Polo 6n2 1.4 16v 2001 AUA - Гасне в движение

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
polo_vw
Мнения: 30
Регистриран на: Сря 14 май 2014 4:46
Автомобил:
Двигател:

Polo 6n2 1.4 16v 2001 AUA - Гасне в движение

Мнениеот polo_vw » Съб 18 окт 2014 8:30


Два пъти ми се случва при каране със скорост над 120-130 км/ч и при изключване от скорост двигателя гасне и светва акумулаторчето на таблото.След това паля трудно и двигателя тресе и тръгва пак да гасне.Прави го и на бензин и на газ.За да подкарам колата просто трябваше да натисна повечко газта и да я държа на над 1500 оборота за да тръгна.След това колата си върви нормално и като я загася после си пали нормално.
Аз се съмнявам в maf сензора(дебитомера) ,защото на диагностиката ми дава грешка за него.-Не мога да го открия къде се намира за да го почистя,а иначе си отчита стойности но явно не са много верни.
Сменил съм на скоро свещи,кабели,(ангренаж,тампон на двигателя и водна помпа-ако има значение).
Съмнява ме също да е от бобината.Бензиновата помпа също чувам,че работи.

МАФ сензора със сигурност ми прави проблеми,но самото гаснене дали е от него не знам,лошото е че търсих около въздушния филтър и не го намирам,на някой модели е на EGR клапана,но при мен не е така.
От диагностиката за ламбда и О2 сензор ми дава N/A.




Потребителски аватар
4i4o-dido
Мнения: 826
Регистриран на: Пет 02 юни 2006 17:40
Автомобил: POLO 1.6 6N
Двигател: AEA 1995
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Polo 6n2 1.4 16v 2001 AUA - Гасне в движение

Мнениеот 4i4o-dido » Съб 18 окт 2014 11:32


A газовата каква е?


polo_vw
Мнения: 30
Регистриран на: Сря 14 май 2014 4:46
Автомобил:
Двигател:

Re: Polo 6n2 1.4 16v 2001 AUA - Гасне в движение

Мнениеот polo_vw » Съб 18 окт 2014 12:29


4i4o-dido написа:A газовата каква е?

-Fobos 4
То и на бензин го прави проблема,не е от газовата


jijane
Мнения: 421
Регистриран на: Нед 08 юли 2007 23:14
Автомобил: Караше Honda Civic
Двигател: D14Z4 1998
Местоположение: Пловдив

Re: Polo 6n2 1.4 16v 2001 AUA - Гасне в движение

Мнениеот jijane » Нед 19 окт 2014 8:14


МАФ нямаш. Покарай известно време само на бензин(100-200 км) и после виж как е.


Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

Re: Polo 6n2 1.4 16v 2001 AUA - Гасне в движение

Мнениеот freelancer » Пон 20 окт 2014 7:05


Колега, още ли го търсиш тоя МАФ..... :icon_lol Колко човека трябва да ти кажат, че нямаш МАФ, а си с МАП! Ако не вярваш на хората от този форум може да погледнеш в този форум, надявам се, че разбираш английски език, щом сканираш сам.
ЦЪКНИ ТУК
Явно тия гурели дават на диагностика МАФ, а имат МАП, но както ти казах и преди зависи от софта с, който четеш тъпото еку. :c020
За да гасне в движение, значи има най вероятно бедна смес, а защо се получава така нямам идея. Като отправна точка може да използваш факта, че го прави и на газ и на бензин и така да изключиш някои от нещата. Виж си ламбдата какво показва! От МАП сензор не може да ти изгасне в движение според мен, но може да направиш проба да караш без него и да видиш какво се случва. Може да разкачиш и ламбда сондата и пак да пробваш. И при двете екуто си има резервен вариант и си взима стойности по дефолт, колата се движи макар и не много добре, но не трябва да гасне! Аз карах един ден без ламбда сонда и нямаше проблеми. Махал съм и МАП-а и пак си върви.
И отиди на сервиз, където хората имат БОШ да ти направят една качествена диагностика. Възможно е и газовата да бърка бензиновият комп. Кофти адаптации.
Покарай няколко дена на бензин само, да видиш какво се случва и какво ще ти излезе, като грешка.
Почисти си МАП-а със спрей за сензори, но имай предвид, че този датчик не се разваля лесно! Как разбрах ли? По трудният начин, след като го смених с още 2! Това, че ти дава грешка за МАП-а не означава, че проблема е в МАП-а. :c020
Ти си с две ламбди сонди, ако не се лъжа, едната на двигателя, другата около катализатора. Свети ли ти някоя лампа на таблото?
Ламбда сонда и О2 сензор е едно и също! :c020



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 150 госта