HTC One vs Samsung Galaxy S4

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
Ото Кац
Мнения: 910
Регистриран на: Пет 09 юли 2004 16:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

HTC One vs Samsung Galaxy S4

Мнениеот Ото Кац » Чет 01 авг 2013 11:37


Здравейте, Колеги!

Искам да направя бързо проучване на +/- на посочените телефони
Ще съм благодарен ако споделите вашите виждания и предпочитания към единия или другия телефон

Лично при мен нещата стоят така:
Сърцето ме тегли към по-добрия дизайн и аудио на ХТЦ, а разумът и по-ниската цена- към Самсунга :)




Потребителски аватар
lubo007
Мнения: 1231
Регистриран на: Вто 31 окт 2006 18:56
Автомобил: GOLF 5 TDI
Двигател: BKC
Местоположение: Пловдив

Re: HTC One vs Samsung Galaxy S4

Мнениеот lubo007 » Чет 01 авг 2013 11:49


моето мнение е за HTC. ползвам самсунг и несъм доволен


Потребителски аватар
theraven
Мнения: 2358
Регистриран на: Сря 05 мар 2008 15:56
Автомобил: Golf Mk4 Sport Edition
Двигател: SDI
Местоположение: Нова Загора/София/Лондон
Контакти:

Re: HTC One vs Samsung Galaxy S4

Мнениеот theraven » Чет 01 авг 2013 12:08


Аз съм с HTC One от 3 месеца. По характеристики са идентични, така че този критерий отпада. Макар и да бях с S2 допреди това, препочетох HTC заради по-добрата сглобка и дизайн. За мен е неприемливо флагманът на Samsung да е с евтина на вид пластмаса и да скърца като го стиснеш - не са мръднали от S2-ката насам (a може би и от 1-цата, не съм си играл с нея). HTC-то е далеч по-солидно. За звука също води, beats добавката, макар и не толкова грандиозна, колкото я изкарват по ревютата, определено допринася за възпроизвеждането на по-широк честотен диапазон.

Дисплеят е страхотен, на нивото на Retina-та на Apple, камерата… става, като за телефон, при по-слабо осветление снима доста прилично, но дотам. Ама пък и моите критерии за камера са други :mhihi

Относно софтуера имат известни разлики, трябваше ми около седмица да свикна с менютата на HTC-то и най-вече с липсата на централен бутон (вкарали са някакво софтуерно недоразумение, което да го замества, но не е същото). За ъпдейтите също съм сигурен, че Самсунгът ще е по-адекватен.


Потребителски аватар
lrlmodo
Мнения: 4356
Регистриран на: Нед 26 ное 2006 19:51
Автомобил: Zafira OPC
Двигател: Z20LET
Местоположение: София, Овча купел

Re: HTC One vs Samsung Galaxy S4

Мнениеот lrlmodo » Чет 01 авг 2013 12:32


htc


Потребителски аватар
bace_go6o
Мнения: 237
Регистриран на: Съб 14 май 2011 23:21
Автомобил: lek
Двигател: AFN 97
Местоположение: Sofia, Dupnica, Bulgaria

Re: HTC One vs Samsung Galaxy S4

Мнениеот bace_go6o » Чет 01 авг 2013 14:00


Наблюденията ми са малко бегли, но винаги ще предпочета Samsung! Функционалността на самсунг според мене е голяма, по-богата .. Лично на мен, ми допада повече, имал съм и htc ( споменавам го за тези които ще кажат че споделям мнение само от опит с единия телефон ), но С4 е по-добър. Що се отнася за дисплей, цветове и камера, без съмнение С е по добър!


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: HTC One vs Samsung Galaxy S4

Мнениеот LILO&STICH » Чет 01 авг 2013 15:31


Чебурашка
Аз вече месец правя с М7 и мога само да се радвам.
Като истински фен на хтц те съветвам,да подминеш самсунга :mhihi
Спокойно можеш да направиш с-офф без да нарушиш гаранцията,и по същият начин да направиш с-он .Ама това не му се налага на телефона,освен ако, не си фен на чистият гугъл :c020


Потребителски аватар
Ото Кац
Мнения: 910
Регистриран на: Пет 09 юли 2004 16:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: HTC One vs Samsung Galaxy S4

