Водоструйка или домашна автомивка...

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
Kosioo
Мнения: 46
Регистриран на: Вто 25 фев 2014 9:52
Автомобил: VW Touran
Двигател: 2.0L I4 EcoFuel

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот Kosioo » Вто 11 мар 2014 15:32


kris11 написа:@ "Първата кофа с 50мл автошампоан разтърквам автомобила с четка от естествен косъм с дръжка. "

И така хубаво разтриваш калта по боята,че ...

Когато е по-замърсено просто четката се топи по-често в кофата. Започвам от покрива надолу, съответно и голямата мръсотия остава за накрая.
Разбира се иска се енергично търкане за разлика от водоструйката. Аз съм доволен от крайния резултат, става същото като след автомивка.




Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот kris11 » Вто 11 мар 2014 21:46


с водоструйката първо хубаво поливаш и омокряш / това може и с кофата , но с много много кофи/.
С водоструйката махаш калта и песачинките без да триеш , а с четката песъчинките ги триеш в боята и стават 1 ккръгли следи . Всяко триене с четка влачи песачин ките по боята и става надраскване.
Ако става въпрос за иконимия на вода - да с четката има много по-малък разход


kaldi
Мнения: 5
Регистриран на: Пет 18 сеп 2009 11:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Vratza

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот kaldi » Сря 12 мар 2014 9:07


Здравейте, задължително ли е да се източва водата от водоструйката след приключване на работа


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот kris11 » Сря 12 мар 2014 10:16


kaldi написа:задължително ли е да се източва водата от водоструйката след приключване на работа

През зимата да ,при минусови температури навън - прибиране на топло


Marto_Polo
Мнения: 614
Регистриран на: Сря 05 дек 2007 10:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот Marto_Polo » Сря 12 мар 2014 10:51


А как източвате водата?


Потребителски аватар
Kosioo
Мнения: 46
Регистриран на: Вто 25 фев 2014 9:52
Автомобил: VW Touran
Двигател: 2.0L I4 EcoFuel

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот Kosioo » Сря 12 мар 2014 12:12


kris11 написа:с водоструйката първо хубаво поливаш и омокряш / това може и с кофата , но с много много кофи/.
С водоструйката махаш калта и песачинките без да триеш , а с четката песъчинките ги триеш в боята и стават 1 ккръгли следи . Всяко триене с четка влачи песачин ките по боята и става надраскване.
Ако става въпрос за иконимия на вода - да с четката има много по-малък разход

Не бях се сещал за това. Не съм забелязвал драскотини след миене. Не ме разбирай погрешно, нямам нищо против водоструйките (въпреки че имам познат на когото му се лющила боята след редовно миене с водоструйка, но нито знам модела и налягането на струйката, нито дали самата кола не е проблема, така че нямам твърда позиция).


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот brum » Сря 12 мар 2014 12:23


Marto_Polo написа:А как източвате водата?


Някой хора разкачат маркучите с входящата и изходящата вода и цъкат копчето за секунда. Да продуха каквото е останало. Но не знам колко е полезно за помпата :) .


kaldi
Мнения: 5
Регистриран на: Пет 18 сеп 2009 11:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Vratza

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот kaldi » Нед 16 мар 2014 9:54


Здравейте, вчера за първи път измих колата с новия ми Parkside. Не знам дали е правилно, но основно ползвах накрайника за ниско и високо налягане. Използвах резервоара с почистващата течност и след това обилно я измих, на явно не правя нещо както трябва, защото като изсъхна не беше изцяло чиста. Ако някой знае къде греша нека сподели опита си. Коя стоманена тръба е по-правилно да се ползва - тази с високо налягане ли или другата с плоска струя(която включва ниско и високо налягане).


Потребителски аватар
kappo
Мнения: 423
Регистриран на: Чет 05 юли 2007 10:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот kappo » Пон 17 мар 2014 14:33


Колега,използвай и двата накрайника те са за това.Но по принцип аз използвам този който прави "метла" този за ниско налягане го ползвам предимно когато искам да нанеса шампоан от резервора дитектно с накрайника.

По-принцип аз правя следното.
Ако е много мръзна и има кал по нея,хубаво я отмиваш с пистолета за високо налягане който е като "метла" като работиш с него.След това распенвам в 1 кофа ,малко дали сапун,шампоан или друг миещ препарат,с една гъба започвам да я натърквам от тавана докато стигна до праговете.След това се връщам на накрайника който е тип "метла" и изплаквам.
Ако колата не е кална с накрайника за ниско налягане я напръсквам с препарат (шампоан) и след това отново минавам към накрайника който е тип "метла".надявам се да съм ти бил полезен.


П.С най-важното,е да отмиваш хубаво пасъка,калта и каквито и да е неща,преди да започнеш да натриваш колата с гъба или с четката за да не я направиш цялата в драскотини!!!


acho_77
Мнения: 6
Регистриран на: Нед 16 мар 2014 18:57
Автомобил:
Двигател:

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот acho_77 » Пон 17 мар 2014 15:14


Може би препаратите са се подобрили с годините, но искам да споделя нещо от личен опит. Преди 4 или 5 години на една автомивка ми съсипаха боята. Безконтактно :smile Вече ми е смешно, но тогава всичко се преобърна в мен. Намокриха колата, напръскаха я с пяната и почнаха да изплакват. Направо не можах да повярвам, че пяната която падаше от колата при изплакването беше розова. Забравих да кажа, че колата ми е червена на цвят и не е металик. Разправии един куп. Естествено изкараха мен виновен накрая :smile
След "измиването" колата остана без гланц. Вече или я мия сам, или на автомивката казвам че искам да я мият с гъбата.


