IPHONE 6 и SAMSUNG S5

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

IPHONE 6 и SAMSUNG S5

Мнениеот niks76 » Пет 30 яну 2015 19:01


моля даите мнения кой телефон е с по удобно меню и лесен за работа като няма да се използва пълноценно според зададения от производителя капацитет
предварително благодаря




Iv40_GT
Мнения: 35
Регистриран на: Сря 16 сеп 2009 13:51
Автомобил: Seat Leon FR TFSI
Двигател: bwj
Местоположение: Sofia City

Re: IPHONE 6 и SAMSUNG S5

Мнениеот Iv40_GT » Пет 30 яну 2015 19:39


samsung galaxy alpha също е добър избор и от към изработка и технически характеристики сравнение с S5..


Потребителски аватар
lubo007
Мнения: 1231
Регистриран на: Вто 31 окт 2006 18:56
Автомобил: GOLF 5 TDI
Двигател: BKC
Местоположение: Пловдив

Re: IPHONE 6 и SAMSUNG S5

Мнениеот lubo007 » Пет 30 яну 2015 19:48


АЗ СЪМ ЗА САМСУНГ-А


Потребителски аватар
onazi
Мнения: 1160
Регистриран на: Пет 27 апр 2012 1:53
Автомобил: Golf IV
Двигател: 1.9 TDI
Местоположение: София

Re: IPHONE 6 и SAMSUNG S5

Мнениеот onazi » Пет 30 яну 2015 20:44


Аз съм за айфона,много съм си доволна. Брат ми е със Самсунг-а и вече два пъти го дава на ремонт.


Потребителски аватар
Stoyanov_Vw
Мнения: 528
Регистриран на: Вто 06 дек 2011 1:31
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: 1.9 TDI AHF
Местоположение: Bourgas

Re: IPHONE 6 и SAMSUNG S5

Мнениеот Stoyanov_Vw » Пет 30 яну 2015 20:53


И двата не са за изхвърляне :Mr Green Fun , но може би андроида е с една идея по-напред :gruebel


Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: IPHONE 6 и SAMSUNG S5

Мнениеот maxpayne » Пет 30 яну 2015 20:56


iphone 6 е по-удачният избор ако говорим за използване на базовите функции (то не че с айфон можеш да правиш нещо кой знае какво по принцип де). Просто е по-глупакоустойчив. Също така микрофона му е уникално добър, много голям скок от 4 и 5. Добрите новини горе долу свършват до тук, но на теб това ще ти е достатъчно доколкото разбирам.


DundyTheCroc
Мнения: 811
Регистриран на: Сря 11 юли 2007 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Nissan Primera GT, Passat 5.5 TDI, Mondeo MK4

Re: IPHONE 6 и SAMSUNG S5

Мнениеот DundyTheCroc » Пет 30 яну 2015 21:53


А защо да се ограничаваме до тези двата, виж това:
http://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_4-6518.php
Хем е Андроид, хем с MIUI 5.0, т.е. менюто прилича на айфонското. Параметрите са като на Самсунга, ама цената идва по-ниска.


Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Re: IPHONE 6 и SAMSUNG S5

Мнениеот niks76 » Пет 30 яну 2015 22:30


цената е сходна и не ме вълнува-трябва ми интернет/фото като цяло и лесно меню за управление
пределно ми е ясно че откъм батерия са гола нула за разговори


Потребителски аватар
stoi4o.d
Мнения: 3332
Регистриран на: Съб 27 фев 2010 17:52
Автомобил:
Двигател:

Re: IPHONE 6 и SAMSUNG S5

Мнениеот stoi4o.d » Пет 30 яну 2015 22:48


щом ти трябва за фото и за четене в интернет и не искаш сложен интерфейс (на s5\note4 може да се изгубиш с часове в настройки и ровене из менютата), вземи си айфон6 или след месец-два M9 :th_up


G60

Re: IPHONE 6 и SAMSUNG S5

Мнениеот G60 » Съб 31 яну 2015 3:00


S5 или Note 4 , по добрия избор що се отнася до функционалност и богат набор от екстри, въпреки ,че операционната система на епъл е по лека и "сифоня" прави по малко проблеми


Iv40_GT
Мнения: 35
Регистриран на: Сря 16 сеп 2009 13:51
Автомобил: Seat Leon FR TFSI
Двигател: bwj
Местоположение: Sofia City

Re: IPHONE 6 и SAMSUNG S5

Мнениеот Iv40_GT » Съб 31 яну 2015 8:53


Единственото нещо което не ми харесва на Iphone е че всичко става през itunes наистина няма по добър работещ телефон от iphone но една мп3 да неможеш да си свалиш като хората дето се вика ме отказа от това. И батерията не им е от най издръжливите, ако се ровичкаш доста в интернет.


