Шум при натискане на съединителя

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Потребителски аватар
vlukarev
Мнения: 29
Регистриран на: Пон 10 юли 2006 14:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Шум при натискане на съединителя

Мнениеот vlukarev » Вто 08 апр 2008 15:08


Става пърпос за LUPO 1.0 (AHT) 99г.
Отскоро когато колата е загряла и натисна съсединителя се чува странен шум. Като пусна съединителя шума изчезва. След търсене из форума намерих причината за този шум - аксиален лагер. Поне за момента няма проблем с превклчването на скоростите.

Лагера съм го поръчал и ще го сменя. Въпроса ми е колко струва поцедурата по смяна на лагера? Ако е около 200 лв. не е ли по-добре да сменя и съединителя така и така ще се свалят скоростите. Колко струва приблизително комплект съединител?




Потребителски аватар
Anbuch
Полохолик
Мнения: 3278
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 23:53
Автомобил: VW POLO 6R
Двигател: CGGB 2010г
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнениеот Anbuch » Вто 08 апр 2008 15:19


Ами незнам за лупо полко струва комплекта ,но на поло,на един сруващ към 200 лв комплект ,ако вземеш само аксиален лагер е 40 лв. Поотделно ако купуваш частите цената излиза повече от 200 лв. За съжаление смяната на съединителят е по скъпичка при нас защото всичко излиза от долу на автомобила и трябва да се разкачат полуоски ,чудесии и самата смяна (на която и да е част по съединителят )е около 80-90 лв. При опелите дето всичко излиза отгоре смяната е 20-30 лв. Тъй ,че ти си реши ,но според мен не купувай нищо преди да си го отворил и видял какво му е състоянието. Ако феродото на диска е много малко останало или пък му се е разбила сърцевината и има луфт - хич и не се замисляй ,ами вземай направо комплект (макар и огледалният диск да си е привидно здрав)
п.п. Поне така бих постъпил аз :wink:


Потребителски аватар
maslinkov
Мнения: 1700
Регистриран на: Вто 03 юли 2007 7:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен
Контакти:

Мнениеот maslinkov » Вто 08 апр 2008 15:28




Потребителски аватар
vlukarev
Мнения: 29
Регистриран на: Пон 10 юли 2006 14:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот vlukarev » Вто 08 апр 2008 19:01


Благодаря за отговорите. Първо ще го отворя и тогава ще купувам.



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта