Поло 6н АЕЕ - Проблем с антената

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Потребителски аватар
flameman5
Мнения: 385
Регистриран на: Пет 19 яну 2007 21:10
Автомобил: Polo + Leon TDI
Двигател: AHW 2000 + ALH 2004
Местоположение: Варна

Поло 6н АЕЕ - Проблем с антената

Мнениеот flameman5 » Вто 09 мар 2010 10:49


След като отстраних основните аварии по колата, реших да се заема с по-малките ремонтчета, които отлагам от доста време. Поизчетох каквото открих тук и в аудио раздела, но имам няколко допълнителни питанки.
Това, което ме смущава е, че при запален двигател и колата се движи радиото дава смущения, при изгасен двигател също не се хващат перфектно станциите, но е задоволително. Особено при усилен звук на радиото ме дразни много. Плеърът е нов и доста висок клас на Сони, тонколоните са също много добри Сони Експлоуд. На CD и с флаш памет звука е "кристален". Явно проблема е в антената!
Самата антена не е оригинална, а е някаква късичка, метална, но каквато и да е според мен би трябвало да хваща много по-добре. Смятам да навия една оригинална антена ако ми услужи някой и да видя как ще работи с нея преди да разбутвам по-нататък, но имам съмнение в основата на антената и въпроса ми е точно за това.
Забелязах, че гуменото уплътнение, което трябва да бъде между антената и тавана го няма и самата антена е на 1-2 мм над тавана на колата. Навътре нямам видимост какво я дистанцира - остатък от гумата или някаква твърда част. Възможно ли е там нещо да е ръждясало и да смущава приемането и има ли смисъл да разбутвам? От къде мога да намеря тази гумичка в основата на антената, за да уплътня евнтуално след като я развия и почистя - да не вали после на главите на пътниците отзад :oops: .
Прочетах и за някакви антенни усилватели - те фабрично ли са поставени на колата, къде се намират на Полото и как да проверя дали работи?

Последна промяна от hooligans на Нед 17 авг 2014 22:43, променено общо 1 път.
Причина: Оправих заглавието




Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: антена

Мнениеот zografski » Вто 09 мар 2010 11:35


И при мен колега има :( смущения, но карай и това е; бутай CD, MP3-ки и това е. Няма оправия с тази антена и то даже май не е от нея, да ти кажа честно - опитах се да установя защо не лови станциите добре, но така и не установих. Ако разбереш, сподели. :)


Потребителски аватар
gr_kanev
Доктора
Мнения: 5650
Регистриран на: Пон 09 окт 2006 9:01
Автомобил: VW Transporter T5 2006
Двигател: AXD
Местоположение: Търговище

Re: антена

Мнениеот gr_kanev » Вто 09 мар 2010 12:02


Антенният усилвател е в основата на антената. Проблемът не е в антената, а в това, че уредбата (ако не е заводската на VW) не подава захранване на усилвателя и той не пропуска никакъв сигнал.


Потребителски аватар
tisho_tch
Мнения: 866
Регистриран на: Сря 25 юли 2007 13:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр. Троян * Skoda Fabia II - 1.6TDI *

Re: антена

Мнениеот tisho_tch » Вто 09 мар 2010 12:11


Аз съм с СД SONY среден клас и си хващам перфектно всички станции от обхвата


Потребителски аватар
ivan.karadenizov
Мнения: 123
Регистриран на: Пон 08 дек 2008 9:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Сливен

Re: антена

Мнениеот ivan.karadenizov » Вто 09 мар 2010 13:30


Не знам как е устроена работата на антенния усилвател, но той се намира там, където казва gr_kanev. Аз съм със едно от най-евтините CD-та Sony и със доста по-къса антена от "оригиналните" - около 10-ина см макс да е. Нямам никакви проблеми с радиото в града, което ме навежда на мисълта, че антенния усилвател би трябвало да работи или поне да не пречи.
Според мен проблема при теб е там.

edit: Радиото съм си го слагал сам, не съм запознат с това допълнително захранване, за което става въпрос, съответно не съм връзвал нищо такова. Към моята антена отива само коаксиалния й кабел.
На VW не съм виждал заводските уредби, но на други коли, на които съм виждал, не съм забелязал да има въпросното захранване (не твърдя, че няма).

Последна промяна от ivan.karadenizov на Вто 09 мар 2010 16:42, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
flameman5
Мнения: 385
Регистриран на: Пет 19 яну 2007 21:10
Автомобил: Polo + Leon TDI
Двигател: AHW 2000 + ALH 2004
Местоположение: Варна

Re: антена

Мнениеот flameman5 » Вто 09 мар 2010 14:01


gr_kanev написа:Антенният усилвател е в основата на антената. Проблемът не е в антената, а в това, че уредбата (ако не е заводската на VW) не подава захранване на усилвателя и той не пропуска никакъв сигнал.

Ами в такъв случай ще трябва да му се подаде друго захранване. Само някой да каже какво, от къде и как да стане :banghead:


Потребителски аватар
vili-betc
Мнения: 14
Регистриран на: Съб 09 яну 2010 15:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: антена

Мнениеот vili-betc » Вто 09 мар 2010 17:40


12 волта ..от запалката :lol:


Потребителски аватар
flameman5
Мнения: 385
Регистриран на: Пет 19 яну 2007 21:10
Автомобил: Polo + Leon TDI
Двигател: AHW 2000 + ALH 2004
Местоположение: Варна

Re: антена

Мнениеот flameman5 » Вто 09 мар 2010 18:31


И къде ги свързваш тези 12В???


