Водоструйка или домашна автомивка...

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Audi_RS*
Мнения: 568
Регистриран на: Вто 08 ное 2005 17:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Audi_RS* » Пон 03 мар 2008 14:09


Да кажа и аз едно мнение,след като съм работил с Керхер или там както се пише,но не върху автомобили,ами във фирма за почистване. Значи с него съм чистил плочки и бях много доволен,налягането беше достатъчно да чисти наслоената мръсотия отгоре.. Имам предвид плочки като такива по тротоарите замърсени супер много,чистих ги само с машината,без препарат без нищо... Сега разворих из нет-а но не мога да се сетя какъв е точно модела прилича на Модел: HD 5 C нещо си,но те всички си приличат по вид,разликата им е в дебити мощности и т.н. Жалко че и цените не им пише... Другото което ми направи впечатление при тази фирма е,че например ако си купите цялата водоструйка,след време ако имате нужда от някакви различни накрайници-цената им е ... майко мила,наполовина на машината та дори и повече.. луда работа е..




XpacTa
Мнения: 424
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 16:03
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот XpacTa » Пон 03 мар 2008 15:53


Ами то налягането си е достатъчно за сваляне на доста от мръсотията. Но за напълно почистена кола си трябва препарат.


VALKOV
Мнения: 264
Регистриран на: Чет 06 сеп 2007 12:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Мнениеот VALKOV » Пон 03 мар 2008 18:48


Да споделя- не доволен от БОШа слаба работа! Пари на вятъра, който не си е купил- да бяга. Става дума за АКВАТЕК 100+!!


XpacTa
Мнения: 424
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 16:03
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот XpacTa » Вто 04 мар 2008 7:50


Сподели по-подробно. Аз съм сравнително доволен от моя - AQUATAC 10 (или АКВАТЕК по твоему). Налягането ако отговаря на обещаното (100 бара) не може да е много по-голямо ако ще да става дума за водоструйка от 3000 лева. Както казах дори само с водоструйката се сваля доста мръсотия, а като се помогне с препарат колата си става идеално чиста. Безконтакно - без търкане и т.н. Твоята водоструйка има доста повече приставки и би трябвало да ти върши дори по-добра работа.


VALKOV
Мнения: 264
Регистриран на: Чет 06 сеп 2007 12:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Мнениеот VALKOV » Вто 04 мар 2008 12:05


Значи преди да я купя, миех с маркуч и гъба- сега мия с водоструйка и гъба....! Само че с 240 лв назад.


XpacTa
Мнения: 424
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 16:03
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот XpacTa » Вто 04 мар 2008 15:15


Еми да - има го тоя момент. За мен лично предимството е че не докосвам колата - няма как да я надера (ужким) и че не се мокря. Просто дори и да се опръскаш с водоструйката водата е разпръсната на емулсия и не те мокри, докато ако се разсеяш с маркуча ставаш за секунда мокър. Пък и аз не мия само една кола с нея, а и биритчеда си мие буса (който е 15-20 лева на автомивка). Освен това мисля да си я ползвам да си мия тротоара пред нас и разни такива работи. Иначе парите са много - аз затова не си взех Aquatak 100, защото просто ми се струва нецелесъобразно да се дават толкова пари за домашна водоструйка.


mufin
Мнения: 1019
Регистриран на: Пет 27 май 2005 8:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот mufin » Вто 04 мар 2008 21:37


И моята Aquatak 10 върши добра работа
Особенно с препарата


XpacTa
Мнения: 424
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 16:03
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот XpacTa » Сря 05 мар 2008 11:56


Какъв ти е препарата и как го нанасяш?


Потребителски аватар
Ronin
Мнения: 1025
Регистриран на: Съб 10 юни 2006 16:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив Kia ceed 16V 109 к.с
Контакти:

Мнениеот Ronin » Съб 26 апр 2008 23:00


След дълго четене по форума и нета стигнах до извода че водоструйката ще е Karcher и след посещение в Практикер пробвах модела 2.09

Изображение

Цена 139 лв. има го на промоция в Баумикс Пловдив за 99 лв. но е свършил....след проба в Практикер се оказа не лош вариянт но аз се усъмних в това дали примерно ще измие двигателя на колата ми и се зачоплих с продавачите и стигнахме до проба в двора на градината и сравнение с модела:

Karcher К 3.91 MD
Изображение

След пробата от мен и продавача с обикновения пистолет се оказа поне за мен че няма разлика в дебита и силата на струята проверено с ръка пред пистолета и въпреки че разликата в тт данните е за 2.09 налягане 100 бара дебит 300 литра за час...
За 3.91 налягане 110 бара регулируемо 380 литра за час....

Казах на продавача че взимам малки модел защото няма разлика между тях освен цената и той каза почакайте.......и извади от комплекта един друг накрайник който бил турбо дюза и удвоявал силата на струята ..(при малката машина липсва такъв) Пробата показа че е невъзможно да си държиш ръката на по малко от 40-50 см. понеже на 50 см. болката е непоносима и след секунда се отдръпваш....боли яко ...а на 10-20 см. гарантирам че ще раздере кожата ....въпросния накрайник го водят раздробител за силни замърсявания и с него си олюпих боята на предния капак :cry: но се спрях на време и не си личи....двигателя го измих и стана като нов без абсолютно никакъв препарат (подчертавам без препарат) дори веро не съм ползвал....за сметка на това всички лампи ми светят по таблото като коледна елха особено е упорита лампата за маслото мига непрекъснато ...ама ще изсъхне :lol: Казаха ми от магазина че не е задължително да слагам допълнителен филтър на продавача ми каза задължително да си сложа допълнителен (20 лв.) тъй като производителя не уважавал гаранция без такъв филтър същото е потвърдено и от мой колега изпатил си от същото...горещо препоръчвам модела K 3.91 MD цена в Практикер 399 лв....днес цял ден с големия ми син се мокрихме покрай колата с новата придобивка....
Надявам се съм бил полезен с информация....казаха от персонала на Практикер че същата машина щяла да е на промоция след празника с около 50 лв. надолу но дали ще е така ??
Целия комплект ми излезна 465 лв...с маркуч и накрайник + филтъра ....само да отбележа че си взех китайски маркуч 35 м.....един зелен с конци вътре ....не си вземайте от него щото като засмучи здраво водоструйката и маркуча от кръгъл става плосък .....предложиха ми в магазина някакъв на гардения за 35 лв...20 м....ама аз нали Българче .....ще го сменя следващата седмица

Последна промяна от Ronin на Нед 27 апр 2008 22:42, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
shotik
Мнения: 349
Регистриран на: Пон 09 юли 2007 21:07
Автомобил: Seat Cordoba Vario 2000
Двигател: ALM 1.6 MPI 2000
Местоположение: София
Контакти:

водоструйка

Мнениеот shotik » Нед 27 апр 2008 7:28


Колегата Ronin написа:

Пробата показа че е невъзможно да си държиш ръката на по малко от 40-50 см. понеже на 50 см. болката е непоносима и след секунда се отдръпваш....боли яко ...а на 10-20 см. гарантирам че ще раздере кожата
===============================================
Колеги,който не е ЧЕЛ инструкцията за работа с водоструйки и пароструйки да НЕ ПРАВИ така!

Там пише ,че дори при миене на гумите трябва да е на 40-50 см ,отделно от това има и графики и обяснение ,че НЕ трябва да се насочва към хора и животни,защото е опасно,това са 80-100 бара налягане.Също в дъждовно време НЕ се ползва,както и НЕ се пръска под жици с високо напрежение ,по контактите и по самата водоструйка.
Прочетете правилата за безопасно ползване!


Потребителски аватар
arrougance
Мнения: 764
Регистриран на: Вто 15 апр 2008 20:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот arrougance » Нед 27 апр 2008 14:59




Потребителски аватар
Ronin
Мнения: 1025
Регистриран на: Съб 10 юни 2006 16:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив Kia ceed 16V 109 к.с
Контакти:

Мнениеот Ronin » Нед 27 апр 2008 21:49


http://uk.youtube.com/watch?v=EmBM8wpmXcg&NR=1

http://uk.youtube.com/watch?v=ZQ_xG5Yaa3k&NR=1

http://uk.youtube.com/watch?v=d7dbG5_Ug ... re=related


Всичко е за KARCHER...демота колкото искаш ама незнам дали имат общо с нашите....


Колегата по горе е абсолютно прав ,пише че гумите и винтилите могат да се повредят и признак за това било избеляването на гумата под струята...пише го


Потребителски аватар
arrougance
Мнения: 764
Регистриран на: Вто 15 апр 2008 20:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот arrougance » Нед 27 апр 2008 22:10


а твоята karcher li e ?


Потребителски аватар
Ronin
Мнения: 1025
Регистриран на: Съб 10 юни 2006 16:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив Kia ceed 16V 109 к.с
Контакти:

Мнениеот Ronin » Нед 27 апр 2008 22:15


Да....виж какъв чаршаф съм постнал по горе....!


Потребителски аватар
arrougance
Мнения: 764
Регистриран на: Вто 15 апр 2008 20:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот arrougance » Нед 27 апр 2008 22:23


ми щото пишеше kircher за това те питам :)



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 183 госта