Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
mely
Мнения: 2728
Регистриран на: Пет 26 авг 2005 10:28
Автомобил: Citroen C crosser
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот mely » Сря 25 сеп 2013 17:50


Aleksey написа: Daikin плащаш само за марката,

Ей това не разбрах как го измисли.Хваля Дайкин ,защото аз и мои приятели имаме по няколко бройки и досега за 5-6 години никой не е казал нещо лошо-всички са предоволни.Писал съм го 100 пъти топля 134 м2 апартамент с 2 Дайкина и 1 Осака дъртаааа -детската .Помниш ли оная зима с мъглата и -14 градуса.Аз проблем съм нямал с климатиците за разлика от отсрещния блок.Взех бинокъла да видя що заливат климатиците с вода и каква марка са ..ми бяха Фуджицо.Нищо против марката само споделям.Имаше и мнооого други замръзнали ама Дайкин не видях из между тях.
А сега ти ми кажи как го сметна че плащаш марка.Искаш да ми кажеш че климатика вътре е като NEO или SANG :mhihi :mhihi
Имаи други истиски климатици но и те са пари.Не може с трици маймуни да ловиш.Искаш качество - плащаш.




Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот Winner25 » Сря 25 сеп 2013 18:37


mely написа:...

Ако правилно си спомням ти имаш от хубавите дайкини :smile
Специално за дайкин 25-ца и 35-ца от ftxn серията не съм виждал, но примерно за fujitsu или general LLC смело мога да твърдя че като качество и ефективност са на едно ниво, примерно с haier.


Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот ivo_555 » Сря 25 сеп 2013 18:39


Колеги, няма смисъл да си мерим...климатиците, пък сега!

Аз съм с Фуджицу, еми и аз го поливах тази зимата с вода, ама щото ме домързя да му направя козирка и горните климатици го направиха на буца лед, така че това не е критерии! Иначе топли, не щото си е мой и го хваля! Само дето имат фабричен дефект от години с втулката на вентилатора, не е болка за умиране, ма вечер като е тихо малко дразни! Ако ще се спи в стаята, хората препоръчват по скъпите климатици, ама тук бюджета май е ограничен!

Та като стана въпрос, защо държиш да е 12ка за такава малка стая, още повече че си ограничен в бюджета? Преоразмерен климатик е почти толкова лошо колкото да е по малък, губи се комфорта на инвертора, ще работи повечето време он-офф, и ще е по скъп!

Като избирах климатик много ме притесняваха тия "-10 градуса" до които ги дават да работят повечето, затова гледах за такива до -20, нямам намерение в студовете да го топля аз!

И тук говорим само за марките, ама те си имат и определени модели, кои от тях сполучливи, кои не толкова...., така че!


Потребителски аватар
luboveliki
Мнения: 1257
Регистриран на: Пон 11 дек 2006 22:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот luboveliki » Сря 25 сеп 2013 21:19


Fujitsu General.....ми препоръчаха приятели които го изполват(има ги в двете разновидности но са си еднакви)...точно 1 година и повече го ползвам и съм много доволен ,икономичен е много, особено на охлаждане....от специалистите слушам само за Дайкин,Митцубиши,Фуджицу и Малайзийски Панасоник....направо ми омръзна,се едно няма други марки...мисля за втори климатик и да ви кажа добър е скъпия ,но бих си взел и доста по евтин(до късмет е) имам познати с евтини марки и си работят безотказно....винаги гледай да е малко по мощен от необходимото и най вече хубава дограма и изолация...това е....


Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот mupk0 » Сря 25 сеп 2013 21:41


Тази седмица ще обиколя магазините из града...набелязох си 3-4 места и ще споделя мнение.


Потребителски аватар
Aleksey
Мнения: 168
Регистриран на: Пон 02 мар 2009 20:55
Автомобил:
Двигател: 1996 ABF
Местоположение: Стара Загора

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот Aleksey » Сря 25 сеп 2013 23:55


Пример давам с Daikin Professional ftxs 35(12-ка) външното тяло изпада в резонанс и не само на 1 климатик, за ftxn серията въобще не говорим. а за LLC на General, това е най-смотания модел ти какво очакваш, здравите модели са LKC и LEC които вече са спрени от производство, новия модел LMC не е лош, но е малко по скъп.
Все едно да се спори дали BMW или VW е по добър, всички имат различни мнения и вкусове.


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот radi_nrj » Чет 26 сеп 2013 0:04


И аз се бях засилил да взимам Daikin Profesional, но човек, който ги продава ме разубеди и сега съм с Mitsubishi Electric MSZ - SF25 VE. Обаче чак другата зима ще разберем колко топлят, че за тая няма да сме се нанесли.


