Polo 1.4 mpi 60hp 2000г проблем с двигателя

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Tihi4
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 13 апр 2015 18:11
Автомобил:
Двигател:

Polo 1.4 mpi 60hp 2000г проблем с двигателя

Мнениеот Tihi4 » Пон 13 апр 2015 18:20


Здравейте, имам поло 1.4 mpi 60hp 2000г

Проблема е следния - когато подам рязко газ от място първо мотора тръгва да гасне и след това се изфорсира, това го прави само на бензин.
Сложих му ГАЗ, но обикновенна и имах едни гърмежи които изчезнаха от самосебе си, вследствие на тези гърмежи спуках кората на въздушния филтър и 2 пъти колектора, в момента съм го залепил там където е спукан но мисля че смуче от там въздух. Четох за подобни проблеми но не мисля че е от температурния датчик, възможно ли е да от колектора или да съм прецакал дебитомер (незнам дали има не съм се заглеждал) ...




goforit
Мнения: 89
Регистриран на: Чет 19 юли 2012 10:47
Автомобил:
Двигател:

Re: Polo 1.4 mpi 60hp 2000г проблем с двигателя

Мнениеот goforit » Вто 14 апр 2015 9:44


Нямаш дебитомер.
Имаш ли ресет реле, ламбда емулатор или нещо подобно ? Не бива да смуче въздух - ще се дави, киха, кашля, придърпва, гасне и т.н.

Как смяташ да я настроиш тая газова, че да работи и на бензин двигателя ? Ние с ГИ-тата едвам ги настройваме да не се шашка компа, за обикновена не ми се мисли. Ако отчита богата/бедна смес ще запише грешки в компа и после проблема който описваш е напълно нормален (даже се радвай ако е само това).


Tihi4
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 13 апр 2015 18:11
Автомобил:
Двигател:

Re: Polo 1.4 mpi 60hp 2000г проблем с двигателя

Мнениеот Tihi4 » Вто 14 апр 2015 15:01


Имам ламбда да но тя си работи перфектно преди 2 дни я замерих в 1 сервиз.

А за газта нямам проблеми относно компютъра само докато я настроя ми даваше грешки и за това мисля си че патка от богата/бедна смес, но след като спряха тези гърмежи я закачих на лаптопа ми и нямаше грешки, единственно ABS и Airbag.


Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

Re: Polo 1.4 mpi 60hp 2000г проблем с двигателя

Мнениеот freelancer » Пон 20 апр 2015 7:26


Имаш МАП сензор намира се на всмукателния колектор може да го свалиш, държи се на две рапидки, огледай мембранката му, една бяла, ако е сцепена значи е заминал. Обикновено клати обороти ако е заминал, не може да си сметне въздуха екуто и няма мощност, гасне при по рязко подаване на газ. Изчисти го ако има масло в него. Ако е заминал ми пиши на лични да ти пратя друг, имам един резервен и работещ. Не съм на ти с газовите уредби, но знам, че с тия пластмасови колектори и това гърмене ще имаш проблеми с тази обикновена газова, за това се слага само газов инжекцион. Още повече, че екуто на тези двигатели е адаптивно и ако сместа при газ е кофти ще ти бърка и бензиновата смес и няма да върви и на бензин.
Ако не ти пука за колата я карай така и като се скапи съвсем я карай към моргата за скрап, колкото изкара.


Потребителски аватар
mad.tv2
Мнения: 49
Регистриран на: Чет 06 ное 2014 0:49
Автомобил: Golf 5
Двигател: BCA 2004
Местоположение: стара загора

Re: Polo 1.4 mpi 60hp 2000г проблем с двигателя

Мнениеот mad.tv2 » Съб 25 апр 2015 16:40


имам същия проблем с първоначалното подаване на газ и гаснене ако не се изфорсира двигателя


Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

Re: Polo 1.4 mpi 60hp 2000г проблем с двигателя

Мнениеот freelancer » Вто 05 май 2015 7:32


И кода на двигателя е?
Реторичен въпрос, но все пак? :mhihi



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 135 госта