Мнения за марката Prestigio

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Мнения за марката Prestigio

Мнениеот Haralampi » Пет 04 яну 2013 11:14


Намерих темата тъй като исках да прочета и други мнения за марката.
Бях силно скептичен към Prestigio, които никога не съм чувал и не се продават никъде другаде в Европа извън югоизточна/източна! В централна/западна/северна Европа продукти на Prestigio не се предлагат! :idea:

Преди няколко дни ми попадна в ръцете новозакупен дву-симов Prestigio на приятел - останах силно впечатлен! (бях няколко години в комуникационния бранш на ниво продукция)
Телефонът изглежда съвсем сходно с всеки Самсунг smartphone. Дали защото бе чисто нов или не - конструкцията макар и пластмасова изглеждаше здрава и стабилна, не реагира на посукване както немалко други от класа, вкл. Самсунг.

Силно впечатление ми направи дисплея - не очаквах такъв дисплей на телефон с такава цена - висока разделителност (пиксели не личаха), цветово изглеждаше също доста добре, а тъч функционалността бе съвсем адекватна!

До колкото можех да преценя за краткото време - Андроид-а му вървеше съвсем гладко, не забелязах абсолютно нищо ненормално или смущаващо, реакцията бе бърза.

И от там и големият въпрос - защо този телефон е толкова евтин, пък на всичкото отгоре и с 2 сим карти, макар и само 1 антена :?:
Може би има нещо, което не съм видял, а може и недостатъците му тепърва да се проявят, все пак бе едва на няколко дни :hmmmm




Потребителски аватар
escrime
Мнения: 3070
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 10:34
Автомобил: X218 [ex VW137 R53 typ53i]
Двигател: OM642

Re: Мнения за марката Prestigio

Мнениеот escrime » Пет 04 яну 2013 11:17


А модела кой е?

Линк със спецификации намира ли ти се под ръка?


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Мнения за марката Prestigio

Мнениеот Haralampi » Пет 04 яну 2013 11:24




restless
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто 03 окт 2006 13:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнения за марката Prestigio

Мнениеот restless » Пет 04 яну 2013 23:13


300лв e малко множко
С такъв хардуер телефоните от онлайн магазини вървят по 120-130 долара, напр. lenovo a690
Единствения бонус е сервиза на място


Потребителски аватар
yoan4o
магистрален бандит
Мнения: 4765
Регистриран на: Чет 21 авг 2008 16:21
Автомобил: 2018 Arteon R 335 + 2017 e-Up
Двигател: Много газ и всичко ток
Местоположение: София

Re: Мнения за марката Prestigio

Мнениеот yoan4o » Пет 04 яну 2013 23:21


Вие сега с тая тема силно ме разколебахте.
Тамън се връщам от една верига и съм си харесал таблет Nexus за около 700лв. като до него бяха Престиджио на доста по-ниски цени, на които изобщо не обърнах внимание.

На мен обаче няма да ми трябва за толкова честа употреба, така че заслужава ли си да спестя някой лев за тунинг по някой от кенефите... mhihi :roll:

Някой ако е ползвал да каже.


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Мнения за марката Prestigio

Мнениеот Haralampi » Съб 05 яну 2013 2:18


restless написа:300лв e малко множко
С такъв хардуер телефоните от онлайн магазини вървят по 120-130 долара, напр. lenovo a690
Единствения бонус е сервиза на място


Дали? Я пак сравни! И после ги хвани едно до друго и виж.


restless
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто 03 окт 2006 13:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнения за марката Prestigio

Мнениеот restless » Съб 05 яну 2013 9:58


Haralampi написа:
restless написа:300лв e малко множко
С такъв хардуер телефоните от онлайн магазини вървят по 120-130 долара, напр. lenovo a690
Единствения бонус е сервиза на място


Дали? Я пак сравни! И после ги хвани едно до друго и виж.

Смисъл? 4 инча екран, 800х480, процесор 6575, 512 рам, 4ГБ ром
Престижио (неизвестен производител с лепенка) срещу Леново...

В самия китай този тип смартфони струват 90-100, в онлайн магазини за продажба извън Китай - 120-130.

PS: Не казвам че не е добра оферта - на практика 50% надценка срещу гаранционна поддръжка тук а не да пращаш колет до Китай си е ок.


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Мнения за марката Prestigio

Мнениеот Haralampi » Съб 05 яну 2013 10:19


Много лесно е да се обобщава! И iPhone излиза от китай. Само че хвани една безименна китайска реплика, сложи я до това Prestigio, а до него iPhone и ще видиш много ясна разлика между всеки от 3-те "китаеца".

