Polo 1.4 - Проблем празен ход студен старт

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Потребителски аватар
MaLixx
Мнения: 73
Регистриран на: Сря 13 май 2009 9:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Нова Загора

Re: vw polo 1.4 проблем празен ход студен старт

Мнениеот MaLixx » Нед 06 апр 2014 0:21


Колега freelancer в Шивачево има една морга и наскоро гледах поло и ибиза със същите мотори. Шефа е точен и дава да сменяш, докато нацелиш проблема. Все пак имай го като информация. :)




Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

Re: vw polo 1.4 проблем празен ход студен старт

Мнениеот freelancer » Пон 07 апр 2014 7:00


Мерси за инфото колега, но вкъщи заприлича на автоморга. :biggrin
Взех си дросел клапа, имам и еку! Имам още бобина с комутатор, темп. датчик, ПЦВ клапанче, хидравлична помпа, водна помпа(старата), пистов ремък (почти нов, не ми бяха сложили точният размер, но пак ставаше), МАП сензор.
Най комичното е, че се оправи за сега, последно смених МАП-а, но не знам до кога. Тази сутрин я запалих, пуснах фаровете и тръгнах, като пич, никакъв проблем, само я чакам пак да почне и ще сменям клапата, после и екуто, ако не спре с капризите. :mhihi


Потребителски аватар
dj_tuhla
Мнения: 1397
Регистриран на: Съб 18 фев 2006 0:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голо Бърдо

Re: vw polo 1.4 проблем празен ход студен старт

Мнениеот dj_tuhla » Сря 09 апр 2014 10:33


Провери налягането на бензина :deal


Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

Re: vw polo 1.4 проблем празен ход студен старт

Мнениеот freelancer » Сря 09 апр 2014 11:08


3 пъти го мерих, даже последният път един приятел ми счупи тръбичката към вакуум регулатора, като я вадеше за да види дали се вдига налягането, ами вдигна се, ама после сменях тръбичката.
Налягането ми е около 2,4 бара, без вакуум отива на 3 бара.
Чел съм ти темите колега, за твоите премеждия с бензиновата помпа, но при мен налягането си е ок. Явно не е от там проблема.
Пък и в движение също щях да имам проблеми.
Пак ми светна ЕРС лампата, отново след смяна на МАП сензора, дава грешка за МАП-а!!!!!!
Три МАП-а слагах, единия ми го измери май единственият истински диагностик в Казанлък, Ангел и ми каза, че работи.
Според него проблема е в ЕКУ-то!
При един колега след смяна на дросел клапата с нова, пак даваше грешка за дросел клапа и мисля, че имам същият случай. Явно екуто не може да си сметне количеството въздух и имам проблем с хардуера.
Съжалявам, че купих дросел клапа, но ще я сменя и нея за всеки случай и ще сменям еку след това, мисля, че няма да имам проблем с продажбата на клапата или може да си я оставя за резерва. :biggrin
След предстоящите смени ще уведомя колегите и особено форума на сеат, където е пълно с гаснещи АКК и АУД. :biggrin


Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

Re: vw polo 1.4 проблем празен ход студен старт

Мнениеот freelancer » Чет 17 апр 2014 20:54


Днес смених дросел клапата и резултата е същият! Промяна няма!
Явно ще продавам дросел клапа, който иска да ми пише на лични! Давам я и за проби. :c020
Имаше разминаване с температурата, която дава температурният датчик, с тази на таблото и с тази, която показваше на диагностичната апаратура, около 10 градуса. Може да съм попаднал на менте! За сега ще наблюдавам.
Диагностика (Ангел) беше много коректен, много съм доволен!
Според него може и екуто да се бърка, светна ми на 2 пъти ЕРС то и изгасна, като я вкарам в обороти, светна в движение, на 3 та, на светофари.
Готвя се за смяна на екуто с друго и след това не знам вече. :confused
Тази кола не може да си намери все още майстора, направо не мога да повярвам. :icon_sad


rumbateh
Мнения: 7
Регистриран на: Нед 02 окт 2011 11:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Limasol / Cyprus

Re: vw polo 1.4 проблем празен ход студен старт

Мнениеот rumbateh » Пон 21 апр 2014 19:47


Колега аз имах подобен проблем и го реших вчера но искам да го пусна като нова тема за да могат да го четат всички



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 154 госта