Мнениеот Ото Кац » Чет 01 авг 2013 16:32


Лило
аз още цъкам с моя стар и верен ХТЦ Херо :)
та съм фен на марката, искам да кажа... но му е време за смяна

днес ще ходя до едно магазинче, надявам се да имат и двата апарата, да ги сравня на живо едновременно
/много странно, ХТЦ-то много трудно се намира по магазините, в нито една верига не го видях на живо, има го само в он-лайн магазините/ за сметка на това, самсунг и епъл имат отделни щандове, :death и щайгите


dentdaemon
Мнения: 188
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 16:51
Автомобил: Polo 6N1
Двигател: 1.6L 55kW AEE
Местоположение: zhe internetz
Контакти:

Re: HTC One vs Samsung Galaxy S4

Мнениеот dentdaemon » Чет 01 авг 2013 16:44


HTCто, много ясно. Даже не знам как някой може да се колебае за Samsung :rolleyes За мен тази компания е определението за 'марково менте'. Колкото и скъпи и хардуерно да са добри нещата им (не само телефони) - изпълнението винаги куца.
И не, не съм HTC-фен. Просто съм бил свидетел достатъчно много на калпави изпълнения от Samsung, за да не си купя никога повече нещо от тях. Камо ли да ги препоръчам.


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: HTC One vs Samsung Galaxy S4

Мнениеот LILO&STICH » Чет 01 авг 2013 17:29


dentdaemon написа:HTCто, много ясно. Даже не знам как някой може да се колебае за Samsung :rolleyes За мен тази компания е определението за 'марково менте'. Колкото и скъпи и хардуерно да са добри нещата им (не само телефони) - изпълнението винаги куца.
И не, не съм HTC-фен. Просто съм бил свидетел достатъчно много на калпави изпълнения от Samsung, за да не си купя никога повече нещо от тях. Камо ли да ги препоръчам.

Тук, ако четат хората със самсунг,ще стане мазало :mhihi
Самсунга е добър,но с тези пластмасови капаци,лесно напукващи се ласни и т.н. губят доста хора.
Другият + е,сменяемата батерия и допълнителният слот за памет.Толкова!
Камерата продължава да си е толкова зле :c020
Прекалено наситените цветове,ми идват много .
Има и други неща които ме дразнят,но остават за мен :mhihi


Потребителски аватар
bace_go6o
Мнения: 237
Регистриран на: Съб 14 май 2011 23:21
Автомобил: lek
Двигател: AFN 97
Местоположение: Sofia, Dupnica, Bulgaria

Re: HTC One vs Samsung Galaxy S4

Мнениеот bace_go6o » Чет 01 авг 2013 21:35


Все пак Самсунг правят телевизори, бяла/черна техника, а не телефони.. Но все пак са по-добри от много марки които правят предимно телефони.. Имал съм много телефони, но съм най-доволен от Самсунг. Имах ХТЦ ХД7, уникален телефон, любимия ми който съм имал, но кофти беше че беше с win.
Лило е прав, че пластмасарията на Самсунг е боза. На ХТЦ опе пък е малко груба, но какво да се прави. Докато не хванеш двата телефона в ръцете си и поръчкаш няколко часа, тогава ще разбереш кой повече ще ти допадне, а не като питаш разни хора, разни идеали... :th_up


Потребителски аватар
Wrofeel_VR6
Мнения: 1670
Регистриран на: Съб 14 апр 2012 20:39
Автомобил: Passat 3B2 1.8T 20V
Двигател: AEB
Местоположение: Видин

Re: HTC One vs Samsung Galaxy S4

Мнениеот Wrofeel_VR6 » Чет 01 авг 2013 21:45


Имам Note 2(то S3,S4 Note 2 еднакви само параметри) телефона създава усещане все едно е 100лв, като тръгна да го стискам пукат пластмасите, а сега може ли телефон от висок клас за толкова пари да е така поне малко алумин да бяха сложили :icon_lol .Колегата от работата ми има One X, и телефона създава доста солидно усещане, свири много приятно за разлика от Samsung-а, той изкарва почти моно звук :mhihi .Камерите са почти еднакви но на око ми се вижда че One X го бие :rolleyes . :beer
Телефона го имам от 5 месеца и батерията вече държи по-малко от 24 часа без да го пипам :no .Честно казано очаквах Gorilla Glass-а да е по-здрав :redface .

