Windows Phone 8 или...

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
relaxxx
Мнения: 1279
Регистриран на: Съб 19 юни 2004 11:28
Автомобил: 4x4
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Windows Phone 8 или...

Мнениеот relaxxx » Пон 11 ное 2013 20:31


Значи здравейте! :flag_bulgaria

Искам да отворя един въпрос тук, който ме гложди от известно време и явно ще продължава. Той е по - точно - Стават ли телефоните с ОС Windows Phone 8 или хич не стават. Тъй като съм болен фен на Нокиа, искам да продължа на любимата марка(а симбиана го резнаха). Сега за тези, които ще ми скочат, само да спомена, че не съм кон с капаци и съм пробвал почти всичко друго.. като почнеш от алкател OT 512 и стигнеш до галакси S3.... за къде без АЙ-фон естествено, но Нокиа си е Нокиа за мен. И отново - Стават ли телефоните с Windows Phone 8 за обикновения потребител или са твърде претенциозни и затворени от към гъвкавост и удобства при водене на разговор и мултимедийни възможности? Чичко Гейтс свършил ли си е работата или отново си е оставил хипарските ръчички? Какви са техните недостатъци спрямо другите налични платформи - най-вече визирам андроид (ай-фон не обичам - освен дисплей, друго няма за мен там.)Не съм пробвал никакъв Windows Phone (oсвен преди 7 години една моторола, но го считам за неуместно да го споменавам). Факт е че нокиа вече не е финландска а американска, но това има и своите положителни страни. Сега само времето ще покаже дали ще залезнат тотално или ще изгреят отново.. :headbang

Изображение




Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Windows Phone 8 или...

Мнениеот nokiangage » Пон 11 ное 2013 20:43


Телефоните с WP 7,8/8 са приятни според мен - или ги харесва човек или не... Иначе са много стабилни, взехме на приятелката Lumia 510, която си е най-базовия и слаб телефон - е не мога да го накарам да засече и всичко е много приятно и плавно като интерфейс. Аз бх ти предложил да си търсиш с WP8 заради повечето екстри и слота за карта памет, и аз съм си фен на Nokia и сега съм с N9 и още не съм решил с каква Lumia да го заменя, но май ще се насоча към 625, защото хем е евтина хем ми покрва изискванията за ежедневна работа а и не ми се затрварят едни 1000 лева за глупост. Разцъкай няколко модела и ако е твоята платформа ще бъдеш доволен колега - всичко е лесно, бързо достъпно и интуитивно а и има доста предложения от различни ценови класове.


Потребителски аватар
StS
Мнения: 2394
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 1:02
Автомобил: Golf VI
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Windows Phone 8 или...

Мнениеот StS » Пон 11 ное 2013 20:51


Същото с 920 Lumiа страхотен тел, ръчках го как ли не...няма забиване/натоварване, ако не бях с Гранда зимам веднага Lumia 1520 ..При наличност . Кое прави впечатление - супер мат'рял, супер изработка - нищо общо с Самсунга... В тоя смисъл класата се вижда..


VS Андройд вече нямат нищо , защото същите приложения са свободни за сваляне, тука Бил се е погрижил да плясне Гуглето... Следващия ми телефон ще е 1520... :))))

Успех!


Потребителски аватар
relaxxx
Мнения: 1279
Регистриран на: Съб 19 юни 2004 11:28
Автомобил: 4x4
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Windows Phone 8 или...

Мнениеот relaxxx » Пон 11 ное 2013 21:04


Най-силния коз на андроида са безплатните приложения, съгласен съм. Освен това андроида има няколко основни недостатъка. Кода е отворен и куцо, кьораво и сакато пише код.. т.е. не знаеш кво от къде ше те изпращи... няма обновяване на старите версии, квот си купиш, там ше си изниеш.. Гугл от съвсем скоро пишат ОС и едничката им цел е да шпионират потребителя, за да могат да му продават все повече и повече... ако можеше и в кенефа щяха да надничат.. сигурно го правят.. де.. обаче е безплатно и много гъвкаво..