Потребителски аватар
kojuharov
Мнения: 161
Регистриран на: Пон 23 мар 2009 14:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Варна, Polo 1.3i 1995

Re: антена

Мнениеот kojuharov » Вто 09 мар 2010 19:49


И аз имам проблем с станциите. Сега гледах на моето CD има един + в повече, съмнява ме, че е за автоматична антена. Кажете само къде да го бучна към антената и къде е този усилвател.


Потребителски аватар
eras3r
Мнения: 763
Регистриран на: Вто 23 сеп 2008 22:13
Автомобил: Citroen C5 2014г
Двигател: 2 0hdi 163hp
Местоположение: София
Контакти:

Re: антена

Мнениеот eras3r » Вто 09 мар 2010 20:15


Преди да връзвате където и да е жички и тем подобни работи...погледнете коаксиалния кабел да не е прекъснат някъде до буксата която влиза в касетефона ви. Аз имах същия проблем и го реших като смених самата букса с нова.Вече ако не се оправи...връзвайте жиците и :drive


Потребителски аватар
veselin111
Мнения: 119
Регистриран на: Сря 16 яну 2008 21:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: антена

Мнениеот veselin111 » Вто 09 мар 2010 21:34


Ако има усилвател към антената, то от него трябва да има кабел, към който да се подаде 12V. Тези 12V не се хващат от къде да е, а от кабелите на касетофона(там има изход за управление на ел.антена - тук се свързват още управлението за усилвател или CD-чейнджър). Това се прави, за да се включва съответното устройство, когато се включи касетофона(CD-то). Причините да се хваща от там напрежението са две:
1. Когато е изключен касетофона, няма консумация и не ви сваля акумулатора.
2. Ако в алармата ви има активиран токов датчик, тя ще се включва постоянно, защото ще отчита консумация.

п.п. Колега , прегледай кабела да не би да е накъсан някъде, ако не е може да пробваш с вътрешна ел.антена(струва около 7-8лв.). Аз съм с такава и съм доволен. Причината да сложа вътрешна антена при мен, е че на два пъти ми откраднаха външната.. :beat_butt2


Потребителски аватар
Koksan
Мнения: 1678
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен / 6N 1,4 16V - AFH
Контакти:

Re: антена

Мнениеот Koksan » Чет 11 мар 2010 3:57


Аз залагам на буксата! Тя е най-честия източник, защото сърцевината на коаксиалния кабел е доста тъничка и лесно се поврежда! Нова букса е 2,50лв (купувах онзи ден), аз лично освен другото я и запоих за всеки случай! Радиото се хваща супер иначе ... имах едно чудо, което много се чудех какво е по кабела и сега наистина разбрах ... това е въпросното устройство за подаване на сигнал към антената явно! беше вързано към Евро Буксата за захранване на 2рото краче - жълт кабел и явно подава 12В някъде по оплетката на коаксиалния кабел! както и да е .. не намерих разлика със или без кабелчето,но не съм излизал извънградско .. най вероятно там ще е разликата! Касетофона е Блаупункт ... слаган е отделно на колата, защотто е 98година а колата е 97ма и така беше направено там .. оригиналния кабел се включва в тази джаджа от която излиза жълтия кабел към евро буксата и друг коаксиален кабел с буксичка!

Аз го прехвърлях на БМВ и се чудя дали да оставя въпросната джаджа или да я махна, защото на БМВто си имаше син кабел на това място на евро буксата и предполагам че е за двата усилвателя!


Потребителски аватар
veselin111
Мнения: 119
Регистриран на: Сря 16 яну 2008 21:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: антена

Мнениеот veselin111 » Чет 11 мар 2010 9:30


Кабела, към който трябва да се свърже управлението на антената при стандартната евробукса е СИН цвят. Жълтият е втори плюс, към който трябва да се подават 12V от контактният ключ към касетофона, а червеният е постоянен плюс, който е за паметта на касетофона да помни станциите на радиото и кода ако е кодирано.


Потребителски аватар
kojuharov
Мнения: 161
Регистриран на: Пон 23 мар 2009 14:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Варна, Polo 1.3i 1995

Re: антена

Мнениеот kojuharov » Чет 11 мар 2010 11:08


Супер звучи това, ама аз такава кутия нямам. Като гледам буксата мисля, че при мен проблемът е в нея. Ще послушам колегата и ще взема една нова и ще я запоя. После ще пиша какъв е резултата.


Потребителски аватар
kojuharov
Мнения: 161
Регистриран на: Пон 23 мар 2009 14:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Варна, Polo 1.3i 1995

Re: антена

Мнениеот kojuharov » Пет 12 мар 2010 10:59


Колеги, не стана. Смених буксата и всичко е същото станции не лови и това е. Купих си и една вътрешна антена за тестове. С въпросната вътрешна антена всичко е ок. Сега се чудя от къде да подхвана, че да стигна до кабелът от край до край, но ми се струва много трудно.



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 126 госта