Избор на слушалки

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
Re5Pec7
Мнения: 1290
Регистриран на: Чет 06 дек 2007 13:37
Автомобил: Passat B5 V6
Двигател: AQD
Местоположение: Варна

Избор на слушалки

Мнениеот Re5Pec7 » Нед 09 юни 2013 22:23


Май имаше такава тема, но не успях да я намеря.

Та така ... старите ми Philips-чета сдадоха багажа (пластмасите не издържаха, иначе си свирят добре) и е ред за нови. Изискванията са ми да вадят г/д добър звук и да обхващат цялото ухо (да не натискат ухото, че след няколко часа слушане и после боли), затова доста държа да са удобни, тъй като най-вероятно ще съм по около 6-8 часа на ден с тях. Ще се ползват главно за слушане на музика, от време на време за филмче и доста рядко за игри.

Бюджета е около 50-60лв. макс, като ако наистина си заслужава мога да добавя някой друг лев отгоре, в разумните граници, но не е особено препоръчително.

Рових се доста из нета и за сега съм се спрял на -

Sennheiser HD 201 - тези слушалки ми се струват удобни (поне на снимка), цената също ме устройва. Това, което ме притеснява е, че на няколко места четох, че се налага купуването на усилвател :eek :eek , което не е желателно :D
Sennheiser HD 202 II - тези също, като първите - удобни, но усилвател дали ще трябва?!? Цената е леко по-висока, но ... ако си заслужава бих ги дал.
AKG K44

Ако имате впечатления и от други модели - Philips, JVC, Panasonic, etc, ще се радвам да чуя мнения.

Само да отбележа, че слушалките така или иначе ще държа да ги пробвам в магазина (предпочитам да се уверя сам, че са ми удобни на ухото).




Потребителски аватар
Muncho
Мнения: 2996
Регистриран на: Чет 07 юли 2005 15:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на слушалки

Мнениеот Muncho » Пон 10 юни 2013 7:22


Много правилно си се насочил.
Разгледай и АКГ... а най-добре ( ако има във Варна ) отиди в магазин/шоу-рум на Динакорд и ги тествай на място.

p.s. Гледам, че си споменал АКГ... ако успееш да си намериш К-55 взимай и бегай някой да не те види!



п.с.2 .. да знаеш, че нито едни от тези слушалки може да не ти харесат. И зенхайзер и акг са със сравнително прави честотни х-ки и в началото музиката ще ти се струва "странна" и безбасова на фона на ширпотребните филипси, сонита и т.н... но пък като послушаш малко ще започнеш да чуваш неща, за които не си и подозирал, че ги има :).


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Избор на слушалки

Мнениеот radi_nrj » Пон 10 юни 2013 7:47


Евтините AKG и Sennheiser не са това, което трябва да са и няма да свирят много по-добре от старите ти филипси. Преди време бях пред същата дилема и накрая взех JVC HA-RX 500.

Нося ги по цял ден в офиса вече година и са много удобни, свирят равно и ненатрапчиво.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 43 госта