Съвет за Нокия

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
eng
Мнения: 1073
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Съвет за Нокия

Мнениеот eng » Пон 17 мар 2014 8:34


Колеги преди две години по ваши съвети взех Нокия 500 и не съм съжалил за избора си до момента, най-вече гпс-а беше пробван и в две други държави без интернет , точно когато ми трябваше и си свърши работата повече от перфектно.Батерията ми държи по 3-4 дена (аз и не говоря много).Проблемъте, че съм със Белле за ОС и най-вече че не мога да кача Вайбър, тоест може но само за текстване (смс-и).
Сега съм решил да го сменя отново с Нокия, но тъй като съм много далеч от телефоните ще разчитам отново на вашите препоръки.Изискванията са:
- да е долу горе по рамери като сегашната ми 500 (не обичам фаянсовите плочки)
- задължително да може да работи с ГПС, който НЕ ползва интернет(демек като сегашната)
- задължително да може да му се качи Вайбър за разговори през уай фай интернет, до всяка точка на света.
Всичко друго като екстри ще е добре дошло.
Бюджета-търся най-евтиния вариант, който да отговори на тези условия.Телефона ще се пазари свободно без да се обвързвам с договри към моб. оператори.Ако мога да се вместя до около 300 лева с ДДС крайна цена ще бъде перфектно.Проблемът е, че незнам кой модел би отговорил от по-новите на тези изисквания.Предполагам по-новите модели всички имат асистед ГПС, затова не съм го писал като изискване.




Потребителски аватар
mely
Мнения: 2728
Регистриран на: Пет 26 авг 2005 10:28
Автомобил: Citroen C crosser
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Съвет за Нокия

Мнениеот mely » Пон 17 мар 2014 8:59


Колега,щом искаш от телефон Нокия тези неща значи трябва да е с Windows или с Андроид/нокия пуснаха модел с андроид -Nokia X / .Ти сам ще избереш операционната система но windows български няма - да знаеш.Освен това и забрави за батерия която държи 4-5 дена.Другите неща всеки съвременен телефон ги може.


Потребителски аватар
eng
Мнения: 1073
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Съвет за Нокия

Мнениеот eng » Пон 17 мар 2014 9:05


Аз на англииски съм свикнал да се оправям по менютата, така, че ако ОС е на англииски не е проблем за мен.Тук колега ми подсказа за Нокия Лумия 625 в бг я гледам по сайтовете за около 345 лева.Някой съвет за нея-надеждна ли е, справя ли се с вайбър и гпс? "Забива" ли често?Надявам се на моето говорене батерията да държи поне 2 дена без да я зареждам.За говорене имам Нокия тип "слушалка" и държи по 7 дена батерията, като правя средно по 40-50 мин. на ден разговори с нея :mhihi


Потребителски аватар
xploda
Мнения: 1644
Регистриран на: Нед 14 окт 2007 13:38
Автомобил: Civic
Двигател:
Местоположение: София

Re: Съвет за Нокия

Мнениеот xploda » Пон 17 мар 2014 9:54


eng написа:Нокия Лумия 625


Кофти екран и малко RAM. Не бих си го взел. Копирам си мнението от другата тема за телефони:

HTC Windows Phone 8X - 389лв.

Prestigio MultiPhone 5044 DUO - 399


Потребителски аватар
eng
Мнения: 1073
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Съвет за Нокия

Мнениеот eng » Пон 17 мар 2014 10:02


xploda написа:
eng написа:Нокия Лумия 625


Кофти екран и малко RAM. Не бих си го взел. Копирам си мнението от другата тема за телефони:

HTC Windows Phone 8X - 389лв.

Prestigio MultiPhone 5044 DUO - 399

Тези горепоказаните имат ли ГПС за който не се изисква интернет?
Над бюджета са ми.


