Включи се в кампанията на VWclub.bg "Да помогнем на Вальо - Snejoky"!
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria
Дата и час: Пет 21 Ное 2014 22:22

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 632 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 43  Следваща
Автор Съобщение
POST Заглавие: Re: Водоструйка или домашна автомивка... Публикувано на: Сря 01 Юни 2011 14:53 
Аватар

Местожителство: Перник
Най-елементарното е да си купиш У-филтър месингов.Има ги във всеки магазин за водопроводни части.Слага се преди или след водомер,а ти може да си го сложиш точно преди водоструйката! :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Водоструйка или домашна автомивка... Публикувано на: Сря 01 Юни 2011 16:08 

Местожителство: Стралджа
Купих си такъв но доста е едричка мрежата вътре но все пак благодаря за съвета.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Водоструйка или домашна автомивка... Публикувано на: Сря 01 Юни 2011 16:31 

Местожителство: BAPHA
Автомобил: A4 B6
Двигател: AVF
Да се похваля и аз колеги - взех си водоструйка PowerPlus за 89 лв от Алати Варна. Фирмата е някаква белгийска, не бях я чувал, но бях решил да взема нещо по-евтино, понеже ще се ползва само за моята кола. Вече съм я ползвал 6-7 пъти и смея да твърдя, че ми върши прекрасна работа. Има си и отделно контейнерче за препарат, като аз там слагам авто шампоан и ефекта е доста добър. Ето кой е модела :

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Водоструйка или домашна автомивка... Публикувано на: Сря 01 Юни 2011 16:37 
магистрален бандит
магистрален бандит
Аватар

Местожителство: София
Автомобил: 07 Golf V Tdi
Dobromirski написа:
Ето ме отново в темата............

Всичко е супер, само дето цената и е.... :deal
http://www.ionicsystemsbulgaria.com/sea ... ower+packs

:bishop

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Водоструйка или домашна автомивка... Публикувано на: Сря 01 Юни 2011 19:04 
Аватар

STEYN написа:
Да се похваля и аз колеги - взех си водоструйка PowerPlus за 89 лв от Алати Варна. Фирмата е някаква белгийска, не бях я чувал, но бях решил да взема нещо по-евтино, понеже ще се ползва само за моята кола. Вече съм я ползвал 6-7 пъти и смея да твърдя, че ми върши прекрасна работа. Има си и отделно контейнерче за препарат, като аз там слагам авто шампоан и ефекта е доста добър. Ето кой е модела :

Изображение

Понеже продавам машинарии ще ти кажа че 300% е китайска за тая цена, в което няма нищо лошо де.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Водоструйка или домашна автомивка... Публикувано на: Сря 01 Юни 2011 20:26 
Аватар

Всички тези машини са с пластмасови глави.За да ви изкарат по-дълго време завържете с нещо спусъка на пистолета и пускайте машината директно от копчето.В противен случай рискувате главата на машината да замине за отрицателно време.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Водоструйка или домашна автомивка... Публикувано на: Чет 02 Юни 2011 10:11 

Местожителство: Перник
Може ли само да разясниш, какво се постига така, че и аз съм се насочил да си вземам някаква за колата?

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Водоструйка или домашна автомивка... Публикувано на: Нед 05 Юни 2011 22:34 
Аватар

Местожителство: в гаража
Автомобил: neshto nezakonno
Двигател: 2.9 VR6
Предполагам ,че като пуснеш спусъка става много голямо налягане в самата помпа докато изключи и има вероятност да се спука щото е от пластмаса

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Водоструйка или домашна автомивка... Публикувано на: Пон 06 Юни 2011 17:52 
Аватар

Като спреш да работиш с машината и пуснеш спусъка,в помпата се получава хидравличен удар и главата се пръска.За да не се случва това,завръзваш спусъка на пистолета с въже или нещо от сорта и пускаш,и спираш машината директно от копчето.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Водоструйка или домашна автомивка... Публикувано на: Пон 06 Юни 2011 21:31 

Местожителство: Велико Търново
rosen79 написа:
Като спреш да работиш с машината и пуснеш спусъка,в помпата се получава хидравличен удар и главата се пръска.За да не се случва това,завръзваш спусъка на пистолета с въже или нещо от сорта и пускаш,и спираш машината директно от копчето.

Абсолютно вярно
Имах Bosh Aquatak 10 и точно това се случи след 3 годишна експлоатация
Все пак струваше 150лв и си е избила парите 5 пъти :D

Сега си взех по-сериозна Stihl
Изображение
по-мощна е и по -удобна

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Водоструйка или домашна автомивка... Публикувано на: Пон 06 Юни 2011 21:35 

Местожителство: Велико Търново
dsmt написа:
Някой знае ли дали водоструйките Stihl имат възможност за добавяне на пенообразувател за безконтактно миене или както там се нарича ?

Имат си в комплеката, даже и моята, която е най-малкия модел
Освен това имат възможност за доста интересни аксесоари, като например пясъкоструй :!:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Водоструйка или домашна автомивка... Публикувано на: Чет 16 Юни 2011 19:00 

Местожителство: na selo
Автомобил: Mercedes-Benz W203 C200 CDI
Ами не успях да си взема STIHL-магазинът беше затворен :Mr Green Fun
Затова си взех една Karcher K 5.520.
Скъпичка е ,ама никъде не открих информация каква и е помпата...та в този ред на мисли дано не съм сгафил яко :screwy .....а не ми се отваря да я погледна,че да не прецакам гаранцията.

За STIHL-a си пише,че са с алуминиеви глави....

Прикачени файлове:
_IGP2701_fhdr.jpg
_IGP2701_fhdr.jpg [ 239.36 KiB | Прегледано 461 пъти ]
Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Водоструйка или домашна автомивка... Публикувано на: Съб 20 Авг 2011 19:37 

Местожителство: блг
В метро гледах керхер 3.480m някой има ли някаква информация каква е що е.. :обичам ви

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Водоструйка или домашна автомивка... Публикувано на: Нед 21 Авг 2011 0:19 
Аватар

Местожителство: Plovdiv/Strasbourg-France
rosen79 написа:
Всички тези машини са с пластмасови глави.За да ви изкарат по-дълго време завържете с нещо спусъка на пистолета и пускайте машината директно от копчето.В противен случай рискувате главата на машината да замине за отрицателно време.

И аз така правех със служебната струйка :D Взе да се преебава нещо и почнах да я пускам и спирам само от копчето и така си работеше още много време без проблем.Така, че колегата е прав за тази работа със спусъка :beer Ако искате машина от рода на 100лв да кара дълго пускайте и спирайте само от копчето :mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Водоструйка или домашна автомивка... Публикувано на: Вто 23 Авг 2011 21:23 

Местожителство: Varna
Здравейте колеги!
Имам няколко въпроса,ще съм благодарен да чуя компетентните ви мнения!
Купих си водоструйка Lavor power 15 е модела с алуминиева помпа за 140лв от Бриколаж.Във трабата за входящата вода има пластмасов филтър,който е в комплекта но като гледам е с доста големи дупки и едва лище спре нещо.Ползвам вода от ВИК мрежата,та мисълта ми е има ли нужда от някакъв допълнителен филтър да се сложи на маркуча?Също кажете някой препарат за безконтактно,който да купя на дребно от някъде (във Варна или фирма работеща с Еконт) за дребно имам впредвид 1-2л не тубите от по 5-6л за по 40-50лв.И още едно притеснение:Ползвах машинката само веднъж и към края на миенето тя се изфорсира на няколко пъти след което отново продължи на нормални обороти.Докато се форсираше налягането падна много и после пак се появи.Дали водата нещо не и отиде както трябва(макар че налягането беше толкова силно че бързата връзка на 2 пъти изби)или просто съм поредният,който след първото миене ще си ползва гаранцията.Уж всички казват че Лавор са добри на нея пише че е правена в Италия,но аз съм тревожен нещо :)!

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 632 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 43  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа