polo 6n aex нивомера на бензина показва повече

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
sandura73
Мнения: 10
Регистриран на: Нед 27 сеп 2009 13:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

polo 6n aex нивомера на бензина показва повече

Мнениеот sandura73 » Вто 06 дек 2011 18:39


колеги кажете как да си регулирам стрелката или датчика за нивото на бензина че показва повече на пьрвата чертичка след червеното и там ми свьршва бензина някьде става вьпрос за поло 6н аех мерси предварително




Потребителски аватар
maslinkov
Мнения: 1700
Регистриран на: Вто 03 юли 2007 7:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен
Контакти:

Re: polo 6n aex нивомера на бензина показва повече

Мнениеот maslinkov » Вто 06 дек 2011 19:03


sandura73 написа:колеги кажете как да си регулирам стрелката или датчика за нивото на бензина че показва повече на пьрвата чертичка след червеното и там ми свьршва бензина някьде става вьпрос за поло 6н аех мерси предварително

Сигурно поплавъка ти е поставен вертикално и накрая опира в дъното, а по табло излиза че имаш бензин. Трябва да извадиш помпата и да провериш.


sandura73
Мнения: 10
Регистриран на: Нед 27 сеп 2009 13:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: polo 6n aex нивомера на бензина показва повече

Мнениеот sandura73 » Сря 07 дек 2011 17:42


гледах го поплавька си е на ред мьрда на горе и на долу


Потребителски аватар
maslinkov
Мнения: 1700
Регистриран на: Вто 03 юли 2007 7:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен
Контакти:

Re: polo 6n aex нивомера на бензина показва повече

Мнениеот maslinkov » Сря 07 дек 2011 18:55


Той и в двата случая си мърда, ама като е вертикално се втапя цял само като има повече бензин и само тогава не те лъже. А като е малко бенза, половината поплавък е отгоре, а отдолу опира дъното. Архимед бе човек - "всяко тяло, потопено във вода, олеква с толкова, колкото тежи изместената от него вода"/разбирай бензин и си го представи. Физика не си ли учил?


Потребителски аватар
4i4o-dido
Мнения: 826
Регистриран на: Пет 02 юни 2006 17:40
Автомобил: POLO 1.6 6N
Двигател: AEA 1995
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: polo 6n aex нивомера на бензина показва повече

Мнениеот 4i4o-dido » Чет 08 дек 2011 7:27


maslinkov написа:Той и в двата случая си мърда, ама като е вертикално се втапя цял само като има повече бензин и само тогава не те лъже. А като е малко бенза, половината поплавък е отгоре, а отдолу опира дъното. Архимед бе човек - "всяко тяло, потопено във вода, олеква с толкова, колкото тежи изместената от него вода"/разбирай бензин и си го представи. Физика не си ли учил?

А то не само поплавъка има значение-има едни намотки които променят съпротивлението в зависимост от положението на поплавъка .Все пак не е само физика ,а и малко електротехника


Zlatina
Мнения: 342
Регистриран на: Нед 16 авг 2009 13:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Крапец

Re: polo 6n aex нивомера на бензина показва повече

Мнениеот Zlatina » Чет 08 дек 2011 8:06


големината на теглото на обема е закона: Според него тяло, потопено в течност, е подложено на плавателна сила, равна на теглото на изместената от него течност.В случая става въпрос за плътно тяло,не за поплавък.
най вероятния вариант е да не е с оригиналните си помпа и поплавък.Въпреки всичко за всяка кола си е изчислено как да показва и колко.Следващата стъпка е наистина реостата.
и последно-някои модели н вагенчетата имат винтче за регулиране наистина.Огледай хубаво,имаше тема за пасат и снимка на винтчето


Потребителски аватар
maslinkov
Мнения: 1700
Регистриран на: Вто 03 юли 2007 7:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен
Контакти:

Re: polo 6n aex нивомера на бензина показва повече

Мнениеот maslinkov » Чет 08 дек 2011 8:54


Моят поплавък е една квадратна плочка, НО НЕ Е КУБ затова има значение положението. Все едно да сложите сал във вода с ръба надолу - това искам да кажа. И на мене като ми мине последната бяла чертичка, преди червения сектор, на завой особено десен почва да ми засмуква въздух и отивам да зареждам. Не съм чакал да влезе в резерва, а не ми се и играе да вадя помпата отново. Кошницата с реостата си е старата, но като ми сменяха помпата видях как поставиха поплавъка, ама нейсе....


Zlatina
Мнения: 342
Регистриран на: Нед 16 авг 2009 13:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Крапец

Re: polo 6n aex нивомера на бензина показва повече

Мнениеот Zlatina » Чет 08 дек 2011 9:23


самия поплавък не трябва ли да се върти свободно около оста си така,че винаги да контактува с широката си повърхност естествено.Все пак данните се взимат от рамото


Потребителски аватар
maslinkov
Мнения: 1700
Регистриран на: Вто 03 юли 2007 7:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен
Контакти:

Re: polo 6n aex нивомера на бензина показва повече

Мнениеот maslinkov » Чет 08 дек 2011 10:40


Бая трудно се въртеше с това забито шило. Ама и аз се надявам да се завърти сам. :D И моя реостат се беше шашнал след операцията и известно време ми показваше пълен 1/2 резервоар без промяна ама после се оправи. Дано и поплавъка тогава да се е наместил. Другото за което се сещам е, че при запушена, или ампутирана система за обезвъздушаване пластмасовия резервоар се деформира един бог знае как и поплавъка може да опира в гърбица.


Zlatina
Мнения: 342
Регистриран на: Нед 16 авг 2009 13:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Крапец

Re: polo 6n aex нивомера на бензина показва повече

Мнениеот Zlatina » Чет 08 дек 2011 15:26


а бе и аз кво се намесих като нямам поло :banghead: имам пасати но така е направен резервоара,че колкото и малко да е бензина се събира при помпата.Дума да не става да опира някъде поплавока,то трябва да е на сухо тогава.Най вероятно е клеясало и не се върти или някъде жичките контактуват и лъжат


sandura73
Мнения: 10
Регистриран на: Нед 27 сеп 2009 13:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: polo 6n aex нивомера на бензина показва повече

Мнениеот sandura73 » Вто 13 дек 2011 17:29


Zlatina написа:самия поплавък не трябва ли да се върти свободно около оста си така,че винаги да контактува с широката си повърхност естествено.Все пак данните се взимат от рамото

поплавЬКА СИ СЕ ВЬРТИ СВОБОДНО И ЛЕЖИ ХОРИЗОНТАЛНО КАТО ГЛЕДАМ ВСИЧКО СИ Е ЗАКРЕПЕНО КАКТО ТРЯБВА СЕГА ЗАБЕЛЯЗВАМ ЧЕ ПРИ ЗАВОЙ И ЗАСМУКВА ВЬЗДУХ ДАЛИ НЕ Е СЛАГАНА ДРУГА ПОМПА КОЙ МОЖЕ ДА Я ПОГЛЕДНЕ И ДА МЕ КАЖЕ СТАВА ВЬПРОС ЗА СОФИЯ ПОЗДРАВИ

Последна промяна от Bobi_S13 на Вто 13 дек 2011 21:08, променено общо 1 път.
Причина: писането с главни букви се счита за викане и обида към потребителите, съответно нарушение на правилата за публикуване на мнение! Избягвай го!


Потребителски аватар
hooligan_6683
Мнения: 348
Регистриран на: Пет 24 юли 2009 17:47
Автомобил: Passat b6
Двигател: BWA
Местоположение: Сапарева баня

Re: polo 6n aex нивомера на бензина показва повече

Мнениеот hooligan_6683 » Сря 14 дек 2011 18:17


значи не сам само аз със същия проблем да ми показва повече :D


Потребителски аватар
maslinkov
Мнения: 1700
Регистриран на: Вто 03 юли 2007 7:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен
Контакти:

Re: polo 6n aex нивомера на бензина показва повече

Мнениеот maslinkov » Чет 15 дек 2011 17:37


Като ти показва повече са прави на борд-компютър /значи ти гори по-малко/ :D



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 30 госта