Водоструйка или домашна автомивка...

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот KingoftheROAD » Нед 21 юни 2009 8:32


Колега сложи някоя и друга снимчица да видим как изглежда в действие.

Иначе аз също предпочетох алтернативна марка на прехвалените Керхер и не съжалявам. Даже напротив - в средния клас 500-600-700 лв. с двете ръце и двата крака съм за STIHL.




Потребителски аватар
ultras_vw
Мнения: 30
Регистриран на: Съб 04 апр 2009 19:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Търговище

Re:

Мнениеот ultras_vw » Нед 05 юли 2009 21:13


Ronin написа:След дълго четене по форума и нета стигнах до извода че водоструйката ще е Karcher и след посещение в Практикер пробвах модела 2.09

Изображение

Цена 139 лв. има го на промоция в Баумикс Пловдив за 99 лв. но е свършил....след проба в Практикер се оказа не лош вариянт но аз се усъмних в това дали примерно ще измие двигателя на колата ми и се зачоплих с продавачите и стигнахме до проба в двора на градината и сравнение с модела:

Karcher К 3.91 MD
Изображение

След пробата от мен и продавача с обикновения пистолет се оказа поне за мен че няма разлика в дебита и силата на струята проверено с ръка пред пистолета и въпреки че разликата в тт данните е за 2.09 налягане 100 бара дебит 300 литра за час...
За 3.91 налягане 110 бара регулируемо 380 литра за час....

Казах на продавача че взимам малки модел защото няма разлика между тях освен цената и той каза почакайте.......и извади от комплекта един друг накрайник който бил турбо дюза и удвоявал силата на струята ..(при малката машина липсва такъв) Пробата показа че е невъзможно да си държиш ръката на по малко от 40-50 см. понеже на 50 см. болката е непоносима и след секунда се отдръпваш....боли яко ...а на 10-20 см. гарантирам че ще раздере кожата ....въпросния накрайник го водят раздробител за силни замърсявания и с него си олюпих боята на предния капак :cry: но се спрях на време и не си личи....двигателя го измих и стана като нов без абсолютно никакъв препарат (подчертавам без препарат) дори веро не съм ползвал....за сметка на това всички лампи ми светят по таблото като коледна елха особено е упорита лампата за маслото мига непрекъснато ...ама ще изсъхне :lol: Казаха ми от магазина че не е задължително да слагам допълнителен филтър на продавача ми каза задължително да си сложа допълнителен (20 лв.) тъй като производителя не уважавал гаранция без такъв филтър същото е потвърдено и от мой колега изпатил си от същото...горещо препоръчвам модела K 3.91 MD цена в Практикер 399 лв....днес цял ден с големия ми син се мокрихме покрай колата с новата придобивка....
Надявам се съм бил полезен с информация....казаха от персонала на Практикер че същата машина щяла да е на промоция след празника с около 50 лв. надолу но дали ще е така ??
Целия комплект ми излезна 465 лв...с маркуч и накрайник + филтъра ....само да отбележа че си взех китайски маркуч 35 м.....един зелен с конци вътре ....не си вземайте от него щото като засмучи здраво водоструйката и маркуча от кръгъл става плосък .....предложиха ми в магазина някакъв на гардения за 35 лв...20 м....ама аз нали Българче .....ще го сменя следващата седмица

и аз мисля такова чудо да си взема


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот kris11 » Нед 05 юли 2009 21:34


@g.n.g
Здравей .Тази фирма да не би да не работят вече. Пиша им 3 писма вече за поръчка и доставка и никакъв нишан от тях. Интернет ли нямат


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3923
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот joro_kem » Нед 05 юли 2009 21:44


kris11 написа:@g.n.g
Здравей .Тази фирма да не би да не работят вече. Пиша им 3 писма вече за поръчка и доставка и никакъв нишан от тях. Интернет ли нямат

при "големите" фирми е така...


Потребителски аватар
gubaku
Мнения: 136
Регистриран на: Съб 24 май 2008 8:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот gubaku » Пет 17 юли 2009 16:45


Колеги, онзи ден, след като прочетох обстойно темата, си купих от метро водоструйка FAIRLINE за 89лв. Трябва да кажа че съм доста доволен, точно това, което ми трябваше и то за минимална сума от пари. Силата на струйката е абсолютно същата като по автомивките на които сам си миеш колата (ОМV и др.), само където е по-тясна. Бута си мръсотията, не цялата разбира се, но дори и професионалните струйки по мивките без препарат не свалят всичко, за сметка на това не можете да направите някоя беля от невнимание (олющени капаци, отлепени пластмаси и прочие) тъй като струята не е толкова силна. С една дума за парите си върши идеална работа.

Имам два малки проблема или по-скоро молби за съвет.

1. Струйката има маркуче от което смуче препарат. Сега ползвам някакъв препарат REX от МЕТРО за 5лв литъра. Препарата не е лош и колата наистина светва, но трябва да играе гъбата иначе не става работата. Та мисълта ми е откъде мога да си набавя хубав препарат за безконтактно миене и как да разбера дали директно да забуча маркучето в тубата, както си е концентриран препарата или първо да го разредя, защото не ми е ясно струйката в какво съотношение ги меси водата с препарата.

2. Абе хора с какво ги подсушавате колите след като ги измиете :lol: Аз си купих кожена гюдерия, но понеже колата я мия на слънце никога не мога да избърша повече от 4 елемента преди да е изсъхнала и да е станала цялата на петна!

Дайте акъл, че съм нов в миенето :mrgreen:


Потребителски аватар
Ronin
Мнения: 1025
Регистриран на: Съб 10 юни 2006 16:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив Kia ceed 16V 109 к.с
Контакти:

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот Ronin » Пет 17 юли 2009 19:49


По втора точка е така....навес нещо ...сянка..!


POLOvinchat
Мнения: 19
Регистриран на: Пон 29 дек 2008 14:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот POLOvinchat » Пон 20 юли 2009 17:54


gubaku, мога да ти дам съвет как да се справиш с проблемите. Пиши на ЛС, за да не дразним с реклама :)


Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот KingoftheROAD » Вто 21 юли 2009 22:26


Аз се справих, като си поръчах четка за водоструйката. Безконтактно миене - такову животну нема :012: Като е много мръсна колата, така или иначе си иска минаване с четка или нещо друго контактно. Препаратът е едно на ръка...


Потребителски аватар
ultras_vw
Мнения: 30
Регистриран на: Съб 04 апр 2009 19:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Търговище

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот ultras_vw » Чет 23 юли 2009 21:41


колеги днес имах щастието да си измия колата с невероятна водоструйка,тази като на колегата Ronin, Karcher K 3.91.Много съм му благодарен :bowdown за помоща при избора.Напълних казанчето за препарат със автошампоан на същата марка разреден със вода(със която малко прекалих но все пак първо миене) и трябва да ви кажа дюзата на положение микс прави хубава пяна и после на макс изплакнах и всичко беше като на рекламен клип :да:


Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот KingoftheROAD » Сря 29 юли 2009 14:50


А колеги, кажете някой ако е ползвал воден пясъкоструй, да каже има ли смисъл? Към моята водоструйка го има като аксесоар, и се слага вместо дюзата. Поръчва се допълнително.

Та се чудя за почистване на стари бои и ръжди като гледам, по-добре от пясъкоструя няма. Виждал съм почистени шасита. С телена четка на шлайф или на друга машинка не може да хване навсякъде както трябва. А водния пясъкоструй може да има предимството, че водата отмива и абразива и останалите боклуци без да се вдига много прахоляк във въздуха. Гледам в нета, че има и въздушни пясъкоструи, но нямам компресор за момента. А другия въпрос е, че оригиналния абразив на Щил е доволно скъп - 138 кинта е 25кг. Та къде и какви абразиви могат да се намерят за почистване на бои и ръжди?


Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот Matematiks » Сря 29 юли 2009 15:34


Зависи колко е голяма дюзата,според мен финният пясък тип кварцов ще ти свърши работа
Аз имам компресор и мисля да си прая песъкоструй,супер удобно е


Потребителски аватар
g.n.g
Мнения: 254
Регистриран на: Пет 01 юни 2007 13:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот g.n.g » Вто 29 сеп 2009 22:52


kris11 написа:@g.n.g
Здравей .Тази фирма да не би да не работят вече. Пиша им 3 писма вече за поръчка и доставка и никакъв нишан от тях. Интернет ли нямат



Извинявам се за късният отговор, но не бях в България и нямах много време за нета.
Ами не знам дали работят. Аз я бях дал като пример. Лично съм се свързвал с тях, но
по телефона защото е много по сигурно. С друго не мога да ти помогна за сега.
Мога утре-другиден да отида до там и да видя, но най-добре е телефона да ползваш.


Потребителски аватар
g.n.g
Мнения: 254
Регистриран на: Пет 01 юни 2007 13:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот g.n.g » Вто 29 сеп 2009 22:54


joro_kem написа:
kris11 написа:@g.n.g
Здравей .Тази фирма да не би да не работят вече. Пиша им 3 писма вече за поръчка и доставка и никакъв нишан от тях. Интернет ли нямат

при "големите" фирми е така...



Не искам да се заяждам, но когато съм говорил с хората и ходих до магазина им имаха налични машини и
инструменти за над 500 000 лв. само в търговската си зала! Ако след това са се преустановили и са решили
да ползват друг стереотип на работа не мога да кажа. Но найстина имаха мнооогооо добро зареждане.


kokskok
Мнения: 234
Регистриран на: Вто 28 апр 2009 22:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Nadejda

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот kokskok » Пет 02 окт 2009 18:02


момчета има в практикер гледам реклата има неква водоструйка на блак и декер за 139 лева ? кво ще кажете за нея ?


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3923
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот joro_kem » Пет 02 окт 2009 19:50


g.n.g написа:Не искам да се заяждам, но когато съм говорил с хората и ходих до магазина им имаха налични машини и
инструменти за над 500 000 лв. само в търговската си зала! Ако след това са се преустановили и са решили
да ползват друг стереотип на работа не мога да кажа. Но найстина имаха мнооогооо добро зареждане.

това, че държат такива маличности прави ли го по-добри търговци според теб? и аз не се заяждам, но от опит твърдя, че един малък екип реагира в пъти по-бързо и адекватно от голям такъв (ако последния изобщо реагира).
поздрави!



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 42 госта