Водоструйка или домашна автомивка...

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
Ronin
Мнения: 1025
Регистриран на: Съб 10 юни 2006 16:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив Kia ceed 16V 109 к.с
Контакти:

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот Ronin » Съб 13 юни 2009 6:21


И аз съм с Киа,лада,опел,Голф......и един мотор ....всичките лични а още и bmw 525 и форд на брат..... ....скоро дай боже и едно мицубиши за оффроуд..........имам малката на кирхер 2....нещо си....имам 3.91 или 92....беше.... доста е добра за парите си около 500 лв....имам и голяма от 5 серия с метална помпа......инвестицията ми е доста над 1000 лв...и въпреки това съм ги избил парите но това не е най важното......имам си всичко вкъщи...и не чакам .........само хидрофора с полипропиленовите тръби и циментовата настилка с отводнителните канали ми струват в пъти....

П.с Знаеш ли как се мие руска машина с буци кал на тавана след оффроуд...на обществена автомивка .......с такса за камион.... :shock




Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот kris11 » Съб 13 юни 2009 10:46


Re : g.n.g
A дали Black & Decker PW 1700 е с метална помпа ?
И защо има такава голяма разлика между нейното тегло и теглото на FairLine 1400W - хоризонтална? ?На FairLine много ясно се вижда металния цилиндър на помпата./
А за раликата в теглото бих казал, че е почти двойна :shock

Наясно съм , че чудеса не могат да се очакват , о все пак искам да се ориентирам преди покупката


Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот KingoftheROAD » Съб 13 юни 2009 20:54


Най-после яхнах шил-а. Както се и очакваше оказа се на нивото на резачката. Машинката е очень грамотно сделана. Сгъваема дръжка, разглобяващ се пистолет, дюзите се прибират в специални гнезда под капак, макаричка за маркуча, който е към 7 метра и още и още. Като е в събран вид е много компактна и удобна за пренасяне/транспорт. Абе вложена е мисъл в тази машинка. Днеска я тествах на рендето на колегата, че то ми беше под ръка. И бутилката за препарат си работи доста добре - пробвах го само с веро щото такова имаше. И съм доволен от резултата. Налягането разбира се не е като на служебния керхер (200 бара), но е достатъчно яко и тласка ръката назад забележимо. Общо взето съм много доволен, но предстоят и още тестове. Гледам в каталога на щил, че има една въртяща се четка, но тя се поръчва допълнително по заявка. Даже в София я нямаха в наличност и май ще се чака чак от германия. Казах да проучат какво по-точно е въртящото на четката. И така :да: Машинката си заслужава според мен и ако се експлоатира грамотно ще върши работа много дълго време...

п.п. Онзи техник в магазина каза, че шил-ката била с халюминиева помпа за по-малко съпротивление каквото и да значи това....
п.п.п. В книжката пише, че може да се захранва и от голяма туба или бидон със някакъв специален шланг, който се доставя допълнително като опция...

Последна промяна от KingoftheROAD на Пет 19 юни 2009 8:45, променено общо 2 пъти.


chriss
Мнения: 176
Регистриран на: Чет 26 яну 2006 18:24
Автомобил: VW MK4
Двигател: ATD PD TDI
Местоположение: Русе

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот chriss » Вто 16 юни 2009 12:49


Моля за съвет - искам да си взема водоструйка от Метро и съм се спрял на два любителски модела, та кой е по-добър, четох мнения за метални помпи и т.н. Единия е Феърлайн 89 лв другия е Кершър 130 лв


Потребителски аватар
onion
R.I.P
Мнения: 569
Регистриран на: Чет 15 яну 2009 17:52
Автомобил: Passat B3 1800 mono
Двигател: ABS 92
Местоположение: София

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот onion » Вто 16 юни 2009 15:39


В офиса имаме тази жълтата на Кершер (или както там се пише). Работи добре , обаче изгоря ключа за пускане и сега е на късо - включваш в тока и бр-р-р-р. добре е но не очаквай кой знае какво.

Личното ми мнение е че с такава е ужасно трудно. Маркуча на пушката е къс , маркуча към машината е от една и съща страна с този към пушката, което е неудобно и дразнеюо като почнеш да бачкаш с нея, кабела е от другата страна. Влачиш , омотваш ... един пистолет за поливане на маркуча и си спестявам всичкото разпъване , връзване , тоци-моци ... сапунисвам с гъбата и после поливам с маркуча ... така го правя аз - старомодно :)


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот kris11 » Вто 16 юни 2009 17:46


chriss написа:Моля за съвет - искам да си взема водоструйка от Метро и съм се спрял на два любителски модела, та кой е по-добър, четох мнения за метални помпи и т.н. Единия е Феърлайн 89 лв другия е Кершър 130 лв

Сравнявах Феърлайн 89 лв с Black&Decker 1700W за 202 лв.Първата е с метален цилиндър -вижда се ясно през отворите. Сравнявах я по тегло с Black&Decker 1700w за 202 лв и с този Кершър- Феърлайн е почти 2 пъти по-тежък от всяка от другите 2 .Писах по-нагоре , че струята на 1400W Black&Decker за 140лв от Практикер е много слаба . никой не казва дали Black&Decker 1700W е с метална помпа, за този Кершър- със сигурност помпата е пластмасова.
Като ще е набутвация поне да е за по-малко пари -така поне аз мисля. И май ще си остана с маркуча с 1 накрайник за струя / регулиращ се конус/. Двоумя се м/у Феърлайн 75 лв Black&Decker 1700W за 169 лв
Тези водоструйки зависят от налягането на водата в тръбопровода -при слабо налягане чудеса недей очаква. Моя познат с 1400W Black&Decker се оправда с ниското налягане.
Лошото е , че тия евтините са по 3-3,5м маркуч след водоструйка. Black&Decker 1700W е с 5,5 м и там по-бива.


Потребителски аватар
g.n.g
Мнения: 254
Регистриран на: Пет 01 юни 2007 13:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот g.n.g » Сря 17 юни 2009 13:47


kris11 написа:Re : g.n.g
A дали Black & Decker PW 1700 е с метална помпа ?
И защо има такава голяма разлика между нейното тегло и теглото на FairLine 1400W - хоризонтална? ?На FairLine много ясно се вижда металния цилиндър на помпата./
А за раликата в теглото бих казал, че е почти двойна :shock

Наясно съм , че чудеса не могат да се очакват , о все пак искам да се ориентирам преди покупката



Да, с метална помпа е.
А защо е доста по-лека от тази в Метро и аз питах същото.
Е казаха ми, че на Блека е с незнам си какъв алуминии и затова
е по-лека. Абе незнам вече. Каквото и да вземеш все тази ще е.

П.П. Има ли някой сведения дали накрайниците от Керхер ще станат на Блека?
Аз имам 2 накрайника от Керхер от високият клас водоструйки ама са на вилата.


Потребителски аватар
Getoni
Мнения: 99
Регистриран на: Чет 15 мар 2007 20:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Лесидрен
Контакти:

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот Getoni » Сря 17 юни 2009 18:28


Аз ползвам Феьрлайна вече 2 месеца и съм доволен върши перфектна работа и няма никаква разлика от Керхера за 130лв. с тази разлика,че тук всичко е метално и е доста тежичка 10кг.,докато другите са играчки.От Керхерите най-добрата е К7.21МХ но тя е 750лв. иначе с такава просто разликата е огромна.


