vw polo 1.4 MPI адаптация при сваляне на акумулатор?

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

vw polo 1.4 MPI адаптация при сваляне на акумулатор?

Мнениеот freelancer » Пон 15 юли 2013 6:48


Здравейте колеги,

Може въпроса ми да ви се стори тъп, но реших да попитам. Тези дни се занимавах с маркуча на казанчето за водата на чистачките, там където влиза в казанчето се беше спукал и сега имам снадки, които се изваждаха няколко пъти и сега сложих лепило да видим дали ще издържат, без да се изваждат.
При тази процедура махам акумулатора, за около 30 минути и след, като го монтирам пак, паля колата и я оставам да загрее на празен ход, докато си пусне вентилатора, тъй като съм чел, че като се маха акумулатора се оставя да работи без да се включва нищо на парзен ход за да си направи настройките.
Въпроса ми е следния:

Нужно ли е да се оставя да работи на празен ход, след всяко махане на акумулатора? Колата си пали нормално, за сега няма проблеми, но някак си ми се струва ненужно при всяко сваляне на акумулатора да я държа така, все пак и ми харчи и бензин. Само след чистене на дросела ли се прави тази гимнастика или винаги след сваляне на акумулатора.
Благодаря предварително.




Потребителски аватар
Linkos
Мнения: 88
Регистриран на: Нед 14 фев 2010 14:51
Автомобил: VW Golf 1.8 T
Двигател: AGU
Местоположение: Бургас

Re: vw polo 1.4 MPI адаптация при сваляне на акумулатор?

Мнениеот Linkos » Пон 15 юли 2013 8:18


:screwy ... Процедурата която правиш със загряването и чакането на перките се прави само когато пипаш нещо по водната система на мотора ,а не на чистачките :mhihi и това се прави , за да се убедиш ,че всичко е наред и няма въздушни възглавници по водната система.При евентуално чистене и сваляне на дросела ,евентуално адаптиране става с каране ,но в 100 % от случаите се самоадаптира понякога се налага адаптиране в сервизна среда.Общо взето само се набутваш с бензина в твоя случай. :beer


Потребителски аватар
anonimko
Мнения: 1236
Регистриран на: Вто 10 апр 2007 13:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: vw polo 1.4 MPI адаптация при сваляне на акумулатор?

Мнениеот anonimko » Пон 15 юли 2013 8:20


Не е нужно при теб като сложиш аку-то на контакт само за няколко минути за да може компа да си провери елетрониката това което са ти казали се отнася за двигатели 1,6 АЕЕ понеже компа е Марели а дросела Бош при теб всичко е Бош


Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

Re: vw polo 1.4 MPI адаптация при сваляне на акумулатор?

Мнениеот freelancer » Пон 15 юли 2013 9:20


:beer
Благодаря колеги!
Абе знаех си аз, че се вкарвам в някакви измислени филми, ама поне тествах дали си пуска перката, ако не друго. :biggrin
Иначе за втори път я оставям така, абе поизгорих малко бензин......., здраве да е! :banghead



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта