Избор на телевизор

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
NikMar55
Мнения: 209
Регистриран на: Вто 26 окт 2021 17:05
Автомобил: Golf 4
Двигател: TDI 1900 101 к с 2003 г
Местоположение: Габрово

Избор на телевизор

Мнениеот NikMar55 » Вто 12 сеп 2023 9:08


Кой телевизор да избера? И двата са турско производство, като параметри и възможности са еднакви, разликата е в цената и дизайна. На TELEFUNKEN пластмасата е лъскава а на JVC е матова, разлика в цената 60 лв. Момчето в магазина ми показа менютата и на двата. Бяха един до друг и ги командваше едновремено с едно дистанционно, което даже не беше от тези марки.
Светът се глобализира и сякаш всичко се прави от една матрица :biggrin
https://www.technopolis.bg/bg/Televizor ... 00/p/10141
https://www.technopolis.bg/bg/Televizor ... ED/p/10128




thanis
Мнения: 1336
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Избор на телевизор

Мнениеот thanis » Вто 12 сеп 2023 9:51


И двата са гадни. Пластмасата и качеството на изработка е много ниско. Картината може да е окей обаче. Смарт функция от двата не може да се очаква никаква. Т.е. за да сте доволни трябва да е закачен към нещо, било то nvidia shield, vivacom/a1 box, лаптоп или PC направо. Обръщам внимание, че това са 1080 телевизори. Нормални 4к има за 600лв. Ако няма да се гледа от доста далеч - поне 4метра и няма възможност за увеличение на бюджета, тези устройства са огромен компромис и по-добре по-малък от колкото 40ка на 1080.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1348
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Избор на телевизор

Мнениеот fur1ous » Вто 12 сеп 2023 9:53


И двата телевизора са марка Vestel, като цяло аз не ги препоръчвам, както и всички останали техни марки.

От бюджетните препоръчвам тоя, но е 43" XIAOMI MI LED SMART TV А2 43" 4K ULTRA HD, ANDROID, цена към днешна дата 599 лв. или около нея.

Vestel Tv Brands What To Look Out For:

Acoustic Solutions
Akai
Alba
Anderson
Atec
Blaupunk
Bush
Celcus
Cello
Daewoo
Digihome
Digilogik
Dual
Durabrand
Electra
Emerson
Feguson
Finlux
Goodmans
Graetz
Grundig
Hisense
Hitachi
Horizon
Isis
Jmb
Jvc
Kendo
lexsis
Linsar
Lodos
Logik
Luxor
Matsui
Medion
Mikomi
Mitsubishi
Murphy
Onn
Orion
Pacific
Panasonic
Pentis
Proton
Phillips
Polaroid
Proline
Qiivive
Regal
Sanyo
Seg
Seiki
Selectline
Servis
Sharp
Strong
Teac
Technika
Technonsinic
Techwood
Teco
Telefuncen
Teletech
Telsa
Tevion
Thomson
Tiny
Toshiba
Universum
Vestel
Vestfrost
Videoton
Voxson
Walker
Waltham
Watson
Westwood
Wharfdale
Xenius

Източник на листа: https://www.badcaps.net/forum/showthread.php?t=46703


Потребителски аватар
NikMar55
Мнения: 209
Регистриран на: Вто 26 окт 2021 17:05
Автомобил: Golf 4
Двигател: TDI 1900 101 к с 2003 г
Местоположение: Габрово

Re: Избор на телевизор

Мнениеот NikMar55 » Вто 12 сеп 2023 11:14


Гледах тези по няколко причини:
1. Бюджет
2. Мястото на което ще го сложа
3. Разстоянието е средно около 4 м
4. Ще го използвам главно за телевизия свъразн към UNICS в Габрово
5. Смарт функциите според колегата thanis са никакви, какво разбира под това? Достатъчно ми е да се свържа с YouTube.
А според fur1ous излиза, че въобще не трябва да купувам телевизор, з/о всички са на Vestel и не струват???
В момента съм с Crown 32-ка и всичките тези неща ги има и ме удовлетворяват, просто искам малко по-голям екран.


vandu
Мнения: 697
Регистриран на: Пон 30 юни 2014 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на телевизор

Мнениеот vandu » Вто 12 сеп 2023 11:38


Виж кой е по-добър процесор или повече място за съхранение.
Щом е с андроид ОС може да му се инсталират готини приложения като КОДИ, затова погледни процесорите и рамта.


