Свързване на лаптоп - ресивър - Тв без кабел

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
lub0o
Мнения: 550
Регистриран на: Пет 29 фев 2008 12:38
Автомобил: Subaru Outback 2.5-05
Двигател:
Местоположение: София

Свързване на лаптоп - ресивър - Тв без кабел

Мнениеот lub0o » Пет 11 дек 2015 16:18


Здравейте,
Искам да имам връзка между горе споменатите 3-компонента - възможно ли е или мнгого искам :eek
В момента имам букшелф Монитор Аудио BX2 и лаптоп - i5,12GB,SSD,без външна видео карта.
В най-скоро време ще взимам ресивър и Тв и искам да знам дали е възможно това и ако - да - какво да гледам при ТВ-то и ресивъра.
Искам по-всяко време да мога да пусна филм на Тв-то и да имам звък от ресивъра с колоните,филми,клипчета и т.н.
С HDMI е ясно,но трябва всеки път когато искам да свържа лаптопа с Тв-то да ходя и да оставям до него лаптопа,което ще ме дразни много.
Другия вариант е да се пусне кабел от Тв-то до лаптопа (който ще седи на плота в кухнята)тъй като сега се прави вътрешния ремонт и все ище могат да се опъват кабели и т.н.(но този вариант е последна опция,понеже разтоянието от Тв-то до лаптопа е 4-метра и има много игра с ъгли )
Бюджет за Тв-1500-600лв
Ресивър 600лв




Потребителски аватар
tresto
Мнения: 188
Регистриран на: Нед 23 сеп 2007 17:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Самоков-Бургас

Re: Свързване на лаптоп - ресивър - Тв без кабел

Мнениеот tresto » Пет 11 дек 2015 22:42


Телевизор с HDMI вход, wireless мрежа и google chromecast - флашка и ще можеш да плейваш филми музика и др безжично.А ако ще ползваш и ресивер и той трябва да има HDMI входове ,слагаш google chromecast - а на някой от входовете на ресивера и си готов.


bread1978
Мнения: 343
Регистриран на: Пон 16 фев 2009 9:13
Автомобил: VW Polo
Двигател: AEF 1997
Местоположение: София

Re: Свързване на лаптоп - ресивър - Тв без кабел

Мнениеот bread1978 » Съб 12 дек 2015 12:18


А този Chromecast само за онлайн проложения ли е? В смисъл - може ли да пусна филм от диска на компютъра и да гледам на ТВ-то?


Потребителски аватар
tresto
Мнения: 188
Регистриран на: Нед 23 сеп 2007 17:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Самоков-Бургас

Re: Свързване на лаптоп - ресивър - Тв без кабел

Мнениеот tresto » Съб 12 дек 2015 19:04


Може да ,няма никакъв проблем,аз така си гледам филмите.Има една добавка към Google chrome (браузъра) казва се "chrome-extension - videostream" и през тази добавка си избираш филми от твърдия диск.


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Свързване на лаптоп - ресивър - Тв без кабел

Мнениеот polovera_9n3 » Нед 13 дек 2015 6:36


Аз съм със тв самсунг смарт 3д.. и т.н. има опция да се свързва с компа, стига и 2те устройства да са свързани с една и съща wifi мрежа. С HDMI кабела внимавай, защото преди 2 месеца ми изгърмя лаптопа.. :banghead ..добре, че и тв не изгоря. Кабела си беше включен в тв-то(работещо в момента) и исках да го включа в лаптопа( също работещ в момента)... така го бях свързвал стотици пъти, но тогава само допрях буксата на кабела до входа на буксата и ЧАААТ - цялата стая светна- лаптопа беше дотам... дори зарядното му изгоря. ЗАТОВА ВИНАГИ СВЪРЗВАЙ ПРИ ИЗКЛЮЧЕНИ 2ТЕ УСТРОЙСТВА.
А като отидеш в някой магазин да купуваш тв, ресивър и т.н. накарай ги да свържат желания от теб тв безжично с устройства още там в магазина и ще знаеш какво да очакваш, а не да купиш и после да се мъчиш. Успех :th_up


Потребителски аватар
batkotivalio
Мнения: 597
Регистриран на: Съб 12 май 2007 20:56
Автомобил: VW Golf TDI
Двигател: AJM
Местоположение: София
Контакти:

Re: Свързване на лаптоп - ресивър - Тв без кабел

Мнениеот batkotivalio » Нед 13 дек 2015 14:59


За Chromcast горещо те Съветвам преди да го купиш да го пробваш дали ще ти върши работа. При мен работеше изключително нестабилно. Добре, че не го бях купил...


Потребителски аватар
lub0o
Мнения: 550
Регистриран на: Пет 29 фев 2008 12:38
Автомобил: Subaru Outback 2.5-05
Двигател:
Местоположение: София

Re: Свързване на лаптоп - ресивър - Тв без кабел

Мнениеот lub0o » Нед 13 дек 2015 18:21


Искате да кажете,че трябва да слагам 2-Chromcast(1-ния за Тв,другия за ресивъра)
Дочух и за dlna media server(вече всички Тв-та имат dlna)примерно този - http://serviio.org/
Естествено трябва и ресивъра да има Wi-Fi.


Потребителски аватар
AugustinerFan
Мнения: 265
Регистриран на: Нед 19 апр 2015 2:22
Автомобил: Mini Cooper SD
Двигател: 2017
Местоположение: München

Re: Свързване на лаптоп - ресивър - Тв без кабел

Мнениеот AugustinerFan » Нед 13 дек 2015 23:38


Почти всеки смарт ТВ поддържа Mirroring.Не ти трябва Chromcast.Свързваш лаптопа с ТВ-то (трябва да са вързани в една мрежа).Звукът го пускаш от Тв-то към ресивъра/домашното кино и готово :th_up Ако ще го ползваш за игри по-добре го вързвай с HDMI,ако е само за филми можеш да ги качваш на флашка и да ги гледаш директно на ТВ.
Прикачени файлове
2015-12-13 (1).png
2015-12-13.png
20151213_223627.jpg


Потребителски аватар
POLOver
Мнения: 228
Регистриран на: Чет 25 авг 2005 21:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Свързване на лаптоп - ресивър - Тв без кабел

Мнениеот POLOver » Пон 14 дек 2015 8:37


http://www.screenbeam.global/screenbeam-pro/?pid=303
Трябва ти това устройство. Закачаш го на HDMI вход на ресивъра, от ресивъра имаш HDMI OUT към телевизора за видео сигнала с кабел. PC-то го закачаш безжично към ScreenBeam-а. За всеки случай провери дали лаптопа поддържа Intel WiDi - но с i5 мисля че е сигурно, че поддържа.
Така получаваш 5.1 звук и стабилна картина.
С Chromecast или директно да се закачиш към smart TV нито качеството на картината, нито на звука ще са съпоставими.


Потребителски аватар
AugustinerFan
Мнения: 265
Регистриран на: Нед 19 апр 2015 2:22
Автомобил: Mini Cooper SD
Двигател: 2017
Местоположение: München

Re: Свързване на лаптоп - ресивър - Тв без кабел

Мнениеот AugustinerFan » Пон 14 дек 2015 10:21


Човече с какво е по различен Steembeam от ТВ с 4ри ядрен процесор който поддържа DLNA и има оптичен изход за звук? С бюджета който е предвидил колегата може да се снабди с такъв телевизор.Това са поне 60-70 евро допълнителни разходи.


Потребителски аватар
POLOver
Мнения: 228
Регистриран на: Чет 25 авг 2005 21:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Свързване на лаптоп - ресивър - Тв без кабел

Мнениеот POLOver » Пон 14 дек 2015 22:02


AugustinerFan написа:Човече с какво е по различен Steembeam от ТВ с 4ри ядрен процесор който поддържа DLNA и има оптичен изход за звук? С бюджета който е предвидил колегата може да се снабди с такъв телевизор.Това са поне 60-70 евро допълнителни разходи.

С това http://www.intel.com/content/www/us/en/ ... ments.html
И с факта, че лично съм пробвал Miracast-а на "smart" Philips TV. Важното е не колко ядрен е процесора на телевизора, а каква картина има.
А, и за да не стават обърквания - аз говоря за вариант, при който се стриймва съдържание от лаптопа на ТВ - т.е пускаш си филма на лаптопа и той тръгва на ТВ.
DLNA е съвсем друго решение, за което трябва да се конфигурира сървър на лаптопа, а и имплементацията на DLNA в различните телевизори е различна. Съответно за да има 5.1 или 7.1 канален звук, трябва TV-то да поддържа passthrough на DTS и DD съдържание, което според тази http://www.cnet.com/news/20-tvs-tested- ... sound-bar/ статия свежда избора до 2 марки :)
.


Потребителски аватар
lub0o
Мнения: 550
Регистриран на: Пет 29 фев 2008 12:38
Автомобил: Subaru Outback 2.5-05
Двигател:
Местоположение: София

Re: Свързване на лаптоп - ресивър - Тв без кабел

Мнениеот lub0o » Пон 14 дек 2015 22:24


Стигам до този извод - лаптопа с Тв-то по Wi-fi мрежа,а понеже ресивъра ще е точно до Тв-то него ще го вържа с HDMI за него.И така става супер - всякакви кабели са скрити-то това беше и най-главната цел - винаги са ме дразнили много.
В сряда опъвам тръбите за кабелите до Тв и т.н.,и се започва със замазката и натам с гипскартона и се надявам най-скоро време да приключа.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 44 госта