Избор Android смартфон (конкретно питане за one x plus)

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Избор Android смартфон (конкретно питане за one x plus)

Мнениеот icefire » Вто 12 фев 2013 14:35


Колеги, обмислям да си сменя телефона. В момента съм с htc sensation, но ми се иска да го сменя с нещо по-модерно. Мисля си за htc one plus. Ревюта четох много, въпросите ми са по-скоро към колеги, които притежават one x plus или пък предшественика му one x.

Първият ми въпрос е свързан с батерията. Във всички ревюта батерията се изтъква като сериозен недостатък.. Приятелката ми има one x, така че имам някои наблюдения в/у модела, но тя не се оплаква от батерията. При нея си изкарва ден и половина до 2 дни без проблем. Естествено обаче всичко зависи от това как се ползва машинката. Аз искам да съм винаги онлайн, с постоянно синхронизиране на мейл, времето, фейсбук и т.н.. и примерно 30 мин игри докато се возя в метрото към работа. Дали при такъв use case ще изкарва 16-18 часа батерията?

Вторият ми въпрос е свързан с корпуса. Понеже панелите не са сменяеми като при сенсейшъна, много ме е страх какво става при изпускане на телефона или евентуално при драскотини. Не съм фен на силиконови калъфи и други подобни грозотии, затова питам.. На приятелката ми one x-a изглежда след 8 месеца употреба все още като нов, така че явно корпусът е устойчив, но все пак ще се радвам на конкретни впечатления.

Трето, какво мислите за LG Nexus 4? По-евтин е, а и е с 4.2 jelly bean... Galaxy s3 не го обмислям като вариант към момента...

На последно място, според вас има ли смисъл да чакам butterfly? Той ще е със същата версия на htc sense, хардуверно ще е много сходен, но ще има 5" екран с full hd резолюция.




Потребителски аватар
Mario951
Мнения: 483
Регистриран на: Нед 30 дек 2012 21:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Избор Android смартфон (конкретно питане за one x plus)

Мнениеот Mario951 » Сря 13 фев 2013 10:23


Имам друга по-бюджетна от новите Мотороли и съм много доволен определено ще се уриентирам пак към Моторола :biggrin За LG просто НЕ си и помисляй ,защото 1 приятелче си взе LG L5 уж много доволен ,уж на хартия по-бърз от Моторолата (и осезаемо по скъп) ама уви му забива почти постоянно при полoжение че моторолката ми е андроид 2.3 а ЛГ-то е ...4-тата версия "сандвича" :Mr Green Fun

Та не съм го пробвал Моторолата който колегата предложи, но бих ти казал че ако го тестваш вероятно ще останеш много доволен. Това не е моторолата която всички познавахме след като Google ги купи :wink


Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Re: Избор Android смартфон (конкретно питане за one x plus)

Мнениеот icefire » Чет 14 фев 2013 14:56


Вярно, моторолата е много готина, и на мен ми харесва, но формата външно на htc-то е по-готина.. Иначе по характеристики си съперничат, както и по резултати от бенчмарковете.

Нексусът пък има тоя отвратително грозен (по мое мнение разбира се) заден панел, имитиращ стъкло, който ще се надраска за нула време.. Но пък вина ги ще има най-новите ъпдейти от Android, защото операционната му система има 100% чист андроид. При htc-то трябва да чакаме да преправят Sens-a към съответната нова версия и чак тогава ще получим ъпгрейд...