Таа казвате има безплатни приложения и за WP8, как са като обем има ли всичко важно? Как се държи камерата на тези телефони...


eddyman
Мнения: 672
Регистриран на: Чет 12 фев 2009 16:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Windows Phone 8 или...

Мнениеот eddyman » Пон 11 ное 2013 21:06


Преди няколко месеца взех 520 и съм мегадоволен, предвид слабичките му параметри батерията държи стабилно, не е забивал никога, освен това го ползвам за служебен и говоря доста. Леко ме дразни клавиатурата, за разлика от гейфона много лесно се бъркат буквите


Потребителски аватар
DaDiablo
Мнения: 676
Регистриран на: Пет 22 фев 2013 22:50
Автомобил: Passat
Двигател:

Re: Windows Phone 8 или...

Мнениеот DaDiablo » Пон 11 ное 2013 22:36


Усещането, което ще усетиш, работейки с WP8 е меко казано страхотно. Интерфейса е пипнат до край, за всичко е помислено. Всичко работи плавно и гладко. И преди да ми скочат всички почитатели на масата, ползвам и двете ОС, и android, и WP.
Взимай смело.


Потребителски аватар
relaxxx
Мнения: 1279
Регистриран на: Съб 19 юни 2004 11:28
Автомобил: 4x4
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Windows Phone 8 или...

Мнениеот relaxxx » Пон 11 ное 2013 22:48


Ееее само хубави думи се казаха.. с изключение на клавиатурата.. кажете недостатък някъде къде виждате. Ама май на теория висчко изглежда добре.. офис пакета как е?


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Windows Phone 8 или...

Мнениеот milmar » Вто 12 ное 2013 0:38


И аз бях такъв фен на Nokia.
Обаче телефоните отдавна вече не са с параметри колко държи батерията и дали може да се говори с тях.

Очевидно авторът на темата има достатъчно опит, и след S3 и Iphone за да стигне до своя извод, явно неговата потребност е такава, т.е. от Win :th_up .

Е, аз нямах тоя опит и опитах да продължа с любимата марка, но уви дограмата промени отношението ми, тази марка не съществува вече за мен :confused . Писах наскоро какво конкретно не харесвам, няма смисъл пак.

Няма да забравя, какъв зор беше докато разбера как въобще да включа този телефон, да се обадя, или да прехвърля телефоните си от сим картата :mrgreen .


Потребителски аватар
StS
Мнения: 2394
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 1:02
Автомобил: Golf VI
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Windows Phone 8 или...

Мнениеот StS » Вто 12 ное 2013 7:37


Таа казвате има безплатни приложения и за WP8, как са като обем има ли всичко важно? Как се държи камерата на тези телефони...[/quote]

Както вече писах вече има абсолютно всичко, което има геЙфона и дрода, клавиатурата се сменя /ъпдейтва по вкус.. :beer



П.С аз съм с цамцунг галахи - от големите...но появили се 1520... :mrgreen :twisted


restless
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто 03 окт 2006 13:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Windows Phone 8 или...

Мнениеот restless » Вто 12 ное 2013 8:42


Аз пък бих посъветвал да намери един такъв и да ръзцъка.

ВСЕКИ телефон става за говорене. Всеки телефон ще е стабилен (след 1-2 ъпдейта от фирмата производител) ако се ползва само с преинсталирания софтуер. Оттам нататък на звят и вкус.

Лично аз имам алергия към метро-интерфейса. Правен е от метро-сексуални.


Потребителски аватар
relaxxx
Мнения: 1279
Регистриран на: Съб 19 юни 2004 11:28
Автомобил: 4x4
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Windows Phone 8 или...

Мнениеот relaxxx » Вто 12 ное 2013 9:50


Честно казано и мен ме притеснява метро интерфейса... обаче може да е нещо страхотно... не съм го пробвал. милмар точно пък при нокия прехвърлянето е елементрарно.. не мисля че ше се удушат така да не ги направят съвместими.. въпреки че винаги съществува шанса някой изтерзан сингапурец да не го е догледал това.. Сподели кое те отказа от WP8? или дай линк към мението си.


