Въпрос за принтери

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Въпрос за принтери

Мнениеот velinsl » Пет 09 ное 2012 0:49


Въпрос за принтери. Разглеждах сайта на технополис http://www.technopolis.bg/b2c/cat/0/DEB ... 2481B479E9. Бих искал да (си) купя принтер.
Интересува ме кои принтери са лазерни от сайта и кой не като модели нищо не ми говорят.

Кой са здрави?

HP DEskjet са ебахти боклуците - 3 седмици, 3 черни грави извхвърлям.




Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Въпрос за принтери

Мнениеот Winner25 » Пет 09 ное 2012 3:53


Най отгоре от филтрите избери "тип: лазерни" и ще видиш кои са такива :)


Потребителски аватар
spirof
Мнения: 420
Регистриран на: Сря 25 яну 2006 19:34
Автомобил: Audi A4 B5
Двигател: ADR 1998
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Въпрос за принтери

Мнениеот spirof » Пет 09 ное 2012 8:59


Преди да купуваш какъвто и да е принтер,мини през фирма която се занимава със зареждане и рециклиране на тонеркасети. Моят савет е да провериш поне на три места и да сравниш информацията. Тия по магазините гледат да продават като си спестяват информацията за консумативите.
Ако трябва от списака да избирам ще взема BROTHER HL2130. Идва със демо тонеркасета,която ще изкара около 500-900 страници. Има един модул отстрани на касетата които се сменя и си стажа редовна която може да се пълни.Еднократно е около 20лв плюс цената на зареждане около 30. След това се плаща само за зареждане,и по спецификация изкарва по 1500 страници. Няма чипове и простотии. За сравнение нов лазерен принтер на Самсунг от същия клас ще струва около 55-65 лв. при всяко зареждане/скъп чип плюс тонер/.


azrod
Мнения: 1178
Регистриран на: Сря 07 апр 2010 22:42
Автомобил: Passat B3 Variant
Двигател: 1.8mi AAM 1993
Местоположение: Асеновград/ Пловдив
Контакти:

Re: Въпрос за принтери

Мнениеот azrod » Пет 09 ное 2012 12:25


Aз пък бих те посъветвал да си вземеш нещо с ПОООО-ГОЛЯМА тонер касета. Защо ли ? Ами ценово.
Най-простите принтери HP-ta 1010,1020 и т.н. нямат чипове по касетите и пълненето им е за по 30-35 лв. Да обаче това е за около 2000 копия, просто щото им е такава вместимостта на касетите. А при мен на Лексмарка 6000 копия са 50-55 лв с чипа заедно. Е сам прецени кое ти е по-изгодно !
П.П.: Xerox-ите имай предвид, че за всяко пълнене се пъха карта подобна на сим карта, която нулира брояча и се самоизтрива (къмто 20-25 лв). Това може да се случи и без да ти е свършил тонера, само на определения брой копия. Случвало ми се е само да го нулирам с картата и да продължи да печата още 1000 копия.


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: Въпрос за принтери

Мнениеот velinsl » Пет 09 ное 2012 20:38


Баси направо ме хвърлихте в тъча с тая информация.
Взимам го за работа и ми трябва нещо здраво, защото скапаните НР 1400-серията и 1500-серията (60лв принтера нов, 20лв касетата черната) писна им сменям скапаните глави.
Еб@хти шибаните принтери - направо работя за да купувам принтерни глави.
Няколко години карахме с такива при нечовешка есплоатация, ние си ги зареждаме(само мастило си купуваме и пълним главите, на място в канцеларията). Добри бяха обаче изведнъж какво им стана...


Потребителски аватар
sportul
Мнения: 1218
Регистриран на: Съб 06 сеп 2008 22:12
Автомобил: Passat B5 Peugeot 407 RHR BVM6
Двигател: RHR Delphi DCM
Местоположение: Варна

Re: Въпрос за принтери

Мнениеот sportul » Пет 09 ное 2012 21:24


аз съм избрал самсунг лазерно мфу и съм много довоелен


Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос за принтери

Мнениеот Matematiks » Пет 09 ное 2012 22:02


вземи си стар тогава,който няма и и се пълни без проблем


Потребителски аватар
MamaMy
Мнения: 896
Регистриран на: Вто 27 юни 2006 22:33
Автомобил: Galaxy
Двигател: AUY
Местоположение: Едно малко село край Плевен

Re: Въпрос за принтери

Мнениеот MamaMy » Пет 09 ное 2012 22:46


Кажи по колко печаташ на месец за да ти кажа какво да си вземеш. С това се занимавам.


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: Въпрос за принтери

Мнениеот velinsl » Съб 10 ное 2012 8:31


MamaMy написа:Кажи по колко печаташ на месец за да ти кажа какво да си вземеш. С това се занимавам.

300-400 месечно, сега ми предстои период в който може да нарастне на 1000, но това ше е за около 2 седмици максимум, после ще има спад пак. Въпроса е да издържи на тези 1000.

