Водоструйка или домашна автомивка...

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
dpetrov
Мнения: 252
Регистриран на: Сря 02 май 2007 19:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот dpetrov » Вто 29 яну 2008 22:37


Здравейте,
Изчетох 2те интересни теми, които търсачката ми изкара за водоструиките... и май ще се навивам да вземам една за вкъщи... Писани ми всяка седмица пари за автомивка.....(или поне на 2 седмици веднъж).
Имате ли накакви предложения? Нещо като за домашни условия... около 200лв ще гледам да отделя....
1. Всеки хавли Керхер, но не чух хубава дума от К сериите защото били с пластмасова глава и се наебавали?
2. Някой препоръча Bosch Aquatak 10, но в гоогле даже не ми изкарва нищо за такъв модел... има някакъв 100, който е за 230лв...
3. Някой предложи Lavor? Но и за тях ненамирам много информация.
Нека някой ако е купувал наскоро да сподели мнения....
Качесто/цена от къде е купувал?
М.




dkalfov
Мнения: 989
Регистриран на: Пет 28 сеп 2007 21:32
Автомобил: corrado
Двигател: pg
Местоположение: Идем из Село
Контакти:

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот dkalfov » Вто 29 яну 2008 22:41


dpetrov написа:Здравейте,
Изчетох 2те интересни теми, които търсачката ми изкара за водоструиките... и май ще се навивам да вземам една за вкъщи... Писани ми всяка седмица пари за автомивка.....(или поне на 2 седмици веднъж).
Имате ли накакви предложения? Нещо като за домашни условия... около 200лв ще гледам да отделя....
1. Всеки хавли Керхер, но не чух хубава дума от К сериите защото били с пластмасова глава и се наебавали?
2. Някой препоръча Bosch Aquatak 10, но в гоогле даже не ми изкарва нищо за такъв модел... има някакъв 100, който е за 230лв...
3. Някой предложи Lavor? Но и за тях ненамирам много информация.
Нека някой ако е купувал наскоро да сподели мнения....
Качесто/цена от къде е купувал?
М.
щефа ми зема една за цеха ама да ти кажа голяма е че.ия не става оня ден половин час се мъча с нея и накрая си зех гъбката и маркуча и се оправи работата тези за домашни потреби са слаби и не мият как трябва ти си прецени дали няма да дадеш 100-200 лева


dpetrov
Мнения: 252
Регистриран на: Сря 02 май 2007 19:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот dpetrov » Вто 29 яну 2008 22:44


Добре... да кажем така: Колко пари трябва да се хвърлят за пароструйка... която ЩЕ ВЪРШИ РАБОТА... а няма да седи в мазето след първото измиване?


Потребителски аватар
The_Machine
Мнения: 3558
Регистриран на: Нед 17 дек 2006 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот The_Machine » Вто 29 яну 2008 22:52


Представителя на Лавор се намира в кв. Хладилника, ул. Сребърна ... де да знам към 14 май :)
Срещу спирката на 120 на пазарчето :)


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18715
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Мнениеот hooligans » Вто 29 яну 2008 23:00


според мене не си струва , първо време , второ качество , ааа The_Machine ти се ппокри , не съм забравил че имам да те черпя много :twisted:


Потребителски аватар
тръба
Мнения: 1656
Регистриран на: Сря 13 юли 2005 23:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот тръба » Вто 29 яну 2008 23:01


Втора-трета година мачкам с Лавор за 200лв.от Бриколаж.Супер доволен! Струята се регулира.Може от разпръскване до точка.Налягането е 6-като по автомивките.


dpetrov
Мнения: 252
Регистриран на: Сря 02 май 2007 19:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот dpetrov » Вто 29 яну 2008 23:13


тръба написа:Втора-трета година мачкам с Лавор за 200лв.от Бриколаж.Супер доволен! Струята се регулира.Може от разпръскване до точка.Налягането е 6-като по автомивките.

Ето има хора които са доволни... колега дай нещо модел?


Потребителски аватар
shotik
Мнения: 349
Регистриран на: Пон 09 юли 2007 21:07
Автомобил: Seat Cordoba Vario 2000
Двигател: ALM 1.6 MPI 2000
Местоположение: София
Контакти:

водоструйка

Мнениеот shotik » Сря 30 яну 2008 9:03


Преди 4-5 г от Метро купих една/тъмносиня на цвят/за 100 лв,ползвам я поне веднъж месечно и ми върши рюбота.може да и се подава топла вода до 40 градуса.Има два накраиника ,като единия е "фреза"-завихря водата и сваля мърсотията.Трябва да има налягане и дебит във водопровода за да може да се работи,иначе когато няма ползвам вода от бидон ,която се засмуква и нагнетява към водоструйката от пластмасова помпа задвижвана от бормашина.
Предимството е ,че повсяко време когато си у дома може да я ползваш и то в неограничено време,а не за 100 сек. на лев.Освен това може да се почиства баня,свалени части от кола или др-мотори,велосипеди и т.н..Ще напиша и марката но по късно,сега немога да я видя.


Водоструйката ми е марка
BUDGET-допълнено на 03.02.08 г.

Последна промяна от shotik на Нед 03 фев 2008 18:20, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
Adnan
Мнения: 3535
Регистриран на: Чет 08 фев 2007 14:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Adnan » Сря 30 яну 2008 9:20


dpetrov написа:
тръба написа:Втора-трета година мачкам с Лавор за 200лв.от Бриколаж.Супер доволен! Струята се регулира.Може от разпръскване до точка.Налягането е 6-като по автомивките.

Ето има хора които са доволни... колега дай нещо модел?


P.S. Лавор идват с гаранция поне 1-2 години в зависимост от модела. Само има едно малко изключение транспорта на сервиза не се заплаща.


dpetrov
Мнения: 252
Регистриран на: Сря 02 май 2007 19:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот dpetrov » Сря 30 яну 2008 10:00


Мерси колеги... то и мене ми трябва нещо такова... Значи, засега не чух лоша дума за Lavor... някой да има Bosch Aquatak? Да каже някоя дума и за нея?


Потребителски аватар
R@do
Батето
Мнения: 5449
Регистриран на: Пон 17 яну 2005 10:47
Автомобил: Audi 80
Двигател: ABK 1993
Местоположение: В планината

Мнениеот R@do » Сря 30 яну 2008 12:31


Ще използвам темата н колега, за да не отварям нова:
каква водоструйка трябв ада си взема за да мога да ползвам вода от кладенец? или трябва допълнителна помпа..каква?


Потребителски аватар
Adnan
Мнения: 3535
Регистриран на: Чет 08 фев 2007 14:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Adnan » Сря 30 яну 2008 12:37


R@do написа:Ще използвам темата н колега, за да не отварям нова:
каква водоструйка трябв ада си взема за да мога да ползвам вода от кладенец? или трябва допълнителна помпа..каква?


Водата в водоструйката трябва да влиза посотянно не е необходимо да е под някакво налягане. Налягането се създава вътре в самата машина вече.
Но трябва водата да е постоянна, в товя случай ако ще взимах от кладенец :
1. Трябва водата да е чиста без боклуци по нея. В машината има филтри които се сменят през интервал и са консуматив. Филтрите са финни и се задръсват от чешмяната вода.
2. За да докараш водата до машината от кладенеца ти трябва помпа предполагам елекрическа или бензинова, машината няма смукател за вода нито резервоар.

Всичко това е за машините на Лавор. Ако по една или друга причина влезе боклук в машината гаранциято отпада, изрично го пише.


dpetrov
Мнения: 252
Регистриран на: Сря 02 май 2007 19:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот dpetrov » Сря 30 яну 2008 12:39


Adnan написа:
R@do написа:Ще използвам темата н колега, за да не отварям нова:
каква водоструйка трябв ада си взема за да мога да ползвам вода от кладенец? или трябва допълнителна помпа..каква?


Водата в водоструйката трябва да влиза посотянно не е необходимо да е под някакво налягане. Налягането се създава вътре в самата машина вече.
Но трябва водата да е постоянна, в товя случай ако ще взимах от кладенец :
1. Трябва водата да е чиста без боклуци по нея. В машината има филтри които се сменят през интервал и са консуматив. Филтрите са финни и се задръсват от чешмяната вода.
2. За да докараш водата до машината от кладенеца ти трябва помпа предполагам елекрическа или бензинова, машината няма смукател за вода нито резервоар.

Всичко това е за машините на Лавор. Ако по една или друга причина влезе боклук в машината гаранциято отпада, изрично го пише.


Как така се задръстват от чешмяна вода? По-скоро от хлора да се натрупва някъде котлен камък знам ли и аз... Другото което четох, е хубаво отпред главата да е алуминиева, че пластмасовите бързо бързо се скапват..


Потребителски аватар
Jerom
Мнения: 2703
Регистриран на: Пон 29 ное 2004 10:45
Автомобил: Golf II
Двигател: RF
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Jerom » Сря 30 яну 2008 13:09


dpetrov написа:
Adnan написа:
R@do написа:Ще използвам темата н колега, за да не отварям нова:
каква водоструйка трябв ада си взема за да мога да ползвам вода от кладенец? или трябва допълнителна помпа..каква?


Водата в водоструйката трябва да влиза посотянно не е необходимо да е под някакво налягане. Налягането се създава вътре в самата машина вече.
Но трябва водата да е постоянна, в товя случай ако ще взимах от кладенец :
1. Трябва водата да е чиста без боклуци по нея. В машината има филтри които се сменят през интервал и са консуматив. Филтрите са финни и се задръсват от чешмяната вода.
2. За да докараш водата до машината от кладенеца ти трябва помпа предполагам елекрическа или бензинова, машината няма смукател за вода нито резервоар.

Всичко това е за машините на Лавор. Ако по една или друга причина влезе боклук в машината гаранциято отпада, изрично го пише.


Как така се задръстват от чешмяна вода? По-скоро от хлора да се натрупва някъде котлен камък знам ли и аз... Другото което четох, е хубаво отпред главата да е алуминиева, че пластмасовите бързо бързо се скапват..

ами задръстват се... то по тези стари тръби има всичко.трябва си филтърче за твърди частици преди водоструйката. Не е задължително, но е препоръчително


Потребителски аватар
Adnan
Мнения: 3535
Регистриран на: Чет 08 фев 2007 14:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Adnan » Сря 30 яну 2008 13:31


Jerom написа:ами задръстват се... то по тези стари тръби има всичко.трябва си филтърче за твърди частици преди водоструйката. Не е задължително, но е препоръчително


:да:



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 48 госта