Потребителски аватар
JaDaWiN
Мнения: 921
Регистриран на: Пет 30 окт 2009 21:52
Автомобил: [VW Golf 3][VW Passat B5.5]
Двигател: [AHU 1996 ][AVF 2002]
Местоположение: София

Re: Съвет за Нокия

Мнениеот JaDaWiN » Пон 17 мар 2014 10:27


Windows Phone има и на български език.
Относно здравина и забиване - аз имам Lumia 520 и е изключително здрава - изпускам я постоянно - на плочки, на асфалт - разглобява се, сглобявам си я и продължавам - типична нокия :mhihi Много рядко се случва да забие самия телефон - 2,3 пъти ми се е случвало, а го ползвам от лятото миналата година.
Има офлайн GPS с безплатни карти. Това, което се сещам е, че в чужбина просто ти начертава маршрута, но не ми казва "Сега завийте наляво, после ....". Лично на мен ми е достатъчно. Има вариант и да си купиш пълната навигация за 30лв.
Относно Viber - честно казано не съм доволен от работата му. Просто самото приложение не работи както трябва. Може само при мен да се получава, но често не звъни, когато ми звънят или получавам съобщения със закъснение. Когато аз звъня няма проблеми.

Ако искаш телефон с Windows Phone и безплатна offline навигация, Нокия е вариантът.


Потребителски аватар
eng
Мнения: 1073
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Съвет за Нокия

Мнениеот eng » Пон 17 мар 2014 10:34


JaDaWiN написа:
Ако искаш телефон с Windows Phone и безплатна offline навигация, Нокия е вариантът.

Ясно, много странно обаче при мен в чужбина и то 2 различни държави дори ми показваше броя на лентите и върху самите ленти на коя съм аз точно и ако са две за наляво примерно двете имаха леви стрелки, тук дори в СФ не ми показва по този начин.Изумен бях а съм с фабричната навигация.Засега везните се накланят все повече към 625.
Имам двама познати с ейч ти си единия тотално е недоволен, на другия телефона забива през 2 дена, вярно нисък клас е от серията Ча Ча, но явно качествено ейч ти си за малко пари няма.


Потребителски аватар
Golf 3 Yahting GT
Мнения: 444
Регистриран на: Вто 27 окт 2009 21:49
Автомобил: VW GOLF III YACHTING GT VARIANT
Двигател: AEK 1.6-74kW - 1996
Местоположение: Пловдив

Re: Съвет за Нокия

Мнениеот Golf 3 Yahting GT » Пон 17 мар 2014 11:09


Здравейте,

Аз от месец ползвам 625, жената ми го подари за 14-ти.
Впечатления мога да кажа за:
Дисплея - въпреки орязаната резолюция се справя доста добре дори и при пряка слънчева светлина има добра посветка и хубави цветове, сега на някой игри се вижда че леко едрозърнест.
Навигацията работи без проблеми бе интернет, предлага избор от доста карти който могат да се свалят(дали се плащат или не незнам) аз съм свалил само на България с женски глас.
Камерата е нищо особено или поне ако не се свали някое приложение с което да се управлява.
Интернет на смата сим карта нямам и немога да кажа как е и колко мегабайта биха били нормалното потребление за месец.
За сега не ми е забивал, паметта съм я напълнил с игри и приложения, тия дни ще взема някаква карта памет и ще видя как ще е. Бих допълнил, че процесора е бърз.
Батерията може да кара и по 4-5 дена ако се използва само за говорене, ако се играе неможе и ден.
Проблем има като на всяка нокиа от тая серия с мелодийте на звънне, но се решава до някъде.
Сайтовете си ги зарежда без проблеми както и клиповете към тях.
Но като нов няма почти нищо инсталирано, което дразни. Има избор на Приложения, е голяма част от тях са платени - но пък има и доста безплатни които вършат работа.

Дет се вика за 200 лева толкова получаваш :biggrin

Поздрави!


Потребителски аватар
eng
Мнения: 1073
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Съвет за Нокия

Мнениеот eng » Пон 17 мар 2014 11:14


Golf 3 Yahting GT написа:

Дет се вика за 200 лева толкова получаваш :biggrin

Поздрави!

Колега, къде го намери за 200 лева, пусни линк ако можеш, след това подробно описание напълно ме устройва телефона, вайбър има ли за него, платен ли е?


