Повишена консумация на батерия от Нокия N73ME

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Повишена консумация на батерия от Нокия N73ME

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 03 окт 2011 15:37


Значи, телефона го купих преди 3-4 години от заложна къща, но в последно време батерията му взе да не изкарва и 2 дни при нормална работа и разговори, дори и не чак толкова много разговори, най- много 30-40 минути дневно, някой път и по - малко. Реших че за толкова време си е заминала батерията и купих някакво менте за 10 лева ЛСтар или нещо от сорта, но и с нея телефона изкарва максимум 2 дни. Рекох си тая ментелива батерия толкоз и купих оригинална батерия на нокия, но и с нея същата работа. Държи пълна батерията около ден и половина и за 3-4 часа отива на нулата и гасне телефона. Дадох я тази оригиналната батерия на един колега който има същата нокия да я пробва и вече днеска е трети ден нивото и още не е тръгнало да спада. Та явно проблема е в самия телефон, но се чудя има ли смисъл да ходя до сервиз да се опитвам да го ремонтирам /най-близкия е в Монтана на 25км/ или направо да си търся нещо по - читаво. Това ми беше питането, някой ако се занимава с такава дейност да каже би ли могъл да се оправи или направо да си търся друг телефон, който мисля пак да е същия /така и така имам доста батерии вече :D
Мненията, че телефона е антика и да го изхвърля не са ми необходими, защото на мен това чудо ми върши идеална работа.
Предварително Благодаря на отговорилите!




Потребителски аватар
antonco
Мнения: 303
Регистриран на: Вто 24 ное 2009 18:38
Автомобил: Golf 2
Двигател: RP

Re: Повишена консумация на батерия от Нокия N73ME

Мнениеот antonco » Пон 03 окт 2011 15:55


Имах нокия н80. Хубав телефон ама като твоя батерията на два дни умираше. Намерих в интернет в един сайт GSM Mania се казваше една тема. В нея имаше обяснено как да го направя в нещо като икономичен режим. Пести батерията. Номера се получи но телефона го няма вече. Та мисълта ми е разрови се из интернет както и аз ще го направя същото. Дано намеря тази тема и да се получи при теб.


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Повишена консумация на батерия от Нокия N73ME

Мнениеот nokiangage » Пон 03 окт 2011 16:04


Ако колегата има предвид системни кодове за повишаване на качество на разговора или примерно обхвата(има още бая други де) не ги препоръчвам! Колега К.Одаджийски, самият си телефон наистина има голяма консумация и не се слави с голяма икономичност. Щом на твоя приятел батерията работи добре, това ме навежда на мисълта, че нещо по твоя е "проблема" - та виж примерно скрийнсейвъри, дали е само в ГСМ или 3Г режим(двоен режим) на работа, многото незатворени приложения скъсяват също стендбай режима(На МЕ изданието май не се затваряше Музикалния плеър като процес май, така ли е?). Имал съм и Н73 и Н80 и честно да Ви кажа, при мен всеки ден се зареждаха, не е нормално за повечето хора, но за мен беше тогава... :Mr Green Fun


Потребителски аватар
antonco
Мнения: 303
Регистриран на: Вто 24 ное 2009 18:38
Автомобил: Golf 2
Двигател: RP

Re: Повишена консумация на батерия от Нокия N73ME

Мнениеот antonco » Пон 03 окт 2011 16:06


Беше отдавна. Но при мен имаше минимален ефект. Изключваха се някой програми ,намаляне на осветлението както и други неща. Не си ги спомням сега.. :banghead:


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1624
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Повишена консумация на батерия от Нокия N73ME

Мнениеот MMX » Пон 03 окт 2011 16:22


Имах подобни проблеми - батерията ми започна да не държи и цял ден даже. Мнозина може да не повярват от какво се оказа, обаче е така. Смених си калъфката за колан - новата беше с магнит, но явно закрива неподходящо антената на телефона и го изтощава. Чудех се дали е възможно да е от калъфа - махнах го и сложих друг - веднага започна да си кара по 4-5 дни както преди. Тъй че ако имаш калъф с магнит, пробвай 2-3 дни без него.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Повишена консумация на батерия от Нокия N73ME