Потребителски аватар
BuRnInGSouL
Мнения: 273
Регистриран на: Пет 24 апр 2009 22:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Belovo

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот BuRnInGSouL » Пон 24 мар 2014 20:47


Здравейте колеги. Изчетох цялата тема а и я следя от известно време. Мисля идната седмица защото виждам по Телевизията,че рекламират Karcher K2.14 plus , до колкото разбрах този plus значи че към водоструйката дават ротираща дюза и филтър. Въпроса ми е този филтър става ли за ползване при не много мека вода и трябва ли да се поставя допълнителен като има този? Цената е 99лв в БауМакс и 101 в метро. Мисля до края на седмицата да се сдобия с една такава машинка за миене на 2 коли в седмицата , даже и по рядко.


Потребителски аватар
Nafta
Мнения: 1752
Регистриран на: Чет 02 авг 2007 13:40
Автомобил:
Двигател:

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот Nafta » Вто 25 мар 2014 8:37


Не си купувай такава :mhihi .Два пъти я нося на сервиз,два пъти така я ремонтират, че работи по 3 минути.По-добре дай повече пари и си вземи нещо по-добро :th_up .


Потребителски аватар
plameney
Мнения: 397
Регистриран на: Вто 25 май 2010 21:46
Автомобил: Passat B5 1.6
Двигател: ARM 2000
Местоположение: Асеновград
Контакти:

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот plameney » Съб 29 мар 2014 15:35


kaldi написа:Здравейте, вчера за първи път измих колата с новия ми Parkside...

Честито колега за придобивката и аз ползвам същата марка.
Накрайника за високото налягане с въртящата струя може да свали боята.
Шампоана който идва с водоструиката не е препарат за безконтактно миене т.е. трябва да използваш гъба или четка.Аз мисля,че резервоара на машината не е предназначен за безконтактен препарат,защото помпата го засмуква а този препарат е корозивен.В Lidl продават допълнителен накрайник за свързване на парксаид с друг инвентар.Аз мисля да си купя такъв,и да си взема шише за разпръскване на безконтактен препарат на karcher.


rupp
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 25 мар 2014 10:37
Автомобил:
Двигател:

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот rupp » Пет 04 апр 2014 18:15


Моля,помагайте че съм в невидение! Края на февруари купих Лидьлската водоструйка PARKSIDE PHD150 С3 - 2100 W 150 bar max 450 l/h max, а миналата седмица я пробвах на вилата на баща ми. Нямам опит с подобен клас (последно сьм ползвал базовия любителски модел на Керхер)и останах разочарован.Като че ли не направих никаква разлика. Отката на пистолета бе нищожен,от минимално разстояние почти не успях да изчистя засьхнала кал,за птичите лайна - още повече. Звукьт сьщо ми се струва,че не достига посочините 98 дб от производителя(доста по-тих е от малкото Керхерче). Превантивно обезвьздуших според инсрукцията,но без резултат. Единствено ми идва наум дали сравнително ниското налягане на водопроводната мрежа не влияе на помпата(мисля,че е далеч от това в градовете). Другото, което ме притеснява е,че изобщо не успях да задействам ниското налягане от сьответния накрайник,за да изпомпя разредения препарат от вградения резервоар. В книжката пише,че дюзата се издьрпва напред,а моята само се вьрти(регулирането на струята). Глеадах,барах,дърпах-не става! Вече си мисля,че накрайника не отговаря на модела. Надявам се да помогнете с мнения за горепосочените ми сьмнения. Благодаря предварително!


Потребителски аватар
kappo
Мнения: 423
Регистриран на: Чет 05 юли 2007 10:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот kappo » Нед 06 апр 2014 9:24


rupp написа:Моля,помагайте че съм в невидение! Края на февруари купих Лидьлската водоструйка PARKSIDE PHD150 С3 - 2100 W 150 bar max 450 l/h max, а миналата седмица я пробвах на вилата на баща ми. Нямам опит с подобен клас (последно сьм ползвал базовия любителски модел на Керхер)и останах разочарован.Като че ли не направих никаква разлика. Отката на пистолета бе нищожен,от минимално разстояние почти не успях да изчистя засьхнала кал,за птичите лайна - още повече. Звукьт сьщо ми се струва,че не достига посочините 98 дб от производителя(доста по-тих е от малкото Керхерче). Превантивно обезвьздуших според инсрукцията,но без резултат. Единствено ми идва наум дали сравнително ниското налягане на водопроводната мрежа не влияе на помпата(мисля,че е далеч от това в градовете). Другото, което ме притеснява е,че изобщо не успях да задействам ниското налягане от сьответния накрайник,за да изпомпя разредения препарат от вградения резервоар. В книжката пише,че дюзата се издьрпва напред,а моята само се вьрти(регулирането на струята). Глеадах,барах,дърпах-не става! Вече си мисля,че накрайника не отговаря на модела. Надявам се да помогнете с мнения за горепосочените ми сьмнения. Благодаря предварително!

Ниското налягане на пистолета става като издърпаш по-смело напред накрайника.Този който се върти наляво и надясно е накрайника тип метла.Другият накрайник е този с който може да се мианава в ниско налягане и да изпомпва успоредно вода и шампоан.Относно това,че самата машина няма налягане просто съм озадачен,аз имам Parkside PHD 150 A1 и да ти кажа предимно я ползва баща ми ,но в малкото пъти дето съм я ползвал мога да кажа ,че налягането е доста силно,направо мощно.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 108 госта