Мнения отностно покупка на Polo 1.4 бенз. 1999г.

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
teoworks
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 16 мар 2009 13:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнения отностно покупка на Polo 1.4 бенз. 1999г.

Мнениеот teoworks » Пон 16 мар 2009 14:27


Здравейте!
Предстои ми покупка на малък автомобил и съм ограничил избора си до моделите от един клас VW Polo и FIAT Punto, бюджет до 5000(+500лв ако си струва) за автомобила отделно другите разходи. Тук искам да попитам не WV или FIAT а моменти, които не са ми ястни отностно:
- на адреса mobilen.bg открих модели VW Polo 1.4 с цени 4800, 5700 и 5900 от 1999г. колебая се между тях(немога да постна линковете, за което се извинявам), ако някой има възможност да погледне и каже мнение от тук ще съм благодарен.
- може ли да се постави газов инжекцион на това поло
- VW Polo 1.4 16v 101 к.с. ноември 1998 г. - голяма ли е разликата за подръжка и в разхода извънградско (грубо разбира се) бензин.




Потребителски аватар
rymo
Мнения: 127
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 11:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнения отностно покупка на Polo 1.4 бенз. 1999г.

Мнениеот rymo » Пон 16 мар 2009 15:18


Карам Поло 1,4 16В-олта,101 коне
В града под 10 не ми е сваляло разхода никога.
На дълъг път го докарва до 5,4-5,6 при скорост около 110-120.
Мита за евтиния за поддръжка Фолксваген според мен е само мит...поне за това Поло.
Разгледай форума подробно- проблемни скоростни кутии, дросел, капак на клапаните( не помня до коя година, но от 96, когато е моето до 90 и някоя си- капак и гарнитура вървят комплект-500 БГН- казват колеги от форума).
А-а скорости казах ли!?
Игра на обороти, игра на нерви :horror:
Разни дребни болежки- чупят се едни пластмаси във вратите и оставаш без ел. стъкла и разни такива...
Смяна съединител- около 300лв. ориентировъчно, бобина около 200, въздушен филтър 20-ина +-, филтър за купето поне 20.
Ако взимаш такова хвърли едно око и в кутията на въздушния филтър- дали е омаслена много- спецовете да кажат защо се получава така.
Успех.Дано намериш читава кола- марката мисля е без значение за 10- годишна кошница.


teoworks
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 16 мар 2009 13:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнения отностно покупка на Polo 1.4 бенз. 1999г.

Мнениеот teoworks » Вто 17 мар 2009 8:31


Благодаря за бързия отговор. Вече имам една идея повече за 16V Polo. Търсенето продължава и до около седмица ще пазарувам 10 годишна кошница :) (и аз така ги наричам тия автомоб. дето са на повечето по джоба в бг).


Потребителски аватар
ostavime
Мнения: 555
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 19:40
Автомобил: Мазда
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнения отностно покупка на Polo 1.4 бенз. 1999г.

Мнениеот ostavime » Вто 17 мар 2009 19:23


Моето Поло е точно такова, към каквото си се насочил. 98 г. 1.4 (не е винтилирано)
Аз лично съм доволен. Нищо не съм пипнал за 2 години (да чукна на дърво).
Имах проблем с оборотите. Играеха от 600 до 800, когато пуснех климатика или консуматори на ток. Фарове и т.н. Изчистих си дросела по най-простия начин. С едно парцалче и всичко си дойде на мястото.
Сменил съм и филтъра на купето. 12 лв.
Въздушен - 15 лв.
Масло и филтър 60 лв.
Това миналото лято.
Съединителя ми отделя малко високо, но ще го карам за сега. Иначе ми предлагат смяна за 220 лв.
Скоростите са ми добре. Задна ми включва без пробелем (по принцип тя е проблемна и хърка. Никога дори не съм гледал маслото там.
По окачването не съм пипал нищо.
Накладките също ми бяха добре, когато купих колата.

При покупката не съм ходил нито в сервиз, нито съм бил с майстор или каквото и да було. Отидох си сам, а на всичкото отгоре нищо не разбирам. Просто си я избрах. От Дупница. Колата е от Италия. На колко километра е не ми и трябва да знам (реални), а и не ме интересува да ти кажа честно.

Като цяло съм повече от доволен.

Разход зимата около 9-10, лятото около 7-9 градско.
Извън града около 5.5

Ако нещо конкретно те интересува, питай.

Ето го моето:
http://pics.data.bg/albums/7864/vw_polo


Потребителски аватар
flameman5
Мнения: 385
Регистриран на: Пет 19 яну 2007 21:10
Автомобил: Polo + Leon TDI
Двигател: AHW 2000 + ALH 2004
Местоположение: Варна

Re: Мнения отностно покупка на Polo 1.4 бенз. 1999г.

Мнениеот flameman5 » Вто 17 мар 2009 22:11


ostavime написа:Моето Поло е точно такова, към каквото си се насочил. 98 г. 1.4 (не е винтилирано)
Аз лично съм доволен. Нищо не съм пипнал за 2 години (да чукна на дърво).
Имах проблем с оборотите. Играеха от 600 до 800, когато пуснех климатика или консуматори на ток. Фарове и т.н. Изчистих си дросела по най-простия начин. С едно парцалче и всичко си дойде на мястото.
Сменил съм и филтъра на купето. 12 лв.
Въздушен - 15 лв.
Масло и филтър 60 лв.
Това миналото лято.
Съединителя ми отделя малко високо, но ще го карам за сега. Иначе ми предлагат смяна за 220 лв.
Скоростите са ми добре. Задна ми включва без пробелем (по принцип тя е проблемна и хърка. Никога дори не съм гледал маслото там.
По окачването не съм пипал нищо.
Накладките също ми бяха добре, когато купих колата.

При покупката не съм ходил нито в сервиз, нито съм бил с майстор или каквото и да було. Отидох си сам, а на всичкото отгоре нищо не разбирам. Просто си я избрах. От Дупница. Колата е от Италия. На колко километра е не ми и трябва да знам (реални), а и не ме интересува да ти кажа честно.

Като цяло съм повече от доволен.

Разход зимата около 9-10, лятото около 7-9 градско.
Извън града около 5.5

Ако нещо конкретно те интересува, питай.

Ето го моето:
http://pics.data.bg/albums/7864/vw_polo

Поздравления колега, много добре изглежда количката външно, а и двигателя също. Личи си че е пазена, предполагам, че вътре изглежда също така добре!!!


Потребителски аватар
ostavime
Мнения: 555
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 19:40
Автомобил: Мазда
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнения отностно покупка на Polo 1.4 бенз. 1999г.

Мнениеот ostavime » Вто 17 мар 2009 23:00


Да, благодаря.
Двигателя ще го снимам сега, след вече 2 години. Капака го вдигам само за течност за чистачките. Антифриза ми е добре. Не съм го сменявал, не съм го и замервал, но за сега не съм имал проблем с него. Течове не виждам. Само прахоляк. Не мисля да го мия, за да не си направя някоя беля.
Като включиш климатика колата се спъва, но поне аз усещам това на 4-та и 5-та предавка. По-бавно ускорява, докато влезе в обороти. И климатика не съм зареждал. Работи си и духа студено.
Вътре не е нищо особено. Типичната тапицерия за Поло. Леко лилав отенък. Не съм я обличал допълнително. Шофьорската седалка е леко протрита в ъгъла, но това си е от времето и безбройните сядания и ставания. Сложил съм си едно такова с дървени топчета. Волана също е леко изтъркан. Бели ядове. Това да е. Само едни тасове съм сложил. Купени от колега от форума.

Само да кажа, че возията на тази малка кола е учудващо добра за мен. Е, все пак след 9 години на Опел всичко би ти се сторило по-добро. :)
Аз съм 1.90 и никак не ми е тясно вътре. Удобно е дори за десният ми крак. Може да се опре в таблото. Седалката се настройва от 3 места. Много голямо удобство за дълъг път. Отзад повече от 2-ма човека е кофти. Багажника събира без проблем 2 големи куфара. Ходил съм до ИКЕА няколко пъти и когато сваля седалките става като комби. Събира много неща. Качвал съм столове, скринове, маси и т.н.

Абе доволен съм си.


Потребителски аватар
Хаху Перото
Мнения: 29
Регистриран на: Чет 30 окт 2008 17:41
Автомобил: Passat B2 B3 B4
Двигател: DS ABS ABV 1983 1992 1996
Местоположение: София

Re: Мнения отностно покупка на Polo 1.4 бенз. 1999г.

Мнениеот Хаху Перото » Нед 07 ное 2021 12:03


Банда, имам въпрос относно описанията ви за поддръжката на тези коли, цените за които говорите само за части ли са или и за труд, че някои малко ме объркват? Предстой ми да се оборудвам с 1,4-101к и нямам абсолютно никакво намерение тази пуканка даже да се доближава до сервиз, та ще съм благодарен ако ме ориентирате за цените на частите и някои болежки които да очаквам. Вече видях че й тече капака на клапаните, но това не ме притеснява стига гарнитурата да се продава отделно, пластмасата на повдигача на пасажерското стъкло е, разбира се счупена, но като цяло колата няма абсолютно никакви други забележки.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19142
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Мнения отностно покупка на Polo 1.4 бенз. 1999г.

Мнениеот stefan4o » Нед 07 ное 2021 13:19


А, видя ли от коя година е темата?


Потребителски аватар
Хаху Перото
Мнения: 29
Регистриран на: Чет 30 окт 2008 17:41
Автомобил: Passat B2 B3 B4
Двигател: DS ABS ABV 1983 1992 1996
Местоположение: София

Re: Мнения отностно покупка на Polo 1.4 бенз. 1999г.

Мнениеот Хаху Перото » Нед 07 ное 2021 19:09


Видял съм, точно за това питам, след толкова много време, някой може да е ударил съвсем нов "джакпот", който все още да не е споменаван. Изчетох по-голямата част от темите и мненията във форума за тези коли и ако нищо не се променило за 10+ години, значи колата няма с какво да ме изненада.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Мнения отностно покупка на Polo 1.4 бенз. 1999г.

Мнениеот muns61 » Нед 07 ное 2021 20:24


Има, има. Например с износени легла в главата, където лагеруват валовете. Заради редовна смяна с качествено масло. :mrgreen


Потребителски аватар
Хаху Перото
Мнения: 29
Регистриран на: Чет 30 окт 2008 17:41
Автомобил: Passat B2 B3 B4
Двигател: DS ABS ABV 1983 1992 1996
Местоположение: София

Re: Мнения отностно покупка на Polo 1.4 бенз. 1999г.

Мнениеот Хаху Перото » Нед 14 ное 2021 13:29


Точно такъв тип проблеми имам в предвид "новоразкрити слаби места".



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 47 госта