Потребителски аватар
mircho82
Мнения: 378
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 19:28
Автомобил: Golf IV TDI GTI
Двигател: ARL 2001
Местоположение: Плевен

Re: Избор Android смартфон (конкретно питане за one x plus)

Мнениеот mircho82 » Чет 14 фев 2013 15:24


Колега аз съм с One X и досега нямам проблеми вече 4 месеца. При мен само на разговори с обща продължителност най- много 2 часа без интернет държи 3 дена. Така както ти искаш би трябвало ден да държи. Чувал съм че влиза вода през USB-то и уж го вардя. Инъче гледах няколко успешни и неуспешни Crash тестове с него. :icon_razz
http://www.youtube.com/watch?v=sBo3W6HdPbM
http://www.youtube.com/watch?v=cPfn4pwhTmo
http://www.youtube.com/watch?v=v98m74Cqq4E


Потребителски аватар
BeckoTDI
Мнения: 1486
Регистриран на: Нед 09 дек 2007 1:24
Автомобил: VW Touareg-Audi Coupe-VW Golf 3
Двигател: BPE-ABK-AAZ
Местоположение: София

Re: Избор Android смартфон (конкретно питане за one x plus)

Мнениеот BeckoTDI » Чет 14 фев 2013 15:37


Ако го носиш в джоб по цял ден от натиска му се прецаква антената за Wi-Fi.
След една година ползване една цяла линия от дисплея пиксели спряха да работят(без да е удрян, мокрен или каквото и да е). Може да провериш в google - сериен дефект.

за Butterfly забрави според мен, с резолючия 1080p e, няма смисъл от такава за телефон. Едва ли ще усетиш разликата между 720p на one x и 1080p на butterfly , само дето тази резолюция забавя повече телефона и харчи още повече батерия.


Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Re: Избор Android смартфон (конкретно питане за one x plus)

Мнениеот icefire » Чет 14 фев 2013 20:07


Това за серойния дефект не го знаех... Ще проуча в гугъл. Много тъпо, бях се насочил сериозно към one x plus-a..


Потребителски аватар
koziak
Мнения: 348
Регистриран на: Пет 27 окт 2006 22:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Избор Android смартфон (конкретно питане за one x plus)

Мнениеот koziak » Чет 14 фев 2013 20:51


Нексуса е със закалено стъкло отзад, не е имитация на стъкло и не се драска лесно


Потребителски аватар
mircho82
Мнения: 378
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 19:28
Автомобил: Golf IV TDI GTI
Двигател: ARL 2001
Местоположение: Плевен

Re: Избор Android смартфон (конкретно питане за one x plus)

Мнениеот mircho82 » Чет 14 фев 2013 21:47


BeckoTDI написа:Ако го носиш в джоб по цял ден от натиска му се прецаква антената за Wi-Fi.


Затова ли става на въпрос? http://www.youtube.com/watch?v=_jZ-nelmWAI


Потребителски аватар
Mario951
Мнения: 483
Регистриран на: Нед 30 дек 2012 21:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Избор Android смартфон (конкретно питане за one x plus)

Мнениеот Mario951 » Пет 15 фев 2013 1:22


Добре за тея пари защо не си вземеш доказания лидер в андроид телефоните Самсунг Галакси С3? От HTC лично аз никога не съм бих особено очарован не че са зле ама не че и са кой знае какво...


Потребителски аватар
BeckoTDI
Мнения: 1486
Регистриран на: Нед 09 дек 2007 1:24
Автомобил: VW Touareg-Audi Coupe-VW Golf 3
Двигател: BPE-ABK-AAZ
Местоположение: София

Re: Избор Android смартфон (конкретно питане за one x plus)

Мнениеот BeckoTDI » Пет 15 фев 2013 10:02


icefire извинявай, че не съм уточнил, става въпрос за one x(при plus не знам дали са оправени тези дефекти)

mircho82 може би да, не съм присъствал на ремонта, но телефона два пъти за една година ходи на сервиз, защото се прецаква силата на сигнала на wi-fi


Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Re: Избор Android смартфон (конкретно питане за one x plus)

Мнениеот icefire » Пет 15 фев 2013 18:22


Според гугъл това е било проблем при първите модели one x и още преди появата на one x plus въпросът е (уж) решен.

mircho82 Galaxy s3 не искам. Не можеш да кажеш кой телефон е "по-лидер" от другия, макар че наистина галаксито има рекордни продажби. Много време имах само самсунг телефони и бях супер доволен, но искам малко да сменя марката. Освен това, галаксито не ми харесва на външен вид, а и в ръката ми се усеща като някаква играчка от 100 евро, не като high end телефон за толкова пари. А и не на последно място, s3-ката вече е доста стар модел - ще стане вече едва ли не година откакто излезе, а и one x+ го бие по производителност..