Последна промяна от Wrofeel_VR6 на Чет 01 авг 2013 21:49, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Weezy
Мнения: 1352
Регистриран на: Съб 14 мар 2009 23:08
Автомобил: VW Golf mk2 1987
Двигател: JP
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: HTC One vs Samsung Galaxy S4

Мнениеот Weezy » Чет 01 авг 2013 21:47


Така като чета писанията на половината от писалите в темата, ми става ясно, че повечето ви твърдения са водени от разни слухове, а не от личен опит.
Samsung може да им куца техниката, но специално за телефоните смея да твърдя, че са изключително здрави! Имам S2 от година и половина и е изял толкова бой, че ако беше някой друг модел телефон, досега да се е предал отдавна. Да, имат и някой дефекти, като гадните пластмаси и бързо напукващи се лайстни, но все пак тия телефони за красота ли ги носим или заради техните функции? HTC One е изключително добър телефон и аз лично бих избрал него, колкото и да харесвам Samsung. Приятел си взе S4 и след първото изтърване, резултатът е счупен дисплей. И на двата телефона характеристиките им са доста добри, така че ако не те бърка цената на HTC-то, скачай смело.


Потребителски аватар
Mario951
Мнения: 483
Регистриран на: Нед 30 дек 2012 21:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: HTC One vs Samsung Galaxy S4

Мнениеот Mario951 » Чет 01 авг 2013 22:47


Weezy написа:Така като чета писанията на половината от писалите в темата, ми става ясно, че повечето ви твърдения са водени от разни слухове, а не от личен опит.
Samsung може да им куца техниката, но специално за телефоните смея да твърдя, че са изключително здрави! Имам S2 от година и половина и е изял толкова бой, че ако беше някой друг модел телефон, досега да се е предал отдавна. Да, имат и някой дефекти, като гадните пластмаси и бързо напукващи се лайстни, но все пак тия телефони за красота ли ги носим или заради техните функции? HTC One е изключително добър телефон и аз лично бих избрал него, колкото и да харесвам Samsung. Приятел си взе S4 и след първото изтърване, резултатът е счупен дисплей. И на двата телефона характеристиките им са доста добри, така че ако не те бърка цената на HTC-то, скачай смело.

Аз мислех че точно на Самсунг техниката им е добре а телефоните им са калпави :gruebel Имал съм работа и с С2 и с С3 и мога да кажа че С2 го харесвам повече. С3 особено в бяло прилича на клозета който е. Като го сравним и с айфон 4...не говоря по софтуер, хардуер а просто по начина по който те кара да те чувства докато го държиш в ръката си, просто са несравними. Все пак ако ще дам 1000 лв за телефон ще изисквам от него да се чувства солиден а не просто да "върши работа". Абе всеки си има предпочитанията и симпатиите... това HTC не съм го пробвал, но звучи много обещаващо. Мен ме е яд че тук спряха да предлагат Моторола... явно хората не ги купуват заради предубеждения към марката, но откакто Google ги купи те са в огромен подем и задминаха умиращата Нокия с много... това просто като сравнение го подхвърлям


Потребителски аватар
silven-VW FOREVER
Мнения: 671
Регистриран на: Пон 11 май 2009 22:31
Автомобил: Audi A6 Audi A1
Двигател: FSI TFSI
Местоположение: Козлодуй

Re: HTC One vs Samsung Galaxy S4

Мнениеот silven-VW FOREVER » Чет 01 авг 2013 23:54


От този клас телефони е и Sony Xperia Z. Защо не я погледнеш и нея? Аз имам такъв от 3 месеца и си се къпя с него и е навсякъде с мен без да се притеснявам че може да го изпусна и да му стане нещо или нещо от този сорт :th_up Иначе ако трябваше да избирам между двата модела които си посочил, бих избрал HTC-то :th_up


Потребителски аватар
escrime
Мнения: 3070
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 10:34
Автомобил: X218 [ex VW137 R53 typ53i]
Двигател: OM642

Re: HTC One vs Samsung Galaxy S4

Мнениеот escrime » Пет 02 авг 2013 8:27


Което ти харесва повече, няма вариант да сбъркаш с флагманските модели.
Аз лично андроид повече нямам желание да поглеждам.

Сравнение между двата тук: http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s4_vs_htc_one-review-913.php

П.П.: Xperia Z има разочароващ дисплей, според мен.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 33 госта