Polo 6N2 AUD 2001 - проблем с ел. стъклата?

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
vasu
Мнения: 16
Регистриран на: Чет 17 юни 2010 11:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Polo 6N2 AUD 2001 - проблем с ел. стъклата?

Мнениеот vasu » Сря 17 сеп 2014 8:52


Здравейте, колата е двувратка и се надявам някои от вас да успее да ме насочи към проблема или читав майстор който да помогне:

От както започнаха валежите явно има вода някъде и онзи ден си намерих колата със свалени прозорци. От тогава прозорците постоянно се свалят щом ключа не е на таблото (контакт/запалена). Понякога е мигновенно, понякога след 5-10 минути, но е много гадно. Разкачих ключалките, копчетата за стъклата и алармата с надеждата някои от тях да прави проблема, но прозорците продължават да се свалят. Явно има още някакъв модул или реле което управлява прозорците, но не знам къде вече да търся. На всичко отгоре лявото моторче взе да качва прозореца много бавно (мъчи се, явно като е заварило на сваляне се е повредило, но изключвам обичайният проблем с водачите). Прави ми впечатление, че когато се свалят сами не се свалят плавно както от копчетата, ами насечено на тактове и дори когато прозореца е най-долу моторчетата продължават да цъкат.
Ще съм благодарен да ме насочите къде другаде да търся проблема - колата е без фабрична аларма и до колкото четох няма комфорт модул. Общо взето в момента ми се налага да си разкачам акумулатора, тъй като иначе не смея да я паркирам никъде с тези прозорци.

Всякакви предложения са добре дошли :confused :beer




mustafa89
Мнения: 22
Регистриран на: Пон 05 мар 2012 19:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Kubrat

Re: Polo 6N2 AUD 2001 - проблем с ел. стъклата?

Мнениеот mustafa89 » Сря 17 сеп 2014 14:51


Здр колега имам същото поло има претпазители (бушони), може да ги махнеш до като откриеш проблема. Да не ти се налага да откачаш захранването.


vasu
Мнения: 16
Регистриран на: Чет 17 юни 2010 11:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Polo 6N2 AUD 2001 - проблем с ел. стъклата?

Мнениеот vasu » Сря 17 сеп 2014 22:10


Ами при мен не се получи с предпазителите. Днес може би открих проблема. Помпата за централното, която се намира в багажника почти си плуваше и беше корозирала страшно много. Почистих я много добре и за сега всичко изглежда наред, но не смея да кажа че проблемът е решен. Иначе утре ще търся ново моторче за шофьорската врата тъй като е сдало багажа.
Edit: Потвърждавам проблема - вакум помпата на централното (корозия в клупонга) :beer



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 100 госта