Макар че всичкото това са оправдания. Истината е, че просто не ми харесва. Затова се колебая м/у останалите flagship телефони на съответните марки - htc, lg (optimus G и Nexus4), евентуално моторола..


Потребителски аватар
kimif2008
Мнения: 564
Регистриран на: Сря 01 окт 2008 22:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор Android смартфон (конкретно питане за one x plus)

Мнениеот kimif2008 » Съб 16 фев 2013 1:05


icefire написа:Според гугъл това е било проблем при първите модели one x и още преди появата на one x plus въпросът е (уж) решен.

mircho82 Galaxy s3 не искам. Не можеш да кажеш кой телефон е "по-лидер" от другия, макар че наистина галаксито има рекордни продажби. Много време имах само самсунг телефони и бях супер доволен, но искам малко да сменя марката. Освен това, галаксито не ми харесва на външен вид, а и в ръката ми се усеща като някаква играчка от 100 евро, не като high end телефон за толкова пари. А и не на последно място, s3-ката вече е доста стар модел - ще стане вече едва ли не година откакто излезе, а и one x+ го бие по производителност..

Макар че всичкото това са оправдания. Истината е, че просто не ми харесва. Затова се колебая м/у останалите flagship телефони на съответните марки - htc, lg (optimus G и Nexus4), евентуално моторола..

XPERIA Z http://nixanbal.com/media/k2/items/cach ... fc03_L.jpg


Потребителски аватар
btkmobail
Мнения: 395
Регистриран на: Пет 07 дек 2007 19:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор Android смартфон (конкретно питане за one x plus)

Мнениеот btkmobail » Съб 16 фев 2013 18:31


Колега,
аз съм Plus-a, а преди това бях с Galaxy S1.
Пластмасата на самсунзите мен лично изобщо не ми харесва и в това отношение HTC-то е класа отгоре, за това и заложих на него. По мои наблюдения (мой познат е с S3) обаче самсунга в случая се движи по-добре.
Имайки предвид по-ниската цена на S3-та ти препоръчвам да вземеш нея.
Иначе проблема с Wi-Fi e оправен в действителност.


Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Re: Избор Android смартфон (конкретно питане за one x plus)

Мнениеот icefire » Съб 16 фев 2013 18:37


Ами зависи как се дефинира, че се движи по-добре. Като продажби да, S3 има повече прогажби от one x и one x plus взети заедно, обаче това не говори непременно за проблем с телефоните, а за проблем с маркетинга на htc. S3 има неоспорими качества, страхотен хардуер, голям екран, touchwiz 4 и т.н. Обаче, x plus-ът има по-мощен хардуер (на всички бенчмаркове изкарва повече от S3) и дизайнът му е по-добър..

Само ме ядосва, че не е с 4.2 jelly bean...


Потребителски аватар
Mario951
Мнения: 483
Регистриран на: Нед 30 дек 2012 21:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Избор Android смартфон (конкретно питане за one x plus)

Мнениеот Mario951 » Съб 16 фев 2013 22:49


Ако сега търсиш най-добрия сред най-добрите празниш яката джобчето и си вземаш iPhone 5. Той си е най-бързия и с най-качествена изработка откъм материали и всичко като цяло де Apple все пак... Иначе е вярно че Самсунга откъм материали е средна изработката като за тея пари...белия особено прилича на кенеф за мене ,но пък работи изключително гладко а и синия вариант е много стилен и се откроява...разбира се има и класическо черно, но според мен черен прилича на поредния самсунг. Иначе никой от високия клас телефони не е особено здрав и като цяло колкото повече глезотии пропорционално по-малко здравина :Mr Green Fun Телефон в форум не се избира надали ще сбъркаш каквото и да си избереш ,но гледай много много да не го изтърваш.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 25 госта