Потребителски аватар
Ronin
Мнения: 1025
Регистриран на: Съб 10 юни 2006 16:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив Kia ceed 16V 109 к.с
Контакти:

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот Ronin » Сря 17 юни 2009 20:36


Getoni написа:Аз ползвам Феьрлайна вече 2 месеца и съм доволен върши перфектна работа и няма никаква разлика от Керхера за 130лв. с тази разлика,че тук всичко е метално и е доста тежичка 10кг.,докато другите са играчки.От Керхерите най-добрата е К7.21МХ но тя е 750лв. иначе с такава просто разликата е огромна.


Е....сега ще се опитам да преведа какво казва колегата....
-А бе майнети ги тия Karcher....те само водоструйки произвеждат.....и не сам им хубави пластмасовите играчки....0-....по добре си вземете....има едни много световно неизвестни с метални помпи.....феарлайн се наричат и само в метро са чували за тях...... :bowdown ....Да ме простите ама не се здържах !


Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот KingoftheROAD » Чет 18 юни 2009 13:52


служебната водоструйка е подобна на тази, но цената е такава цифра, че не ми се мисли...


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот kris11 » Чет 18 юни 2009 21:36


Ronin написа:
Getoni написа:Аз ползвам Феьрлайна вече 2 месеца и съм доволен върши перфектна работа и няма никаква разлика от Керхера за 130лв. с тази разлика,че тук всичко е метално и е доста тежичка 10кг.,докато другите са играчки.От Керхерите най-добрата е К7.21МХ но тя е 750лв. иначе с такава просто разликата е огромна.


Е....сега ще се опитам да преведа какво казва колегата....
-А бе майнети ги тия Karcher....те само водоструйки произвеждат.....и не сам им хубави пластмасовите играчки....0-....по добре си вземете....има едни много световно неизвестни с метални помпи.....феарлайн се наричат и само в метро са чували за тях...... :bowdown ....Да ме простите ама не се здържах !


E и аз не се сдържах . Колкото и да е прехвалена марка Karcher този от 130 лв е евтина еднодневка с пластмасов цилиндър. Не може да ме убедиш , че 1 помпа с пластмасов цилиндър ще издържи повече от такава с метален. Нищо чудно тази евтниня на Karcher да е от дръпнатите.
И при 2 те водоструйки ел.мотора е сигура дръпнато производство.


Потребителски аватар
Ronin
Мнения: 1025
Регистриран на: Съб 10 юни 2006 16:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив Kia ceed 16V 109 к.с
Контакти:

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот Ronin » Чет 18 юни 2009 22:22


Много малко неща не се произвеждат в Китай....това че е пластмасова не пречи да е истинска водоструйка а водоструйките се казват KARCHER,LAVOR......и всичко останало се равнява по тях...Ако прочетеш по нагоре в темата ще видиш(има и снимки) колко водоструйки имам на karcher две с пластмасови помпи и една с метална и какво....всички работят .....доста хора казват точно за тоя малкия модел че го имат от 2 години.......Много бих се радвал да си купя водоструйка с възможности на Karcher за 89 лв....и дано да стане....аз мисля че каквото плащаш това получаваш...и много рядко има изключения.....Това е модел 3.92 ако не се лъжа ...ползвам я за всякакви лиготии....Между Karcher и феар незнам си какво можеш само да отчиташ разликите за сравнение и дума да не става ... Тази струваше около 450 лв...и е пластмасова т.е по некачествена от феар за 89 лв....поздрави...дано да убедиш някой друг...в предимствата на феарлайн
п.с Пролетта прокопах под райграса канал за питейна вода и ток на дълбочина 1.5-1.8 метра за да не разпъвам маркучи до колите..има и втори водопровод с хидрофор до сондаж под цимента защото лятото ВиК спира понякога.....пиша всичко това за да разбереш че гледам сериозно и съм отделил доста средства и време в това си начинание за домашна автомивка...
Изображение
Изображение


Потребителски аватар
Getoni
Мнения: 99
Регистриран на: Чет 15 мар 2007 20:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Лесидрен
Контакти:

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот Getoni » Пет 19 юни 2009 16:37


Не се засягай ама аз съм пробвал и Керхера от 130лв. и Феарлайна от 89лв. и разлика няма,а тази дето си ми я снимал е един клас по долу от Керхера от 750лв., просто му правех сравнение на колегата м/у двете,а вече всеки си решава какво да си купи.