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 03 окт 2011 16:45


Смених му фърмуера преди месец време със същата версия с която беше, просто няма по нова от нокия ъпдейт. От тогава имам инсталирано само едно приложение хенди аларм. 3Г режима съм го изключил веднага след смяната на фърмуера и е само на ГСМ режим. Изключен е скрийнсейвъра, както и режим готовност с разните му там приложения дето стоят на екрана готови. Единствено не съм му форматирал картата памет, но ще пробвам без нея да видя какво се получава. И по последното предположение, не ползвам никакви калъфи, нося го само по джобовете и в една такава чантичка за боклуци през кръста дето и цигарите и документите са ми в нея.
Явно на телефончето ще трябва ад му се показва изхода mhihi


Потребителски аватар
L&R
Мнения: 9371
Регистриран на: Чет 09 юни 2005 15:19
Автомобил: CCC
Двигател:
Местоположение: coffeeforums.bg
Контакти:

Re: Повишена консумация на батерия от Нокия N73ME

Мнениеот L&R » Пон 03 окт 2011 17:45


картата памет я извади и ползвай така за проба


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Повишена консумация на батерия от Нокия N73ME

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 03 окт 2011 18:08


Ще изчакам колегата да изкара още един цикъл на батерията и след това ще карам без карта памет да видя какво се случва


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Повишена консумация на батерия от Нокия N73ME

Мнениеот LILO&STICH » Вто 04 окт 2011 9:26


Я сподели на кой оператор си?
:lol:
Сложи карта(ако имаш де) на друг оператор.Ей така,за тест само mhihi


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Повишена консумация на батерия от Нокия N73ME

Мнениеот К.Одаджийски » Вто 04 окт 2011 14:28


Глобул ползвам, имам една ментелска карта, но в по-късен етап ще мога да я ползвам. Хмм, глобулската карта е от най-старите им карти, без разни менюта по нея, мисля е от 2002 или 2003 година, точно като излезнаха на пазара. Малийй, емтелската карта е още по - стара от 2000 година, на нея пише мобил тел mhihi


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Повишена консумация на батерия от Нокия N73ME

Мнениеот К.Одаджийски » Вто 04 окт 2011 19:34


Предполагах че има предвид обхвата, обаче вчера един ме омагьосва с шпионски сериали за подслушване mhihi тука обхвата на глобул е пълен навсякъде в града.


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Повишена консумация на батерия от Нокия N73ME

Мнениеот LILO&STICH » Вто 04 окт 2011 21:09


имаше една програмка за следене на силата на сигнала и консумацията му.Беше си точно за нокиа,но отдавна не ползвам марката,незнам откъде да си я дръпнеш. На мен преди ми беше адски полезна,та потърси из пространството :wink:


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Повишена консумация на батерия от Нокия N73ME

Мнениеот К.Одаджийски » Вто 04 окт 2011 22:01


Дали става въпрос за това http://symbian-freak.com/news/007/11/no ... ofiler.htm


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Повишена консумация на батерия от Нокия N73ME

Мнениеот LILO&STICH » Вто 04 окт 2011 22:33


не.Мереше силата и консумацията от мрешата :mrgreen:


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Повишена консумация на батерия от Нокия N73ME

Мнениеот К.Одаджийски » Вто 04 окт 2011 23:15


И без това нищо не иска да се инсталира. Вер. 1.0 само се инсталира, но пък само стартира и не може да показва данни, Вер. 1.2 се инсталира обаче не се стартира - неподържано приложение, Вер. 1.23 и 1.25 не били за тоя симбиан и имало грешки в сертификата. Както и да е, ще търся друга. Между другото днеска като стана въпрос тука в темата извадих картата памет, а е края на втория ден от зареждането на фалшивата батерия, все още е на фул, още повече че сигурно петнайсетина пъти инсталирам и махам приложения през блутуут. Току виж се окаже че това бил проблема. :drunk



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 30 госта