Поло IV (9N) 2002 година ,1.2 64коня 3 цилиндъра - Мнение

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Klen
Мнения: 18
Регистриран на: Пет 24 дек 2010 9:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: PLD

Поло IV (9N) 2002 година ,1.2 64коня 3 цилиндъра - Мнение

Мнениеот Klen » Съб 29 авг 2015 9:31


Здравейте колеги,имам едно питане относно прословутите 3 цилиндрови двигатели на WV . Живея в Германия и съм решил да купувам кола на майка ми.Работата е , че попаднах на едно Поло,което потвърди митовете на българските автоджамбази - собственичката е жена на 62 години,медицинска сестра,живееща в малко планинско градче,която е пред пенсия и иска да си продаде колата,защото с мъжа й не искат да поддържат две коли.Първа собственичка е и буквално е карала колата само до работа и обратно.
Колата е на 75 000 км и няма абсолютно никакви забележки откъм външен,вътрешен вид и каране.Взета е директно от завода на VW и е обслужвана само в сервиз ест.Колата е 2002 година 1.2 64 коня.Единствено това,което ми направи впечатление е малко странен ръмжащ звук,при движение,когато работи климатика,но мъжа й ми каза ,че това било донякъде нормално.Какво ви е мнението за този мотор и има ли някой,който се е сблъсквал с него.Питам , защото колата страшно много ми хареса и е много поддържана - жената си я е гладала направо като дете и дори останах с впечатлението,че въобще не иска да я продава,но мъжа и настоява,понеже за 2-3 години разходите по колата са колкото себестойността й.Освен това има страшно много кандидати за нея и трябва да реша до понеделник.Колата ще бъде за майка ми,за да ходи до работа и обратно в града и чат пат на село при баба ми.Разрових се във форума и прочетох доста мнения,но ми направи впечатление,че хората,които са имали такива коли не казват нищо лошо за тях, а останалите са доста скептични относно тези двигатели.Честно да си кажа аз дори не знаех че има толкова стари модели с 3 цилиндрови двигатели - мислех си,че тези неща са се появили последните 5-6 години. :redface
Интересува ме - вървеж,разход в града,има ли въобще смисъл да се слага газ,поддръжката като цена как върви,вярно ли е че тези мотори са с верига и четох нещо от сорта на "тези двигатели не се ремонтират от главата надолу" , но не го разбрах точно.Питам,защото самата кола наистина е много добре поддържана и карана и според мен въобще не е за изпускане. :beer :flag_bulgaria




Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Мнение за Поло IV (9N) 2002 година ,1.2 64коня 3 цилинд

Мнениеот muns61 » Съб 29 авг 2015 17:12


Ако мотора е обслужван редовно - смяна на масло и филтър, няма проблеми. Имал съм досег с таксита Фабия по на 500 хиляди. Не е бегачка, но е добър и евтин за овслужване и ремонт.


Yavka
Мнения: 14
Регистриран на: Вто 15 фев 2011 17:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Мнение за Поло IV (9N) 2002 година ,1.2 64коня 3 цилинд

Мнениеот Yavka » Нед 30 авг 2015 3:04


На майка ми колата е Поло 2002 9n, само че двигателят е 1.4 75кс. Нашата я взеха на 5 години от друга жена тук в България на 45к км, сега е на около 70к, така че не е вярно, че няма запазени коли. Та по въпроса за този двигател не мога да кажа нищо. Но по останалата част. За периода, през който майка ми я има са сменени само един лагер на едното предно колело, не помня кое. Май като цяло е само това, като не броим обслужването. Сега дойде време и за съединител, защото се кара само градско.
П.П. Забавих да напиша и нашата издава "ръмжащ" звук от климатика, но като поработи се оправя, мисля че го прави само когато е пусната вътрешната циркулация.



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 49 госта