thanis
Мнения: 1336
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Избор на телевизор

Мнениеот thanis » Вто 12 сеп 2023 11:41


Smart функцията на тези телевизори е ужасна в смисъл на това, че работи бавно. Да лагва докато пишеш с дистанционното и да ти зарежда след това по 5-10 секунди за мен е много далеч от смарт функции. Затова ти писах, че ако е вързан към каквото и да било друго, различно от неговата вътрешна карантия е в пъти по-добре. Netflix-a може да прави проблеми, Miracast-a е възможно да не работи правилно, възможно е да не може да се ъпдейтне андроида след известно време и т.н. Ако ще се ползва, като голям дисплей - ще върши работа и ако не си претенциозен към картина - няма да си супер разочарован. За смарт телевизор е тотален боклук и цената му е отразена с това.

Иначе при тези обстоятелства, които си изброил. Нито един не е "по-хубав" и двата са с ниска осветеност и двата имат ниски ватове на аудиото и двата имат ужасна изработка (разбирай вижда се евтинията от пластмасата и има луфтове навсякъде от задната страна) И двата имат еднакви портове, ъпдейт на фирмуер ще ти е много труден, ако нещо стане и на двата. На място прецени кой повече ти харесва и него си вземи. Гледай да няма прекалено много отражения от осветяването на матрицата. (бели петна и линии) Контраста им също е лош, HDR почти сигурно няма да

Проблемите с тези телевизори не са точно, че матрицата на екрана е драма (разбирай, че не е премиум, но върши работа 50 херца е, не 60), а другите фактори. Според мен, ако имаш от UNICS бокс с HDMI към телевизора ползвай него, а не DVB-C тунера

Информация за кой какъв процесор никъде няма да намериш - не се хаби. По всяка вероятност е Cortex A53 с Mali GPU. Разбирай го по този начин. Тези телевизори ползват на половина процесната мощност на най-евтиния телефон на пазара примерно Xiaomi A2 което върви за 150лева. Та от там да искаш да имаш смарт функции за телевизор, който е на максимална резолюция на графичната карта на процесора е нелепо. Както можеш да сложиш windows 10 на Lenovo T420 с 2гб рам, така и това се води Андроид ТВ. За пореден път казвам, ако игнорираш, че е лъжа това да се каже смарт телевизор и се използва, само като дисплей, няма да имаш ядове.
Другата опция е да си от изключително търпеливите хора и да не може да те подразни нищо на тоя свят.

Последна промяна от thanis на Вто 12 сеп 2023 11:54, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
NikMar55
Мнения: 209
Регистриран на: Вто 26 окт 2021 17:05
Автомобил: Golf 4
Двигател: TDI 1900 101 к с 2003 г
Местоположение: Габрово

Re: Избор на телевизор

Мнениеот NikMar55 » Вто 12 сеп 2023 11:54


Няма да го ползвам за монитор и др. Ъпдейт немисля да му правя. Като стана дума за ъпдейт, преди време като купих Crown-а в един момент сам си направъ ъпдейт. За "UNICS бокс с HDMI към телевизора ползвай него, а не DVB-C тунера" невиждам смисъл да давам още 70 лв. на кабеларите.
М/у другото, в събота се натресох на Куфландски NEO 43-ка за 400 лв. Хубав кон, ама кьорав и не тегли. Оказа се че е прекалено голям за мястото и неможе да се редактира реда на каналите, въпрки, че в книгата му пише как се прави, ДА ам НЕ. И в неделя им го върнах.

Последна промяна от NikMar55 на Вто 12 сеп 2023 12:01, променено общо 1 път.


thanis
Мнения: 1336
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Избор на телевизор

Мнениеот thanis » Вто 12 сеп 2023 11:59


Колега- един много важен съвет. Ако имаш възможност, като се спреш на телевизор го купи онлайн. Така като ти го докарат, ще можеш да си го изтестваш и да прецениш, дали те дразни и има ли някакъв проблем. Имаш защита от 14 дни без обяснения да им го върнеш. Ако го вземеш от място си на тяхната милостиня.

И двата модела са една боза. Карантията им е еднаква, евентуалната разлика би била в матриците на екрана. Ако и те ти изглеждат еднакво, тъй като са с еднаква гаранция си вземи по-евтиния примерно.


Потребителски аватар
NikMar55
Мнения: 209
Регистриран на: Вто 26 окт 2021 17:05
Автомобил: Golf 4
Двигател: TDI 1900 101 к с 2003 г
Местоположение: Габрово

Re: Избор на телевизор

Мнениеот NikMar55 » Вто 12 сеп 2023 12:03


thanis написа:Колега- един много важен съвет. Ако имаш възможност, като се спреш на телевизор го купи онлайн. Така като ти го докарат, ще можеш да си го изтестваш и да прецениш, дали те дразни и има ли някакъв проблем. Имаш защита от 14 дни без обяснения да им го върнеш. Ако го вземеш от място си на тяхната милостиня. .

Това е добра идея, ще потърся и там.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8296
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Избор на телевизор

Мнениеот Stivi » Вто 12 сеп 2023 12:30


NikMar55 написа:В момента съм с Crown 32-ка и всичките тези неща ги има и ме удовлетворяват, просто искам малко по-голям екран.

Щом Crown те удовлетворява, значи няма никакво значение коя пръчка ще вземеш, тоест грабвай по-евтиният :)


thanis
Мнения: 1336
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Избор на телевизор

Мнениеот thanis » Вто 12 сеп 2023 12:43


NikMar55 написа:
thanis написа:Колега- един много важен съвет. Ако имаш възможност, като се спреш на телевизор го купи онлайн. Така като ти го докарат, ще можеш да си го изтестваш и да прецениш, дали те дразни и има ли някакъв проблем. Имаш защита от 14 дни без обяснения да им го върнеш. Ако го вземеш от място си на тяхната милостиня. .

Това е добра идея, ще потърся и там.


Обръщам ти силно внимание да не късаш и увреждаш кутията по никакъв начин, докато не решиш, че е твоя телевизор. Има опция да ти откажат връщането, ако си унищожил кутията и вътрешната опаковка. Даже за първо време не му махай и лепенките и го монтирай и тествай. Имай също предвид, че може да искат връщането да е за твоя сметка (което не е нелегално). Ако го върнеш, да не те баламосват и могат да ти върнат парите, по всяка вероятност ще искат да смениш продукта с друг.

Принципно това е кофти продукт и единствените му две предимства пред всички останали от по-горен клас са цена и инчове. Това не означава, че за теб може да не върши работа. Аз вкъщи щот съм кьорав съм на 1080 монитори, нищо, че 4к-то е по-хубаво. За всеки влак си има пътници, просто тук да не останеш с грешни впечатления, като го рекламират за 40 инча смарт тв и да е супер. Успех и дано имаш късмет


humanic
Мнения: 141
Регистриран на: Чет 23 ное 2006 15:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на телевизор

Мнениеот humanic » Вто 12 сеп 2023 12:55


Офф топик.
Аз с целия си акъл си поръчах едно Сони от Extreme Digital миналата година.
Дойде строшено, после ме разпитваха три дни какво-що и си го взеха обратно :)
Парите ми върнаха мигновено.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1348
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Избор на телевизор

Мнениеот fur1ous » Вто 12 сеп 2023 13:43


NikMar55 написа:А според fur1ous излиза, че въобще не трябва да купувам телевизор, з/о всички са на Vestel и не струват???


Да, Вестел като цяло не стават, кофти са, доста. Ако отвориш които и да е форум и прочетеш ще разбереш защо и въпреки това, вкъщи имам Вестел в спалнята, Тошиба 32ка, като цяло го взех защото го ползвам като монитор просто (с тв бокс е) иначе като цяло нищо не става от него, дори звука е гаден, но за спалня се прежалва. За основен телевизор никога не бих си го причинил. В крайна сметка телевизор не се купува всеки ден и лично за мен си заслужава да се инвестира повече, предвид че следащите 5-6-10 години няма да го смениш, за к'во да си го причиняваш с гаден такъв?


Потребителски аватар
NikMar55
Мнения: 209
Регистриран на: Вто 26 окт 2021 17:05
Автомобил: Golf 4
Двигател: TDI 1900 101 к с 2003 г
Местоположение: Габрово

Re: Избор на телевизор

Мнениеот NikMar55 » Вто 12 сеп 2023 14:03


Тая разлика от 60 лв дали е само заради името или може да има още нещо макар и малко по-различно. Не вярвам матовата пластмаса да е по-скъпа, пък и за TELEFUNKEN отива повече боя отколкото за JVC :icon_lol


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1348
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Избор на телевизор

Мнениеот fur1ous » Вто 12 сеп 2023 14:08


Еднакво гадни са, от тая гледна точна по добре по евтиния.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 213 госта