DRL. Къде в Стара Загора

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
mely
Мнения: 2728
Регистриран на: Пет 26 авг 2005 10:28
Автомобил: Citroen C crosser
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

DRL. Къде в Стара Загора

Мнениеот mely » Чет 26 юли 2012 10:48


Ходих на едно две места и взеха да ми се обясняват как нямало смисъл ама по добре късите да се включват ииии т.н.
Моля за съвет къде да ида.Някой да помага.L&R ако беше наблизо.....

Последна промяна от mely на Чет 26 юли 2012 13:57, променено общо 2 пъти.




Потребителски аватар
Syncro
Мнения: 1241
Регистриран на: Пет 11 юни 2004 11:59
Автомобил: Passat 1.8T
Двигател: ANB 1999
Местоположение: Габрово
Контакти:

Re: DRL. Къде в Стара Загора

Мнениеот Syncro » Чет 26 юли 2012 12:36


Купуваш си от него през куриер и отиваш при най-близкия алармаджия или жичкаджия да ти го монтира. :да:


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: DRL. Къде в Стара Загора

Мнениеот kris11 » Чет 26 юли 2012 14:06


Или си купуваш ЛЕД дневни светлини с щампа Е4 и ги закачаш да светят на контакт . /консумация 200-250 мА
Има обяви тука във форума. За предпочитане е така отколкото с намалена мощност или на къси.Пази се акумулатора при чести кратки преходи в градски условия.
Ще постна по-късно в раздел други авто - просто свързване.


Потребителски аватар
mely
Мнения: 2728
Регистриран на: Пет 26 авг 2005 10:28
Автомобил: Citroen C crosser
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: DRL. Къде в Стара Загора

Мнениеот mely » Пон 06 авг 2012 9:07


Бах ...направо ме учудват заралии.Стана на 2-3 места питам гледат ме като полезно изкопаемо."-Да бе няма проблем ще ги направим" ама едно казано с половин уста.Днес звъня на един от водещите в бранша с аудиотехника и аларми в Стара Загора ,казва ми ще поръчвам днес някви модули ама като дойдат ще ги тествам и ще видим как се държат.Аз преди му приказвах за тях ама той :shock .
Та ,така ли няма в Стара Загора хора дето са им монтирали такива модулчета.Брейййййй излагаме се момци :talk:


Потребителски аватар
yordannnnnn
Мнения: 616
Регистриран на: Пет 25 май 2012 21:42
Автомобил: Golf 3
Двигател: ABS 93
Местоположение: СтараЗагора

Re: DRL. Къде в Стара Загора

Мнениеот yordannnnnn » Вто 07 авг 2012 22:21


Не си открил правилния човек,отиваш в Технополис,до входа в ляво има един вход,винаги има коли отпред,питаш за Шефкет,от всичко разбира... :beer


Потребителски аватар
mely
Мнения: 2728
Регистриран на: Пет 26 авг 2005 10:28
Автомобил: Citroen C crosser
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: DRL. Къде в Стара Загора

Мнениеот mely » Сря 08 авг 2012 10:42


Монтирах го вече.Но почти се изчерпаха бройките.Чака чак към 20 -ти.И ги питам аз - Може ли такава недалновидност.Закона го приеха преди 3 седмици.Досега и тези дето ги правеха модулите трябваше да се засилят.....
Сложих ги при Гальо на Патриарх Евтимий -Pioner


Потребителски аватар
vwfena
Мнения: 1827
Регистриран на: Пон 04 апр 2005 0:14
Автомобил: VW passat
Двигател: PB 1991
Местоположение: Елин Пелин
Контакти:

Re: DRL. Къде в Стара Загора

Мнениеот vwfena » Сря 08 авг 2012 20:44


Какъв точно сложи от тези с лед светлините или модул който да ти вкл. сегашните на колата?


Потребителски аватар
mely
Мнения: 2728
Регистриран на: Пет 26 авг 2005 10:28
Автомобил: Citroen C crosser
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: DRL. Къде в Стара Загора

Мнениеот mely » Чет 09 авг 2012 8:30


Сложих дрл модул на КЪСИТЕ светлини и ги намалих на 50%.ЗАщо.Ами дойдоха пътни полицаи точно докато ми слагаха модула/имаха някъкав проблем с радиото на астрата.Питахме ги ...може ли на дългите но намалени.Те казаха - В закона пише къси или дневни.Никъде не пише намалени дълги.Като те спрем и накараме пусни къси дълги и ииии.....20 лв.Така че колеги явно ще почнат да ни ядат за това.Слагайте модулите на късите.
Но все пак си мисля че тези които са с H4 крушка трудно ше могат да ги хванат.При двусекционните фарове си личи.