Потребителски аватар
g.n.g
Мнения: 254
Регистриран на: Пет 01 юни 2007 13:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот g.n.g » Пет 19 юни 2009 22:16


Ronin написа:Много малко неща не се произвеждат в Китай....това че е пластмасова не пречи да е истинска водоструйка а водоструйките се казват KARCHER,LAVOR......и всичко останало се равнява по тях...Ако прочетеш по нагоре в темата ще видиш(има и снимки) колко водоструйки имам на karcher две с пластмасови помпи и една с метална и какво....всички работят .....доста хора казват точно за тоя малкия модел че го имат от 2 години.......Много бих се радвал да си купя водоструйка с възможности на Karcher за 89 лв....и дано да стане....аз мисля че каквото плащаш това получаваш...и много рядко има изключения.....Това е модел 3.92 ако не се лъжа ...ползвам я за всякакви лиготии....Между Karcher и феар незнам си какво можеш само да отчиташ разликите за сравнение и дума да не става ... Тази струваше около 450 лв...и е пластмасова т.е по некачествена от феар за 89 лв....поздрави...дано да убедиш някой друг...в предимствата на феарлайн
п.с Пролетта прокопах под райграса канал за питейна вода и ток на дълбочина 1.5-1.8 метра за да не разпъвам маркучи до колите..има и втори водопровод с хидрофор до сондаж под цимента защото лятото ВиК спира понякога.....пиша всичко това за да разбереш че гледам сериозно и съм отделил доста средства и време в това си начинание за домашна автомивка...
Изображение
Изображение



М/у другото има доста фирми произвеждащи водоструйки (провесионални и не) които не познаваме в БГ!!!
Съгласен съм с теб за тези две фирми, но с тях не се свършва!
Ето едно линкче за леко подсказване:

http://profesionalni-instrumenti.com/16 ... HDEM%20390

http://profesionalni-instrumenti.com/21 ... DEm%201901

П.П. Това е доста добра фирма за водоструйки!
А както и при другата техника, ние сме свикнали да чуваме и повтаряме няколко фирми.
В последствие се оказва, че това не са най-добрите фирми в света, а само най-добрите
от тези които ние познаваме! В предишен пост споменах, че продавам точно такава техника
и въпреки това, че ползвам добри отстъпки не си закупих Керхер. Не, че на са добри, но
в ниският клас има по-добри в съотношение цена/качество.

П.П.2. Това май се превърна в някакъв спор вместо да си помогнем един на друг.
Затова аз вече спирам да пиша по тази тема. А и това дето съм дал като линкове
не е фирмата в която работя! Не печеля дивиденти, а само се опитвам да помогна.
Поздрави на всички Ви. :)


chriss
Мнения: 176
Регистриран на: Чет 26 яну 2006 18:24
Автомобил: VW MK4
Двигател: ATD PD TDI
Местоположение: Русе

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот chriss » Съб 20 юни 2009 13:06


Решението е взето и избора е Феърлайн - а от 89 лв. Вчера я купих + 5 л. туба препарат за безконтактно Кершър за 25 лв. Препарата ми си видя скъпичък, някой ако може да каже как се ползва:
- разрежда ли се с вода или направо щуцера на водоструйката в тубичката
- за едно измиване колко препарат отива долу - горе, става въпрос за лека кола
- като го нанеса колко време да чакам и да го измия и т.н.
И ако има и нещо друго, особености моля да споделите, аз не съм работил с такава машинка, четох указанията и наистина има специфични неща, които ако не ги спазиш може да я повредиш.
Като я пробвам ще споделя мнение ...



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 41 госта