Включи се в кампанията на VWclub.bg "Да помогнем на Вальо - Snejoky"!
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria
Дата и час: Съб 20 Дек 2014 18:25

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
POST Заглавие: Странен проблем с телевизора Публикувано на: Вто 22 Май 2012 20:42 
Аватар

Местожителство: Ловеч
Здравейте, колеги!

Днес се сблъсках с един много странен проблем с телевизора. Приятелката ми го изключи, за да го почисти. След това като го включихме, картината беше много странна. Цветовете са много шантави,основно преобладава лилавото. Спомням си като малак така ми се беше случило с монитора на компютъра, бях сложил едни тонколони до него, и явно от магнитите беше "събрал цветовете" по този начин. Но като го изключих тогава и после като го включих и се беше оправил. Какво да правя сега? Проблема остава след като пробвах да го изключа от тока за малко и после като го включих. Тази аномалия с цветовете върви от вън на вътре като кръг, като в центъра нарушението е почти никакво.

Благодаря за отговорите предварително!

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Странен проблем с телевизора Публикувано на: Вто 22 Май 2012 20:57 
Предупреждение за вечен БАН
Аватар

Местожителство: Хасково
То и обяснението е никакво mhihi
Модел и марка на телевизора,снимка направо на дефекта и тогава може някой да ти помогне :012:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Странен проблем с телевизора Публикувано на: Вто 22 Май 2012 21:16 
Аватар

Марката е ВЕКО,но модела не знам какъв е. Слагам снимка на ТВ теста, за да се види как изменя цветовете.

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Странен проблем с телевизора Публикувано на: Вто 22 Май 2012 21:21 
Аватар

Местожителство: Станке Димитров
Автомобил: Peugeot 406 Executive
Телевизора до прозорец ли е, на приятелката ми телевизора, в общежитието, зимата правеше същите мизерии махнаха го от прозореца и оправи. :roll: , но знам ли так какъв е бил проблема.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Странен проблем с телевизора Публикувано на: Вто 22 Май 2012 21:25 
Аватар

Не е до прозорец. След чистенето стана цялата работа. Почистила го е с някакъв препарат антистатик и като го включих видях това.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Странен проблем с телевизора Публикувано на: Вто 22 Май 2012 21:31 
Аватар

Може да е влязло от препаратя някаде, и сега докато не изсъхне както трябва да не се оправи, дано това е проблема. Нз ако работи, и се затопли малко да може да изсъхне ако това е проблема.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Странен проблем с телевизора Публикувано на: Вто 22 Май 2012 21:33 
Аватар

Местожителство: София
Ами ти сам си си отговорил. Кажи на приятелката си да пак да го изцапа и ще се оправи :). Ако не, като изсъхне....

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Странен проблем с телевизора Публикувано на: Вто 22 Май 2012 21:40 
Аватар

Гася го и да съхне значи :) Благодаря за бързите отговори.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Странен проблем с телевизора Публикувано на: Вто 22 Май 2012 21:41 
Аватар

Местожителство: Шумен
Колега,от магнита на колоната също може да прави таш*к...

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Странен проблем с телевизора Публикувано на: Вто 22 Май 2012 21:45 
Аватар

Той като работи се затопля и ще изсъхне по-бързо, поне според мене де :), другия вариянт е със сешоар, ако ти се занимава де.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Странен проблем с телевизора Публикувано на: Вто 22 Май 2012 22:17 
Аватар

Местожителство: Русе , Спамер, временно без предупреждения, член на комсомола, избягвам да пиша във форума
Това не ми прилича на проблем са намагнитване , а по-скоро на издъхнал (издъхващ :D ) филтров електролит в захранването . Просто е съвпадение с момента на чистенето или пък факта на изключването за известно време и после включване е "провокирало" mhihi изява на дефекта .

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Странен проблем с телевизора Публикувано на: Вто 22 Май 2012 23:30 

Местожителство: Global
Да размагнитването не работи. И моя НЕО го направи тоя номер. Смениха го срещу 20-30 лева при положение, че самия елемент струва 2 лева и то при "приятел" ... :screwy

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Странен проблем с телевизора Публикувано на: Сря 23 Май 2012 9:08 
Аватар

Местожителство: Русе , Спамер, временно без предупреждения, член на комсомола, избягвам да пиша във форума
Аз виждам и брум в картината (двете хоризонтални черни линии) , затова ме съмнява захранването . Но сега ми хрумна , че може тези линии да ги няма реално на телевизора , а да са се получили при снимането :) . Ако е така - връщам си думите назад ! Както каза колегата по-горе , най-чест дефект в подобен случай е термистора за размагнитването . Представлява малка "кутийка" , най-често с 3 крачета , срува около лев-два .

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Странен проблем с телевизора Публикувано на: Сря 23 Май 2012 9:48 
Аватар

Май ще трябва да се сменя въпросната джаджа. В работата на телевизора няма промяна. Може това да е идеалната предпоставка да си купя нов, по-голям телевизор, като изляза с номера, че така се е повредил този, че няма правене :lol: :lol:

Благодаря ви за отговорите. Ще го видя днес,утре ако не му дойде акъла да заработи нормално какви действия ще предприема.

Отново благодаря на всички!
Поздрави!

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Странен проблем с телевизора Публикувано на: Сря 23 Май 2012 12:14 
Аватар

Местожителство: Ямбол
Изключи телевизора от мрежата за няколко часа (преди лягане) и сутринта го включи.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа