няма смисъл някой чак в плевен да ви слуша как чакате на пусия до монтана например ;)


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vasstop » Сря 13 дек 2006 10:28


asentm написа:аз ползвам такива ... професионални ... купени са от фирма Интегра..офиса им е до бившето кино Левски ...подминаваш го и веднага свиваш в дясно ...входа има звънец с името на фирмата

Тези са вносители и на АЛАН. Качествени продукти са.


Потребителски аватар
Stefan
R.I.P Madcap
Мнения: 18394
Регистриран на: Пет 16 сеп 2005 8:50
Автомобил: VW mk1 Cabrio VW mk2 Black Betty
Двигател:
Местоположение: Чепеларе/Пампорово

Мнениеот Stefan » Сря 13 дек 2006 18:15


Аз съм с Motorola 5500. Приказвал съм с човек който се занимава с радиостанций и казва че всички любителски радиостанций имат горе долу един и същи обхват, важното е колко ти са силни батерийте.

Изображение


Потребителски аватар
joser
Мнения: 1492
Регистриран на: Съб 20 май 2006 17:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот joser » Сря 13 дек 2006 18:38


само да конкретизирам, че има радиостанции на различни честотни обхвати като например КВ, 50, 150, 400MHz с различен клас и мощност на излъчване. всяко уоки-токи си има предимства и недостатъци. важното според мен е за какво ти трябва - дали искаш да правиш радиовръзка земя-космос или да следиш колона автомобили. и тн.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vlad777 » Сря 13 дек 2006 18:45


Значи искам:

1. Като съм на Банско горе на края на лифта (примерно на платото) да мога да се чувам с някой долу на опашката.
2. Като пътувам в колона автомобили да мога да контактувам с другите в колоната.
3. Да е съвместимо с най-масовите радиостанции.

Това от страна функционалност. От страна дизайн - нямам предпочитания. Само да е удобно за носене в джоб на ски екип.


Потребителски аватар
joser
Мнения: 1492
Регистриран на: Съб 20 май 2006 17:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот joser » Сря 13 дек 2006 18:53


:) виждам, че си се спрял на AEG funky 50 (по-добри са от funky fun, мисля че ги има и 2та модела в технополис), взимай ги, ще ти вършат перфектна работа на 3-4км, чуват се и на по-голямо разстояние. но щом е за писатата - няма проблеми. ако си харесаш друг модел - пиши.


Потребителски аватар
joser
Мнения: 1492
Регистриран на: Съб 20 май 2006 17:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот joser » Сря 13 дек 2006 19:09


не знам дали в технополис, където си видял funky 50 няма фunky 60(pocket PMR comfort twin set):
http://www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=577058&cat=26&f=3703 много добре организирана станция и изключително удобна и приятна за ползване.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vlad777 » Сря 13 дек 2006 19:59


има я! :lol:

На първа страница съм я дал като възможен избор. Препоръчваш ли я пред 50?


Потребителски аватар
joser
Мнения: 1492
Регистриран на: Съб 20 май 2006 17:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот joser » Сря 13 дек 2006 23:52


и двете ще ти вършат работа. въпросът е да разгледаш в магазина менюто на f60, ако имаш излишни функции няма смисъл да даваш още пари за нещо, което няма да използваш. след време може да си купиш по-нов модел. f60 е компактна радиостанция, на екрана имаш индикатор за разряда на батерията и мигане на батерийка при минимален заряд, имаш възможност за повикване на събеседника с музикална мелодия – избор от 10.. да не ангажираш вниманието на околните излишно, можеш с натискане на М да прослушаш текущата честота, с бутон S можеш да сканираш в цикъл диапазона от работни честоти. имаш удобно меню. можеш да настроиш лесно текущия канал и подканал, има режими baby, monitor, dw, vox, apo, само не знам дали на тоя лифт ще ти трябват. предимство е светлинната индикация – в режим очакване – мига червен светодиод, при предаване – свети постоянно, ако си на приемане – свети зелено, друг плюс е, че при сканиране дисплеят е непрекъснато осветен. минус е, че не можеш да задаваш нивото на мощността на предаване, което го има в по-новите модели, но не и във f50. нямат вибрация и 2те доколкото знам, няма roger beep, с който да разпознаваш края на предаването, има хронометър, скрамблер за шифровка на речта. кофти е, че реално на далечина над 2-3км, ако няма пряка видимост не се приема чисто, а с шумове. явно антената нещо.. в планината нали няма небостъргачи.. няма да има проблеми ;)


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vlad777 » Сря 13 дек 2006 23:58


joser написа:...


Много ти благодаря за детайлното обяснение! :lol:

П.С. и за снимката докат съм на вратата mhihi

Май точно тази ще избера. 60ти номер :lol:


Потребителски аватар
joser
Мнения: 1492
Регистриран на: Съб 20 май 2006 17:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот joser » Чет 14 дек 2006 0:10


няма смисъл да даваш пари за скъпи токита. f60 е ок. ако искаш можеш да поразгледаш ALAN в интегра, както беше писал vasstop по-горе и на сливница185. просто да сравниш цените. но мисля, че тази с 8х38 канала/подканала ще ти е достатъчна за такива комуникации. ако се спреш на друга, гледай наистина да е PMR. ако се спреш на LPD да знаеш, че горния радиолюбителски обхват 433MHz съвпада с този диапазон, но пък ти не си радиолюбител и можеш смао да слушаш там. твой е изборът.


Потребителски аватар
batetony67
Мнения: 1802
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 2:18
Автомобил: VW Beetle
Двигател: CU 1980
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот batetony67 » Нед 17 дек 2006 23:12


SMEL написа:АЛИНКО -от РАЙТЕКС. изпитана марка.
:да: Ей това е ,,мерцедеса,, на този тип станции, имай предвид, че не са от най-евтините, но както знаем качеството струва пари.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 37 госта