Не искам да правя реклама на нищо, аз самият още не съм наясно каква е уловката с Prestigio. Това което твърдя обаче е, че на съвсем първи впечатления не отстъпва по нищо на един по-скъп модел Самсунг! А пък който иска да си поръчва телефони от китай по 100 долара и да си вярва, че е същото щото сепцификацията била същата!
Ако беше така, всички да ползваме безименни китайски лаптопи... то спецификацията същата като на Vaio за ХХХХ евро :screwy


restless
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто 03 окт 2006 13:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнения за марката Prestigio

Мнениеот restless » Съб 05 яну 2013 11:17


ъъъ, според тебе Леново е неизвестна марка?
Аз ни нападам Престижио че са се сетили да внасят телефони, ама да поставяш над марки продаващи милиони бройки годишно... включително и извън Азия е безмислено
Китай е ОГРОМЕН пазар. Прави разлика между безименна реплика, каквито има и реплика от производител продаващ милиони бройки в Азия, предлагащ официална поддръжка.
Въпросните безименни реплики са 10-20 долара по-евтини от "марковите китайски"

Уловка с Престижио няма - 120-130 долара за такъв телефон е цената на дребно. За 100+ бройки магазините дават 10-20 долара отстъпка. И това е препродавачи, не директно от производител

Само за година, година и половина, качеството на китайските телефони се вдигна много - и като сглобка и като материали и като компоненти.
В момента държа телефон на китайска фирма продала няколко милиона от този модел през 2012 - с двуядрен процесор, 1ГБ рам, IPS екран производство на Хитачи - купена за 160$ ... вчера го сравнявахме с 4с и xperia acroS видима разлика в сглобката няма. Нито в чувствителност на екрана. Нито в сигнала на мрежите/гпс/вифи
Големия минус на 90% от китайските телефони е лошите снимки на тъмно, по-евтина оптика.
Ако внасяния от Престижио модел прави добри снимки И със светкавица - чудесно.

Ако и ти имаш възможност да видиш прясно закупен "китаец" за 100-200 долара ще се убедиш в думите ми. Хората бачкат здраво и непрекъсното стават все по-добри


Потребителски аватар
biol
Мнения: 433
Регистриран на: Пон 21 юни 2004 21:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнения за марката Prestigio

Мнениеот biol » Съб 05 яну 2013 11:44


Много пари за стар китайски телефон.
В момента за същите пари се взима с новия МТК 6577 (2 ядра и 1Г рам) с екран 1280 x 720
В момента аналогични на пресижиото са в диапазона 60-80$


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Мнения за марката Prestigio

Мнениеот Haralampi » Нед 06 яну 2013 20:20


Извинявам се, ама да плюеш или класираш телефони спрямо камерата е меко казано (ама много меко!) несериозно!!
Мобилните телефони не са фотоапарати и никога няма да бъдат, та ако ще да рекламират 50 мегапиксела (което е единствения параметър, който търпи развитие при тях).

Не съм казал, че Леново е неизвестна марка... но в мобилните телефони едва сега навлизат. Самсунг правят от таблети през перални до маши!


restless
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто 03 окт 2006 13:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнения за марката Prestigio

Мнениеот restless » Нед 06 яну 2013 22:11


Haralampi написа:Извинявам се, ама да плюеш или класираш телефони спрямо камерата е меко казано (ама много меко!) несериозно!!

Че къде го правя?! Пиша че единствената съществена слабост при повечето китайчета е камерата - при лоша осветеност. През деня снимките им са ок.
Пък ако не вярваш че телефони като престижиото струват 100-120долара на дребно, мога да ти дам линкове - на лични.


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Мнения за марката Prestigio

Мнениеот Haralampi » Нед 06 яну 2013 22:36


И каква е ползата от покупка за 120 долара? 120 + транспорт + мито ако им попадне = поне 150 долара! Поемаш риск за транспорта, нямаш никаква марка (била тя и непозната), нямаш гаранция, нямаш нищо! Егати "далаверата"! :screwy


restless
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто 03 окт 2006 13:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнения за марката Prestigio

Мнениеот restless » Пон 07 яну 2013 11:14


гаранция 1г . Да - ще трябва да го пратиш по пощата :)
транспорт - безплатен, плащаш ако искаш експресна доставка.
Имаш известен производител, а не безименен с лепенка престижио. Имаш легални ъпдейти от сайта на производителя, имаш съпорт по форумите - главно руски, имаш къстъм ромове оттам или xda-developers/lewaos
Да,
За всеки влак има пътници, който го кефи да плаща двойно за същата стока купува от България и храни посредниците...


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Мнения за марката Prestigio

Мнениеот Haralampi » Пон 07 яну 2013 12:57


Точно така. А ако времето отделено на китайците преди и след покупка го инвестираш в реален труд ще спечелиш много повече от колкото ще икономисаш с подобна измислена покупка... :idea: Но не за всеки времето и рискът са пари... важното е да е с 20лв по-евтино.

А дали ти пържи мозъка с неясните боклуци които анонимния производител и пъхнал вътре... няма значение - 100 долара е все пак и сме направили далаверата без да храним посредници.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 42 госта