Питане за горивен филтър на Polo

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
hipokrat
Мнения: 74
Регистриран на: Сря 02 апр 2008 15:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Питане за горивен филтър на Polo

Мнениеот hipokrat » Пон 12 яну 2009 11:41


Колкото и нелеп да е, въпроса ми е къде точно се намира горивния филтър на Polo 1998, 1,4, 16V ?




Потребителски аватар
lrlmodo
Мнения: 4356
Регистриран на: Нед 26 ное 2006 19:51
Автомобил: Zafira OPC
Двигател: Z20LET
Местоположение: София, Овча купел

Мнениеот lrlmodo » Пон 12 яну 2009 11:57


отдолу до резервоара, до помпата е :wink:


Потребителски аватар
freestyler911
Мнения: 2609
Регистриран на: Съб 29 мар 2008 14:20
Автомобил: VW polo
Двигател: AEX 1996
Местоположение: София

Мнениеот freestyler911 » Пон 12 яну 2009 11:59


или лягаш под колата отзад и гледаш пред резервоара , или най удобно на канал , остава точно пред резервоара, няма начин да го пропуснеш , смяната е елементарна , но преди да го купи , виж дали е с щипки или винтчета , ще ти е нужна отверка и клещи ....

Малко бенц ще потече ама не е страшно .

И все пак потърси канал , най удобно е


hipokrat
Мнения: 74
Регистриран на: Сря 02 апр 2008 15:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот hipokrat » Пон 12 яну 2009 12:08


мерси много, щя залягам, довечера :)


Потребителски аватар
Anbuch
Полохолик
Мнения: 3278
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 23:53
Автомобил: VW POLO 6R
Двигател: CGGB 2010г
Местоположение: Хасково
Контакти:

Re: Питане за горивен филтър на Polo

Мнениеот Anbuch » Чет 15 яну 2009 15:55


Anbuch написа:Преди време бях писал на един колега който се интересуваше :

Изображение

Изображение

Бензиновият филтър представлява един цилиндър с 2 тръбички от двата си края. На новият филтър ще имаш пластмасови тапички с които са запушени тръбичките. Ако имаш канал работата ще е доста по лесно ,но аз и без канал се справям. Само повдигам колата на крик от единият край и поставям 2 резервни гуми с джантите под колата ,ако случайно стане гаф с крика, да не ме смачка колата (това едва ли ще се случи ,ама за по-сигурно). Трябва ти само една кръстата отверка! Първо развиваш единият болт на пластмасовата скоба с която се държи филтъра за купето и изваждаш филтъра от скобата му. После вземаш едната тапичка от новият филтър. Развиваш болтчето на едната от металните скоби за да се освободи маркуча и го вадиш. Запушваш освободеният край на старият филтър с тапичката от новият. От другата страна на маркуча ще изтече към 300 мл бенз и после ще започне да капе само.Слагаш новият филтър ,на вече освободеният маркуч и го стягаш със скобата му, като от другият край новият филтър си е с тапичката. Остава да развиеш другата метална скоба на маркуча на който е закрепен старият филтър и на негово място да сложиш новият и това е. После като запалиш първият път колата може и да загасне докато излезе въздуха ,но от вторият път ще запали от раз.
ВАЖНО: Обърни внимание ,че на филтъра има една стрелка която показва посоката на движение на бензина. Трябва да спазиш тази посока. Затова първо почисти с парцал старият филтър за да видиш стрелката. И без стрелката ще се ориентираш защото от единият си край филтъра има пръстенче (ръб като на консервена кутия- на снимката се вижда отляво),а от другият няма!
По принцип се води ,че бенз.филтър се сменя ,на 20 000 км и издържа преди да се запуши около 60 000 км. Но това е за коли с метални резервоари. Нашите са пластмасови и тези километри могат да бъдат повече. На старото ми поло дето беше с метален резервоар след смяната на бензиновият филтър, разхода ми падна с 1.5 литра на 100 км,а на новото поло ,нямах промяна с разхода , но си личеше ,че беше скоро сменян - имаше дата на производство 2004г на него


hipokrat
Мнения: 74
Регистриран на: Сря 02 апр 2008 15:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Питане за горивен филтър на Polo

Мнениеот hipokrat » Пет 16 яну 2009 17:17


благодаря много на колегата Anbuch за изчерпателният отговор и снимките!


kolevst
Мнения: 6
Регистриран на: Нед 27 яну 2008 11:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Re: Питане за горивен филтър на Polo

Мнениеот kolevst » Нед 19 май 2013 9:28


Много полезна информация и на мен ми помогна.



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 143 госта