Потребителски аватар
Golf 3 Yahting GT
Мнения: 444
Регистриран на: Вто 27 окт 2009 21:49
Автомобил: VW GOLF III YACHTING GT VARIANT
Двигател: AEK 1.6-74kW - 1996
Местоположение: Пловдив

Re: Съвет за Нокия

Мнениеот Golf 3 Yahting GT » Пон 17 мар 2014 11:38


eng написа:
Golf 3 Yahting GT написа:

Дет се вика за 200 лева толкова получаваш :biggrin


Колега, къде го намери за 200 лева, пусни линк ако можеш, след това подробно описание напълно ме устройва телефона, вайбър има ли за него, платен ли е?


Цената беше така от един от операторите ни, жената сключи нов договор с повече минути, получи и бонус една година безплатен интернет на 300Mb на неограничена скорост месечно(но това беше че е взела телефон на нокиа) - е и таксата и вече е по висока. От 100 минути на месец получи 480 на новия договор. Така, че за сега е доволна :mhihi
Вайбър има безплатно приложение свалих го и го инсталирах, открих че непознавам никой който да го използва и след това го премахнах. Така, че немога да споделя нищо по въпроса.
Позлвам скайпа вкъщи става и за видео повикване, без проблеми.
А за въпросния оператор мога да го спомена на лични да не се получи реклама.


Потребителски аватар
stoi4o.d
Мнения: 3332
Регистриран на: Съб 27 фев 2010 17:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Съвет за Нокия

Мнениеот stoi4o.d » Пон 17 мар 2014 11:42


Виж Nokia 525 - 1 рам за УП8 е супер,4 екран IPS за 250лв.
Нокиа 625 е голям,нали колега е писал,че не иска плочки :no


Потребителски аватар
eng
Мнения: 1073
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Съвет за Нокия

Мнениеот eng » Пон 17 мар 2014 11:58


BG_Golf4e написа:Виж Nokia 525 - 1 рам за УП8 е супер,4 екран IPS за 250лв.
Нокиа 625 е голям,нали колега е писал,че не иска плочки :no

Аз го гледам само в нет-а и не мога да преценя реално колко е голям.Да не искам голям телефон, ще погледна и 525.


Потребителски аватар
stoi4o.d
Мнения: 3332
Регистриран на: Съб 27 фев 2010 17:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Съвет за Нокия

Мнениеот stoi4o.d » Пон 17 мар 2014 12:12


Голям е колкото 5ес и малко по-голям от твоя 500
http://www.phonearena.com/phones/size/Apple-iPhone-5s,Nokia-Lumia-525,Nokia-500/phones/7710,8212,5683


Потребителски аватар
eng
Мнения: 1073
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Съвет за Нокия

Мнениеот eng » Пон 17 мар 2014 12:43


Пропуснах в изискванията да има задължително радио през уай фай, защото слушам по много в свободното време, но така като гледам и 525 и 625 го имат.Честно казано бих се прежалил за 625 защото има и светкавица, нищо че е с 30 % по-голям на размери, но като гледам горния линк пък е по-тънък от сегашния ми телефон, което компенсира макар и с малко големите размери.Освен това прочетох за 625, че може да се ползва, като модем, което не би било лоша екстра.
Колеги избора ми е твърдо на въпросната Нокия 625, проблема, е че държат много висока цена минималната на която я намирам е 350 лева.Някой случайно да знае сайт с по-евтини предложения-говоря за чисто нов телефон с гаранция без договори, на свободно търгуване.


Потребителски аватар
eng
Мнения: 1073
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Съвет за Нокия

Мнениеот eng » Нед 14 сеп 2014 16:46


Колеги на сегашната ми Нокия 500 се изгуби онлайн радиото от 2-3 месеца.Давайте съвети какво да правя и как мога да слушам радио през Wifi, че се побърквам, а така слушам най-различни радиостанции, англииски, немски и т.н.
Изписва ми че услугата не е авейлабъл и се побърквам.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 197 госта