Потребителски аватар
byi
Мнения: 47
Регистриран на: Пон 19 дек 2011 16:25
Автомобил: VW Golf IV
Двигател: AHF
Местоположение: София - Овча Купел

Re: Windows Phone 8 или...

Мнениеот byi » Вто 12 ное 2013 10:31


За малко имах допир до Нокиа 520 и останах доста изненадан. Телефона работеше доста гладко и без никакво забавяне без значение колко програми бяха отворени(в сравнение с моя "Галакси"). Относно камерите, брат ми е инженер по микро-електроника и работи в Шотландия в компания която прави чиповете за камерите на Нокиа(нещо такова беше :rolleyes). По негово смятам доста експертно мнение камерите им са много добри...Въпреки всичко е въпрос на личен избор и предпочитания.


Потребителски аватар
vinixxx
Мнения: 1813
Регистриран на: Пет 31 юли 2009 11:52
Автомобил: Seat Altea
Двигател: BJB
Местоположение: Смолян

Re: Windows Phone 8 или...

Мнениеот vinixxx » Вто 12 ное 2013 12:27


от това което прочетох до сега,си направих заключението,че нокиа юзерите си нямат и бегла идея за какво разнообразие от софтуерна гледна точка става на въпрос при андроид.буквално може да не си познаеш телефона визуално,а и не само.

на wp освен да смениш цвета на квадратите друго май не може


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Windows Phone 8 или...

Мнениеот milmar » Вто 12 ное 2013 14:36


vinixxx написа:...

на wp освен да смениш цвета на квадратите друго май не може

Именно :biggrin , грозна и саката работа! Ама можело единия джам да е по-голям, а другия по-малък, много хубаво :smile .
Достъп до съдържанието на телефона- невъзможен, говоря за нехакнат-макнат телефон, една папка не можеш да си направиш. Ами да, аз телефона го ползвам за ред други неща, освен за говорене, ползване на скайп и фейсбук. Искам да ползвам PDF файлове, искам си мои папки, искам достъп до телефона през USB с кой да е комп, а не през глупавата им програмка.... Говоря за 7-цата, не вярвам 8-цата да е различна като стил. А ако е различна, още по-зле :smile .
Естествено, че W7 не го ползвах аз, беше за жена ми, два-три месеца се борихме и тя вече можеше да го ползва :mhihi . След това, като се отървах от бившата любима марка и и' взех телефон с "тъпия андроид" рахатясах, трябваха просто 1-2 дни и всичко стана ясно.
Иначе нямам против никого и нищо, дори имам приятели, които карат френски коли, и какво, не им се сърдя.... е понякога ги съжалявам :mrgreen .

TiL написа:Смело скачай на WP но задължително гледай да е 8! Аз бих се спрял на 925, 920 или 820 (или иначе казано нещо с минимум 1 кило рам). Не че 512мб рам няма да ти стигнат, ...

Христо, какво им харесваш на тези, нито имат много RAM, нито пък кой знае какви процесори, повечето нямат слот за SD, дори едната не е AMOLED, тежат като тухли, дебели са 10мм, а дисплеите им са под 4.5'. Вие сте млади момчета и нямате проблем, ама ние дъртите недовиждаме вече :biggrin .
А-а, и Христо, Nokia вече май не правят и фенерчета....


Потребителски аватар
relaxxx
Мнения: 1279
Регистриран на: Съб 19 юни 2004 11:28
Автомобил: 4x4
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Windows Phone 8 или...

Мнениеот relaxxx » Вто 12 ное 2013 15:02


milmar, т.е. WP8 телефона не може да го закачиш през УСБ и да го разпознае като външно устройство примерно.. без техен апликейшън? ако това е вярно ще е доста тъпо.. то даже симбиана позволяваше това нещо...Сигурен ли си че нямаш броузър под WP8, звучи невероятно..Имай предвид че андроида, за да стигне до сегашното си ниво е доста еволюирал.. аз имах глупоста да си взема андроид още на първия релииз.. е нямаше такава цепеница.. издържах 1 месец точно преди да го изхвърля во веки.. още се валя някъде из нас. Това ли са ти основните доводи против WP?



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 25 госта