Насочил съм се към това http://www.technopolis.bg/b2c/details/5 ... NON-MG4150.


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Въпрос за принтери

Мнениеот Winner25 » Съб 10 ное 2012 10:50


Според мен закупуването на мастиленоструен принтер е безсмислено особенно като става въпрос за работа. 300 копия с един пълнител не знам дали ще ги направиш.


Потребителски аватар
quattro^^
Мнения: 1662
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 20:52
Автомобил: audi a6 c5
Двигател: AJL
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос за принтери

Мнениеот quattro^^ » Съб 10 ное 2012 11:07


вземи си една kyocera fs1020 http://www.izotservice.com/printer изкарва с едно зареждане около 3000 копия, цената на зареждането е от 25лв до 35лв според това като гледам колегите на какви цени работят.
другия вариянт е hp 1010 или canon lbp2900 примерно(еднкави са отвътре) с касета 12А са пълни се за 20-25лв кара 2000 копия намират се на около 100лв тея принтери, пълно рециклиране на касетата с зареждане е 35лв и пак си в играта..
Аз ти препоръчвам някой от горните макар че са втора употреба, защото са с евтин консуматив, зареждат се навсякъде, kyocera-та можеш и сам да си я пълниш ако искаш. на твоя печат ще илядиш с някой от тях mhihi


Потребителски аватар
MamaMy
Мнения: 896
Регистриран на: Вто 27 юни 2006 22:33
Автомобил: Galaxy
Двигател: AUY
Местоположение: Едно малко село край Плевен

Re: Въпрос за принтери

Мнениеот MamaMy » Съб 10 ное 2012 16:53


Ако компютъра ти разполага с паралелен порт Изображениемога да препоръчам закупуване на НР1100 Изображение. Това е най-издръжливият принтер на Хюлет Пакард. Касетата е елементарна и се зарежда без проблем на цени до 30 лв за 2500 копия.


Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Въпрос за принтери

Мнениеот Ljubon » Съб 10 ное 2012 17:34


MamaMy написа:Това е най-издръжливият принтер на Хюлет Пакард. Касетата е елементарна и се зарежда без проблем на цени до 30 лв за 2500 копия.

...До момента, когато започне да поема по много листи наведнъж или пък изобщо не поема хартия. Тогава пада едно тягостно разглобяване на целия принтер, за да се достигне до Separation Pad-а. Едно конструктивно недоразумение, сътворено от Канон и взаимствано от НР.:banghead:

Наистина здрави НР принтери са тия, касета за 8К: :idea:
HP-LASERJET-5.jpg
HP-LASERJET-5.jpg (38.67 KиБ) Видяна 2858 пъти
LJ4plus-LaserJet.jpg
LJ4plus-LaserJet.jpg (13.09 KиБ) Видяна 2863 пъти

eusa


Потребителски аватар
MamaMy
Мнения: 896
Регистриран на: Вто 27 юни 2006 22:33
Автомобил: Galaxy
Двигател: AUY
Местоположение: Едно малко село край Плевен

Re: Въпрос за принтери

Мнениеот MamaMy » Съб 10 ное 2012 18:21


Ако имаш проблеми със сепарацията се обади да ти ги реша. Както всяко нещо и тук си има тънкости. Решението е съвсем евтино. Сепариращ пад 3лв. Поемаща гума 9лв. 4/5 са наистина много здрави, но вече остаряха драстично. Имат слабости по печките и няма читави касети втора употреба, а новите са супер скъпи. По добре серията 4000 :D


Потребителски аватар
ddanov
Мнения: 28
Регистриран на: Пон 30 юни 2008 16:30
Автомобил: VW Passat B7 TSI DSG EcoFuel 2012
Двигател: CDGA 2012г
Местоположение: Ловеч

Re: Въпрос за принтери

Мнениеот ddanov » Съб 10 ное 2012 18:33


Колега, купи ли принтер или още не си? Т.е. късно ли е вече да ти давам съвет и аз или все още ще е навременен? Само отбелязвам, че си изкарвам хляба с ремонт и продажба на принтери и компютри, но напоследък предимно с ремонти, че в тая криза не се продава много! Ако не си купил чети:

Най-първо искам да те попитам, като ти се дояде ХУБАВО сирене (образно казано) от къде предпочиташ да си го купиш? От железарския магазин, от ТЕХНОМАРКЕТ, от друг голям супермаркет или от специализиран магазин за млечни продукти?
С две думи разбирай ме, че ТЕХНОМАРКЕТ, ТЕХНОПОЛИС и др. подобни магазини не са най-доброто место ако искаш да си купиш добър принтер. Виж ако искаш да си купиш НЯКАКЪВ принтер, избран предимно по това как изглежда и да се връзва с останалите ти мебели, това са твоите магазини, но тогава НЕ ТРЪГВАЙ да избираш без да водиш жена си! Домакинята по-добре знае кое с кое се връзва!

А сега ако държиш на избора, качество и цена!
Първо на лазерните си е записано LaserJet, на мастилено-струйките DeskJet.
Мастилено-струйния има предимството цвят, но ... и големия недостатък - скъп консуматив. Обикновено още на втората смяна е по-евтино да изхвърлиш принтера, вместо да купиш пак консуматив. Друг недостатък произтичащ пак от това - ако печаташ много свършва бързо - ниския клас са с консумативи за около 200-300 копия, а при лазерните новата тенденция е 1 500 копия, докато старите бяха за 2 500- 3 000 копия. Ако не печаташ много пак проблем - консуматива съхне и задръства дюзите на главата! С две думи правилно си се ориентирал към лазерните!

При лазерните също има и цветни, напоследък се намират и на 250лв, НО ВНИМАВАЙ - по-евтин принтер значи по-скъпи консумативи и то не само при цветните, а и при черно-белите лазерни!
Почти всички модели вече са с чип на касетата, за да те прекарат да си купиш нова тонер касета, а не просто да я презаредиш, но ... ние българите сме уникални в това отношение и се намират начини. Много малко чипове са останали неразкодирани, т.е. презареждаме и сменяме чипа. Все пак чипа си струва допълнително парички - от 2 до към 15лв. Изключение все още правят Brother - при тях повечето модели нисък клас са без чип. Тънкия момент е, че са капризни на тонер и презареждането е малко деликатно - с тонер за точния модел и остатъците хубаво почистени, но ... който го може, си го може и знае как иначе цапа отпечатъка или е ужасно блед.

Просто отиди в магазин за компютри и принтери и то такъв, където ЗАРЕЖДАТ ТОНЕР КАСЕТИ. Някой в постовете ти го беше препоръчал! Логиката е елементарна - ако колегата зарежда тонер касети, няма да ти препоръча модел, който не може да презареди ;), докато ТЕХНОМНАРКЕТ и другите вериги ще ти набутат каквото имат за продан. Често после и не знаят каква касета да ти продадат или даже я нямат!

Ето ти и насоки - класиката в жанра на лазерните принтери са HP (Hewlett-Packard). Малко хора обаче знаят, че те са в изключително сериозна конкуренция и с як промишлен шпионаж помежду си с ... Canon. В резултата на това много от моделите на двете фирми са АБСОЛЮТНО еднакви. Пример HP 1010/1015/1018/1020/1022 е ПЪЛЕН еквивалент на Canon iSenceSys LBP 2900. Аз в къщи съм с последния модел, т.е. Canon LBP 2900. Те имат и най-хубавата и удобна касета за презареждане №12А. Чудесни са и моделите с касета №15Х. И двете са за 2 500 копия. Цитираните модели са по номера на HP. Canon са същите, но с едни дълги номера. За съжаление нов принтер с тези касети няма да намериш. Само втора ръка, но пък почти нямат фатални дефекти. Всички наследници на тези модели са с касета нов тип, която е за 1 500 копия, но е малко недомислена (или по-скоро добре обмислена) - резервоара за излишния тонер е малък и не изкарва повече от 1 000 копия. Препълва се резервоара за излишния тонер и започва да маца. Има и чип, който обаче е преодолим, даже при повечето модели е информационен, т.е. пищи си че тонера свършва, но си работи.

Същото е и положението при конкурентите XEROX и SAMSUNG. Там също има ужасно много съвпадения в модели принтери и използвани тонер касети. SAMSUNG обаче обикновено за доста по-евтини. Внасят се предимно от К&К Elektronics, т.е. Техномаркет, но там сервиз не търси ако не искаш да ти побелее главата! Но като цяло и там има добри модели.

Накрая бележка към авторите на последните постове - да препоръчаните принтери, на които сте предоставили и снимки са добри, но доста бавни и НИКЪДЕ няма да ги намерите в продажба нови. Втора ръка може. Почне ли да взема много листи, проблема е в сепаратора. В повечето модели е микро-пореста гума или коркова пластинка. Смяната, не е чак толкова трудна ако знаеш къде се намира и как да стигнеш до нея, а самия сепаратор също е евтин, ако го купиш от вносителя на части. Често обаче куриера взема повече пари за доставката отколкото е самата резервна част.
Все пак ако си навит да купуваш втора ръка потърси HP LJ 1010/102/1018/1020/1022 или Canon LBP 2900! Най-гадния дефект при тях е скъсване на тефлона на нагревателя - ако лапне повече листи и ги издърпате рязко или в обратна посока се къса. После при печат чувате едно шумолене като от пукаща пластмаса и в единия край, при скъсаното цапа яко. В началото излизат и парченца от скъсаното тефлонче - обикновено сиви. Голямо разглобяване е докато се стигне до него, но ... за 35-40лв го правя, като в цената е включен и консуматива!



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта