Водоструйка или домашна автомивка...

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
gubaku
Мнения: 136
Регистриран на: Съб 24 май 2008 8:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот gubaku » Нед 04 окт 2009 7:48


Да допълня темата - както писах по нагоре преди няколко месеца си купих на промоция от метро струйка Fairline за 89лв (сега гледам са по 109лв). За всеобщо учудване струйката още работи идеално. Казвам за всеобщо учудване, защото освен, че си мия колата с нея, което така или иначе не е кой знае какво натоварване за която и да е водоструйка - 5мин. веднъж седмично, измих плочките пред дюкяните и паркингите пред тях поне 7-8 пъти откакто я имам, а едно миене пред магазина значи около 3 часа нон-стоп ползване, ама наистина нон-стоп. Чак накрая като приключа от вибрациите ми трепери ръката и не мога да си запаля цигарата :lol:

С две думи: Водоструйка Fairline - тествана - резултат повече от задоволителен за парите си!




XpacTa
Мнения: 424
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 16:03
Автомобил:
Двигател:

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот XpacTa » Пон 05 окт 2009 8:50


Ако е този модел който си мисля има и други предимства - тиха е, а и маркуча й е 5 метра. Бош-а ми (Aquatak 10) е доста по-шумен и освен това маркуча е 3-3,5 метра.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот kris11 » Пон 05 окт 2009 22:16


g.n.g написа:
joro_kem написа:
kris11 написа:@g.n.g
Здравей .Тази фирма да не би да не работят вече. Пиша им 3 писма вече за поръчка и доставка и никакъв нишан от тях. Интернет ли нямат

при "големите" фирми е така...



Не искам да се заяждам, но когато съм говорил с хората и ходих до магазина им имаха налични машини и
инструменти за над 500 000 лв. само в търговската си зала! Ако след това са се преустановили и са решили
да ползват друг стереотип на работа не мога да кажа. Но найстина имаха мнооогооо добро зареждане.


извинявам се за късния отговор - при мен проблема беше да ми изпратят проформа ф-ра за да приведа по банков път


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот velinsl » Сря 15 сеп 2010 17:45


Все още ли сте доволни от водоструиките?
Някоя изпушила или предала се за годната(годините) използване?


Потребителски аватар
xaxo666
Мнения: 333
Регистриран на: Пон 31 мар 2008 20:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ШумеН

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот xaxo666 » Сря 15 сеп 2010 19:24


velinsl написа:Все още ли сте доволни от водоструиките?
Някоя изпушила или предала се за годната(годините) използване?


Керхер от наи-малките 18месеца никакви проблеми мият се две коли почти всяка седмица.


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот velinsl » Сря 15 сеп 2010 22:57


xaxo666 написа:
velinsl написа:Все още ли сте доволни от водоструиките?
Някоя изпушила или предала се за годната(годините) използване?


Керхер от наи-малките 18месеца никакви проблеми мият се две коли почти всяка седмица.


Колко пара и от коя вергига?
Нещо модел, може ли?

Как да позная, освен по теглото, че помпата е метална?


Потребителски аватар
Schwepsi
Мнения: 195
Регистриран на: Чет 22 сеп 2005 11:25
Автомобил: Golf 4 GTI
Двигател: ARL 2003
Местоположение: София

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот Schwepsi » Чет 16 сеп 2010 13:13


velinsl написа:
xaxo666 написа:
velinsl написа:Все още ли сте доволни от водоструиките?
Някоя изпушила или предала се за годната(годините) използване?


Керхер от наи-малките 18месеца никакви проблеми мият се две коли почти всяка седмица.


Колко пара и от коя вергига?
Нещо модел, може ли?

Как да позная, освен по теглото, че помпата е метална?


Наи вече по цената 100-200 лв забрави за метална помпа.Но за любителско ползване (1 кола , 1-2 пъти в седмицата) е екстра. Аз си взем Керхер К 2.14 3 месеца я ползвам и съм много доволен.Забравих какво какво да ти мият колата някакви бастуни и мангали и да ти взимат по 20-30 лв :D


Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот KingoftheROAD » Пон 20 сеп 2010 8:24


И най-важното - бързо се изплаща. Още повече, като имаш повече работа за миене. Става и за килими, пътеки, плочки, тротоари около къщата. Аве многостранно приложение. Ако имаш и четка и шишенце за препарат си върха.


Потребителски аватар
Dobromirski
Мнения: 1582
Регистриран на: Нед 31 дек 2006 10:12
Автомобил: Seat Leon
Двигател: ARL 150+ hp
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот Dobromirski » Пон 15 ное 2010 20:46


Ето ме отново в темата. За който не е чел, на времето си купих водоструйка Бош , от практикер. Както преди това Ви писах, за да мие хубаво една водоструйка, освен налягане, трябва да има и дебит. В противен случай, водата се пулверизира близко след накрайника. Издържа почти 2 години. Въпреки, че има филтър на входа, твърдата плевенска вода й разказа играта. Един път я разглобях за почистване на клапаните от натрупаният варовик. Пръстените са износени, и освен , че изпуска малко вода от буталата на помпата, изпуска и масло от "редуктора". Пресостата отдавна в счупен и е вързан на късо, а пистолета е постоянно отворен. Абе с 2 думи- боклук.
Направих една услуга на познат и ми подари водоструйка. "Някаква" си - Kranzle 1150T. Веднага отидох да я пробвам и резултата е :banana
Кликнах в нета, да видя каква е тая куча марка и :shock :horror: :drinking: .
Разглобих я mhihi . Клапаните са метални. Буталата са Метало-керамични , уплътненията са шевронен пакет. Главата е от Бронз. Има си и регулатор на налягане от 30-150 bar. + манометър. Дебита е 600л/час. Гумен маркуч, вместо пластмасова шлауха за шланг, а дължината му е 15м :bowdown
Абе с две думи - Адски доволен heavy metal zork


Pencp
Мнения: 319
Регистриран на: Сря 11 фев 2009 13:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот Pencp » Чет 25 ное 2010 14:52


ДОБРЕ изглежда и звучи...А цената,и е?! :)


vancata_8504
Мнения: 1
Регистриран на: Нед 29 ное 2009 22:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: b;agoevgrad

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот vancata_8504 » Сря 09 мар 2011 14:38


Препоръчвам на всички, които нямат фин воден филтър да си сложат такъв. Особено на тези, които са с пластмасови части (малките Карчер) защото ще дойде време да им се завие свят scare


Потребителски аватар
dragozow
Мнения: 920
Регистриран на: Нед 02 ное 2008 8:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот dragozow » Сря 09 мар 2011 17:52


Аз се занимавам с продажба на подобни машини и сервиз. Най-евтините хоби модели са само боклуци. Във фирмата за всеобщо ползване имаме една китайска хоби водоструйка. Ползва се поне 2 пъти седмично като е сухо времето, мием служебните и личните. Работи без грешка, даже я търколих един път от рампата. Струйника не е като на професионалните ама за хоби става. Тайната е че е с метална помпа. Понеже работя с фирма вносител на MA FRA съм купил и цяла туба хубав шампоан, определено има значение с какъв препарат се мие. Излишно е да казвам че имам спрей за табло, прахосмукачка, полирпаста Turtle Wax и молив за заличаване на дребни драскотини. Хич не обичам да ми е мръсно и често чистя. Много хора си ползват колите за боклучийска кофа.


dsmt
Мнения: 5
Регистриран на: Нед 22 май 2011 23:48
Автомобил: Mercedes-Benz W203 C200 CDI
Двигател:
Местоположение: na selo

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот dsmt » Нед 22 май 2011 23:52


Някой знае ли дали водоструйките Stihl имат възможност за добавяне на пенообразувател за безконтактно миене или както там се нарича ?


Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот KingoftheROAD » Сря 25 май 2011 11:19


Някои модели си имат шишенце в комплекта. За дуги ще трябва да се пита в дистрибуторите им. Но безконтактно миене :roll: май нема такова животну :!:


sveskovs76
Мнения: 19
Регистриран на: Пон 18 авг 2008 16:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стралджа

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот sveskovs76 » Сря 01 юни 2011 14:05


Здравейте на всички.
Вчера си купих и аз най-накрая водоструйка доста неща изчетах и реших да си купя филтър за твърди частици защото водата ни е отврат от чешмата има пясък бетон да заливаш.Та така обиколих практикер няма ,бриколаж пак нямат практис също. Ровя се из нета нищо не намерих а не искам да си прецаквам машинката и голфето да ходи мръсено :) .Става въпрос за няква цетчица или нещо подобно да я сложа на маркуча преди да влезе водата в водоструйката.Предварително благодаря.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 175 госта