Потребителски аватар
basketwarrior
Мнения: 124
Регистриран на: Съб 27 фев 2010 11:13
Автомобил: Passat B5 variant
Двигател: 1.8T APU
Местоположение: София,Люлин

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот basketwarrior » Чет 26 сеп 2013 7:37


Аз имам Дайкин 18ка. Много добра машинка. Но да споделя това което съм чел преди покупката му. Дженерал,Фуджитсу и Дайкин са една фирма. Ако ги сравним по колите се отнасят съответно - Шкода,Фолксваген,Ауди. Но и трите са добри Най-важното е да е инвертор и ако имаш тераса на коятпо е завет го дръж там.Каквато и марка да е ,няма да замръзне.Аз се оглеждах и в Carrier най-тихите които съм виждал,но се отказах и не съжалявам.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19163
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот stefan4o » Чет 26 сеп 2013 11:59


Можеш да погледнеш също и Chofu. Имам двама колеги с такива - единият с два, другият миналата зима си взе - и двамата са много доволни, само не знам дали ще се вместиш в цената, къмто 1400 го взе колегата, бяхме заедно, когато го купи, но не помня кой размер беше :gruebel


Потребителски аватар
Golf 3 Yahting GT
Мнения: 444
Регистриран на: Вто 27 окт 2009 21:49
Автомобил: VW GOLF III YACHTING GT VARIANT
Двигател: AEK 1.6-74kW - 1996
Местоположение: Пловдив

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот Golf 3 Yahting GT » Чет 26 сеп 2013 12:28


basketwarrior написа: Но да споделя това което съм чел преди покупката му. Дженерал,Фуджитсу и Дайкин са една фирма. Ако ги сравним по колите се отнасят съответно - Шкода,Фолксваген,Ауди.

Това някакъв виц или нов Бисер :screwy ?

Това е се едно да кажеш, че VAG и BMW са една фирма - единственото общо е държавата в която се намират основните им заводи.

И да не съм много офф.
От Даикина препоръчвам този модел(сайта е примерен): http://brosbg.com/DAIKIN-FTXS-25-G-product-1900
От Фуджитсу-Дженерал препоръчвам(сайта е примерен): http://brosbg.com/FUJITSU-ASYG09LMCA-product-6649
Тук да отбележа, че марката я има с две имена за европеиския пазар - но разлики освен в надписите други нямат.

П.П. GENERAL - марката за климатиците за европеиския пазар, FUJITSU(сив надпис на външното тяло) е марката за Азиатския и работи на 110V или 200V, FUJITSU(червен надпис на външното тяло) е също марка за европа.

Поздрави!


Потребителски аватар
goro21
Мнения: 215
Регистриран на: Пон 07 ное 2011 22:36
Автомобил: Oktavia 1_9 TDi ALH
Двигател: Polo 9n 1_9 SDi ASY
Местоположение: varna

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот goro21 » Пет 27 сеп 2013 22:21


колега разровисе в този форум
http://forum.setcombg.com/всичко-за-климатиците/
и виж от кой най малко се оплакват хората.
От мен да знаеш колкото повече четеш все по трудно ще ти е да вземеш решение - и не гледай марката а конкретния модел климатик. Аз се спрях на митсубиши електрик(има и митсубиши хеви) но дали съм направил правилен избор все още незнам(нямам с какво да го сравнявам) , пък всеки хвали каквото има.
Бащами има панасоник слаган 2001г и той сега си взе такова митсубиши но е по доволен от панасоника(но тогавашните панасоници нямат нищо общо със сегашните.


Потребителски аватар
Sunny
Дезертьор
Мнения: 3605
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 14:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот Sunny » Съб 28 сеп 2013 9:23


:c010


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот nokiangage » Съб 28 сеп 2013 9:31


Ние сме с една Осака 12-ка и май като го сравнявам с Мидеа-та пак 12-ка на един приятел, нашия нещо губи май... :gruebel - онзи другия работи някакси по-тихо и плавно според мен. Докато родителите ми имат 2 Елит - 12-ка и 18-ка май е по-големия и не са очаровани от тях като цяло.


Потребителски аватар
Aleksey
Мнения: 168
Регистриран на: Пон 02 мар 2009 20:55
Автомобил:
Двигател: 1996 ABF
Местоположение: Стара Загора

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот Aleksey » Съб 28 сеп 2013 9:36


Не чети много из форумите, защото ще стане манджа с грозде в главата ти, насочи се към Fujitsu General, Daikin, Mitsubishi Electric(Heavy са скъпи)Toshiba Avant не са лоши но имат по-голяма консумация и съответно по-нисък COP. Ще ти кажа моделите според бюджета ти които точно да търсиш:

General или Fujitsu LEC , LMC
Fuji Electric LKC
Daikin ATX JV Siesta(същото като Comfort но по-евтино)
Mitsubishi Electric MSZ GE VA(на изчерпване е), новия модел е MSZ SF VA.


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот LILO&STICH » Съб 28 сеп 2013 9:41


всеки си хвали неговото :mhihi
И аз да си похваля моето
Daikin FVXG35K



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: vocil и 29 госта