DundyTheCroc
Мнения: 811
Регистриран на: Сря 11 юли 2007 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Nissan Primera GT, Passat 5.5 TDI, Mondeo MK4

Re: DRL. Къде в Стара Загора

Мнениеот DundyTheCroc » Чет 09 авг 2012 11:33


mely написа:Сложих дрл модул на КЪСИТЕ светлини и ги намалих на 50%.ЗАщо.Ами дойдоха пътни полицаи точно докато ми слагаха модула/имаха някъкав проблем с радиото на астрата.Питахме ги ...може ли на дългите но намалени.Те казаха - В закона пише къси или дневни.Никъде не пише намалени дълги.Като те спрем и накараме пусни къси дълги и ииии.....20 лв.Така че колеги явно ще почнат да ни ядат за това.Слагайте модулите на късите.
Но все пак си мисля че тези които са с H4 крушка трудно ше могат да ги хванат.При двусекционните фарове си личи.

Има коли, на които фабричните дневни са намалени на някакъв процент дълги, и там ли ще искат 20 кинта? Като цяло закона е калпаво написан и няма ясна дефиниция на дневни светлини, от там куките си правят каквото искат, а после върви за едни 20 лева да си търсиш правата в съда...


Потребителски аватар
anrus
Мнения: 909
Регистриран на: Вто 13 ное 2007 18:08
Автомобил: Golf2 10Millionen и Golf2 Country
Двигател: RF-1988 и 1P-1991
Местоположение: Горна Оряховица

Re: DRL. Къде в Стара Загора

Мнениеот anrus » Чет 09 авг 2012 13:43


Тези коли имат на фаровете означение 00RL, т.е. самите фарове са проектирани да бъдат ползвани и като дневни светлини.
Колко от хората тук, които слагат DRL на дългите имат такива фарове? Никой.


Потребителски аватар
neiki4a
Мнения: 551
Регистриран на: Чет 19 апр 2007 18:14
Автомобил: polo 6n1
Двигател: 1.4 16V
Местоположение: стара загора
Контакти:

Re: DRL. Къде в Стара Загора

Мнениеот neiki4a » Нед 12 авг 2012 22:21


mely написа:Сложих дрл модул на КЪСИТЕ светлини и ги намалих на 50%.ЗАщо.Ами дойдоха пътни полицаи точно докато ми слагаха модула/имаха някъкав проблем с радиото на астрата.Питахме ги ...може ли на дългите но намалени.Те казаха - В закона пише къси или дневни.Никъде не пише намалени дълги.Като те спрем и накараме пусни къси дълги и ииии.....20 лв.Така че колеги явно ще почнат да ни ядат за това.Слагайте модулите на късите.
Но все пак си мисля че тези които са с H4 крушка трудно ше могат да ги хванат.При двусекционните фарове си личи.

и как ще те хванат колега като модула се изключва след като пуснеш светлините от копчето ,щракаш си от там къси и дълги и нищо немой да ти кажат


Потребителски аватар
al_van
Мнения: 79
Регистриран на: Пон 14 мар 2011 6:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: nova zagora

Re: DRL. Къде в Стара Загора

Мнениеот al_van » Нед 12 авг 2012 23:41


какви пари е този модул колега..? с монтаж със всичко


Потребителски аватар
mely
Мнения: 2728
Регистриран на: Пет 26 авг 2005 10:28
Автомобил: Citroen C crosser
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: DRL. Къде в Стара Загора

Мнениеот mely » Пон 13 авг 2012 8:13


neiki4a написа:и как ще те хванат колега като модула се изключва след като пуснеш светлините от копчето ,щракаш си от там къси и дълги и нищо немой да ти кажат

Че той да не е кьорав че ми светят вътрешните фарове/дългите/.Затова казах ,че при двусекционните лесно ще се хване.за H4 -но не и невъзможно.
al_van написа:какви пари е този модул колега..? с монтаж със всичко
- 60 лв всичко.39 лв е модула.


ivand911
Мнения: 131
Регистриран на: Чет 08 дек 2011 18:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: DRL. Къде в Стара Загора

Мнениеот ivand911 » Пон 13 авг 2012 22:28


DundyTheCroc написа:Има коли, на които фабричните дневни са намалени на някакъв процент дълги, и там ли ще искат 20 кинта? Като цяло закона е калпаво написан и няма ясна дефиниция на дневни светлини, от там куките си правят каквото искат, а после върви за едни 20 лева да си търсиш правата в съда...

Заводските дневни светлини не ги гледай. Те са грижа на производителя и са различни според годината на производство на колата. Тук става дума за тези които нямат заводски дневни светлини. Ти ако имаш заводски дневни светлини нямаш грижа.
И обикновено това дето го каза не е дълги намалени на някакъв процент, а крушка с две жички ,една за дълги и една за дневни. Или в секцията на дългите имат две крушки - една за дълги и една за дневни. Не съм чувал производител да си намалява дългите на някакви проценти за да симулират дневни. Ама дори и да е така, това няма как да ти помогне. Ще спориш с полицаите ли? Те имат закона в ръка.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 175 госта