Bro0z3r
Мнения: 593
Регистриран на: Пон 11 юни 2012 16:39
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Варна

Re: IPHONE 6 и SAMSUNG S5

Мнениеот Bro0z3r » Съб 31 яну 2015 9:08


G60 написа:S5 или Note 4 , по добрия избор що се отнася до функционалност и богат набор от екстри, въпреки ,че операционната система на епъл е по лека и "сифоня" прави по малко проблеми


Човека каза, че телефона ще се използва за разговори/снимки/Интернет... Какви екстри, какви пет лева??

Плюс това САмоледите на Самсунг са много капризни на тема Интернет браузване в смисъл, че повечето страници са с бял фон, а изобразяването на бели работи от SuperAmoled дисплей топи батерията без да се усетиш!

Иначе за user-friendliness и идиотоустойчивост iPhone..
Но за персоналозация, опции, екстри (от които както вече казах автора май няма нужда), камера и общо взето всичко останало, вземи един Android и си свиркай!


G60

Re: IPHONE 6 и SAMSUNG S5

Мнениеот G60 » Съб 31 яну 2015 9:19


Bro0z3r написа:... какви пет лева??...


Български :screwy


bobidi
Мнения: 525
Регистриран на: Пет 24 юни 2005 11:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: IPHONE 6 и SAMSUNG S5

Мнениеот bobidi » Чет 05 фев 2015 12:58


Колко пък екстри да има тоз самусунг, всичко е въпрос на вкус. Бих предложил да се вземат в ръка и двата и да се прецени кой му пасва повече на човека.
Лично аз предпочитам ябълката, купувам си каквото ми трябва(приложения) и нямам проблем от към функционалност, друг е въпросът ако не искаш да плащаш за приложения, по-лесно е с андроид, но и за ябълките не е проблем.


jordanpar
Мнения: 840
Регистриран на: Вто 20 фев 2007 15:01
Автомобил:
Двигател:

Re: IPHONE 6 и SAMSUNG S5

Мнениеот jordanpar » Чет 05 фев 2015 14:18


айфона е по-издържан стилово.има индивидуалност.самсунга е поредната еска.нищо изпъкващо.ако искаш добър и забелязващ се самсунг си взимаш ноут едж,но ще ти дойде скъпичко.
Ако взимаш айфона си купи хубав протектор,кейс,калъф както искаш го наречи /около 60 евро са/ или дай по колкото там във францията ви искат допълнително пари годишно да го застраховаш и ако го строшиш да ти дадат чисто нов направо.Аз предпочетох втория вариант разбира се,хубав телефон не се купува за да го криеш по разни калъфи и да му трепериш.снимките са повече от прилични.нощните не стават.има режим за слоумоушън видеозаснемане което е направено уникално.Имай предвид че шерването на снимки не е толкова просто като при самсунга.
Самсунга е от своя страна по народния телефон.Много хора харесват техните по-изкуствено направени цветове.На дисплея на телефона снимките изглеждаш впечатляващи,на компа и на хартия не толкова.самсунга се разпознава от компа като допълнителен хардуер много бързо,визуализира папките му и много по бързо си сваляш снимките и каквото ти хареса.
за навигация аз и на айфон 6 и на експерия зет 3 съм си качил сиджика и вървят доволно.
Като лични впечатления-андроида е за предпочитане за хора които не разбират много и не им се занимава допълнително докато получат пълен достъп до телефона си,както ще се наложи при айфон.
Имиджово-айфона особено в България е част от първоначалните впечатления които всички си правят за теб.В белите страни си е поредната скъпоструваща пръчка.
Въпрос на вкус.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта